Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

poniedziałek, 30 lipca 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Adriana Rak

Zdjęcie użytkownika Adriana Rak.
Zdjęcie autorstwa : Fotonika
 Adriana Rak – od ponad roku szczęśliwa żona i mama. Pasjonatka literatury. Od ponad trzech lat prowadzi bloga o książkach o nazwie Tajemnicze książki. Najchętniej zaczytuje się w powieściach historycznych i kryminałach. W 2017 roku zamieszkała w Gniewinie, małej miejscowości na Pomorzu. Miejsce to z marszu skradło jej serce. ''Uwikłani'' to jej debiut literacki, a także pierwszy tom serii opowiadającej o bohaterach mieszkających właśnie w Gniewinie.

Dziś macie okazję poznać bliżej Adrianę Rak. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Uwikłani''.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo WasPos.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Adrianie Rak na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 30 lipca 2018 roku do 5 sierpnia 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 13 sierpnia lipca 2018 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ,,Uwikłani' Adriany Rak.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

19 komentarzy:

 1. Gdybyś mogła wybrać w której epoce chciałabyś żyć, która epoka by to była i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 2. Co takiego jest w Gniewinie co skradło Pani serce?

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybyś mogła spędzić jeden dzień z jednym z bohaterów swojej książki, który byłby to bohater i jakby taki dzień wyglądał?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Jeżeli lubi Pani powieści historyczne, to wnioskuje, że uwielbiała Pani historię w szkole a czy od zawsze?czy zainteresowanie narodziło się później?
  2.Czy jakieś wydarzenie z dawnych czasów, historycznych ma wpływ na Pani dzisiejsze życie? Coś bardziej Pani przeżywa?nie wiem.. jakoś bardziej emocjonalnie obchodzi?

  Dominika Adamska

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Jak zaczęła się pani przygoda z pisaniem?
  2. Skąd pomysł na tytuł "Uwikłani"?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czy w książce "Uwikłani" są zdarzenia, które miały miejsce w rzeczywistości( Pani doświadczenia lub znajomych), czy tylko fikcja?
  2. "Idzie rak nieborak, jak ugryzie będzie znak"- jaka Pani jest z charakteru, taka przyłóż do rany, czy lepiej jak jest Pani zdenerwowana to omijać szerokim łukiem:-)?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę wszystkim biorącym udział w konkursie powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czy miała pani trudności w wydaniu pierwszej książki - jeśli tak to czy czuła pani wtedy chęcią zniechęcenie, czy też motywację do działania?

  2. Gdzie chciałaby pani spędzić wymarzone wakacje?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Prowadzenie bloga wbrew pozorom nie jest sprawą prostą. Ja od dawna na bieżąco śledzę Pani bloga. Skąd pomysł na jego utworzenie i skąd czerpie Pani inspiracje do jego prowadzenia na bieżąco (czasem z mniejszymi lub większymi przerwami :-) )??
  2. Dzieci to najpiękniejszy dar świata. Jak najchętniej spędza Pani czas z rodziną? :-) Zaraża Pani swoje dziecko miłością do czytania od najmłodszych lat?:-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na temat debiutów literackich znanych blogerek opinie są podzielone. Jedni twierdzą, że jest im łatwiej, ponieważ mają kontakty z wydawnictwami i nie muszą miesiącami czekać na odpowiedź. Inni uważają, że jest im trudniej, ponieważ oczekiwania czytelników wobec nich są większe - przykładowo autorka bloga Pisaninka spotkała się na portalu Lubimy czytać z opinią, że sama pisze gorzej niż autorka, którą krytykowała w swoich recenzjach. A jakie jest Pani zdanie na ten temat?
  Emka

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy czuje się Pani lokalną Celebrytką? Pisarka w małej miejscowości musi budzić niemałe zainteresowanie :) /proszę potraktować to pytanie z przymrużeniem oka;) /
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1.Jakby miała się Pani zamienić w kwiat, to w taki co pięknie wygląda, ale tylko chwilę zachwyca swoim blaskiem np. róża, czy w silny, odporny, ale ogólnie nie urzekający wyglądem?
  2. Wierzy Pani w wróżby, horoskop itp?

  OdpowiedzUsuń
 13. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  Co najbardziej według Pani świadczy o prawdziwości, wartości powieści historycznej?

  OdpowiedzUsuń
 14. Porównując pomysł napisania książki do ziarenka rośliny, o które trzeba dbać, podlewać aby urosło, wydało owoce, jak należy troszczyć się, pielęgnować proces twórczy aby osiągnąć efekt w postaci gotowej książki?
  Jakie czynniki wpływają na Pani pisanie?

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam serdecznie. Moje pytanie jest proste, ale dla mnie osobiście ważne - Co wydarzyło się takiego w Pani życiu, że zdecydowała się Pani napisać książkę?
  Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam. /Monika D.

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Czy Pamięta Pani chwilę kiedy postanowiła Pani napisać swoją pierwszą książkę?
  2. Dlaczego zamieszkała Pani w Gniewinie?
  Pozdrowienia z pobliskich Bieszkowic
  Maja B.

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Z opisu "Uwikłanych" i kilku recenzji zauważyłam, iż główny bohater, Piotr tkwi w związku bez przyszłości. Że przed całym światem stwarza pozory szczęśliwego małżeństwa. Stąd moje pytanie - czy zawsze warto kurczowo trzymać się osoby, z którą nic już nas nie łączy? Nawet dla tzw. dobra dziecka? Bo przecież dziecko wyczuwa, czasem widzi, że pomiędzy rodzicami źle się dzieje.
  2. Adriano, przeczytałaś mnóstwo książek. Ciekawa jestem czy masz taką naprawdę ulubioną, taką naj naj?

  OdpowiedzUsuń
 18. Czytałam o Pani przygotowaniach do kolejnej książki „I (nie) ślubuję Ci” i od razu nasuwa mi się pytanie o małżeństwo: potrzebne czy nie? Ja, chociaż lubię pielęgnować w sobie romantyczną stronę, to nie ukrywam, że cenię sobie instytucję małżeństwa i nie wyobrażam sobie życia bez tego "papierka". A jak Pani uważa? Ślubować czy nie?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...