Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

wtorek, 18 czerwca 2013

Konkurs z Agnieszką Lingas Łoniewską

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Agnieszka Lingas-Łoniewska, rocznik 1972, mieszka we Wrocławiu. Od kilku lat tworzy prozę głównie dla kobiet, jest autorką m.in. takich powieści, jak: Bez przebaczenia, Zakład o miłość, trylogia Zakręty losu, W szpilkach do Manolo i wielu innych.
Ma na swoim koncie także udział w antologiach, jest laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle, prowadzi portal Czytajmy Polskich Autorów, a w 2012 roku została uhonorowana żelaznym glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki.
Kocha zwierzęta, ma trzy koty i psa.
Strona internetowa autorki:KLIK.


 Z przyjemnością informuje, że dziś zbieramy pytania do  Agnieszki Lingas Łoniewskiej. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Jedna osoba, która według Agnieszki Lingas Łoniewskiej wykaże się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzyma nagrodę ,,W szpilkach od Manolo'' (recenzja-klik), ufundowaną przez wydawnictwo Novae Res.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, ponieważ najnowsza proza Agnieszki Lingas Łoniewskiej jest niezwykle zabawna i emocjonująca.

Wystarczy napisać tylko jedno max trzy, błyskotliwe pytania i być może nagroda będzie twoja. Proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Agnieszki Lingas Łoniewskiej na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 18 czerwca 2013 roku do 22 czerwca roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 25 czerwca 2013 roku.
6. Nagrodą egzemplarz książki ,,W szpilkach od Manolo''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi losowanie innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

banerek dla zainteresowanych

29 komentarzy:

 1. Książkę już mam, więc raczej nie wezmę udziału, ale życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Co Pani myśli na temat okładek swoich książek? Czy ma Pani wpływa na to jak wyglądają?
  2. Ile jest Agnieszki Lingas-Łoniewskiej w książkach? Czy któraś z postaci ma pani charakter?
  3. Czy zdecydowałaby się Pani na napisanie z kimś książki? Jeśli tak, to z kim najchętniej i dlaczego?

  karen15@onet.pl

  Banerek na pasku bocznym:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Banerek oczywiście zamieszczam na blogu i życzę powodzenia w konkursie - licznym mam nadzieję - uczestnikom:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Gdyby wydano tylko jeden egzemplarz Pani książki, komu chciałaby go Pani podarować i dlaczego akurat tej osobie?

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Gdyby mogłaby być Pani parą butów, to jakie one by były?


  Pozdrawiam,
  Klaudyna

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czym kieruje się Pani przy wyborze fabuły do swoich książek?
  2. Jaki gatunek Pani najbardziej odpowiada i dlaczego?
  3. Która Pani pozycja cieszy się Pani największą sympatią, jako autorki?

  recenzjekiti@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Skąd w ogóle pomysł na pisanie?
  2. Czy cieszą Panią spotkania z czytelnikami? Które najmilej Pani wspomina?

  bookandcooking@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czy losy Krzysztofa i Kasi Borowskich z Trylogii Zakręty losu są wzorowane na jakiejś parze znanej Pani z codziennego życia, czy od początku do końca są fikcją literacką?

  2. Woli Pani szczęśliwe zakończenia czy smutne, tragiczne w czytanej przez Panią literaturze- dlaczego właśnie takie?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy bohaterowie pani książek posiadają niektóre cechy pani przyjaciół lub członków rodziny?
  2. Jak wygląda pani proces twórczy? Zamyka się pani w pokoju przed laptopem czy czeka pani na "wenę"?

  OdpowiedzUsuń
 10. 1.W swoich książkach pisze Pani o miłości. Czy wierzy Pani w miłość od pierwszego wejrzenia, tzn. w szczególne więzi łączące dusze dwojga ludzi, sprawiające iż wzajemna miłość staje się ich przeznaczeniem, czy raczej uważa Pani, że aby kogoś szczerze pokochać, trzeba najpierw dobrze poznać jego charakter?

