Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 9 sierpnia 2013

Konkurs z Katarzyną Stachowiak.

Katarzyna Beata Stachowiak (prawdziwe nazwisko Grabowska). Niepoprawna romantyczka, żyjąca w dwóch światach. W jednym z nich jest przykładną matką dwóch córek, absolwentką etnologii i stosunków międzynarodowych ze specjalnością orientalną, pochłoniętą pracą naukową i uczącą się języka chińskiego. W drugim świecie jest wiecznie osiemnastoletnią dziewczyną z głową pełną marzeń, które w nielicznych, wolnych chwilach stara się przelewać na karty swoich opowieści.
Zainteresowania Katarzyny Stachowiak koncentrują się wokół Dalekiego Wschodu, a jej prawdziwą pasją jest kolekcjonowanie strojów hinduskich (ma pokaźny zbiór sari).
Pisanie stało się jej pasją odkąd tylko poznała literki. Pisała zawsze i wszędzie. Zbiór rękopisów składający się z kilkudziesięciu zeszytów nadal czeka na przepisanie. W 2010 roku na prośbę starszej córki napisała powieść „W kolorze krwi. Wieczna miłość”, którą zaczęła publikować w odcinkach na blogu. Ponieważ spodobała się Czytelnikom, powstały dalsze trzy części. Dzięki pomocy Wydawnictwa Bookio, powieść doczekała się  wersji elektronicznej (w chwili obecnej w formie ebooka dostępne są dwa pierwsze tomy, lecz prace wydawnicze nad następnymi trwają). Pierwszego sierpnia 2013 roku ukazała się kolejna powieść Katarzyny Stachowiak „Magia ukryta w kamieniu” – tym razem wydana za pośrednictwem platformy Self Publisher w Virtualo.

Blog autorki nr.1: KLIK.
Blog autorki nr.2: KLIK.

Dziś zbieram pytania do Katarzyny Stachowiak. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Pięć osób, które według Katarzyny Stachowiak wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci pakietu e-booków ,,W kolorze krwi. Wieczna miłość’’ oraz ,,W kolorze krwi. Dziedzictwo przodków''  ufundowanego przez wydawnictwo Bookio.

Osobiście jestem zauroczona twórczością pani Stachowiak, dlatego gorąco zachęcam do udziału w powyższym konkursie. Wystarczy napisać tylko jedno max trzy, błyskotliwe pytania i być może nagroda będzie twoja. Proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi (co niestety ostatnio miało miejsce kilka razy). Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Bookio.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Katarzyny Stachowiak na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 9 sierpnia 2013 roku do 15 sierpnia roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi ok. 19 sierpnia 2013 roku.
6. Nagrodą są 5 podwójnych egzemplarzy e-booków ,,W kolorze krwi. Wieczna miłość’’ oraz ,,W kolorze krwi. Dziedzictwo przodków'' .
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi losowanie innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
banerek dla zainteresowanych


21 komentarzy:

 1. Czy podróżowała Pani na Daleki Wschód, a jeśli tak, to co było dla Pani najciekawsze w tych wyprawach? Jakie pamiątki z podróży Pani przywiozła? Skąd miłość akurat do Dalekiego Wschodu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Co inspiruje panią do tworzenia? Czy ma Pani tak że pomysł na akcję, fabułę przychodzi Pani w każdym możliwym miejscu np : w autobusie, na przystanku, w pracy, podczas jakiegoś spotkania?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Interesuje się Pani dalekim wschodem, czy lubi Pani również tamtejszą kuchnię?
  2. Co Pani myśli o postępie w Chinach, który zniszczył tamtejszą kulturę?
  3. Co Pani myśli o tym, że tam na wschodzie, gdy urodzi się dziewczynka traktowana jest jako zły omen lub w najgorszym przypadku zostaje porzucona przez rodziców?

  Cyrysiu, w tekście przy dacie 'dwa tysiące jedenaście' o jedno zero za dużo. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Już poprawiłam ;-)

   Usuń
 4. 1. "Zbiór rękopisów składający się z kilkudziesięciu zeszytów nadal czeka na przepisanie."- co możemy odnaleźć w tych rękopisach i czy któraś z tych historii była inspiracją do napisania książki?
  2. Dlaczego daleki wschód, co w nim takiego fascynującego?
  3. Co daje Pani tworzenie książek?

