Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

poniedziałek, 11 stycznia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Emilia Kubaszak

Emilia Kubaszak – magister Biznesu Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Na uczelnię wróciła na studia podyplomowe z Zarządzania Marketingowego na rynku Business to Business. Natury humanistycznej nie da się jednak oszukać. Pchana marzeniami i zmotywowana przez bliską osobę zasiadła do pisania powieści. Owocem kilkumiesięcznej pracy jest jej literacki debiut - „Żar prawdy”.

Od zawsze związana z Wielkopolską, obecnie mieszka w Poznaniu. Uwielbia piec, gotować i podróżować.  Dużo czyta, szczególnie powieści psychologiczno-obyczajowych, kryminałów oraz sensacji. Nie ogląda sama filmów – w końcu co to za przyjemność, jeśli nie można jej z kimś dzielić. Jest rodzinna, otwarta i towarzyska, a w zanadrzu ma zawsze dużo uśmiechu i cierpliwości.  

Recenzja ''Żaru prawdy'': klik

Dziś macie okazję bliżej poznać Emilię Kubaszak. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1- maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 30 - 40, na które Emilia odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Dwie osoby, które zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Żar prawdy''.

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo
Oficynka.
FanPage wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!! 
 
Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Oficynka
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1- maks. 3) Emilii Kubaszak na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 11 stycznia 2016 roku do 16 stycznia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 23 stycznia 2016 roku.
6. Nagrodą są 2 egzemplarze ''Żaru prawdy'' Emilii Kubaszak.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do wszystkich osób.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 banerek dla zainteresowanych

29 komentarzy:

 1. 1. "Natury humanistycznej nie da się oszukać" - zgadzam się w stu procentach z tym stwierdzeniem. Sama jestem z zamiłowania humanistką, z wyboru ekonomistą. Czy próbowała Pani oszukać tę część siebie, która ciągle mówiła "jesteś humanistką" poprzez na przykład taki a nie inny wybór kierunku studiów?
  2. Czy zdarzyło się pani "zakochać" w literackim bohaterze? Jeśli tak, to w kim?
  3. Lubi Pani podróżować. Gdyby mogła Pani wybrać dowolne miejsce i czas (tak, zakładamy, że istnieje możliwość podróżowania w czasie) gdzie by się Pani znalazła?

  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia, z chęcią przeczytam wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1 Jak zachęciła by Pani osobę,która zastanawia się czy warto sięgnąć po Pani książkę aby zdecydowała się po nią sięgnąć?
  2 W swojej książce pisze Pani o poszukiwaniu przez bohaterkę swojego miejsca na ziemi.Czy Pani ma takie właśnie swoje miejsce na ziemi do którego wraca Pani kiedy życie przytłoczy Panią problemami i trudnościami dnia codziennego?

  mail: iskierka23.23@tlen.pl

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. 1.Mam takie pytanie teoretyczne.Dowiaduje się Pani,że rodzice,którzy Panią wychowywali nie są Pani biologicznymi rodzicami.Co Pani w takiej sytuacji robi za wszelką cenę szuka biologicznych rodziców i miejsca skąd Pani pochodzi(nawet jeżeli prawda okaże się bolesna) czy zostawia wszystko tak jak było do tej pory?
  2.Czy ma Pani takiego bohatera literackiego,ktorego Pani nie lubi a nawet nienawidzi?
  3.Moje ostatnie pytanie dotyczy podróży.Ma Pani okazję przenieść się w czasie - jakę epokę i miejsce najbardziej by Pani chciała zobaczyć i jaką znaną osobistość z tamtego okresu chciała by Pani spotkać?

  monikastanisławska@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1) Lepsza najgorsza prawda niż niewinne kłamstwo? Nawet wtedy, gdy prawda w oczy kole?
  2) Jakiego rodzaju podróże lubi Pani najbardziej? Z biurem podróży, z rodziną, ze znajomymi, zaplanowane w szczegółach, a może spontaniczne? I dlaczego takie?
  3) Czym jest dla Pani SŁOWO?

  Pozdrawiam serdecznie, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Z niecierpliwością czekam na ten wywiad :)
  I też mam pytanie, skąd wziął się pomysł na Żar prawdy? Czy ma on swoje źródło w Pani prywatności, czy to czysta fikcja?
  Jacy pisarze, pisarki Panią inspirują?
  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę powodzenia, książka jedt swietna, nie mogę uwierzyć, że jejst to debiut ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Lubi Pani dobre jedzenie. Gdyby miała Pani porównać swoją ulubioną książkę do jedzenia, czym by się okazała i dlaczego właśnie tym?
  2. Kto okazał się tym szczęśliwym motywatorem do napisania przez Panią debiutanckiej powieści?
  3. Jak wyglądał "proces" powstawania "Żaru prawdy" od podstaw, aż po sam koniec?

  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Anitę przytłacza samotność. Czy Pani zna na nią lekarstwo?

