Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 6 stycznia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej :)

Marta Kopeć - Na chwilę obecną mogę nazwać siebie autorką książki, która pragnie, aby ,,Turkusowa Dusza'' uderzyła w drzwi ludzkich serc i zapadła w pamięci na długo. I w to już muszę mocno i głęboko wierzyć. Pisanie książki rozpoczęłam w wieku piętnastu lat, w kilku etapach z długimi przerwami, dlatego dopiero teraz zostaje wydana. Musiałam uzbroić się w ogromną cierpliwość. W międzyczasie tworzyłam również wiele wierszy, odłożonych „do szuflady” i zapewne znowu minie trochę czasu, zanim ujrzą światło dzienne. Ale za to mam pewne osiągnięcia w malarstwie. Taka już ze mnie artystyczna dusza, że w każdej dziedzinie szukam możliwości ekspresji i wyrażania emocji: carpe diem czy panta rhei, bo tak brzmią moje motta życiowe. Mam też kilka inny „drogowskazów”, które mnie prowadzą. Nie jestem jednak osobą, która w pierwszych słowach zdradza zbyt wiele o sobie. Bardziej cenię życie owiane tajemnicą. Po prostu jestem, oddycham…, żyję, a przede wszystkim przelewam swoje myśli i uczucia na papier (czy też komputer, zważając na dzisiejsze czasy). Jestem wdzięczna wielu osobom, którzy umożliwili mi wydanie książki. Dedykacje może dam przy innej okazji, chociażby wydając nową książkę (bo już jest „w szufladzie”, a i kolejne są głowie!). To wszystko zależy, jak bardzo spodoba się ,,Turkusowa Dusza'' - recenzje książki na LC: klik.

  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Marty Kopeć. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 30, na które Marta odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Trzy osoby, które zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci e-booka ''Turkusowa dusza''.

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Psychoskok 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!! 
Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Psychoskok.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Marcie Kopeć na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 6 stycznia 2016 roku do 11 stycznia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 18 stycznia 2016 roku.
6. Nagrodą są 3 e-booki ''Turkusowej duszy'' Marty Kopeć.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do wszystkich osób.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

18 komentarzy:

 1. Jak się żyje takiej artystycznej duszy jak Pani we współczesnym, pełnym brzydoty i okrucieństwa świecie? Łatwiej czy raczej trudniej mierzyć się z przyziemnymi wyzwaniami?
  Pozdrawiam i z przyjemnością poznam Pani twórczość
  Iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Co skłoniło Panią do napisania właśnie takiej książki,o takiej tematyce? Czy był to po prostu taki impuls,czy też świadomie podjęta decyzja?

  Co chciała Pani przekazać Czytelnikom za pomocą Pani książki?

  Pozdrawiam,
  tajemniczeksiazki@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Co dla Pani oznacza bycie osobą piszącą?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1) Witam imienniczkę! Jaki ma Pani stosunek do swego imienia? Którą jego wersję Pani lubi, a którą nie i dlaczego?
  2) Kocham niebieskości! Jaki kolor lubi Pani najbardziej i dlaczego ten?
  3) Czym jest dla Pani SŁOWO?

  Pozdrawiam serdecznie, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Co Pani dokładnie maluje? Mogłaby Pani opisać swoje obrazy?
  2. Co Panią inspiruje do tak wielu artystycznych rzeczy?

  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Dlaczego wybrała Pani akurat kolor turkusowy do tytułu książki?
  Czy jest on z czymś związany, czy to po prostu Pani ulubiony kolor?
  Pozdrawiam,
  Karolina
  e-mail: karolina_szutkowska@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.
  1. Załóżmy, że na jeden dzień mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Do jakiej powieści chciałaby się Pani przenieść i dlaczego? A może do żadnej?
  2. Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinny według Pani jej składniki?
  3. Dopisze Pani do każdej litery imienia i nazwiska (z wyjątkiem litery "ć") cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Wielu pisarzy szczególnie powieści fantasy czy sensacyjnych wychodzi z założenia że przeciętny człowiek ma dość swoich kłopotów, w codziennym życiu, żeby dawać mu do czytania powieść w której będzie czytał o podobnych problemach innych i dlatego tworzą fikcyjne światy tak, żeby czytelnik mógł przenieść się do innego świata i choć na chwilę oderwać się od zazwyczaj smutnego swojego życia.
  Jakie jest Pani zdanie na ten temat?
  2. Kiedyś m.in. w Hollywood panowała taka niepisana reguła, że każda historia przelana na deski sceny filmowej powinna się dobrze kończyć, inaczej nie będzie nakręcona. Także wiele książek kończy się zwycięstwem dobra nad złem. Jednak wiemy z życia, że zazwyczaj zwycięża zło, a nie dobro (wystarczy spojrzeć na wielu biednych ludzi w Polsce, a naszych krezusów finansowych którzy jeszcze w latach
  90-tych mówili oficjalnie, że pierwszy milion trzeba ukraść).
  Czy Pani zdaniem mimo wszystko każda opisana historia powinna się dobrze kończyć? (pomijam opisywanie autentycznych wydarzeń)
  3.Każda powieść powinna mieć jakieś swoje motto, przesłanie dla czytającego.
  Jakie jest Pani przesłanie dla czytelnika?

