Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 9 grudnia 2015

Konkursowy wywiad z Martą Sieroń

Marta Sieroń - młoda pisarka, znana ze swojego specyficznego poczucia humoru i miłości do kudłatych kocich stworzeń. Wielka fanka absurdu i komicznych sytuacji, których jest świadkiem na co dzień. Dumna Bydgoszczanka. Miłośniczka dobrej muzyki, gorącej herbaty i niekończących się rozmów o życiu i jego perypetiach. Nieodwracalnie zakochana w ludziach i ich słabościach.
Marzycielka. Podróżnik amator. Profesjonalny pochłaniacz literatury klasycznej. Studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz twórca literatury beletrystycznej i fantasy. Pisze i publikuje fragmenty swoich opowiadań od najmłodszych lat. Obecnie jej najbardziej znane prace dostępne są na stronie internetowej Wattpad, gdzie jej twórczość śledzą rzesze fanów".

 Recenzja ''Kochanie skaczę z Tobą'': klik

 Dziś macie szansę na bliższe poznanie Marty Sieroń. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 30 - 40, na które Marta odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Kochanie skaczę z Tobą''

Sponsorem nagród jest
Wydawnictwo Pearlic. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 

Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest
wydawnictwo Pearlic.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Marcie Sieroń na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 9 grudnia 2015 roku do 13 grudnia 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 20 grudnia 2015 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ''Kochanie skaczę z Tobą'' Marty Sieroń.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

28 komentarzy:

 1. 1.Jeżeli spotkałaby się Pani z taką sytuacją, która opisana jest w książce, co by Pani zrobiła, aby powstrzymać taką osobę przed tym czynem?
  2.Czy pisanie przychodzi Pani z łatwością?
  Pozdrawiam, Ewa.
  nvm44@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Wielbicielka dobrej muzyki, czyli jakiej?
  Dla każdego, dobre coś innego? ;)
  2. W swojej książce porusza Pani bardzo ważny temat, co skłoniło Panią do podjęcia tego właśnie tematu?
  3. Pani, jako pisarka, podchodzi do swoich książek emocjonalnie ( łzy w trakcie pisania i inne podobne zachowania) czy raczej przyjmuje Pani emocje na chłodno?

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę wszystkim powodzenia :).

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Najciekawsza absurdalna sytuacja w Pani życiu to?
  2. Obecnie posiadam pięć kotów, a Pani ile ich ma?
  3. Cyrysia pisze o Pani: "nieodwracalnie zakochana w ludziach i ich słabościach", a jakie są Pani słabości? Te błahe np. słabość do czekolady, czy też jakieś poważniejsze

  pozdrawiam Iza

  iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam:) Moje pytanie bedzie dotyczyło Pani ksiązki. Ciekawi mnie dlaczego jako miejsce akcji książki wybrała Pani Most Brookliński i Nowy Jork?
  Pozdrawiam
  karolina.wk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że autorka z mojego miasta :)
  Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Witam imienniczkę! Jaki ma Pani stosunek do swego imienia? Którą jego wersję Pani lubi, a którą nie i dlaczego?
  2) Z opisu zauważyłam, że dużo nas łączy (czyżby siła imienia?). Jakiego rodzaju podróże lubi Pani najbardziej? Z biurem podróży, z rodziną, ze znajomymi, zaplanowane w szczegółach, a może spontaniczne?
  3) Psy też są kudłate, ale Pani kocha koty. Za co tak kocha Pani koty?

  Pozdrawiam serdecznie
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jeszcze nigdy nie byłam w Btdgoszczy. Czy mogłaby Pani zareklamować miasto w którym Pani zyje i przekonać mnie że warto tam pojechac?
  2. Lubi Pani podróżować. Teraz w związku z promocją ksiażki zapewne bedzie miała Pani gorący okres po którym trzeba bedzie wypocząć. Czy już planuje Pani jakąś podróż?
  3. Do jakiej postaci literackiej porównałaby Pani swój charakter?
  Pozdrawiam
  dagmara.michalska@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. W swojej książce porusza Pani temat samobójstwa, homoseksualizmu. który był dla Pani najtrudniejszy w przelaniu na karty powieści?
  2. W "Kochanie, skaczę z Tobą" pokazuje Pani, jak wyciągnąć pomocną dłoń do potencjalnego samobójcy i sprawić by zrezygnował z tak drastycznego czynu. Czy pisząc tę scenę opierała się Pani na własnej intuicji, czy może korzystała z osób trzecich?
  3. Jest Pani wielką fanką absurdu i komicznych sytuacji, których jest świadkiem na co dzień. A co tak właśnie na co dzień bawi Panią najbardziej?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaintrygowała mnie scena rozpoczynająca powieść i stąd moje pytania.
  1. Dlaczego Pani bohaterka wybrała skok z mostu jako metodę odebrania sobie życia? Czy powodowało nią podświadome pragnienie, aby ktoś się w ostatniej chwili pojawił i wyciągnął do niej pomocną dłoń?
  2. W Bydgoszczy jest około czterdziestu mostów. Gdyby przeniosła Pani akcję do swego rodzinnego miasta, który z nich wybrałaby Pani na miejsce pierwszego spotkania dwójki bohaterów? Pomorski? Bernardyński? Uniwersytecki? A może jeszcze inny?
  Pozdrawiam!
  perus@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Publikuje Pani prace na wattpada. Skąd wziął się pomysł na wydanie książki ?
  2. Na swoim profilu na wattpad ma Pani kilka innych prac, które są równie popularne jak ta. Dlaczego wybrała Pani właśnie tą książkę z pośród innych ?