  Ps. Ja też zauważyłam błąd chyba w liczbie 2011 :D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nie biorę udziału w konkursie, ale życzę wszystkim Powodzenia!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1-Jak to się stało,że akurat romans paranormalny stał się pani wyzwaniem jako pisarki ?
  2-Który pisarz jest tym "wzorcem"dla pani twórczości.
  3-Następna powieść-pisze się,jest w planach-podobne klimaty czy całkiem inne wyzwanie?
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Banerek już wisi, a uczestnikom konkursu życzę powodzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1) Skąd u Pani zamiłowanie akurat do strojów hinduskich? Co Pani robi z sari? Czy one tylko wiszą w szafie?
  2) Daleki Wschód dla Polaka jest bardzo egzotyczny. Który kraj z Dalekiego Wschodu najbardziej Panią fascynuje i dlaczego?
  3) Pisała Pani odkąd poznała literki, zawsze i wszędzie. Jak w takim razie nauczyciele poloniści oceniali Pani wypracowania? Co chwalili, co krytykowali, a nad czym kazali popracować?

  banerek na: http://atramentowomi.blogspot.com/p/konkursowo.html
  Pozdrawiam dziennikarkę szalejącą z konkursami i wywiadami :)
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam autorki, więc chętnie poczytam wywiad. Może dowiem się czegoś, co skłoni mnie do sięgnięcia po jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolejny konkurs, a ja w ogóle nie mam pomysłu na pytania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam! Chciałbym zwrócić na błąd. Otóż blog autorka otworzyła w październiku 2010, kiedy miała już zapas rozdziałów. Byłbym wdzięczny za poprawienie go :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, że masz rację - powieść faktycznie powstała już pod koniec 2010. Dziękuję za wyłapanie błędu i od razu szczerze przyznaję się, że to ja jestem za niego odpowiedzialna, gdyż to ja podałam błędne info z datą.

   Usuń
 12. Bardzo interesujący konkurs. :) W główce znalazłam parę pytań. :)
  1. Jak zaczęła się Pani przygoda z pisaniem i kiedy postanowiła przenieść Pani swoje "wypociny" na bloga?
  2. Skąd wziął się pomysł, aby pisać o "krwiopijcach"? Czy pomysł na wampira narodził się pod wpływem panującej aktualnie mody?
  3. Dlaczego Elisabeth i XIX Anglia?
  ew-kaa@wp.pl

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja zadam tylko jedno pytanie: Czy lubi Pani Anne Rice?

  OdpowiedzUsuń
 14. PS. Czy lubi Pani twórczość Anne Rice?

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie czytałam jej książek, ale tą Panią kojarzę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Widzę, że będzie kolejny ciekawy wywiad :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Tym razem nie wezmę udziału. Wszystkim startującym życzę powodzenia i czekam na wywad!
  Banerek standardowo wstawiony. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Polscy pisarze nie zbyt optymistycznie są nastawieni do gatunku paranormal romance. jak pani myśli, dlaczego?
  2. Czy czyta pani powieści dla nastolatek? Jeśli tak, czy dzięki temu wiąże się to z jakimiś wspomnieniami z tego niezwykłego okresu pani życia?
  3. Czy podczas pisania swoich książek wyobrażała sobie pani, że jest główną bohaterką i to pani przeżywa te wszystkie niesamowite przygody?

  karka0912@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Skąd u Pani wzięło się zainteresowanie światem magii, wampirów, skoro pisze Pani o swojej fascynacji Dalekim Wschodem. Czy to właśnie Daleki Wschód pobudza Pani wyobraźnię czy może jest to związane zupełnie z czym innym ? Może są to dwie niezależne fascynacje ?
  2.Czy chciałaby Pani po kolejnym przeczytaniu swojej książki coś w którejś zmienić, ulepszyć, dodać, opuścić ? A może nie wraca Pani już do swoich książek i uważa je za rozdział zamknięty w swoim życiu.
  Marzena

  batonzo@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...