  Ireneusz
  Markiz25@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeny, jakbym czytała opis siebie samej :D (z wyjątkiem malarstwa)


  1. 'Nie jestem jednak osobą, która w pierwszych słowach zdradza zbyt wiele o sobie.'- czy jesteś osobą małomówną? Jeśli tak, czy zdarza się, że ludzie naciskają, byś się otworzyła, próbują sprawić, byś mówiła więcej?
  2. Jesteś z natury osobą cierpliwą czy musiałaś nauczyć się cierpliwości?
  3. Wolisz pisać na kartkach papieru czy od razu w komputerze?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Muszę przyznać, że widzę w Pani swą pokrewną duszę ;). Tak się składa, że sama coś tam piszę albo też raczej próbuję pisać, bo często jest tak, że po prostu nie wychodzi i znów zmarnowałam kolejny dzień, który mógł być udany. Tak więc moja "szuflada" ma wiele niedokończonych prac i wiele pomysłów. Jak to jest z Pani pisaniem? Czy ma Pani coś podobnego, co trapi mnie, czy wręcz przeciwnie, pisanie przychodzi Pani bez problemu? Może jakaś złota rada dla mnie ;)

  2. "Zważając na dzisiejsze czasy" jak to tam Pani w pewnym momencie ujęła...No właśnie nasze czasy ruszyły wielce z technologią. Nie uświadczy się teraz człowieka nie spędzającego czasu na komórce, komputerze czy telewizorze. I również technologia powoli ingeruje w czytelnictwo. Biblioteki i księgarnie powoli schodzą na drugi plan, bo przecież wszystko można znaleźć w internecie albo też użyć e-booka, gdyż praktyczniejszy, wszędzie można go zabrać i mieć w nim wiele pozycji do czytania. Jak Pani do tego wszystkiego podchodzi? Czy uważa Pani, że e-booki są przydatniejsze i lepsze niż papierowe książki? Jakie jest Pani zdanie na ten temat?

  3. Jak wyglądał Pani dzień w dniu premiery swojej pierwszej powieści? Czy to był dzień jak co dzień, czy jednak zalicza go Pani do niezwykłych i niezapomnianych?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy stawiając główną bohaterkę książki przed wyborem, dobro czy zło, kierowałaś się tym, że każdy z nas na co dzień staje przed takimi wyborami ?
  Czy utożsamiasz się z główną bohaterką?

  2. Czy pisząc książkę inspirowałaś się jakimiś wcześniej przeczytanymi książkami?

  3. Czy gdybyś mogła cofnąć jakiś dzień, cofnąć się do dnia, gdy podejmowałaś jakąś bardzo ważną decyzje skorzystałabyś z tej szansy? Dlaczego?

  e-mail: ania632@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy istnieje postać literacka do której jest pani podobna jeśli tak to co to za postać?

  2. Co w pisaniu sprawia pani największe trudności, a co największą frajdę?

  3. Gdyby powstała ekranizacja pani książki to, których aktorów widziałaby pani, jako odtwórców głównych ról?

  89supermaster@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Jak w szkolnych latach oceniali Panią znajomi?
  2. Jest Pani osobą tajemniczą, proszę więc zatem choć trochę uchylić rąbka tajemnicy o sobie i do każdej litery słowa TAJEMNICA przypisać słowo, które coś nam o Pani zdradzi.
  3. Po Pani opisie wnioskuję, że jest Pani bardzo optymistyczną osobą. Czy zdarzają się zatem w Pani życiu chwile jakieś mniej optymistyczne?

  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...