Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

środa, 25 stycznia 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Magdalena Majcher

Magdalena Majcher (ur.1990) - autorka powieści obyczajowych, recenzentka, blogerka, copywriter i redaktorka. Ma to niebywałe szczęście, że robi w życiu to, co kocha: pisze, nie tylko książki. Jej recenzje, wywiady i artykuły ukazują się regularnie w portalach internetowych i w prasie, a opowiadania są publikowane w czasopismach kobiecych. Jej motto życiowe brzmi: "Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia". Zadebiutowała powieścią "Jeden wieczór w Paradise", a 11 stycznia nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się kolejna książka: „Stan nie! błogosławiony”.

   Dziś macie okazję bliżej poznać Magdalenę Majcher. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze 20, na które odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.  

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki „Stan nie! błogosławiony” wraz z autografem!

 
  Sponsorem nagrody jest wydawnictwo PASCAL

    Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Pascal.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Magdalenie Majcher na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 25 stycznia 2017 roku do 30 stycznia 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 lutego 2017 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz ''Stan nie! błogosławiony'' Magdaleny Majcher.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

32 komentarze:

 1. 1. "Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia" to Twoje motto. A czy Tobie często udaje się spełniać swoje marzenia? Czy często zostają tylko w Twojej głowie?
  2. Jakie jest Twoje największe marzenie, które chciałabyś spełnić? A jakie jest to z którego spełnienia jesteś dumna najbardziej?

  OdpowiedzUsuń
 2. W swojej nowej książce porusza Pani trudny temat i można powiedzieć, że ostatnio bardzo popularny. Co zdecydowało o wyborze takiej problematyki - czy poznała Pani może osobiście podobną historię? W jaki sposób przygotowywała się Pani do napisania takiej powieści?

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie :) Jest Pani na początku swojej pisarskiej kariery - jak dotąd dwie książki, przyjęte przez czytelników dość dobrze. Co Pani myśli o swoich koleżankach/kolegach "po fachu", których książki wydawane są na zagranicznych rynkach wydawniczych, mają być bądź już są ekranizowane? Myśli Pani o swojej przyszłości wydawniczej, że ja też chciałabym... No właśnie, jak Pani to dalej widzi?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Pani praca i hobby to pisanie. Czym w takim razie jest dla Pani SŁOWO?
  2. W jaki sposób Pani mąż i dzieci pomagają Pani w pracy?
  Pozdrawiam, Martucha

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy pomysły na książkę przychodzą Pani łatwo, czy ciężko jest wymyślić coś nowego, oryginalnego? Gdzie szuka Pani tych pomysłów?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. "Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia".Jak według Pani brzmi recepta na spełnienie marzeń?
  2. Książka czy film? Którą formę przekazu oraz gatunek są najczęściej przez Panią wybierane i lubiane?

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę wszystkim powodzenia i czekam na wywiad! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jakimi cechami wg Pani powinien charakteryzować się pisarz?
  2. Kiedy zdała sobie Pani sprawę, że chce się zająć właśnie pisaniem?

  OdpowiedzUsuń
 9. Przytaczając odwieczne pytanie "Co było pierwsze: jajko czy kura?" chciałabym zapytać, co u Pani pojawia się najpierw: fabuła, do której tworzy Pani postaci czy bohaterowie, dla których wymyśla Pani fabułę?

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdzie, kiedy i w jakich warunkach powstają Twoje kolejne powieści?
  Czy postaci występujące w Twoich książkach mają swoich realnych sobowtórów? Czy są tylko wytworem Twojej wyobraźni?
  Pozdrowionka 😘

  OdpowiedzUsuń
 11. Ratunku! Właśnie sie dowiedziałam.... Jak przetrwac ten nie! blogoslawiony stan? Czy w książce odnajdę odpowiedź?

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja mam pytanie: czy pomysł na cała ksiażke miała Pani od poczatku w głowie czy miała pani tylko zarys a potem w trakcie pisania dodawała Pani watki, zmieniala wizje? Horela24@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Jaką złotą myśl, radę, wskazówkę mogłaby Pani przekazać swoim czytelnikom?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania? Może fitness?

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie interesuje to, co dzieje się z powieścią już po jej napisaniu. Czyli jak wyglądał cały ten proces wydawniczy? I... czy z pisarstwa da się żyć? ;)

  Pozdrawiam ciepło i zapraszam wszystkich zainteresowanych książką do mnie na Book Tour:
  http://www.recenzjapisanaemocjami.pl/2017/01/book-tour-magdalena-majcher-stan.html

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Nie wszystkie książki, które czytamy, podobają nam się. Nie wszystkie są dobre. Nie wszystko w powieściach idzie po naszej myśli, a co wtedy? Niektórzy z frustracji rzucają daną lekturą o ścianę, inni odkładają ją i nigdy do niej nie wracają. A jak jest w Pani przypadku?

