Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 28 stycznia 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Renata Chaczko

  Renata Chaczko - pisarka, dziennikarka, blogerka. Urodzona w 1985 roku. Pochodzi z Bolkowa na Dolnym Śląsku, a obecnie mieszka w Amsterdamie. Absolwentka Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W miesięczniku "Gentelman" przeprowadzała wywiady i pisała recenzje filmowe i teatralne. Była także w zespole Radia Eska i eska.pl. Zadebiutowała powieścią "Gracze", zaś 28 stycznia 2016 roku nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka wyszła kolejna książka autorki zatytułowana ,,aż do DNA''.

Recenzja ,,aż do DNA'': klik

Dziś macie okazję bliżej poznać Renatę Chaczko. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 30 - 40, na które pisarka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu. 

Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ,,aż do DNA''.


Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
 

 Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Renacie Chaczko na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 28 stycznia 2016 roku do 2 lutego 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 9 lutego 2016 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''aż do DNA''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych
Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka: KLIK - See more at: http://cyrysia.blogspot.com/2015/07/konkurs-z-danuta-pytlak.html#sthash.19jeurwn.dpuf
Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka: KLIK - See more at: http://cyrysia.blogspot.com/2015/07/konkurs-z-danuta-pytlak.html#sthash.19jeurwn.dpuf

20 komentarzy:

 1. Moje pytania:
  1. Czy jest Pani z stanie przypomnieć sobie jakieś przygody które były związane z pisaniem tej książki?
  2. Czy od razu miała Pani pomysł na tytuł czy ewoluował on wraz z pisaniem książki?
  esorrosester@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. :)
  1. Załóżmy, że na jeden dzień mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Do jakiej powieści chciałaby się Pani przenieść i dlaczego? A może do żadnej?
  2. Załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinny według Pani jej składniki?
  3. Dopisze Pani do każdej litery imienia i nazwiska cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Pani Renato,
  1. Roxi dokumentuje swoje przygody z facetami. Raczej spodziewałabym się, że robiłby to chłopak, ale dziewczyna...? Bo zazwyczaj to właśnie faceci charakteryzują się lekkim podejściem do spraw intymnych. Dlaczego w swojej książce zdecydowała się Pani akurat na dziewczynę?
  2. W "Do dna" zamieściła Pani kilka śmiałych i kontrowersyjnych opisów scen erotycznych. Czy sprawiło to Pani jakąś trudność w przedstawieniu tych wątków?
  3. "Chcę po prostu miłości! Tylko tyle i aż tyle. Chcę prawdziwej miłości, gdzie nie seks będzie najważniejszy, ale bliskość. Chcę albo wszystkiego, albo niczego!" Czy myśli Pani, że w życiu naprawdę można mieć wszystko?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy pisanie książki w Pani wydaniu polega na podejmowaniu spontanicznych decyzji co do rozwoju fabuły, czy też opisuje Pani zdarzenia wcześniej zaplanowane i przemyślane?
  2. Co skłoniło Panią do pisania książek?
  3. Gdzie szuka Pani inspiracji?

  toukie@o2.pl
  Wspaniały konkurs!!

  OdpowiedzUsuń
 5. 1) Tytuł najnowszej Pani książki jest przewrotny, to zabawa słowami. Skąd pomysł by „dna” zapisać jako D-N-A?
  2) Z wykształcenia związana jest Pani z filmem, dlatego zapytam: zdaniem Pani, który reżyser mógłby podjąć się ekranizacji książki i których aktorów obsadziłaby Pani w głównych rolach?
  3) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  Pozdrawiam serdecznie, martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. ja znów moje tradycyjne pytania, jednak za każdym razem trochę modyfikowane (przecież każdego autora coś różni i wypada zadać troszkę zmienione pytania :) )
  Co sprawiło, że zaczęła Pani pisać i skąd Pani czerpie pomysły na nowe książki?
  Z jakiego gatunku nie odważyła by się Pani napisać książki i dlaczego?
  W tytule pada słowo "DNA". Ma ono jednak dwojakie znaczenie: "odbić się od dna" (jak zresztą zostało przytoczone w recenzji) oraz znaczenie jako badania DNA. Czy to celowy zabieg, aby po krótkim opisie na końcu książki skłonić czytelnika do zastanowienia co się może wydarzyć się w życiu bohaterki?
  Pozdrawiam. mariaxdex@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy z książki "Gracze" jest Pani w pełni zadowolona?
  2. Czy infantylna erotyka jest Pani spełnieniem w książkach i w życiu ?

  Krzycho
  modem6@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1.Lubiła Pani imprezować i szaleć czy była Pani wzorową studentką?
  2.Roxi to dziewczyna, która posiada jakąkolwiek Pani cechę charakteru?
  3. Jaki pisarz/pisarka jest dla Pani inspiracją lub chociażby kogo książki lubi Pani poczytać?

  pozdrawiam Iza
  iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Co dla Pani oznacza słowo DOBRO? Jakie u Pani wywołuje emocje? Czy warto je w życiu czynić i czy czynione wraca do nas z taką samą, a może ze wzmożoną siłą? Pozdrawiam. Agnieszka agnieszkapl20@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1) Ile jest w Pani bohaterkach samej autorki?
  2) Skąd pomysł na sięganie po takie tematy jak seks, imprezy, używki itd.?

  klaudyna.gasior@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam :)

  1. Komu z pewnością spodoba się książka "Aż do DNA" ?
  2. Jak wspomina Pani siebie gdy miała 19 lat?
  3. Czy od zawsze wiedziała Pani którą ścieżką swojego życia podążać czy miała może nadal ma Pani wątpliwości i błądzi?