  Pozdrawiam !
  losiek9893@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Co było tym czynnikiem zapalnym, by wysłać "Kochanie, skaczę z Tobą" w świat?
  2. Lepiej żyć w absurdalnym świecie pełnym sprzeczności czy w całkowicie poukładanej, przewidywalnej rzeczywistości?
  3. Co, oprócz samego spełnienia marzenia, jakim jest wydanie książki, dało Ci publikowanie opowiadań na wattpadzie?
  emilia.bal93@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Głównym bohaterem większości Pani opowiadań na wattpadzie jest Harry Styles i w większości pojawia się cały zespół. Czy Pani jest fanką? A może sama osoba, jaką jest Harry Panią intryguje?
  Zawsze mnie to interesowało...

  Pozdrawiam
  Ochman.julka@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Gdyby dostała Pani propozycję napisania książki wraz z innym autorem, ale na zasadzie: Pani pisze jeden rozdział, drugi autor kolejny, i tak na zmianę, bez wcześniejszego ustalania fabuły - czy podjęłaby się Pani takiego wyzwania? Jeśli tak, to z kim najchętniej napisałaby Pani taką książkę?
  2. Podobnie jak Pani, jestem miłośniczką herbaty - nie wyobrażam sobie dnia bez herbaty! Jaką herbatę lubi Pani najbardziej?
  3. Komu szczególnie poleciłaby Pani swoją książkę?

  Pozdrawiam,
  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1) Jak wyglądały Pani przygotowania do pracy nad klejnymi rozdziałami " Kochanie, skaczę z Tobą"? Zawsze zastanawiałam się jaka atmosfera towarzyszyła Pani przy pisaniu, zważywszy na cięższe tematy poruszane w książce.
  2) Jak długo zastanawiała się Pani nad udostępnieniem swoich opowieści i zostaniem Szaradą na Wattpadzie? Było to coś spontanicznego na zasadzie " Hej! Może pokażę ludzią co stworzyłam?", czy raczej długie zastanawianie się nad sensem podzielenia się swoją pracą albo namowa kogoś bliskiego?
  3) Ile czasu potrzebowała Pani na napisanie tak wysyłającej w skrajne emocje książki? Czy rozdziały dodawane przez Panią na Wattpadzie były pisane na bierząco czy może od początku czekały na opublikowanie?
  Pozdrawiam
  r1o9y9a4l@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam.
  1. Jako, że zbliżają się Święta, chciałabym zapytać o tradycje, które są obecne w Pani domu w ten wyjątkowy czas. (Wspólne gotowanie, ubieranie choinki w dzień Wigilii)
  2. Dopisze Pani do każdej litery swojego imienia cechę, która Panią opisuje?
  3. Woli Pani dawać i dostawać kupowane przezenty czy te robione własnoręcznie?

  Pozdrawiam, Iza. po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Gdy byłam młodsza, miałam wiele pomysłów na siebie (nauczycielka, żołnierz, fryzjerka, lekarka, strażak itd.). Do tej pory nie mam precyzyjnych planów, choć studiuję resocjalizację. A Pani kim zostać, gdy była pani młodsza?
  2. Jak wydanie pierwszej książki wpłynęło na Pani życie?
  3. Co warto zobaczyć, będąc w Bydgoszczy i Toruniu? A może jakaś ulubiona kawiarnia?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Dominika

  domino1994domino@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Jaką autorką chciałaby Pani być za 10 lat?
  2. Każdy z nas ma jakieś sekretne marzenie. Gdyby miała Pani szansę spełnić takie marzenie kosztem utraty wspomnienia z dowolnego momentu życia, zdecydowałaby się Pani na to?

  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Podobno lubi Pani rozmawiać o życiu. Mi, mojej rodzinie, moim znajomym często zdarza się podczas jakiejś sytuacji, która trapi, jest problemem, nie daje spokoju, mówić sobie krótko "życie". Czy Pani też czasem zwala wszystko, całą winę na "życie"?

