Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 26 stycznia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Joanna Szarańska

Joanna Szarańska. Osoba pogodna i czarująca świat swoim uśmiechem. Obserwuje mijające dni z niegasnącym entuzjazmem i oczekuje, że w swoim życiu zrobi coś naprawdę ważnego. Dla innych i dla siebie. Copywriterka o stu specjalnościach. Zakochana w piłce nożnej, języku hiszpańskim i książkach. Miłośniczka powieści Stephena Kinga. Tych najdłuższych. Blogerka z zamiłowania, pisarka dotychczas szufladowa i nałogowa marzycielka. Współpracuje z fundacją Miasto Słów i Klubem z Kawą nad Książką. Na co dzień mama, żona i opiekunka najpiękniejszego pod słońcem schroniskowca rasy mieszanej.

  Recenzja ''I że ci nie odpuszczę''klik

  Dziś macie okazję bliżej poznać Joannę Szarańską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 30, na które Joanna odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu. 

Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''I że ci nie odpuszczę'.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Joannie Szarańskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 26 stycznia 2016 roku do 31 stycznia 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 lutego 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''I że ci nie odpuszczę''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

39 komentarzy:

 1. Chciałabym zapytać Autorkę o jedną rzecz.
  Słyszałam wiele dobrego o inspirowaniu się świadomym snem i innymi technikami typu medytacja czy obcowanie z naturą. Jakie techniki Pani pozwalają na pozostawanie kreatywną osobą?
  /mail to alannada.calime [at]gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. 1.Bardzo podoba mi się okładka :) W jakim stopniu się pani przyczyniła do tak pięknej kreacji zewnętrznej książki?
  2. Kto wspiera Panią najbardziej w realizowaniu tak wielu pasji?
  klaudiaannacebula@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam dwa pytania do Pani Szarańskiej jako autorki:
  1. Czy zgadza się Pani z opinią, że napisanie lekkiej, rozrywkowej powieści nie jest wcale łatwym zadaniem, ponieważ w sumie trudniej doprowadzić czytelnika do śmiechu niż do łez?
  2. Skąd pomysł na napisanie "komedii z nutką kryminału i szczyptą romansu"? Nie obawiała się Pani, że takie 3w1 może się okazać nieco karkołomnym pomysłem?
  Oraz jedno pytanie do Niej jako czytelniczki:
  3. Jaka książka najbardziej Panią rozbawiła?
  Pozdrawiam,
  Gosik - perus@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 4. Bloga Asi znam, więc tym chętniej czekam na wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1) Jakie cechy charakteru łączą Panią i Kalinę, czy macie wiele wspólnego?
  2) Zaczytuje się Pani w powieściach Kinga. Jak skomentuje Pani jego słowa: "Bądź co bądź, po to właśnie pisze się i czyta książki. Dobre czy złe, pomagają oszukać czas".
  3) Chciałaby Pani w swoim życiu zrobić coś ważnego. Co chciałaby Pani zrobić dla siebie, a co dla innych- a może nie powinno się tego rozdzielać?

  rudarecenzuje@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bym chciała zadać trzy pytania:
  1. Który etap książki jest najtrudniejszy do napisania? Początek, środek czy może zakończenie?
  2. Nie boi się Pani tego, że gdy stanie się znaną pisarką, to odsunie się trochę od swojej rodziny? Bo wiadomo, że w życiu to właśnie ona jest najważniejsza.
  3. Jak z małego pomysłu stworzyć książkę? No bo powiedzmy, że mamy zarys jakiejś historii, ale jak rozbudować ją na tyle, żeby powstała z tego książka?

  Desari / desarrii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry:) No to pytam: "Osoba pogodna i czarująca świat swoim uśmiechem" a tu taki "mściwy tytuł":) Czy zdarza się takiej optymistce jak Pani miewać złe dni i jaką ma Pani na nie receptę?
  Pozdrawiam - Iwona
  Iwona067gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1) Mnie zafascynował tytuł Pani książki – gra słowami, żonglerka słowna. Takie książki świadczą o poczuciu humoru autora i jego inteligencji oraz świadomości językowej. Jak powstał tytuł?
  2) Nie słyszałam o Fundacji Miasto Słów, ale już dzięki internetowi nadrobiłam zaległości i jestem jak najbardziej ZA! U mnie we wsi mamy Dyskusyjny Klub Książki, który podlega pod Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Co trzeba zrobić, jakie warunki spełnić, by dołączyć do Fundacji?
  3) Czym jest dla Pani SŁOWO?