  Losy Anity i Barbary wiążą się. A gdyby Pani losy mogłyby połączyć się z losami któregoś z bohaterów literackich lub filmowych, kogo by Pani wybrała?

  Zatytułowała Pani swoją książkę ŻAR prawdy. Ja natomiast przewrotnie zapytam, czy poczuła Pani na własnej skórze coś przeciwnego- Żar kłamstwa czy Żar fałszu? Czy Żar zawsze pali tak samo?

  rudarecenzuje@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja chciałam tylko powiedzieć, że jestem w szoku, gdzie Ty wynajdujesz tych wszystkich autorów. Nie miałam pojęcia, że tyle ludzi w Polsce pisze książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. W swojej książce porusza Pani problem sekt. Ostatnio mam wrażenie, że ten temat jakoś ucichł, mniej się o nim mówi i pisze. Czy sprawiło Pani jakąś trudność w przedstawieniu tego problemu? Skąd czerpała Pani wiedzę na ten temat?
  2. Słyszałam, że "Żar prawdy" to książka, która skrywa wiele prawd i sentencji życiowych otwierających nam oczy na pewne sprawy. A jak prawda życiowa jest dla Pani tą najważniejszą, bez której nie wyobraża sobie Pani iść przez życie?
  3. Podczas jednego z wielu spacerów po Poznaniu uwagę Anity przykuwa witryna księgarni. Niewinnie wyglądająca książka zatytułowana „Żar prawdy” magnetyzuje ją i nie pozwala o sobie zapomnieć. A czy Panią spotkała podobna sytuacja, gdzie nie mogła oderwać się, oprzeć urokowi jakiejś książki?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy warto walczyć o swoje marzenia? Czy czasami warto odpuścić tylko po to, aby kogoś nie skrzywdzić? Czy iść za słowami, że "życie jest tylko jedno" i dojść do niektórych rzeczy po trupach?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby jeszcze zrobić?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy dążyła Pani do momentu, by jak najszybciej skończyć pisać książkę, czy może wręcz przeciwnie, odwlekła Pani moment postawienia ostatniej kropki, bo podczas powstawania powieści związała się Pani na tyle z bohaterami, ich historiami, relacjami, uczuciami, że aż żal było ich opuścić?
  2. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pisze książki, czy łatwo było Pani wydać swoją powieść, czy od razu znalazła Pani wydawnictwo, które zgodziło się ją wydać, czy jednak wymagało to od Pani cierpliwości i wytrwałości, by wreszcie znaleźć wydawcę? A może to Panią ktoś znalazł i zaproponował wydanie?
  3. Jak się Pani poczuła, gdy po raz pierwszy wzięła Pani do ręki egzemplarz swojej pierwszej, jeszcze świeżo pachnącej, książki?
  Pozdrawiam :-)
  katarzyna.piwoda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Podobno jest Pani otwarta i towarzyska, więc czy lubi Pani poznawać nowych ludzi? Łatwo Pani to przychodzi?

  2. Ja również nie lubię oglądać samotnie filmów, wolę jak ktoś siedzi obok mnie, z kim mogę powiedzieć "wow" czy skomentować jakiś inny fragment filmu. Czy Pani też lubi tak komentować w trakcie oglądania? A z kim najczęściej Pani ogląda filmy?

  3. Według mnie pisanie to sztuka, wyobraźnia, ale i samo życie. A czym dla Pani jest pisanie?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam. :)
  1. Załóżmy, że na jeden dzień mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Do jakiej powieści chciałaby się Pani przenieść i dlaczego? A może do żadnej?
  2. Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinny według Pani jej składniki?
  3. Dopisze Pani do każdej litery imienia i nazwiska cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1) Jaki był najmilszy komplement jaki Pani usłyszała?
  2) Czy ma Pani jakieś kobiece słabości, którym notorycznie Pani ulega?
  3) Czy wśród pisarzy i pisarek jest ktoś na kim wzorowała się Pani do tej pory?

  ernest.justyna@wp.pl

  Pozdrawiam
  Justyna Ernest

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam serdecznie.
  Po pierwsze gratuluje napisania powieści w kilka miesięcy. Ja swoja pisałem trzy lata i jeszcze rok poprawiałem.
  Moje pytania oparłem o cytaty mistrzów pióra.

  1. Georg Christoph Lichtenberg powiedział:
  "Homer na pewno nie wiedział, że dobrze pisze, tak samo i Shakespeare. Nasi dzisiejsi pisarze muszą uczyć się fatalnej sztuki: wiedzieć, że dobrze piszą"
  Jak Pani rozumie te słowa?
  Czy można zdefiniować pojęcie dobrego pisania, czy jest to raczej pojęcie abstrakcyjne?

  2. Haruki Murakami napisał:
  "Z pisaniem jest tak, że albo ma się wrodzony talent, albo człowiek desperacko się stara i w końcu się nauczy. Nie ma innej możliwości"
  Jak Pani uważa, czy pisanie dobrych tekstów zależy bardziej od talentu czy pracy? Czy rzeczywiście pisania można się nauczyć?