  2. Każdy jest na swój sposób szalony i nawet najspokojniejszy człowiek czasami wpada na głupie pomysły. Jaki był najbardziej szalony pomysł, który Pani zrealizowała?
  gabrysiek96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Pisanie książek jest piękne! Dzięki napisanym książkom stajemy się nieśmiertelni i pamięć o nas trwa w nieskończoność. Kolejne pokolenia będą nas czytać i podziwiać. Co chciałabym Pani przeczytać o sobie w spisie Pisarzy za 100 lat?
  2. Polskie reguły gramatyczne i ortograficzne nie należą do najłatwiejszych. Co czuje Pani, gdy podczas czytania książki napotyka Pani rażący błąd?
  Pozdrawiam
  Teresa

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Uwielbiam czytać, ale gdy porównuję siebie z moją żoną, to wychodzi na to, że moja żona czyta i więcej, i szybciej ;) Co Pani na to, aby wprowadzono w Polsce Dzień Kobiet Czytających?
  2. Uwielbiam piec, oczywiście głównie dla Mojej Żony :) Ostatnio specjalizuję się w ciastkach owsianych z różnymi dodatkami, np. rodzynki, orzechy, suszona żurawina. Wspólnie z Żoną kochamy serniki. A jakimi ciastkami/ciasteczkami Pani najchętniej się delektuje? Sama Pani piecze?
  Pozdrawiam
  bogdan061177@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Kocham czytać bajki. Obawiam się, że nigdy nie wyrosnę z tego. Zawsze dziadek mi czytał, potem czytałam sama i teraz nie wyobrażam sobie, żebym moim dzieciom nie czytała. Moje dzieci i ja kochamy bajki braci Grimm. Czy lubi Pani czytać bajki? Jakie by nam Pani poleciła?
  2. Czym jest dla Pani przyjaźń? Z którym bohaterem Pani książek najbardziej chciałaby Pani się zaprzyjaźnić i dlaczego akurat z tym? Czym takim wyróżniałby się ten przyjaciel?
  Pozdrawiam, Gosia

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  2. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  ewelinkapoc@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Co czuje pisarz, gdy odnosi sukcesy? Gdy jego książki zbierają pozytywne opinie, gdy wszyscy zachwycają się pomysłem, polecają książki innym? Jakie emocje towarzyszyły Pani, gdy Pani książki się podobają?
  2. Czy myślała Pani o ekranizacji Pani książki? Które Pani dzieło powinno być przeniesione na duży ekran jako pierwsze? Kto powinien zagrać główne role?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Często zdarza mi się, że kupuję książkę dzięki rekomendacji znanej osobistości: aktorki, dziennikarki czy innej pisarki. Przyznam, że jeszcze nigdy nie zawiodłam się i dzięki temu nasza domowa biblioteczka rozrasta się w błyskawicznym tempie. Czyje rekomendacje na stronie tytułowej Pani książek byłyby dla Pani satysfakcjonujące?
  2. Gdyby żyła Pani w ubiegłym stuleciu, to którą ze znanych osób chciałaby Pani być i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Zawsze mnie interesowało, czy autorzy czytają swoje książki (nie chodzi mi tu o czytanie całości tuż przed wydaniem), czy wręcz przeciwnie, po napisaniu do nich nigdy nie wracają. Jak to jest u Pani? Czy czytała Pani którąś ze swoich powieści tak dla relaksu, by popatrzeć na historie bohaterów okiem czytelnika, nie pisarza. Jeśli tak, jak to jest czytać swoje słowa?
  2. Jak Pani uważa, czy łatwo jest pozyskać nowych czytelników, gdy ciągle pojawiają się na rynku wydawniczym nowi autorzy, czy wystarczy tylko piękna okładka, która od razu zachęca do czytania, czy jednak trzeba nas zachęcić do siebie niebanalną fabułą, ciekawymi, czasami może i irytującymi bohaterami i ich problemami, by zachęcić nas do czytania i wkraść się sprytnie do naszych serc i tam pozostać?