  Pozdrawiam serdecznie, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam. Nie miałam jeszcze okazji czytać książki, ale po przeczytaniu tytułu nasunęło mi się pytanie: Czy użyła kiedyś Pani tych słów do kogoś: I że ci nie odpuszczę? Jak można Panią doprowadzić do takiej ostateczności? Co Panią irytuje w dzisiejszym świecie i sprawia, że wypowiada Pani słowa, których by nigdy nie użyła?
  Dziękuję za odpowiedź.
  Edyta

  edyta.kyziol@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Monika Stanisławska
  1.Pani Joanno piłka nożna to raczej mało popularna dyscyplina wsród kobiet a Pani przyznaje się,że kocha piłkę.Stąd moje pytanie kto zaszczepił w Pani miłośc do piłki nożnej i czy jest Pani biernym czy aktywnym kibicem, ktory czasem sam lubi pograć w piłkę?
  2."l, że ci nie odpuszczę" to ksiązka lekka i przyjemna przynajmniej takie opinie slyszałam o książce.Niektórzy twierdza,że napisanie takiej ksiązki to żaden problem i żadna trudność.Czy Pani też tak uważa a może taką ksiązkę komediowo - kryminalną pisze się o wiele trudniej i ciężej niż np kryminał?
  3.Czy podczas pisania książki miała Pani chwile zwątpienia i zniechęcenia a nawet myśli żeby dać sobie spokój z pisaniem "I,że ci nie odpuszczę"?
  monikastanislawska@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. ja chciałam zadać moje już tradycyjne pytania:)
  Co sprawiło, że zaczęła Pani pisać?
  Z jakiego gatunku nie odważyła by się Pani napisać książki i dlaczego?
  W recenzji Pani książki pada określenie, że jest Pani "nałogową marzycielką". W związku z tym pytanie: Do jakiego fikcyjnego świata z książki chciałaby Pani "wskoczyć"?
  mariaxdex@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. 1) Któremu klubowi piłkarskiemu Pani kibicuje?
  2) Jak wygląda dzień z życia początkującego pisarza?

  klaudyna.gasior@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Skąd pomysł na taki oryginalny i trochę przewrotny tytuł? Czy w życiu Pani odpuszcza jak coś się nie udaję czy jest to dla Pani rodzaj wyzwania i dąży Pani do wykonania tego czegoś czy poddaje się Pani.
  2. Czym powinien charakteryzować się dobry pisarz?
  3. Czy chciałaby Pani napisać książkę w duecie z kimś? Jeśli tak to z kim najbardziej.

  nk1986@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. A ja też zapytam, bo czemu nie :)
  1. Co byś zrobiła, jakby narzeczony Cię tak potraktował, jak została potraktowana Kalina?
  2. W powyższej sytuacji prędzej wybaczenie uzyska narzeczony, czy przyjaciółka, czy żadne z nich?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Interesuje się pani Piłką nożną. Co prawda nasza reprezentacja odniosła teraz sukces, awansowała na ME. Ale czy myśli Pani, że powrócą, kiedyś takie czasy jak za czasów Bońka, czy Laty i nasza reprezentacja naprawdę odniesie spory sukces na arenie międzynarodowej? A my już nigdy nie zaśpiewamy ''Polacy nic się nie stało''
  2. Czerwiec 2016, Finał ME, jak Pani go widzi? Spotkanie jakich drużyn będzie dla Pani finałem marzeń?
  3.Tytuł Pani książki to ''I że ci nie odpuszczę'', podobne słowa wypowiadane są podczas przysięgi małżeńskiej, zmienia się tylko słowo z odpuszczę na opuszczę. Jak Pani zapatruje się na ten fragment przysięgi małżeńskiej? Czy według Pani te słowa, w dzisiejszych czasach mają jeszcze znaczenie i wartość dla młodych ludzi?

  liliane.rosaless@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Pani Joanno,
  1. Co w "I że ci nie odpuszczę" pisało się Pani trudniej, część kryminalną czy komediową?
  2. Podobno w Pani książce pełno wyważonego komizmu sytuacyjnego i dowcipnych dialogów. Jak udało się Pani sprawić, aby w tym przypadku nie przesadzić, aby nie wyszło groteskowo?
  3. "I że ci nie odpuszczę" - mocno sugestywny tytuł. A w jakiej sytuacji i czego by Pani nie odpuściła, komuś/czemuś?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Moje pytania do autorki książki:
  1. Więcej jest Asi w Kalinie czy Kaliny w Asi?
  2. Czy najbliżsi czytali książkę przed wydrukiem czy czekają na premierę w wersji ostatecznej?
  3. Tytuł wydaje się być zadziorny i troszkę mścimy. Czy autorka w ogóle taka bywa w życiu prywatnym? A jeśli tak to w jakich sytuacjach? ;)

  anka.m1985@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Jak udaje się Pani pogodzić wszystkie tak liczne zamiłowania, zainteresowania, blog czy pisanie z życiem rodzinnym. Nie brakuje Pani doby by to wszystko zrealizować ?
  2. Pani idolem piłkarskim jest Ronaldo czy Messi, a może inny piłkarz?