  3. Czesław Miłosz powiedział:
  "Skąd bierze się moja pokora? A stąd, że zasiadam do stawiania znaczków na papierze w nadziei, że coś wyrażę, umiem na tym spędzać całe dnie, ale kiedy postawię kropkę, widzę, że nie wyraziłem nic".
  Jak Pani rozumie te słowa?
  Ireneusz
  Markiz25@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. W jaki sposób bliska osoba zmotywowała Panią do pisania powieści ?
  Czy lubi Pani żyrafy ?
  modem6@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Jakie jest Pani popisowe danie lub deser, który wszystkim bardzo smakuje?
  2. W jaki sposób odstresowuje się Pani, relaksuje?
  3. Co daje Pani poczucie szczęścia?
  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. ŻAR PRAWDY ma to odniesienie do Prawda w oczy kole, woli Pani najgorszą prawdę czy lepsze słodsze kłamstewko?
  2.Czy wyobraża sobie Pani ekranizację Pani książki?
  3.Jaka lub jaki polski autor jest dla Pani inspiracją, w czyich książkach pani się zaczytuje?

  iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam :)

  1] „Żar prawdy” – tytuł Pani książki bezsprzecznie nasuwa skojarzenie z ogniem – jednym z żywiołów, których nieraz używa się do przedstawiania ludzkiej natury. A który z nich najlepiej opisuje charakter Emilii Kubaszak?

  2] Wiem, że nie należy oceniać książki po okładce, jednak w okładce Pani książki jest coś intrygującego, co zwraca na nią uwagę czytelnika. Najważniejszy jest jednak tekst, dlatego zapytam, jakie cechy, Pani zdaniem, powinna posiadać książka, by czytelnik sięgnął po nią ze względu na jej zawartość, a nie „opakowanie”?

  3] „Żar prawdy” to Pani literacki debiut. Tworząc swoją pierwszą książkę z pewnością domyślała się Pani, jak cały ten proces będzie przebiegał. Czy było jednak coś, co w szczególny sposób Panią zaskoczyło, czego się Pani nie spodziewała?

  Pozdrawiam,
  Edyta

  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Dzień dobry :)
  1. Pani Emilio,
  Spotyka Pani człowieka, który nie wyróżnia się on od innych przechodniów na ulicy. Ciemne włosy, brązowa sprana kurtka. Jego niebieskie oczy spoglądają wprost na panią, spod krzaczastych brwi. Chwyta Panią za rękę i prowadzi przez miasto. Nie opiera się Pani, daje się pani prowadzić. Sytuacja ta jest dla Pani dziwnie normalna. Najpierw idziecie prosto, 20 metrów za piekarnią w prawo i kilka kroków później wchodzicie do zielonego sklepu (wszystkie ściany, meble krzesła i cała reszta są zielone). Tutaj nieznajomy puszcza Pani rękę i oddala się na zaplecze. Jak Pani myśli co się za chwilę wydarzy?

  2. Wygrała Pani na loterii niesamowity prezent. Od Maga Marka otrzyma pani jedną umiejętność, jaką tylko Pani sobie zażyczy. Od tego momentu będzie Pani umieć ją perfekcyjnie, bez poświęcenia ani minuty na naukę i będzie mogła się Pani nią cieszyć całe życie. Jaka to będzie umiejętność?

  3. Idzie Pani sama leśną dróżką, w środku dnia, rozmyślając o niczym. Nagle zatrzymuje się Pani gdyż swoją nogą coś Pani wyczuła. Wpatruje się Pani w ziemię i dostrzega coś niedużego, bardzo brudnego. Okazuje się że to stara i brudna szkatułka, otwiera ją Pani i znajduje w środku małą klepsydrę, po krótkiej notatce dowiaduje się pani, że dzięki niej może przenieść się w czasie. Ale można jej użyć tylko dwa razy. Gdzie i kiedy by się Pani udała?

  emulcja@gmail.com
  Pozdrawiam i życzę udanego miesiąca
  Randaksela

  OdpowiedzUsuń
 23. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Jaka jest Emilia Kubaszak?
  2. Gdyby Pani życie zamieniło się w książkę, jaki byłby jej tytuł i gatunek?
  3. Jaki jest Pani przepis na ciasto ANTYRUTYNOWE, aby żaden dzień nie okazał się zakalcem?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Gdyby miała Pani wybrać się na wymarzone wakacje to preferowałaby Pani morze, czy raczej góry, a może ma Pani jakieś inne ciekawe miejsce?

  2. Czy ma Pani już pomysł na kolejną książkę i w jakich gatunkach literackich chciałaby Pani spróbować swoich sił?

  3. Jakie jest Pani motto życiowe?

  OdpowiedzUsuń
 26. Z przyjemnością przeczytam wywiad :) Książka zrobiła na mnie niezapomniane wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...