Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

niedziela, 8 stycznia 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Joanna Jax

Joanna Jax (pseudonim) urodziła się i mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na co dzień związana zawodowo z dużą korporacją finansową. Współpracuje również z firmą produkującą trawę z rolki. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną, grafiką i zajmuje się copywritingiem.

Zadebiutowała w 2014 roku ''Dziedzictwem von Becków'', które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: ''Długa droga do domu'' (2015) i ''Piętno von Becków'' (2016) również zostały entuzjastycznie przyjęte i ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki.

Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Miłośnicy jej twórczości z radością przyjęli wiadomość, że autorka tworzy nowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie – którego kolejny tom (Otchłań nienawiści) ukaże się w 2017 roku.

Fanpage:
https://www.facebook.com/Joanna-Jax-609539782476652/


  Dziś macie okazję bliżej poznać panią Joannę Jax Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Dwie osoby, które zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ,,Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu’'.  Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Videograf.
  FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 

 Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Videograf.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Joannie Jax na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 8 stycznia 2017 roku do 12 stycznia 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 stycznia 2017 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze
,,Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu’’ Joanny Jax.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9.
Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda swój adres mailowy w poście konkursowym. W przeciwnym razie w ciągu 7 dni laureat musi sam się ze mną skontaktować. Po upływie tego czasu nagroda przepada. 
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

26 komentarzy:

 1. Ja chciałabym zapytać jak to się stało, że zakochałam się Pani książkach?! Co w Pani duszy gra, że prócz Pani książek nie sięga się po inne, a czeka z niecierpliwością na nowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Poczekam na kolejne pytania i odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W opisie czytam, że pasjonuje się Pani literaturą biograficzną. Czyja biografia utkwiła Pani szczególnie w pamięci i dlaczego?

  Zatytułowała Pani swój cykl powieści "Zemsta i przebaczenie". Czym Pani kieruje się częściej, co jest Pani bliższe - zemsta czy przebaczenie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie 1. Co zadecydowało o tym, że postanowiła Pani napisać pierwszą książkę?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, zapytam wprost- co daje Pani pisanie, czy to tylko zarobkowo, czy też chce Pani w ten sposób zwrócić na coś/kogoś uwagę czytelnika? Jeśli tak, to na co/na kogo, na jaki problem?
  Pozdrawiam

  E-mail: henry442@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Które zadania robi Pani tak jak wszyscy, a które po swojemu?

  2. Czy robi Pani, próbuje Pani robić to, co w danym czasie jest modne? Na przykład teraz na topie jest prowadzenie Bullet Journala, czy też robienie różnych list celów, project life, planowanie itp.

  E-mail: magda-17_17@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy przy pisaniu książki ma Pani wszystko poukładane w głowie i przelewa myśli na papier (bądź na klawiaturę), czy pisze Pani, a następnie wprowadza poprawki?
  Horela24@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Podobno najłatwiej jest zadebiutować współczesną powieścią obyczajową lub kryminalną, gdyż takie cieszą się największym powodzeniem u czytelników. Czy Pani, startując z ambitniejszym dziełem, napotkała na swojej literackiej drodze jakieś przeszkody, czy też bez trudu znalazła Pani wydawnictwo, a potem wszystko poszło szybko i gładko?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Co dało Pani natchnienie do rozpoczęcia swojej pierwszej książki? Czy była to jakaś konkretna sytuacja życiowa, czy po prostu chęć przelania myśli na papier?