  2.Wiele osób, czytając książki, mimowolnie wciela się w wyobraźni w postaci głównych bohaterów/bohaterek. Czy zdarza się to Pani przy kreowaniu postaci we własnych książkach, czyli mówiąc inaczej - czy w trakcie pisania książki wyobraża sobie Pani, że jest jej bohaterką, czy raczej dystansuje się Pani od stworzonych przez siebie postaci?

  3.Gdy Pani powieści są już wydane i trafiają na półki księgarni – czy czyta je Pani jeszcze raz, bardziej krytycznie, znajdując być może coś, co – w Pani odczuciu – można było napisać inaczej, troszkę lepiej, czy też jest to już dla Pani sprawa zamknięta i zdaje się Pani jedynie na opinie recenzentów?

  Pozdrawiam, Dorota
  april.dp1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią wzięłabym udział, ale nie znam autorki. :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Ile ma Pani par szpilek?
  Czy od dzieciństwa chciała być pani pisarką?

  ankakarczewianka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. KTO LUB CO ZAINSPIROWAŁO PANIĄ DO PISANIA KSIĄŻEK?
  KTÓRA KSIĄŻKA JEST PANI "WYPIESZCZONYM DZIECKIEM'?
  JAKIE PYTANIE JESZCZE PANI NIE ZADALI CZYTELNICY, A NA KTÓRE CHCIAŁABY PANI
  ODPOWIEDZIEĆ

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam wiele pozytywnych recenzji Pani książek, ale zdarzają się również te negatywne. Jednym z głównym zarzutów jest nadmiar erotyki, jak radzi sobie Pani z taką krytyką?

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam!
  Pani pisanie to sposób na nudę, ucieczka od rzeczywistości, czy potrzeba tworzenia,pozostawienia czegoś po sobie?

  Bożena Witkowska

  OdpowiedzUsuń
 16. Całkiem ciekawy konkurs, jak coś wymyślę, to wezmę udział, na razie życzę wszystkim powodzenia. : D

  OdpowiedzUsuń
 17. W szpilkach kobieta wygląda niezwykle pociągająco, a do tego dodają one pewności siebie (w moim odczuciu oczywiście;)). Czy zdarzyło się Pani pisać powieść będąc "wystrojoną" w szpilki?

  Magda/mamkomt
  m.tesna@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Pani Agnieszka ma pięknego kota :) Hmmm ja bym ją zapytała o to jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem. Zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. jak zawsze konkurs jest pomysłowy i ciekawy, z uwagi na to, że książkę posiadam, nie będę brała udziału, ale innym życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Życzę powodzenia tym, którzy biorą udział :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jestem ciekawa jednej rzeczy.

  Wydała Pani jedną ze swoich książek w Stanach pod tytułem "Dirty World". Pamiętałam, jak czytałam ją jeszcze na chomiku jako fan-fiction i potem z największą przyjemnością powtórzyłam lekturę wersji autorskiej. Historia rzeczywiście jest nietuzinkowa i zapada w pamięć. Przyznam, że najbardziej utkwiło mi w głowie zakończenie - płakałam jak głupia, a wtedy mało która książka wywoływała u mnie takie emocje. Zastanawia mnie jednak, dlaczego ze wszystkich napisanych dotychczas historii, zarówno autorskich, jak i fan-fiction, wybrała Pani akurat "Brudny świat", a nie przykładowo swój polski debiut "Bez przebaczenia". Kwestia przypadku czy świadomy wybór?


  nathalie.ross@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Może to nie co przewrotne pytanie, ale czy gdyby nie była Pani pisarką i ujrzała na półce księgarni okładkę książki "W szpilkach od Manolo'' oraz przeczytała krótki widniejący na niej krótki opis, to sięgnęłaby Pani po ową książkę:)?