  Krzycho
  modem6@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. To może ja:
  1. Seria Kalina w malinach sugeruje kontynuację książki. W takim razie czy kolejne części będą miały bardziej komediowy czy bardziej kryminalny charakter?
  2. Jak napisać książkę, która jeszcze nie miała premiery, a już zbiera same pozytywne recenzje?

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Woli Pani oglądać, czy grać w piłkę nożną?
  2. Jakie wskazówki dałaby Pani początkującym blogerom?
  3. Co Pani radziłaby osobie, która chciałaby napisać książkę i nie wie jak się za to dobrze zabrać?

  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1) Pani Joanno, czy pisząc swoją debiutancką powieść czerpała Pani jakieś inspiracje z twórczości Stephena Kinga, którego chętnie Pani czyta?
  2) Skąd pomysł na tytuł książki? mnie kojarzy się z pomyłką podczas składania przysięgi małżeńskiej, czy była Pani świadkiem takiej komicznej pomyłki i to Panią zainspirowało?
  3) Jak udaje się Pani pogodzić tak wiele zajęć, pasji i obowiązków domowych? często kobieta po przyjściu z pracy nie ma już na nic siły. Pani tą siłę znajduje, skąd ją Pani czerpie?

  Joostynka

  joostynka25@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy jakby była pani nastolatką to by chciała pani trenować piłkę nożną dla dziewcząt?
  Czym dla pani jest szczęście?
  Gdyby pani złowiła złotą rybkę jakie byłyby pani trzy życzenia . Pozdrawiam serdecznie Beata L

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam. :)
  1. Załóżmy, że na jeden dzień mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Do jakiej powieści chciałaby się Pani przenieść i dlaczego? A może do żadnej?
  2. Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinny według Pani jej składniki?
  3. Dopisze Pani do każdej litery imienia i nazwiska cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam :)

  1. Najpiękniejszym dniem w życiu Kaliny miał być dzień jej ślubu. A jaki dzień w Pani życiu osobistym był tym najpiękniejszym?
  2. Gdzie Pani by się schroniła gdyby chciała uciec od świata?
  3. Woli Pani robić niespodzianki czy sama doświadczać niespodzianek?

  e-mail ernest.justyna@wp.pl

  Pozdrawiam
  Justyna Ernest

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Czy jest jakieś miejsce na ziemi, które bardzo chciałaby Pani odwiedzić, może gdzieś w Hiszpanii?
  2. Tak jak Pani mam psa. Zastanawiam się czy jest on na tyle wychowany :) że przybiega zawsze gdy go Pani woła, a jeśli tak to w jaki sposób to Pani osiągnęła? Pytam, bo moja suczka robi to nie zawsze i niezbyt chętnie.
  3. Co daje Pani praca w fundacji?
  Pozdrawiam i czekam na wywiad. Mariusz
  e-meil. marrio.bross@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Jaki jest Pani sposób na tak promienny uśmiech?
  2. Czy jest jakaś myśl, jakiś cytat lub porzekadło, którym kieruje się Pani w życiu?
  3. Z jaką drużyną piłkarską lub też z jakim zawodnikiem piłki nożnej face to face chciałaby Pani rozegrać prywatny mecz w nogę? :)
  Marcin
  kan.mar.1985@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam serdecznie. Jest Pani jak przeczytałem fanką Kinga więc postanowiłem zadać pytania opierając się na jego cytatach (a raczej tekstach).

  "Jestem zmęczony, szefie. Zmęczony wędrówką, samotnie jak jaskółka w deszczu. Zmęczony tym, że nigdy nie miałem przyjaciela, żeby powiedział mi skąd, gdzie i dlaczego idziemy. Głównie zmęczony tym, jacy ludzie są dla siebie. Zmęczony jestem bólem na świecie, który czuję i słyszę... Codziennie... Za dużo tego. To tak, jakbym miał w głowie kawałki szkła. Przez cały czas"

  To genialny tekst moim zdaniem jeden z najlepszych jakie dane mi było przeczytać.
  Te słowa są bardzo smutne, wręcz porażające.
  Czy wydaje się Pani że tekst ten idealnie oddaje stan ducha który może mieć każdy z nas zmęczony smutnym, nieudanym życiem?