  2. Czy rzeczywiście tak trudno jest napisać pierwsze zdanie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy może Pani uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć coś więcej o okładce. Czy miała Pani wpływ na jej wygląd, czy może decyzja odnośnie okładki należała tylko do wydawcy? Czy miała Pani kontakt z grafikiem, który ją zaprojektował? Czy wybór czcionki, jaką napisany jest tytuł i Pani imię oraz nazwisko należał do Pani? Z góry dziękuję za odpowiedź i dodam, że okładka bardzo mi się podoba :)
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 11. 1.Jest Pani duszą artystyczną, ale jak wiemy, nie jest łatwo wyżyć z bycia artystą. Co czuje Pani zatem, kiedy musi wykonywać pracę zarobkową, która myślę niekoniecznie jest pasją, tylko koniecznością?
  2. Czy lubi Pani czytać książki historyczne, jeżeli tak, to jaka epoka najbardziej Panią interesuje i jakiego rodzaju są to powieści?
  beata.gor@opoczta.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Zdarza się mi czasem zastanawiać, jak często błędy czy niewłaściwe decyzje z przeszłości jednej osoby potrafią wpływać na losy wielu rodzin, które dają o sobie znać nawet po wielu latach. Do czego może prowadzić gniew i nienawiść. Czy przystępując do pisania sagi "Zemsta i przebaczenie", jakoś szczególnie się do tego Pani przygotowywała? Jak pisać o tak trudnych uczuciach, jak zemsta, gniew, nienawiść?
  2. "Zemsta i przebaczenie" to już Pani druga saga. Co Pani zdaniem mają w sobie sagi, że tak chętnie po nie sięgamy? Wielowątkowość, akcja rozgrywająca się na przestrzeni wielu lat, a może jeszcze coś innego?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Olsztyn to miasto o ogromnym potencjale i niewykorzystanych szansach. Co by Pani w nim zmieniła, gdyby mogła?

  Pozdrawiam, Marta
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1.Czy tworząc postacie w książkach, wzoruje się Pani na kimś ze swojej rodziny, znajomych ?


  2. Gdyby miała Pani wybrać 3 najbardziej ulubione powieści jakie Pani przeczytała, które by to były ?

  zawalich.kamil@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Z niecierpliwością czekam na wywiad! ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zawsze mam problem z zadawaniem pytań. Dopiero zdaję sobie sprawę o co chciałam spytać, gdy zrobi to ktoś obok mnie.
  A gdyby pani mogła zadać jedno pytanie swoim czytelnikom, o co by pani zapytała?

  e-mail: ametystowaorchidea@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Pani Joanno-mnóstwo zajęć zawodowych, ciekawe pasje - kiedy ma Pani czas na wypicie kawy/herbaty i czy w ogóle Pani śpi ?!?

  monikaczus@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Dlaczego swoje powieści postanowiła Pani wydawać pod pseudonimem, a nie swoim nazwiskiem?
  2. W jakich warunkach się Pani najlepiej pisze? Czy jest to w ciszy w domu, czy może zdarza się Pani pisać w busie w czasie drogi do pracy:)?

  Pozdrawiam
  gosia.s012@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Pani Joanno czy często zdarza się, że jakieś teksty lądują w koszu? I jaki najdłuższy Pani tekst został w ten sposób potraktowany??

  bru.tus@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Załóżmy, że napisała Pani autobiografię. Przez wzgląd na życie, ścieżki zawodowe, problemy, sukcesy, upadki czy zabawne sytuacja, jak zatytułowałaby ją Pani?

  2. Gdyby mogła się Pani stać jedną z postaci ze swoich książek, kim by Pani została? Skąd taki wybór?

  gabrysiek96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Jaka z przeczytanych przez Panią książek jest dla Pani najważniejsza? Co sprawiło, że wybrała Pani właśnie ten tytuł?

  2. Gdyby miała Pani wybrać pisarza/pisarkę z którym/którą wspólnie napisałaby kolejną powieść, kto by nim był? Dlaczego właśnie on/ona?

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Jak widzi Pani siebie za 30 lat? Jako pisarkę elegancką i dystyngowaną, uczestniczącą w licznych spotkaniach autorskich, czy może szaloną, posiadającą głowę pełną pomysłów, piszącą kilka książek równocześnie? :)

  2. Napisała Pani wiele powieści, które odniosły ogromny sukces. Czy boi się Pani, że wena może Panią opuścić? A może już teraz ma Pani pomysły na kolejnych kilka/kilkadziesiąt książek?

  Pozdrawiam
  Michał
  mi61@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Jak dużo czasu w ciągu tygodnia poświęca Pani na pisanie książek? Woli Pani pisać codziennie po kilka stron, czy poświęca cały dzień aby napisać ich najwięcej (np. 1/3 książki lub więcej)?

  mistrzynigotowania@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Do której ze swoich książek ma Pani największy sentyment i dlaczego właśnie do tej?
  2.Gdyby miała Pani na rok wyjechać na bezludną wyspę i zabrać tam tylko 5 najpotrzebniejszych rzeczy, to jakie by to były i dlaczego? Czy znalazłaby się wśród nich jakaś ukochana Pani książka? Jeśli tak, to jaka?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...