  e-mail ernest.justyna@wp.pl

  Pozdrawiam
  Justyna Ernest

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy pomysł, aby 19 letnia bohaterka była tak lekkomyślnie przedstawiona jest w jakimś stopniu przestrogą dla młodych ludzi?
  2. Czy któryś z bohaterów ma cechy osób, które Pani rzeczywiście zna, czy może wszystkie postacie są fikcją?
  3. Czy dla Pani wydanie książki jest spełnieniem marzeń, czy może dodatkiem a swoje marzenia wiąże Pani z Produkcją Filmową i Telewizyjną?

  e-mail: goschebooks@gmail.com

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. DNA - jak w zabawny sposób rozwinęłaby Pani ten skrót?
  2. Ludzie staczają się na dno. Pani zdaniem to od nich zależy czy się z niego podniosą sami, czy może potrzeba wyciągnąć do nich pomocną dłoń?
  3. Załóżmy, że w przyszłym życiu może Pani zostać kim chce. Kim więc Pani zostanie i dlaczego właśnie taki wybór?

  wrobel.g89@gmail.com

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobry wieczór:)
  1.Jakie zajęcie, oprócz pisania, jak przypuszczam, jest w stanie pochłonąć Panią "aż do DNA?"
  Dziękuję i pozdrawiam
  iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Pani zdaniem, dlaczego niektórzy Polacy wolą pracować, żyć poza granicami kraju, twierdzą, że gdzieś tam jest o niebo lepiej, niż tu, w Polsce, widzą tylko same plusy mieszkania za granicą, a nie dostrzegają walorów Polski? Czy Polska jest na przykład pięknym turystycznie krajem?
  2. Czy widzi Pani różnice między młodzieżą z dzisiaj i kilkadziesiąt lat wstecz? Czy właśnie dzisiejsza młodzież jest taka, jak Roxi, 'hulaj dusza, piekła nie ma', nie przejmują się wartościami życiowymi, nie widzą potrzeby kształcenia się, zarabiania pieniędzy poprzez pracę- a kiedyś było inaczej? Czy Pani zdaniem młodzież jest coraz gorsza i co może być tego przyczyną?
  3. Młode kobiety wybierają sobie starszych mężczyzn. Pani zdaniem, jaka różnica wieku nie jest już stosowna? Czy dwudziestolatkę i siedemdziesięcioletniego bogatego mężczyznę może połączyć prawdziwe uczucie czy to już miłość na pokaz albo raczej jakieś wykorzystywanie?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Czy wzorowała się Pani na innym autorze pisząc swoją najnowszą książkę?
  2. W czasie spektaklu teatralnego ludźmi szarpią różnorodne emocje. Zwłaszcza, jeżeli odbiorca rzadko bywa w teatrze i jest wrażliwy na sztukę. A jak Pani reaguje na teatr? Czy zdarzyło się, że myślała Pani o jakimś spektaklu całymi dniami?

  ania0134@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam :)
  1. Bohaterka "Aż do DNA" mówi: "Grzech to moje drugie imię". Jakie jest Pani "drugie imię"?
  2. Po przeczytaniu recenzji Cyrysi odnoszę wrażenie, że Roxi swoim lekkomyślnym zachowaniem irytuje, czuje się do niej niechęć. Rzadko się zdarza, że główna bohaterka jest postacią negatywną. Dla mnie najważniejsze jest, aby budziła emocje, nawet te złe. Czy nie obawiała się Pani, że tak wykreowana postać (z przeważającą ilością wad nad zaletami) będzie budzić niezadowolenie / brak satysfakcji czytelników, oczekujących kolejnej miłej i uroczej bohaterki?
  3. Przeprowadzanie wywiadów wydaje mi się bardzo inspirujące i ciekawe. Z jakiego wywiadu jest Pani najbardziej dumna? Który najlepiej Pani wspomina?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam serdecznie.
  1. Przeczytałem w opisie Pani książki:
  „Roxi ma 19 lat i jest piękną dziewczyną. Pewną siebie, pozbawioną  hamulców i kompleksów. Jej
  życie to ciąg imprez, używek, seksu z przypadkowymi mężczyznami dającego jej poczucie
  władzy nad nimi.
  Ludzie a szczególnie mężczyźni dzielą się na dwie grupy. Jedni uważają że „Przy jednej dziurze to nawet kot zdechnie” i podchodzą bardzo imprezowo do życia (starając się zdobyć jak najwięcej kobiet) nawet będąc mężami i ojcami. Drudzy traktują małżeństwo poważnie i twierdzą różnych powodów że nie można zdradzać kobiety którą się kocha i z którą dzieli się życie (pomijam sytuacje gdzie nie ma żadnych uczuć). Ci pierwsi mają tych drugich za frajerów twierdząc że żyje się tylko raz.
  Kto tak naprawdę ma racje? Pytanie tylko z pozoru wydaje się retoryczne.

  2. Marcel Proust napisał:
  „Szczęście robi dobrze ciału, ale smutek rozwija siłę umysłu”
  Jak Pani rozumie te słowa?

  3. Erich Maria Remarque
  „ Tylko starożytni Grecy mieli bóstwa pijaństwa i radości. Dionizosa i Bachusa. My mamy za to
  Freuda, kompleks niższości i psychoanalizę. Boimy się wielkich słów w miłości, a lubimy je w
  polityce. Smutne pokolenie”
  Muszę przyznać że coś w tym jest, bo jak się czyta opisy uczt w starożytnym Rzymie czy Grecji to rzeczywiście ci ludzie potrafili zaszaleć.
  Czy rzeczywiście jesteśmy smutnym pokoleniem które generalnie nie potrafi się bawić ?
  Ireneusz
  Markiz25@op.pl  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...