Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 7 września 2016

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Ewa Przydryga

 Ewa Przydryga
Urodziłam się i wychowałam w Poznaniu, tutaj też nadal mieszkam - właśnie dlatego w akcję powieści wpisane są  często mniej znane  zakątki Poznania, są to jednak miejsca bliskie mojemu sercu .
Ukończyłam filologię angielską na UAM, obecnie pracuję jako nauczycielka języka angielskiego i tłumacz.
Powieść "Motyle i ćmy" jest moim debiutem literackim. Jest to thriller psychologiczny łączący elementy powieści obyczajowej. Obmyślam już  jednak fabułę kolejnej powieści.    Dziś macie okazję bliżej poznać Ewę Przydrygę. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.  

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Motyle i ćmy''.    Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res
    FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Ewie Przydrydze na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 7 września 2016 roku do 11 września 2016 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 18 września 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Motyle i ćmy'' Ewy Przydrygi.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

25 komentarzy:

 1. Jakie zakątki Poznania inspirują Cię do tworzenia? Gdzie w tym mieście szukasz motywacji?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy Pani życie od momentu wydania książki znacznie się zmieniło?
  2. Jak na tą zmianę zareagowali Pani najbliższy?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czym jest dla Pani SŁOWO?
  2. Do którego motyla porównałaby się Pani i dlaczego?

  Serdecznie pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam wywiad z uśmiechniętą i promieniującą optymizmem autorką.
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. W "Motylach i ćmach" umiejscowiła Pani akcję w Paryżu, Prowansji, Indonezji oraz w Poznaniu. Sporo tych miejsc, zazwyczaj autorzy stawiają na jedno lub dwa. Dlaczego zdecydowała się Pani na takie urozmaicenie?
  2. Pani powieść stanowi misz-masz gatunkowy, w którym dostrzec można elementy thrillera, kryminału i powieści obyczajowej. Które z tych elementów były dla Pani największym wyzwaniem?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki zawód mogła i chciałaby Pani wykonywać, gdyby nie została Pani nauczycielem, tłumaczem i pisarką?

  Do jakich miejsc z dzieciństwa tęskni Pani najbardziej?

  Pozdrawiam serdecznie
  monwilc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Kim/czym są motyle, a kim/czym są ćmy dla Pani?

  mmsaskaradwan@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego tytuł książki to motyle i ćmy? Jedne i drugie mają skrzydła i są piękne, a może Pani uważa inaczej?

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę dobra historia. Trzymam za wszystkich kciuki! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Pracuje Pani jako tłumacz i pisze książki. Co jest trudniejsze: tworzenie własnych tekstów czy tłumaczenie cudzych? Co sprawia Pani większą przyjemność?
  2. Część akcji Pani książki dzieje się w Indonezji. Czy uważa Pani, że pisarz musi sam zwiedzać egzotyczne miejsca, aby je opisać, czy nie jest to konieczne? Ostatecznie Prus napisał "Faraona", chociaż nigdy nie był w Egipcie, a w jego czasach nie znano internetu...
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam autorki ani jej powieści, toteż trudno mi wymyślić, jakieś sensowne pytanie, ale jeżeli coś przyjdzie mi do głowy, to się zgłoszę.
  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Ooo... Poznanianka. Pytań nie mam, ale wywiad chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja podobnie i staram się udostępniać konkursy :)

   Usuń
 13. 1. Czy podobnie jak bohaterka powieści Julia, interesuje się Pani modą? Gdyby mogła Pani posiadać kreację wykonaną z dowolnego nie-materiału (jak np. pajęcze nici), co by to było?
  2. Przyznam, że zaintrygował mnie tytuł Pani książki. Motyle - piękne, cieszące za dnia oko i ćmy - nocne istoty, lgnące do światła i tym samym dążące do samozagłady. Skąd pomysł na takie zatytułowanie debiutanckiej powieści?

  OdpowiedzUsuń
 14. Pani Ewo,intryguje mnie,czy utozsamia sie Pani z któraś z postaci przedstawionych w Pani ksiazce, czy moze jest bohater, z którym sklonna byl by Pani sie zaprzyjaźnić?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy jakieś wydarzenia z książki miały miejsce w Twoim życiu?
  Czy chciałabyś żeby coś o czym pisałaś się faktycznie wydarzyło?
  Kasia Ciemniecka k.ciemniecka93@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1) Ćma to motyl nocny, a jak jest w Pani przypadku? Jest Pani typem nocnego marka czy raczej rannego ptaszka?
  2) Motyle i ćmy trudno sklasyfikować do konkretnego gatunku, a czy Pani lubi czytać? jeśli tak, to który gatunek najchętniej?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Gdyby miała Pani wybrać rzecz, której się Pani najbardziej boi i stanąć naprzeciw niej, co to by było?

  2. Dla jakich rzeczy watro, według Pani, ryzykować? Co nam takie ryzyko daje?

  sylwucha_k@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Pełne jest różnych pytań, które mogłabym zadać, ale najbardziej ciekawi mnie to, jako książkoholika, który autor jest Pani ulubionym? Potrafi Pani wybrać jego/jej najlepszą książkę?

  2. Męstwo, bezinteresowność, otwartość na świat, dobroć, agresywność, stanowczość, nieśmiałość, chciwość... Są to przypadkowe cechy, którymi mogą odznaczać się bohaterowie książkowi. A jakie cechy musi według Pani posiadać postać, by stać się ulubieńcem czytelników?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Jak wyglądały Pani początki z pisaniem? Skąd czerpała Pani inspiracje, pomysły do książki?
  2. Jak się Pani czuła kończąc pisanie książki? Czy postawieniu ostatniej kropki w tekście towarzyszyły jakieś szczególne emocje? Na przykład smutek, spowodowany rozstaniem z ulubionymi bohaterami powieści?
  Pozdrawiam
  Jagoda ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Trzeba odwagi, aby wygrzebać z dna szuflady swoje teksty i pokazać je światu. Co było bezpośrednim impulsem, który sprawił, że wysłała Pani książkę do wydawnictw? Od dawna Pani o tym marzyła?
  2. Na okładce książki pojawiła się rekomendacja Sarsy. Ciekawa jestem, na jakiej zasadzie dobierane są osoby, których opinia ma zachęcić do przeczytania danej powieści. Gdyby polecać miał ktoś inny niż Sarsa, to kogo by Pani wybrała? Z czyjej rekomendacji byłaby Pani najbardziej dumna?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1) Kiedy po raz pierwszy przeczytałam tytuł Pani książki „Motyle i ćmy”, skojarzyły mi się z nim odpowiednio dni i noce. Pewnie dlatego, że właśnie wtedy one latają. Z całą pewnością świadczy to o tym, że dla każdego tytuł książki może posiadać nieco inne znaczenie. A czym dla Pani, jako czytelniczki, jest tytuł danej książki i co takiego powinien posiadać, czym się charakteryzować, by przykuć Pani uwagę?

  2) Tworzenie własnej książki to, jak sądzę, bo nigdy nie miałam okazji tego doświadczyć, jest procesem rozbudowanym i składającym się z wielu etapów. Czy z okresu, kiedy powstawały „Motyle i ćmy” istnieje jednak coś, co szczególnie utkwiło Pani w pamięci i co na długo Pani zapamięta?

  Pozdrawiam :)
  Edyta
  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...