  2. Skoro kocha Pani ludzi i ich słabości, to czy potrafi Pani dostrzec w każdym człowieku dobro i miłość? Nigdy, że tak powiem, nie przejechała się Pani na kimś?

  3. "Kochanie skaczę z Tobą"...bardzo intrygujący tytuł... Czy odważyłaby się Pani skoczyć razem z tą najbliższą, najważniejszą osobą?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Kocha Pani koty, to zapewne nie boi sie Pani czarnych kotów,ale jak to jest z innymi przesadami?Jest Pani przesadna czy nie?
  2. Niedlugo święta, mam wiec pytanie związane z nimi, wpada Pani w przedświąteczny szal,w ta goraczke zakupow,sprzątania,gotowania, czy raczej na spokojnie?
  3. Czy jest Pani osoba tolerancyjną?

  Pozdrawiam


  dziobasek3@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Jako podróżnik amator zapewne odwiedziła Pani wiele ciekawych miejsc. Które z tych miejsc wywarło na Pani największe wrażenie, zapadło głęboko w duszę?

  monwilc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Pisząc na wattpadzie, odnosiłaś sukcesy. Liczysz na to, że czytelnicy jako wierni fani kupią papierowy egzemplarz książki?
  2. Czy planujesz wydać inne swoje dzieła jako książki? Przyznam, że bardzo chciałabym zobaczyć w swojej biblioteczce "Powrót złośnicy", czy też "Plotkarę"
  3. Gdybyś mogła przeżyć jeden rozdział ze swoich opowiadań, który by to był i w którego z bobaterów najchętniej byś się wcieliła? Dlaczego akurat ta osoba?

  Nasty01@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Monika Stanisławska
  1.W swojej książce porusza Pani temat homoseksualizmu.A jaki jest Pani stosunek do osób o odmiennej orientacj seksualnej i jak Pani by się zachowała i czuła jeżeli ktoś z Pani bliskich okazał by się osobą o innej orienatcji seksualnej?
  2.Jakie jest Pani największe marzenie,ile i co byłaby Pani skłona zrobić i poświęcić aby je spełnić?
  monikastanislawska@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Jak wpływają na Panią negatywne opinie czytelników; demotywują, przygnębiają czy może dodają kopa do pracy? I czy miała Pani obawy podczas wydania książki?
  2. Wypożycza Pani książki w bibliotece czy kupuje (w księgarniach czy przez internet?).
  3. Lubi Pani jesień i zimę? Czy w tym czasie jest Pani typowym kanapowcem z książką i herbatą w dłoni?
  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Wielu pisarzy szczególnie powieści fantasy czy sensacyjnych wychodzi z założenia że przeciętny człowiek ma dość swoich kłopotów, w codziennym życiu, żeby dawać mu do czytania powieść w której będzie czytał o podobnych problemach innych i dlatego tworzą fikcyjne światy tak żeby czytelnik mógł przenieść się do innego świata i choć na chwilę oderwać się od zazwyczaj smutnego swojego życia. Jakie jest Pani zdanie na ten temat?
  2. Kiedyś m.in. w Hollywood panowała taka niepisana reguła, że każda historia przelana na deski sceny filmowej powinna się dobrze kończyć, inaczej nie będzie nakręcona. Także wiele książek kończy się zwycięstwem dobra nad złem. Jednak wiemy z życia, że zazwyczaj zwycięża zło, a nie dobro (wystarczy spojrzeć na wielu biednych ludzi w Polsce a naszych krezusów finansowych którzy jeszcze w latach 90-tych mówili oficjalnie, że pierwszy milion trzeba ukraść). Czy Pani zdaniem mimo wszystko każda opisana historia powinna się dobrze kończyć? (pomijam opisywanie autentycznych wydarzeń)
  3. Każda powieść powinna mieć jakieś swoje motto, przesłanie dla czytającego. Jakie jest Pani przesłanie dla czytelnika?
  Ireneusz
  Markiz25@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Dlaczego pisanie? Czy od zawsze chciała Pani być pisarką? A może pomysł na wydanie książki pojawił się wraz z sukcesem na Wattpadzie?
  2. Jak wiele potrafiłaby Pani poświęcić, by tworzyć ambitną literaturę? Poruszając takie tematy jak samobójstwo czy homoseksualizm, trudniej jest zyskać grono czytelników, ale z drugiej strony pisze Pani książki skierowane raczej do młodych odbiorców. Czy patrzy Pani na ich reakcję i tworzy to, co chcą przeczytać czy myśli Pani tylko o ustalonym przez siebie planie?
  3. I najważniejsze. Jakie są Pani ulubione książki lub autorzy?
  ada@rs-auto.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...