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Czy pisząc powieści ma Pani w głowie ułożoną całą fabułę od początku do końca, czy też zdarza się, że wymyśleni przez Panią bohaterowie zaczynają jakby "żyć własnym życiem" i okazuje się (ku Pani zaskoczeniu), że książka kończy się zupełnie inaczej, niż Pani na początku to zaplanowała?
  2. Jako czytelniczka, podczas lektury, zazwyczaj mimowolnie w wyobraźni wcielam się w wybraną (najczęściej główną) postać książki, wchodzę w jej rolę, czuję to, co czułaby ona, czuję się, jakbym była nią. Czy z Panią, jako pisarką (nie czytelniczką), jest podobnie - czy pisząc książkę, też w wyobraźni staje się jedną z postaci, czy też raczej pozostaje Pani w roli jej przyjaciółki, troszczącej się o jej losy?

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. W Polsce rynek wydawniczy jest bardzo pokaźny. Mamy to szczęście, że jest dużo wydawnictw, ale jak tworzyć w Polsce i nie zwariować, a przy tym jeszcze zarobić na życie, czynsz i opłaty? Czy jest szansa wydać książkę, zwłaszcza debiut, bez protekcji, sponsoringu i tzw. „pleców”? Jakich rad udzieliłaby Pani początkującym pisarzom, zwłaszcza tym, którzy się boją, że zostaną odrzuceni przez wydawcę?
  2. Lubimy grać. Popularną grą w Polsce jest toto-lotek. Dziś wygrywa Pani horrendalną sumę pieniędzy. I co wtedy? Zakłada Pani swoje wydawnictwo? Może kupi Pani bezludną wyspę i w spokoju będzie tam Pani tworzyła kolejne dzieła? A może zbuduje Pani super nowoczesny szpital i ludzie będą tam leczeni bez kolejek i bezpłatnie? Co zrobi Pani z taką sumą pieniędzy?

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Jest Pani autorką powieści obyczajowych, recenzentką, blogerką, copywriterką i redaktorką. Które z tych zajęć lubi Pani najbardziej?

  po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Najpierw blog/fb z recenzjami, równolegle pisanie książki (ksiażek), teraz spotkania a czytelnikami czy w natłoku zajęć pisarskich znajduje Pani czas na inne pasje?
  2. Kto/który autor jest dla Pani największym wzorem i ideałem pisarstwa? Z czych doświadczeń czerpała Pani inspirację do stworzenia własnych powieści?

  pozdrawiam
  Piotr K.

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Autorka powieści obyczajowych, recenzentka, blogerka, copywriter i redaktorka tyle osiągnięć i zajęć w tak młodym wieku jak Pani daje sobie radę, godzi to wszystko skąd na to wszystko znajduje Pani czas?
  2.Jest Pani szczęściarą i robi w życiu to co kocha, a co oprócz pisania sprawia Pani najwięcej przyjemności w życiu i powoduje, że jest Pani szczęśliwa?
  pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Dobry wieczór :)
  tak sobie pomyślałam, że może podzieli się z nami Pani informacją: co jest największym strachem poczatkującego pisarza?
  i czy pamięta Pani pierwszą recenzję swojej powieści od osoby zupełnie nieznajomej? czy na takie recenzje się czeka? wyszukuje?
  Pozdrawiam
  Gosia h-m

  OdpowiedzUsuń
 30. Napisała Pani książkę"Stan nie! błogosławiony" Czy do jej stworzenia skłonił Panią ostatnio powszechny temat aborcji? Czy dla Pani życie małego człowieka jest najcenniejszą wartością, której powinniśmy bronić mimo wszystko i czy to dzieci według Pani nadają prawdziwy sens życia nam kobietom?
  2.Czym dla Pani jest prawdziwe szczęście, jak je Pani zinterpretuje?

  Pozdrawiam serdecznie
  Z poważaniem
  Bernadeta Rohda

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Drugą książkę zdecydowała się Pani wydać we współpracy z wydawnictwem Pascal, już nie z Edipresse. Czy to ostatnie w jakimś zakresie Panią zawiodło? Nie mam pojęcia jak działa mechanizm wyboru wydawnictwa, z którym podejmuje się współpracę, ale mówi się, że rynek wydawniczy jest trudny, debiutanta łatwiej wykorzystać, podsunąć niekorzystną umowę. Z drugą książką chyba jest łatwiej? Jakie miała Pani doświadczenia w tym temacie?
  2. W życiu często trzeba rezygnować z czegoś, aby poświęcić się innym zajęciom. W Pani przypadku brakuje czasu na dużą aktywność blogową, może ma Pani czasami wyrzuty sumienia, że za mało czasu poświęca rodzinie, są za to kolejne książki, spotkania autorskie, sesje zdjęciowe...czy chciałaby Pani coś zmienić w swojej życiowej drodze?
  Pozdrawiam!
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...