  OdpowiedzUsuń
 23. Tym razem sobie odpuszczę. :) Życzę wszystkim powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Dzień dobry Pani Agnieszko!
  Mam dla Pani takie pytania:
  1. Ile ma Pani kotów?
  2. Czy do Pani ulubionych książek zaliczy Pani " Anię z Zielonego Wzgórza"?
  3. Moim marzeniem jest "być pisarką"- jak Pani zachęci przyszłą pisarkę, by nią została?
  Pozdrawiam
  Monika
  moniarek-1980@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Co zadecydowało o tym, że stworzyła Pani stronę internetową o polskich pisarzach oraz zdecydowała się na prowadzenie własnego bloga? Były to spontaniczne decyzje czy może przemyślane? Spodziewała się Pani, że odniosą one sukces czy może była Pani bardziej sceptyczna?
  2. Wrocław - rozumiem, jest Pani Wrocławianką. Co z Książem czy Kamienną Górą? Są to bliskie dla Pani serca miejsca? Wiąże z nimi Pani szczególne wspomnienia?
  3. Czy lubi Pani chodzić w szpilkach ? :)

  Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi :)
  alkatraz007@o2.pl i zaraz dam banerek :)

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Pisze Pani recenzje z przeczytanych książek na swoim blogu oraz na innych stronach poświęconych tematyce książkowej. Proszę nam powiedzieć, czy jest jakiś gatunek literacki, do którego czuję Pani awersje? Jeżeli tak, to czy sięga Pani po lektury z tego gatunku, recenzuje, czy omija je Pani szerokim łukiem?
  2. Jest Pani szefową portalu Czytamy Polskich Autorów (stronę znajdziemy również na Facebooku). Skąd pomysł, aby założyć taką stronę internetową? Promuje Pani jak by na to nie spojrzeć „konkurencję” – czytelnicy mogą w księgarni zamiast po Pani twórczość sięgnąć po powieści innych polskich autorów - właśnie dzięki Pani „dobremu słowu na ich temat”. Nie obawia się Pani tego? (na marginesie powiem, że nie spotkałam się z taką akcją prowadzoną przez innych autorów dlatego podziwiam, popieram i podpisuję się pod akcją obiema rękami ;))
  3. Moje trzecie pytanie, dotyczy „tytułowej twórczości Agnieszki Lingas - Łoniewskiej prywatnie” :):
  - proszę nam powiedzieć, czy jest Pani z kimś w konflikcie, takim „bez przebaczenia”;
  - „Szósty” numer to…”- powiedział prezenter telewizyjny. Co by Pani zrobiła, gdyby przez przypadek trafił w Pani ręce kupon lotto, a na nim znajdowałaby się główna nagroda?;
  - czy na Pani drodze życiowej pojawiły się jakieś „zakręty losu” (poza książką oczywiście:))?;
  - oglądała Pani indyjski film z 2004 roku „Zakład o miłość”?; czy lubi Pani bollywoodzkie produkcje?;
  - proszę nam zdradzić, czy ma Pani jakiś sekret, który powinien pozostać „w zapomnieniu” (aby nigdy nie ujrzał światła dziennego)?;
  - czy odbierała Pani lub zamierza w przyszłości odebrać nagrodę za swoją twórczość „w szpilkach od Manolo”? ;)
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 27. 1.Jak czuła się Pani, gdy po raz pierwszy miała Pani namacalny dowód swojej pracy w postaci wydanej książki? Czy dotykała Pani z namaszczeniem jej stron, grzbietu, wąchała Pani pachnące nowością strony?

  2.Czy pamięta Pani pierwszą osobę, która poprosiła Panią o podpisanie książki?

  3.Gdyby miała Pani zachęcić czytelników, którzy Pani twórczości do tej pory nie poznali, co by Pani powiedziała? Co Pani książki mają takiego, że są wyjątkowe i warto po nie sięgnąć?

  mój e-mail:
  patrycjalewandowska1@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Czy jest taki gatunek literacki lub tematyka na "zamówienie wydawcy", którego by Pani nie podjęła?
  2. Jak Pani pisze książki, to czy czasem Pani nie czuje, że bohaterzy książki żyją, a Pani wcieliła się w rolę kronikarza?
  3. Jeśli ktoś dzisiaj by wymyślił wehikuł czasu, w której epoce Pani chciałaby się znaleźć?

  mój e-mail: zkudlinska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Niestety nie możemy uznać już tych pytań, ponieważ konkurs zakończył się 22 czerwca.

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...