Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 20 lipca 2013

Konkurs z Julią Deja.

 Julia Deja: absolwentka liceum ogólnokształcącego, mająca w planach studia polonistyczne. Piszę od blisko 11 lat. Inspirację może mi dać wszystko - druga osoba, książka, film, muzyka, a nawet mała miejscowość, w której mieszkam. Poza debiutanckim "Pośród złudzeń" wydałam również nowelkę "Anioł stróż" (również nakładem wydawnictwa Bookio), jednak pomysłów mam jeszcze mnóstwo i chciałabym je zrealizować.

  Fan Page książki Juli Deja:KLIK.


Jakiś czas temu na moim blogu recenzowałam książkę ,,Pośród złudzeń'', która zauroczyła mnie bez reszty. Dziś chciałabym dzięki uprzejmości Juli Deja dać wam możliwość poznania tej cudownej, niepowtarzalnej historii.

Przez najbliższe kilka dni będzie można, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do Juli Deja. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według Juli Deja wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci najnowszej książki autorki ,,Pośród złudzeń'' (recenzja-klik), ufundowaną przez wydawnictwo Bookio.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, ponieważ najnowsza proza Juli Deja jest niezwykle mądrą, interesującą i wartościową powieścią.

Wystarczy napisać tylko jedno max trzy, błyskotliwe pytania i być może nagroda będzie twoja. Proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi (co ostatnio niestety miało miejsce) . Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Bookio.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Juli Deja na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 20 lipca 2013 roku do 25 lipca roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi  29 lipca 2013 roku.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze książki w wersji elektronicznej ,,Pośród złudzeń''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi losowanie innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
banerek dla zainteresowanych

41 komentarzy:

 1. Jak pani wspomina swój okres szkolny? Podkochiwała się pani w jakimś nauczycielu?

  ankakarczewianka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem nie wezmę udziału. Wszystkim startującym życzę powodzenia. Banerek już wstawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli nie powstałaby ta wielka miłość do pisania to kim by pani została? Strażakiem, prawnikiem czy może baletnicą?

  kliva-net@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli mogłaby Pani napisać jeszcze tylko jedną książkę, o czym by ona była?

  klaudia.dutkiewicz@wp.pl

  Pozdrawiam,
  Klaudyna

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Do których pisarzy i książek powraca Pani najchętniej? Czy z którąkolwiek, przeczytaną przez Panią książką, związana jest jakaś szczególna historia?
  2. Co Pani myśli o kanonie lektur szkolnych?

  elementarz90@gmail.com
  Katarzyna K/ obserwuję jako: kasiulka90

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak pani się czuje, kiedy wiele osób głosi, że młode pisarki nie są tak dobre jak te starsze? Czuje pani czasami te odrzucenie z powodu pani młodego wieku?

  sahrina13@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 7. Skąd pomysł na pisanie książek?
  Jak to się stało, że w tak młodym wieku zaczęła Pani swoją przygodę z pisarstwem?
  recenzjekiti@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Co sprawia Pani większą przyjemność, czytanie książek innych autorów, czy też tworzenie własnej książki?

  2. Kto jest Pani pierwszym recenzentem przy pisaniu książki i czy owa osoba jest bardzo wymagająca:)?

  3. Czy bohaterka Pani powieści - Mia, ma wiele wspólnego z siedemnastoletnią Julią Deja?

  uleczkaa38@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Julia Deja ma dziewiętnaście lat, więc 3 pytanie poprawię przy głównym wywiadzie.

   Usuń
  2. Sądzę, że Uli chodziło o to, czy Mia jest podobna do Julii, kiedy ta miała siedemnaście lat.

   Usuń
  3. Chyba że tak. Widocznie błędnie zinterpretowałam to pytanie, więc nie będę go już zmieniać.

   Usuń
 9. Nie słyszałam zbyt wiele o tej autorce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po to jest właśnie ten konkurs, aby można dzięki niemu dowiedzieć się czego więcej o autorce ,,Pośród złudzeń''.

