Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

środa, 30 września 2015

Konkurs z Joanną Sykat

Joanna Sykat - Nie lubi skupiać się na tym, co mało istotne. Z rzeczy ważnych – żona, matka i pisarka, w kolejności zależnej od pory dnia. Wolny duch, który lubi zwiedzać, podglądać i podkradać życiu smaczki i detale. Historie gonią ją wszędzie i domagają się pierwszeństwa. Przybywa ich tak szybko jak autorce siwych włosów na głowie. Do tej pory w książki wykluły się: Wszystko dla ciebie, Jesteś tylko mój, Tylko przy mnie bądź oraz miniatury: Biedronki są ważne i Macierzynki. 
 Fan page J.Sykat na Facebooku: KLIK 
 Recenzja książki ''Jutro zaświeci słońce'': klik

  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Joanny Sykat. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań pani Joanna wybierze 20 - 30, na które odpowie w odpowiednim poście, w formie wywiadu.

   Dwie osoby, które zdaniem pisarki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Jutro zaświeci słońce''.

   Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
   Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik

   Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

   Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Joanny Sykat na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 30 września 2015 roku do 4 października 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 11 października 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Jutro zaświeci słońce''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

30 komentarzy:

 1. 1. Skąd pomysł na tak pozytywny tytuł książki?
  2. Jak w jednym zdaniu opisałaby Pani swoją książkę?
  3. Dla kogo Pani słońce świeci najbardziej?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Co było dla Pani inspiracją przy wybieraniu okładki książki?
  2. Gdzie najbardziej lubi Pani podróżować?
  3. Świeci dla Pani słońce?

  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1.Czy ma Pani w życiu jakieś motto słowa, którymi się kieruje ? Jeśli tak to jak one brzmią i dlaczego akurat je Pani wybrała ?
  ania. glod@amorki. pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam!
  Czy istnieje ( w Pani głowie), jakiś temat, który odkłada go Pani na później na... "jeszcze nie teraz", by całkiem wszystkich zaskoczyć?
  dana1403@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam?
  1. Czy są takie tematy, których nie chciałaby pani poruszać w swoich książkach, ponieważ wywołują w Pani zbyt dużo emocji?
  2. Czy pani zdaniem sportretowanie rozpadu związku w powieści jest trudne dla autora pod względem zachowania prawdy psychologicznej oraz zagłębienia się w psychikę kobiety i mężczyzny?
  To chyba tyle. dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam ,skąd u pani pomysł na dziwne życie w -- "Tylko przy mnie bądż ",?? taki pomysł ,że pieniądze to nie wszystko ? dzisiaj młodzi ludzie pieniądze przedkładają nad miłośc ,dom ,rodzinę --a pani zobaczyła to i wymyślila inaczej .I tu moje pytanie ,co jest dla pani najważniejsze w życiu ????????????????? przynajmiej 3 rzeczy
  Dziękuję bardzo ....jolantamurawska8@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.
  Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiła w życiu?
  2. Załóżmy, że istnieje możliwość przeniesienia się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Do jakiego Pani by się przeniosła i dlaczego? A może do żadnego?
  3. Jakie jest Pani ulubione danie? A jeśli już przy tym jesteśmy, przyjmijmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie według Pani byłyby jej składniki?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Przypuśćmy, że znalazła się Pani w pokoju z kilkoma innymi osobami, które nie słyszą i nie potrafią czytać z ruchu warg. Pani zadaniem jest napisać na kartce papieru parę zdań o sobie. A więc co by Pani napisała? Co według Pani jest najważniejsze na pierwszym spotkaniu?

  2. Gdyby miała Pani do wyboru spełnienie swojego najbardziej upragnionego marzenia lub uszczęśliwienie kogoś bliskiego ze swojej rodziny, którą opcję Pani by wybrała?

