Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

wtorek, 15 września 2015

Konkurs z Jolantą Król

Jolanta Król - absolwentka politologii ze specjalnością dziennikarską Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jeszcze podczas studiów związała się z Regionalnym Ośrodkiem Studenckim „Kocynder” w Chorzowie. Była członkiem Rady Programowej, później Zarządu „Kocyndra”, a w latach 1986-1992 pełniła funkcję Prezesa ROS „Kocynder”. W latach 1997-2000 roku współpracowała z największym tygodnikiem regionalnym ukazującym się w Chorzowie - „Gońcem Górnośląskim”, pełniąc funkcję sekretarza redakcji, a później redaktora naczelnego. Przez rok była dziennikarzem „Dziennika Zachodniego”. W 2001 roku ponownie podjęła pracę w Teatrze Rozrywki, przez dwa sezony prowadząc impresariat, zaś funkcję kierownika literackiego pełni od roku 2003. Jest autorką i wydawcą książki ''Gwiazdy noszą tenisówki''. W 2015 roku ukazała się jej książka ''Dobrym aktorem można być wszędzie, czyli subiektywny portret Jacentego Jędrusika''.

Bardziej szczegółowo na temat autorki: klik 
Najnowsza powieść p. Jolanty - recenzja: klik

  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Jolanty Król. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

  Dwie osoby, które zdaniem pisarki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Notoryczna panna młoda''.

  Sponsorem nagrody jest wydawnictwa Videograf SA
  Fan Page wydawnictwa Na Facebookuklik

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

  Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Videograf.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Jolanty Król na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 15 września 2015 roku do 20 września 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 27 września 2015 roku.(przy czym zastrzegam, że ta data może ulec zmianie).
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Notorycznej panny młodej''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych 

25 komentarzy:

 1. Książka jest już w drodze do mnie :)
  Wszystkim życzę powodzenia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Z niecierpliwością wyczekuję wywiadu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  1. Jaka była najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiła Pani w życiu?
  2. Gdyby była możliwość przeniesienia się do świata przedstawionego w dowolnej powieści, do jakiej Pani by się przeniosła i dlaczego? A może do żadnej?
  3. Jaki jest Pani ulubiony przepis kulinarny? A jeśli przy przepisach jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie według Pani byłyby jej składniki?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Jolanto,
  1. Największym marzeniem Hanki z "Notorycznej panny młodej" od zawsze było posiadanie rodziny. A jakie jest lub było Pani największe marzenie? Czy się spełniło?
  2. Za sprawą serwisu matrymonialnego Hanka poznaje Jacka mieszającego w Stanach. A jaki ma Pani stosunek do zawierania tego typu znajomości?
  3. Hanka to bezmyślna, nieodpowiedzialna, zaślepiona egoistka. Muszę przyznać, że lubię również i takie bohaterki, które nie są przesłodzone, idealne, mają swoje za skórą. A czy Pani tworząc Hankę zastanawiała się, jak odbiorą ją czytelnicy i czy Pani woli w książkach bohaterki idealne czy te z wadami?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Jakiego tematu nigdy nie podjęłaby Pani w swoich książkach ? A może nie istnieje taki temat ?
  2. Jak wyobraża sobie Pani swojego wymarzonego pana młodego sprzed 100 lat ? :)
  3. Jakie wartości poprzez twórczość literacką chciałaby Pani przekazać swoim wnukom/przyszłym pokoleniom ?

  Pozdrawiam
  Ania
  Mój e-mail: zglowawchmurze@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka już idzie do mnie pocztą i już się nie mogę doczekać lektury. Z niecierpliwością czekam na wywiad :).

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  3) Kiedy przychodzą Pani do głowy najciekawsze pomysły? I gdzie je wtedy Pani zapisuje?

  Pozdrawiam
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Notoryczna panna młoda to bardzo często spotykane zjawisko. Jak Pani myśli, kiedy przekroczona zostaje granica między zwyczajnym pragnieniem posiadania rodziny, a ...desperacją?
  2. Wydała Pani kolejną książkę, więc doskonale Pani wie jaki jest przepis na sukces. Proszę zdradzić złotą radę literackim debiutantom.
  3. Czego stanowczo nie wypada robić pisarzowi?

  Pozdrawiam ciepło!
  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Jakie jest pani największe marzenie?
  2. Czy dobrze być notoryczną panną młodą?
  3. Co panią zainspirowało do napisania tej książki?

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdyby mogłaby Pani napisać kontynuacje dowolnej powieści w historii literatury, to którą książkę by Pani wybrała i dlaczego akurat tą :)?

  uleczkaa38@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Do odważnych świat należy. Bohaterka rzuca wszystko i wyjeżdża z Polski dla kogoś kogo nie zna. Czy zdarzyła się Pani w życiu podobna sytuacja? Rzuciła Pani wszystko dla kogoś?
  2. Można mieć prawie wszystko, a jednocześnie nie być szczęśliwym. Czym według Pani jest szczęście?
  3. Jest już pomysł na jakąś kolejną powieść? Jeśli tak co to będzie?