   Usuń
 10. Napisała Pani książkę o bardzo trudnej i smutnej miłości, która wręcz rozczarowuje; o świcie pełnym złudzeń i pozorów. Skąd (lub: dlaczego?) tak smutny obraz rzeczywistości?

  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl  OdpowiedzUsuń
 11. Tym razem nie wezmę udziału, nie lubię książek w wersji elektronicznej, ja muszę mieć papier w ręku. Powodzenia życzę osobom startującym w szranki :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy sytuacje z Pani życia, choćby krótkie epizody, przenoszone są na zapisane karty Pani twórczości? A może wręcz przeciwnie- czerpie Pani naukę z tego co pisze?

  klaudynka_s_97@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Co Pani sprawiło największą trudność przy pisaniu książki "Pośród złudzeń"?

  2. Czy może nam Pani zdradzić jakieś triki na tzw. syndrom "pustej kartki"- chce się pisać, a słowa nie układają się w zdania, czy często się to Pani zdarza?

  wybranyswiathistorii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Książka bardzo mnie zaintrygowała więc chętnie wezmę udział w konkursie :))
  Oto moje pytania:
  1. Czy pozory i złudzenia to choroba naszych czasów?
  2. Skąd czerpała Pani wiedzę na temat tak trudnych i traumatycznych tematów jakimi jest narkomania, przemoc, gwałt, strata bliskiej osoby?
  3. Jaka i o czym będzie Pani kolejna książka?

  aaalexia@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Dlaczego fabuła została obsadzona w zagranicznym miasteczku, a nie w naszych rodzimych miejscowościach? Czy im czegoś brakuje, czy może przyczyna była zupełnie inna?

  2. Kiedy zrodził się pomysł na napisanie jakiejkolwiek książki, a także na napisanie opowiadań, które następnie zostały przekształcone na tę powieść?

  3. Jaka książka wywarła na Pani największe wrażenie, czy zmieniła ona Pani tok myślenia, samą siebie?

  Pytania zadałam, ale proszę nie brać mnie pod uwagę przy wybieraniu zwycięzcy, ponieważ książkę już czytałam i recenzowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. 1.Jeśli miałaby Pani pewność, że Pani książka zostanie przeczytana przez większość świata, wybór padłby na Pośród Złudzeń, nowelę Anioł Stróż, byłoby to któreś z Pani blogowych lub nieopublikowanych opowiadań, a może stworzyłabyś Pani coś całkiem nowego, a jeśli tak, jakie problemy przede wszystkim by ona poruszała?

  2.Co spowodowało, że zaczęła Pani tworzyć opowiadania i je publikować? Jak czuła się Pani, gdy dostała pierwsze komentarze, zarówno pozytywne jak i negatywne? Od początku Pani bliscy wiedzieli od tej pasji i blogach, a jeśli nie, kiedy się o tym dowiedzieli i jakie były reakcje?

  3.Jak dużo istnieje w Pani głowie pomysłów na nowe historie? Ile jest na tyle niezwykłych, niespotykanych, że nie wahałaby się Pani zanieść je do wydawnictwa, a ile takich, które są proste i przewidywalne, a jednak chciałaby je Pani spisać choćby dla siebie lub paru wybranych osób?

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jakie wydarzenie skłoniło panią do zaczęcia pisania?
  2. czy pani przeczytałaby ,,Pośród złudzeń'' gdyby nie była pani autorstwa i dlaczego?
  e- mail; aniqa@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Odchodząc na chwilę od książki i pisarstwa - dlaczego właśnie studia polonistyczne? Z czystej pasji, z marzenia, czy dlatego, że po prostu jest to jedyna rzecz, w której się sprawdzasz? (Bo wszędzie się teraz mówi, że po humanie nie ma pracy)
  2. Jako swoją przyszłość traktujesz pisarstwo (zgaduję), ale to nic pewnego. Masz więc jakiś plan B, gdyby coś nie wypaliło?
  3. Jako świeżo upieczona autorka możesz się pochwalić zupełnie od niedawna, dlatego zastanawiam się - czy ten tytuł zmienił coś w Twoim życiu? I skoro już przy tym jesteśmy, skąd bierzesz inspirację i czy masz jakiś autorytet w tym pisarstwie - być może przedtem inny i teraz inny?