  3. Co jest dla Pani przyjemniejsze? Zasypianie czy budzenie się rano?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam
  1. Nie czytałam żadnej z Pani powieści. Jakim (jednym) słowem określiłaby Pani swoją dotychczasową twórczość, aby zachęcić mnie do zapoznania się ze stworzonymi przez Panią bohaterami?
  2. Na jednym z portali przeczytałam, że lubi Pani "...luksus pozbawionego wyrzutów sumienia nicnierobienia". Jak wygląda u Pani taka luksusowa godzina (bo w pewnym sensie nie da się nic nie robić, leżenie to też działanie :) )?

  e-mail: zabieganaczytelniczka@gmail.com

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Kogo nazwałaby Pani swoim "słońcem" w swoim życiu?
  2. Jakie 3 swoje cechy lubi Pani najbardziej, a jakie 3 najmniej?
  3. Ma Pani ulubionego autora/ autorkę książek i czy chciałaby Pani napisać książkę w duecie z nim/ nią jeśli byłaby taka możliwość?
  e-mail: nk1986@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1.Gdyby byłaby pani na bezludnej wyspie jaką by pani wzięła książkę?
  2. Jak pani radzi sobie z jesienną chandrą ?
  3. Jutro zaświeci słońce dlaczego akurat taki tytuł a nie inny ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam Pani Joasiu,
  1. Edyta - matka Anity z "Jutro zaświeci słońce" uważa, że jej córka jest nierobem, musi mieć normalną pracę na umowę i odkładać na emeryturę. Czy Pani spotkała się kiedykolwiek z tym, że ktoś dał Pani odczuć, że to, co Pani robi nie jest tak naprawdę pracą?
  2. Czytając kilka krótkich fragmentów dotyczących matki Anity z "Jutro zaświeci słońce", widzę że momentami użyła Pani dość dosadnego języka. A czy na co dzień jest Pani raczej spokojną osobą, czy czasem potrafi Pani też - że tak powiem - soczyście wysłowić się jak Edyta?
  3. Ciekawi mnie jaki miałaby Pani sposób na despotyczną, do wszystkiego wtrącającą się matkę?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Wiele osób marzy o podróżach, lecz najczęściej kończą się na wodzeniu palcem po mapie. Lubi Pani zwiedzać. Jakie miejsce z Pani podróży utkwiło pani najbardziej w pamięci i jak by je Pani mi poleciła?

  2. W życiu różne wydarzenia kształtują nasz charakter. Niektóre sprawiają, że od razu się uśmiechamy, o innych nie chcemy pamiętać. Gdyby mogła Pani wymienić jedno wydarzenie ze swojego życia, które chciałaby Pani ponownie przeżyć, to co by to było?

  3. Występują takie chwile, że człowiek popada w zniechęcenie i przestaje wierzyć, że cokolwiek się jeszcze uda. Czy Pani się także zdarzają? Jeśli tak to co sprawia, że uśmiech do Pani powraca i wszystko ponownie nabiera barw?

  Pozdrawiam,

  Meggie
  prace.meggie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. 1) Lubi Pani zwiedzać. Które obiekty interesują Panią najbardziej i dlaczego właśnie one?
  2) Co mogłoby skrępować, zniewolić takiego wolnego ducha, jak Pani?
  3) Kiedy przychodzą Pani do głowy owe historie, najciekawsze pomysły? I gdzie je wtedy Pani zapisuje?

  Pozdrawiam serdecznie,
  martucha@180tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Chciałabym zapytać panią Joannę co było punktem zapalnym do napisania tej właśnie powieści. Czy ispiracją była jakaś ulubiona piosenka, zwierzenia znajomych albo obcych ludzi, a może puszczone wodze fantazji. Zawsze interesowało mnie co musi tchnąć pisarza/pisarkę do napisania dobrej książki. Skąd pomysł?
  2. Jako mama zastanawiam się jak pani godzi duszę artysty z macierzyństwem i przyziemnymi obowiązkami domowymi? Może właśnie pomysły na kolejne rozdziały powstają przy odkurzaniu lub odprowadzaniu dzieci do szkoły?

  Będzie mi niezmiernie miło przeczytać odpowiedzi na te pytania :)

  Pozdrawiam serdecznie

  Kinga

  kingajozwiak@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1) Ma Pani szansę spełnić trzy życzenia. Jakie by one były?
  2) Zbliża się koniec świata. Co chciałaby Pani jeszcze zrobić przed kataklizmem?
  3) Jak Pani zdaniem wygląda życie osoby niewidomej?