  "Nadzieja to najgorsze skurwysyństwo jakie wyszło z puszki Pandory"

  To moim zdaniem chyba najlepszy opis słowa nadzieja. My przez całe swoje życie mamy tysiące nadziei a spełnia się może 2%.
  Czy Pani zdaniem mistrz grozy rzeczywiście miał rację? Czy nadzieja nie jest czymś, co nam zatruwa życie powoli, ale bardzo skutecznie?

  „Miłość jest jak morderca. Wcale nie jest ślepa. To kanibal o wyjątkowo ostrym wzroku. Przypomina wiecznie głodnego owada. A co je? (...) Pożera przyjaźń”

  Po raz kolejny chyba wypada się zgodzić z mistrzem.
  Napisano tysiące pochwał miłości, a tu taki bardzo negatywny opis tego uczucia.
  Jakie jest Pani zdanie na ten temat? Czy rzeczywiście miłość potrafi być aż tak okrutna?

  Ireneusz
  Markiz25@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Niech Pani przeniesie się do sceny gdy Jola powiadamia, że jest w ciąży z Patrykiem, proszę się wcielić w postać Kaliny( ale zgodnie z własnym charakterem) też wyjechałaby Pani do spa czy brałaby Pani ślub za wszelką cenę?

  2. Twórczość jakiej polskiej autorki(która niedawno pojawiły się na rynku) ceni Pani najbardziej?

  iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. "Na co dzień mama, żona i opiekunka najpiękniejszego pod słońcem schroniskowca rasy mieszanej."
  Jak to się stało, że schroniskowiec znalazł dom pod Pani dachem?

  2. Gdyby mogła Pani zagrać w swoim ulubionym filmie.... jaki byłby to film, kogo by Pani zagrała i dlaczego właśnie taki wybór?

  3. Przypisze Pani do każdej litery swojego imienia JOANNA wyraz...
  .... ale uwaga, żeby było trudniej niech te wyrazy będą związane z książkami.

  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. 1. Czy lubi Pani czytać dzieła Williama Szekspira?
  2. Woli Pani czytać czy pisać?
  3. Co sprawia Pani więcej radości? Dawanie czy Branie?

  strefatrelaksu.blogspot.com
  dawidmtrela@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Czy uważa Pani, że każdy może zostać pisarzem i czy napisanie powieści jest trudną sztuką?
  2. Podczas ceremonii ślubnej wypowiada się słowa: „I nie opuszczę cię aż do śmierci”. Czy Pani zdaniem PO śmierci dusze osób, które wypowiadały te słowa, łączą się znów, by trwać ze sobą wiecznie? Czy uważa Pani, że po śmierci spotykamy zmarłych przyjaciół, osoby bliskie i zwierzęta?
  3. Czy według Pani miłość w dzisiejszych czasach istnieje? Moim zdaniem kiedyś łatwiej było znaleźć kogoś do pary, osobę darzącą nas prawdziwym uczuciem. Porównuję więzi staruszków i młodych osób. Patrzę na babcie i dziadków, ale też na zupełnie obce, starsze pary, na ich relacje i naprawdę czuję łączące ich uczucie, wspólną historię, dzielone troski i oddanie, a natomiast u młodych par dostrzegam rozchwianie, niestabilność. Dużo moich znajomych łatwo zmienia partnerów, ale też obcy ludzie na przykład udają dla korzyści seksualnych, zawierają krótkie intymne znajomości, bawią się uczuciami drugiej osoby czy też miłość niby jest, ale przytłoczona życiowymi problemami. Moim zdaniem trudno jest dziś znaleźć odpowiednią osobę do pary, bo nawet ludzie wolą pozostać singlami, bo tak im lepiej. Co Pani o tym myśli?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. 1. Jakie wydarzenie zadecydowało o tym, że postanowiła Pani zacząć pisać już nie tylko "do szuflady"?
  2. Czy radość życia można czerpać tylko z czytania książek? ;)
  3. Jak radzi sobie Pani z negatywnymi emocjami?

  ania0134@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam :)
  1. Jako recenzentka masz okazję spojrzeć krytycznie na czytaną powieść, dostrzegasz plusy i niedociągnięcia oraz tworzysz subiektywny obraz tego, co się podoba czytelnikowi. Czy dzięki temu łatwiej było Ci napisać własną książkę czy wprost przeciwnie, bo wciąż chciałaś coś poprawiać?
  2. Historia Kaliny – zdradzonej panny młodej – ma być przestrogą, źródłem nadziei, bo nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło czy głównie rozrywką? Jak chciałabyś, aby był postrzegany Twój debiut?
  3. Jakie uczucia towarzyszą Ci w związku z wydaniem „I że ci nie odpuszczę”? Jak zareagowali Twoi bliscy?
  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...