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślisz o studiach polonistycznych, ale czy jesteś tego w pełni świadoma? Nie boisz się odkryć, że tak naprawdę to, co pisałaś jest dość kiepskie warsztatowo? Nie boisz się, że Twoi profesorowie zwyczajnie zabiją w Tobie pasje do pisania/ czytania? (bo niestety tak zazwyczaj jest)
  sunshineplayer@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Cyrysiu, odnośnik do bloga autorki informuje, że blog został zlikwidowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie pisze, że blog został usunięty. Poczekam do jutra i jeśli nic się nie zmieni, to skontaktuje się z autorką bloga.

   Usuń
  2. Nie musisz. Bloga usunęłam celowo, ponieważ wszystkie informacje zamieszczam na facebooku: https://www.facebook.com/PosrodZludzen i to tam najlepiej się ze mną kontaktować lub przez maila :)

   Usuń
 21. 1. Da się pogodzić bycie pisarką, nastolatką, maturzystką, przyszłą studentką... itp.?
  2. W jaki sposób wybiłaś się w pisarskim świecie? Pomogły jakieś znajomości, układy, może rodzice, a może po prostu mail do wydawnictwa?
  3. Czujesz presję w związku z ogromną ilością pisarzy na rynku? Motywuje Cię to (moja książka musi być najlepsza!) czy dołuje?

  OdpowiedzUsuń
 22. Kogo wybrałaby Pani do obsady ,jeśli otrzymałaby Pani możliwość jej ekranizacji ?
  2.Czy ma Pani pomysł jak skłonić Państwo do dotowania pisarzy zwłaszcza tych młodych i zdolnych?
  3. CZy ma Pani jakieś rytuały związane z Pisaniem?
  justynawolny@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy pisząc ma Pani nadzieję na wniesienie czegoś nowego do literatury, zainspirowania kogoś do napisania własnej książki lub po prostu przedstawienia swoim czytelnikom czegoś innego?

  OdpowiedzUsuń
 24. 1.Czy porównuje się pani do jakiś wybitnych pisarzy? Lub wzorowała się na nich?
  2.Czy w czasach szkolnych (gimnazjum, liceum np) popełniła pani jakąś porażkę czy błąd, którego do tej pory pani żałuje?
  3.Czy cytat "Kochać to znaczy niszczyć, a być kochanym to być zniszczonym." pasuje trochę do pani książki? I czy warto poświęcić wszystko dla miłości, która przynosi czasem samą gorycz i łzy?
  Klaudia Stasiewicz
  klaudia.stasiewicz5@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja również tym razem nie biorę udziału, życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Jakie według Pani emocje powinny towarzyszyć osobie czytającej książkę "Pośród złudzeń"?
  2. Gdyby Twoje życie było książką to jaki byłby jej tytuł?
  3. Co oprócz czytania i pisania lubi pani robić?

  e-mail: karen15@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. Czy została Pani kiedyś tak zraniona, że życie już nigdy nie nabrało kolorów?

  liliana@safonow.info

  OdpowiedzUsuń
 28. Moje trzy pytania do autorki (poza konkursem):
  1. Jaka książka wywarła na Pani największe wrażenie?
  2. Czy po wydaniu noweli „Anioł stróż” oraz powieści „Pośród złudzeń” Pani życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia autorem?
  3. Dlaczego wybrała Pani wydawnictwo Bookio? Czy wcześniej próbowała Pani wydać książkę w wersji papierowej?
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 29. Czy nie obawia się Pani, że komercja, efekt uboczny dobrej literatury zabije w Pani duszy artysty. Czy pisząc coś po raz kolejny nie będzie myślała pani tylko o chęci zysku zapominając o czytelnikach?
  hakan999@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. 1. Co Pani chciałaby dostać w tym roku od świętego Mikołaja?

  mika19@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Jakie jest Pani największe marzenie?
  2. Czy czuje się Pani piękna?
  3. Jak zdefiniowałaby Pani piękno?

  e-mail: magda-17_17@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...