Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 10 marca 2022

ZAPOWIEDŹ: ŚMIERĆ NAD JEZIOREM - MALWINA ARLETA TYLEWICZ

Moi Drodzy,

8 marca 2022 odbyła się premiera powieści  ,,Śmierć nad jeziorem'' Malwiny Arlety Tylewicz. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym tytułem.

Mroczyce to niewielkie miasteczko, położone niedaleko jeziora i gęstych lasów. Czas jakby się w nim zatrzymał. Jest spokojne, ciche, a mieszkańcy żyją tu wypracowanym przez lata rytmem, pielęgnując rutynę. Wydawałoby się, że jest wręcz nudne. Ale czy na pewno?

Mieszkańcami wstrząsa informacja o śmierci starego Zabudy, którego ciało odnaleziono nad jeziorem. Co więcej, po dziesięciu latach do Mroczyc wraca kobieta, która skrywa pewne tajemnice. Prawda czai się tuż za rogiem, jednak odkrycie jej może być bardzo niebezpieczne.

„Śmierć nad jeziorem” to historia o ludzkiej naturze, ale i nadziei oraz walce o lepsze jutro.

MALWINA ARLETA TYLEWICZ - Absolwentka Politechniki Poznańskiej, architektka. Jest niepoprawną romantyczką i marzycielką, która niezmiennie wierzy, że każdemu przysługuje pula szczęścia. Literatura to jej pasja, a pisanie jest w tej dziedzinie na pierwszym miejscu. Miłośniczka nowatorskich przepisów na dania bez mleka. W zimowe wieczory porzuca ukochaną kawę na rzecz kubka miętowej herbaty i robiąc zapamiętale na drutach, niczym Agatha Christie przy zmywaniu, obmyśla kolejne zawiłe fabuły z morderstwami w tle. Po latach tworzenia „do szuflady” postanowiła podzielić się swoimi historiami z czytelnikami.


Mam nadzieję, że się skusicie i będzie Wam się podobało 😊

20 komentarzy:

 1. Lubię książki, których fabuła osadzona jest w zamkniętych małych miasteczkach skrywających swoje tajemnice. Zapisuję sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis fabuły mnie zainteresował. Będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda ciekawie Cyrysiu. Jeśli pojawi się w bibliotece, to wypożyczę. Pozdrawiam po 10 minutach szybkich zakupów, potem była biblioteka, po 14.15 znów zakupy. Ale wydłuża się lista książek do przeczytania :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Akcja dzieje się w bardzo ciekawym miejscu, chętnie bym przeczytała 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się, że to intrygująca książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zarys fabuły brzmi zachęcająco. Poczekam na Twoją recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Opis zachęca do przeczytania tej książki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka zdecydowanie przyciąga wzrok :) Historia może być intrygująca, ale ze względu na długą listę innych książek pewnie na razie się wstrzymam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam serdecznie ♡
  Tytuł słyszę po raz pierwszy, ale zapowiada się ciekawa książka :) To jak najbardziej moje klimaty, mam nadzieję że będę mogła poznać tę twórczość bliżej :) Cudowna recenzja!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 11. Czemu nie? Mogłabym przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka zbytnio nie jest w moim gatunku, ale na pewno zaciekawi wiele osób :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Brzmi ciekawie, od czasu do czasu lubię sięgać po takie mroczniejsze kryminalno-thrillerowe klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...