"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

sobota, 17 sierpnia 2013

Wyniki konkursu z ,,Bezdomną'' Katarzyny Michalak.


Nadszedł decydujący moment, aby ogłosić wyniki konkursu z książką ,,Bezdomna''.

Należało stworzyć krótki zarys fabuły kolejnej, wyimaginowanej powieści Kasi Michalak. Tematyka i gatunek dowolny. Liczyła się tylko wasza kreatywność i inwencja twórcza.

Wybór był szalenie trudny, ale ostatecznie nagroda wędruje do:

Meg Sosenka
Anna pochodzi z poważanej i bogatej rodziny. Rodzice od zawsze starali się kontrolować wszystkie jej decyzje i kierować jej dalszym losem. Wybrali jej nawet kierunek studiów, medycynę. Dziewczyna wyjeżdża do Wrocławia. Tam poznaje Michała i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Michał pracuje jako kucharz w malutkiej knajpce i jest sporo starszy od dziewczyny. Postanawiają zostać parą, co budzi sprzeciw rodziców Anny. Mimo to młoda kobieta po raz pierwszy postanawia wziąć los w swoje ręce i nie rezygnować z wielkiej miłości, efektem czego jest zerwanie kontaktu z rodziną.
Mija 5 lat. Anna i Michał są szczęśliwymi rodzicami dwuletniej Basi. Jednak ich szczęście burzy poważny wypadek Anny. Kobieta zapada w śpiączkę.
Zrozpaczony Michał wpada w krótką depresję, a w międzyczasie rodzice Anny postanawiają postarać się o tymczasowe prawo opieki nad Basią, co z resztą im się udaje. Wkrótce Michał rozpoczyna walkę o swoje dziecko, jednak nie jest to łatwe, gdyż rodzice Anny mają sporo asów w kieszeni, a w dodatku jego związek z ukochaną nie jest sformalizowany. Mężczyzna przedstawiony jest przed sądem jako osoba niezdolna do opieki nad dzieckiem.

 Max i Artur są braćmi, ale poza więzami krwi niewiele ich łączy. Pierwszy jest szalenie przystojny, pewny siebie, odważny, ambitny i towarzyski. Artur jest nieśmiały, melancholijny, wrażliwy, o przeciętnej urodzie, ale dużej inteligencji. Niespodziewanie w ich życie wkracza piękna Luiza - dziewczyna "znikąd", o tajemniczym uśmiechu, bystrym spojrzeniu, niewiele o sobie opowiada, ale potrafi szybko zyskać sympatię. Zostaje zaakceptowana i włączona do grona mieszkańców Akacjowej Alei.
Max rozpoczyna umizgi do dziewczyny. Nie robi to na niej większego wrażenia. Bardziej intryguje ją stojący na uboczu Artur. Bez pośpiechu, naturalnie i nienachalnie zbliżają się do siebie, a po dwóch latach biorą ślub. Max nie może się z tym pogodzić. Między braćmi niejednokrotnie dochodzi do zwad, nie tylko słownych, ale i rękoczynów. Mężczyzna zawsze jest w pobliżu tylko czekając na okazję, by zaciągnąć Luizę do łózka. W końcu udaje mu się, po poważnej kłótni małżonków, kobieta ulega mu. Za ten błąd będzie musiała płacić do końca życia. Po jakimś czasie okazuje się bowiem, że Luiza jest w ciąży. Wie, że jest to owoc tamtej nocy z Maxem, ale milczy...przecież nikt się nie dowie, nie domyśli. Rodzi syna.
Kłamstwo ma jednak krótkie nogi.
Luiza ma bowiem mroczną przeszłość. Udało jej się uciec od mafijnych powiązań, prostytucji i szemranych interesów. Ale prześladowcy nie ustaną póki jej nie znajdą i nie zlikwidują. Pojawiają się, kiedy kobieta sądzi, że nic jej nie grozi, kiedy ustatkowała swoje życie i ma dziecko.
Czy Arturowi uda się obronić rodzinę? Co zrobi gdy dowie się o zdradzie i jej skutkach? Czy Luiza znów zostanie sama? Czy ucieknie od przeszłości?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Osobiście bardzo mi się podobają obie historie i mam nadzieję, że kiedyś, ktoś na ich podstawie napiszę książkę. Tymczasem- gorąco gratuluje!!!

Pozdrawiam.

Cyrysia.

32 komentarze:

 1. Obydwie historie mogłyby dać początek świetnym książkom :)) Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję, widzę, że obu pracom niczego nie brakuje, ciekawe teksty :-)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow świetne . Gratulacje <3.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje! Świetne historie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje. Zasłużona nagroda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję ślicznie!!! Bardzo się cieszę z wygranej:)Nie mogę się doczekać lektury "Bezdomnej".

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie ciekawe zarysy fabuł :) Gratulacje

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziewczyny! Cóż za piękne historie. Czekam na ich rozwinięcie. :D Gratuluję. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się fabuła Meg Sosenki. Podobny motyw wyboru kierunku studiów jak mój no i piękny Wrocław... ;D
  Gratuluję obu zwyciężczyniom!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne historie, dziewczyny naprawdę się postarały! Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne pomysły, gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję wygranym. Obie pomysłu brzmią kusząco, chociaż bardziej skłaniam się ku tej pierwszej:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Obie historie są bardzo intrygujące. Gratulacje:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję i świetne historie, szkoda że takie krótkie, bo się świetnie czytało
  http://qltura.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne są te historie, z chęcią przeczytałabym takie pełne historie :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...