  Ewelina :)
  ewelinaja1992@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Czy książka ,,Jutro zaświeci słońce" była od początku do końca przemyślana?
  2. Czy ze względu na tytuł książki, możemy stwierdzić że lubi Pani słoneczne dni, i porę roku lato?
  3. Jakie to uczucie, wydać książkę?
  Adres e-mali: barbara.bogdanienko@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Anita nie czuła się kochana. Strach i niechęć do matki narastał w niej od najmłodszych lat. Odkrycie rodzinnej tajemnicy rzuca nowe światło na zachowanie Edyty, ale czy to może jeszcze coś zmienić? Czy Pani potrafiłaby wybaczyć osobie, teoretycznie najbliższej, która rani, odpycha i odbiera radość życia, nawet jeśli takie zachowanie ma mocne usprawiedliwienie?
  2. W jednym z wywiadów powiedziała Pani, że "pisanie książek daje wolność". A co chciałaby Pani, aby czuli czytelnicy, którzy sięgają po Pani powieści?
  3. "Żegnaj - ktokolwiek wymyślił to słowo, powinien smażyć się w piekle." - takie słowa można przeczytać w "Utracie". Za powstanie jakiego słowa otworzyłaby Pani bramy raju?

  Pozdrawiam!
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Kiedy zauważyła pani, że pisanie jest tym, co chciałaby pani robić i kiedy podjęła pani pierwsze próby w tym kierunku?
  2. Co cieszy panią najbardziej, gdy napisze pani kolejną książkę?
  3. Jak wyobraża pani sobie swoją przyszłość?

  Ze słonecznymi pozdrowieniami :)
  domino1994domino@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Dzień dobry!
  1.Proszę opowiedzieć jak "objawiała" się Pani chęć do pisania? czy najpierw publikowała Pani opowiadania do szuflady, do jakiegoś pisma, czy też od razu był pomysł na książkę>
  2. Gdy by Pani była zwierzęciem, to jakim i dlaczego?
  3. Mój przepis na szczęście to...

  iwet100@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. ''Co­kol­wiek za­mie­rzasz zro­bić, o czym­kolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię. ' Jest to jeden z moich ulubionych cytatów :) Co Pani o nim sądzi ? Należy podążać za swoimi marzeniami ?I czy należy do nich dążyć za wszelką cenę , czy może jednak niektóre odpuścić ?Może ma Pani jakieś marzenia,których nie zdołała zrealizowac? A może są jakieś w trakcie realizacji ? Proszę uchylić rąbka tajemnicy:)
  2. Gdyby miała Pani możliwość przeżycia swojego życia drugi raz, to co zmieniłaby Pani w nim, a może nic :)?
  3.Gdyby mogła Pani napisać list. Nie dłuższy niż strona A4, to do kogo by pani napisała i co ? Mogą to być osoby nieżyjące, bohaterowie literaccy. Nie ma żadnych ograniczeń.
  Pozdrawiam, agnieszkawoj95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. 1) Inspiracja stanowi podstawę twórczości każdego artysty. W czym Pani odnajduje swoją inspirację?

  2) Przeczytałam niedawno, że woli Pani „stać w cieniu niż świecić światłem własnym czy odbitym”. Czy nie jest to trudne, skoro Pani utwory są tak świetnie przyjmowane przez czytelników?

  3) Większość kobiet uwielbia czytać książki o kobietach, odnajdując w nich obraz samych siebie, własnych marzeń i problemów. Czy może Pani wskazać jedną książkową bohaterkę, z którą utożsamia się Pani najbardziej?

  Pozdrawiam,

  Edyta

  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Jaki tytuł nosi Pani ulubiona książka z dzieciństwa? Jak często Pani do niej wracała?

  2. Męstwo, bezinteresowność, otwartość na świat, dobroć, agresywność, stanowczość, nieśmiałość, chciwość... Są to przypadkowe cechy, którymi mogą odznaczać się bohaterowie książkowi. A jakie cechy musi według Pani posiadać postać, by stać się ulubieńcem czytelników? Jaka musi ona być?

  3. Jeśli miałabyś możliwość otrzymania dowolnej książki, nawet takiej, która pochodzi z IX wieku, z dedykacja i autografem autora, jaka książka by to była i dlaczego?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...