  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. co chciała Pani przekazać czytelnikowi poprzez postać która raczej nie wzbudza sympatii ?
  2. ciekawa jestem czy pisanie jest dla Pani pracą ( siada pani za biurkiem i pisze) czy raczej pomysły przychodzą w różnych chwilach i szybko pani zapisuje co by nie umknęły ?
  3. gdyby Hanka była pani przyjaciółką , jakie usłyszałaby rady ?

  pozdrawiam
  nikolsosna@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1.W książce poruszany jest temat związku pomiędzy Polką a Amerykaninem. Co sądzi Pani właśnie o związkach zawieranych pomiędzy osobami różnych narodowośći czy nawet religi ? Czy wg Pani taki związek ma prawo się udać czy jest z góry skazany na porażkę ?
  2.Wyczytałam,że tłumaczyła Pani sztuki z języka słowackiego. Czy jest jakiś język, którego chciałaby się Pani nauczyć, ale nie miała okazji ? Jak ważna jest wg Pani nauka języków obcych nie tylko dla pisarza, ale nawet dla zwykłego czlowieka ?
  3. Dla Hanki najważniejsze było macierzyństwo.Nie liczyła się miłość, sex, namiętność. Facet poprostu musiał spełniać warunki dla idealnego ''tatusia'' Z drugiej strony mamy 21 wiek, gdzie kobiety coraz póżniej zostają mamami, by najpierw osiągnąć karierę. Ktore kobiety (wg Pani) mają bardziej racjonalne podejście do życia ? Czy może jednak należy znaleźć jakieś rozwiązanie pomiędzy ? Jestem ciekawa bardzo Pani opini :)
  Pozdrawiam,
  agnieszkawoj95@gmai.com :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzednim komentarzu pomylilam się z adresem email
   poprawny : agnieszkawoj95@gmail.com ;)

   Usuń
 14. 1. Tytuł książki skojarzył mi się od razu z filmem "Uciekająca panna młoda" z Julią Roberts. Czy chciałaby Pani, aby "Notoryczna panna młoda" została zekranizowana albo zaadoptowana na deski teatru?
  2. Z życiem kulturalnym jest Pani za pan brat :) Czy wydanie tej powieści stanowi w Pani życiu jakiś przełom? Dzięki promocji wydawnictwa i recenzjom blogerów wydaje mi się, że o książce będzie głośniej niż o poprzednich Pani publikacjach. Czy obawia się Pani krytyki czy działa ona motywująco?
  3. Osoby niewidome mają wyostrzone inne zmysły, dzięki czemu potrafią doskonale dostosować się do swojej sytuacji. Czy u pisarza również następuje wyostrzenie słuchu, wzroku czy innego zmysłu, umożliwiające wyłapywanie z otoczenia ciekawych rozmów, zdarzeń bądź cech u nieznajomych, które po zapamiętaniu zostają wykorzystane w książkach? Czy umysł autora może odpocząć od pracy, kiedy na każdym kroku czyha...inspiracja?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Bardzo łatwo jest opisywać książkę, dla kogoś innego, a jakby Pani poleciła i zachęciła czytelników do przeczytania książki „Notoryczna panna młoda”? Byśmy sięgnęli po tą pozycję bez mrugnięcia okiem.
  Pozdrawiam Zofia
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Czy warto walczyć o swoje marzenia? Czy czasami warto odpuścić tylko po to, aby kogoś nie skrzywdzić? Czy iść za słowami, że "życie jest tylko jedno" i dojść do niektórych rzeczy po trupach?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Gdyby wylądowałaby Pani na bezludnej wyspie i mogłaby Pani wziąć ze sobą tylko jedną książkę, jaka by to była i dlaczego padło akurat na nią?

  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Skąd czerpie pani wenę? Z otoczenia czy może z zachowań ludzi?
  2. Jakie ma pani rady dla młodych autorów, którzy marzą o tej karierze pisarza?
  3. Jak pani uważa, gdzie kończy się granica między miłością, a desperacją i chęcią posiadania czegoś za wszelką cenę?

  Pozdrawiam
  klaudia.winkler99@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Co lub kto, a może jakeś zdarzenie było dla Pani inspiracją do napisania tej książki?
  2. Jak oceniłaby Pani postać Hanki?
  3. Czy uważa Pani, że powinniśmy walczyć o swoje marzenia, nie patrząc na to, jakie poniesiemy konsekwencje swoich czynów?

  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czy jest Pani zadowolona z pisanych przez siebie książek?
  2. Jaką książkę (oprócz swoich oczywiście) poleciłaby Pani na długie jesienne wieczory?
  3. Czy uważa Pani, że jest możliwa głęboka prawdziwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną?

  wet100@gmail.com

  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. gabolek000@o2.pl

  1. Czy pamięta Pani dzień, w którym coś podpowiedziało, że mogłaby Pani zacząć pisać? Jak dawno temu to było i co dokładnie się stało, że aktualnie wydała Pani swoja pierwszą książkę? Czy wiążą się z tym dniem jakieś szczególne wspomnienia?

  2. Męstwo, bezinteresowność, otwartość na świat, dobroć, agresywność, stanowczość, nieśmiałość, chciwość... Są to przypadkowe cechy, którymi mogą odznaczać się bohaterowie książkowi. A jakie cechy musi według Pani posiadać postać, by stać się ulubieńcem czytelników? Jaka musi ona być?

  3. Lektury szkolne. Jedni uważają je za wytwór bardzo dobry, potrzebny i w pełni zgadzają się z tym, by dzieci czytały książki wcześniej ustalone przez nauczyciela. Inni mówią natomiast, że lektury są złe, ponieważ zniechęcają do czytania książek, gdyż są narzucane z góry, trzeba je przeczytać w danym terminie, a jeśli nie, to uczeń otrzymuje stosowną ocenę. Niektórzy sądzą, że właśnie przez to tak niewielu Polaków czyta książki, gdyż nie kojarzą ich z tymi dziełami, które są ciekawe i naprawdę dobre, tylko z tymi narzuconymi wcześniej książkami, przez co nie patrzą na czytanie jako na przyjemność, ale na przymus. Jakie jest Pani zdanie o lekturach szkolnych i co o nich sądzi? Potrzebne czy zbędne?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...