Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 25 lutego 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Hanna Dikta

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a także studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Jestem laureatką kilkudziesięciu konkursów poetyckich. Publikuję w ogólnopolskiej prasie literackiej, m.in. w „Odrze”, „Toposie”, „Migotaniach” i „Arkadii”. Debiutowałam książką poetycką „Stop – klatka“ („Zeszyty Poetyckie”, Gniezno 2012), dobrze przyjętą przez krytykę.  15 lutego 2016 roku, nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się moja pierwsza powieść - "We troje", a 26 lutego 2018, na światło dzienne wyszła moja druga powieść pt. „To nie może być prawda”.  Mieszkam z mężem i trojgiem dzieci w Piekarach Śląskich, gdzie pracuję jako nauczycielka języka polskiego i historii.

  Dziś macie okazję poznać bliżej panią Hannę Diktę. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

 Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,To nie może być prawda'' [recenzja - KLIK]

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.Do dzieła kochani!!! Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Zysk i S-ka. 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Hannie Dikcie na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 25 lutego 2018 roku do 1 marca 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 8 marca 2018 roku.
6. Nagrodą jest 1 egzemplarz powieści ,,To nie może być prawda'' Hanny Dikty.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

21 komentarzy:

 1. 1. Często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  2. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Co sprawiło, że zapałała Pani miłością do książek i że w pewnym momencie zapragnęła Pani stworzyć coś swojego?

  2. Mówi się, że marzenia są po to, by je spełniać. Jakie są największe Pani marzenia, które chciałaby Pani w niedalekiej przyszłości albo tej dalszej spełnić?

  Pozdrawiam serdecznie,

  paula1456@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Które współczesne książki dla dzieci i młodzieży wciągnęłaby Pani na listę lektur i dlaczego?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 4. 3. Znam Cię, Haniu, jako Autorkę wspaniałych wierszy. Dlaczego zdecydowałaś się porzucić poezję na rzecz prozy?
  Serdecznie pozdrawiam - Tomasz Kowalczyk
  sorabia@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy czyta Pani dużo książek? Są w nich jakieś szczególne, do których Pani wraca?
  2. Dokąd odbyłaby Pani swoją podróż marzeń? ☺

  OdpowiedzUsuń
 6. Już nie mogę się doczekać wywiadu! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Interesuje mnie Pani warsztat pracy. Jak wygląda Pani otoczenie podczas tworzenia, co Pani lubi mieć przy sobie podczas pisania ?
  2. Czym dla Pani jest prawda ?
  mateuszwasiq@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jaką osobą była mała Hania - dziewczynką z warkoczykami czy chłopczycą?
  2. Ślązacy są bardzo religijni. Czy jest szansa na wątek religijny w kolejnych Pani powieściach?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy Pani rodzina interesuje się literaturą?
  2. Jak zareagowali uczniowie na informację, że ich "Pani" wydała książkę?

  Pozdrawiam
  Sabina

  sabcia_owczarzak@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czy jest Pani w stanie wybaczyć kłamstwo? Jeśli ukochana osoba skłamałaby w dobrej sprawie, czy czułaby się Pani oszukana?

  2. Czego się Pani boi? Czy próbowała Pani walczyć z tym lękiem?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy w książce zostało opisabe coś, co przydażyło się Pani w życiu? Czy można powiedzieć, że opiera się Panie na własnych doświadczeniach?

  Pozdrawiam,

  Dominika

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Kto w Pani najbliższym otoczeniu jest dla Pani największym autorytetem i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1.Czym się Pani kierowała tworząc postać głównej bohaterki w książce ,,To nie może być prawda''?
  2.Czy zna Pani jakieś mroczne sekrety,jak Pani bohaterowie w najnowszej książce?

  OdpowiedzUsuń
 15. Babcia mojego męża często mawiała: "mów zawsze prawdę, ale gdyby ta prawda miała kogoś zabić, wtedy skłam". Babci niestety nie ma już z nami, ale jestem ciekawa, jakie jest Pani stanowisko odnośnie mówienia prawdy prosto w oczy.

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Miłosć czy nienawisc - które silniejsze?

  2. Czy jest gdzieś na swiecie a moze i wszechświecie miejsce, o którym Pani marzy jako idealne do pisania? Jakie i dlaczego?

  Pozdrawiam Agnieszka Ewelina Rowka
  agnieszkarowka@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Trójka dzieci, praca w szkole, o domowych obowiązkach nie wspomnę... - to kiedy znajduje Pani czas i spokój na pisanie, to musi być szalenie trudne???
  2. Czy wykreowane postacie są "odpowiednikami" kogoś z życia (wizualnie, charakterologicznie), kogo Pani zna?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jest Pani nauczycielką j. polskiego i historii, czyli po matematyce dwóch "ciężkich" przedmiotów, czy wobec tego uczniowie nadali Pani jakąś ksywkę/przezwisko? Ja uczennicą byłam już całe lata temu, ale zawsze mnie nurtowało czy nauczyciele dzielą się wiedzą, o przezwiskach w pokoju nauczycielskim i jakie reakcje najczęsciej taka wiedza wywołuje? :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...