Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

niedziela, 1 września 2013

Konkurs z Anną Kejzerowicz

Anna Klejzerowicz – pisarka, publicystka, fotograf, redaktor. Gdańszczanka. Autorka dwóch zbiorów opowiadań grozy z cyklu: "Złodziej dusz. Opowieści niesamowite", powieści kryminalnych: "Sąd Ostateczny", "Ostatnią kartą jest Śmierć", „Cień gejszy” (książka – laureatka plebiscytu „Przy kominku” w 2011 r.), opowiadań w licznych antologiach, a także tekstów prasowych – beletrystycznych i publicystycznych. Przez wiele lat współpracowała z teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie jako fotograf i redaktor publikacji teatralnych.

Blog Anny Klejzerowicz: KLIK.
Fan page autorki na Facebooku: KLIK.

Dziś zbieram pytania do Anny Klejzerowicz. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Trzy osoby, które według autorki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci książki ,,Córka czarownicy'' (recenzja-KLIK) ufundowaną przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Osobiście jestem pod wrażeniem najnowszej powieści Klejzerowicz, dlatego gorąco zachęcam do udziału w powyższym konkursie. Wystarczy napisać tylko jedno max trzy, błyskotliwe pytania i być może nagroda będzie twoja.  

Bardzo proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Prószyński i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do Anny Klejzerowicz na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 1 września 2013 roku do 6 września 2013 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 10 wrzesień 2013 roku.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze ,,Córki czarownicy''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi losowanie innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

banerek dla zainteresowanych

44 komentarze:

 1. Wiem, że wspłópracowała Pani z jednym z sopockich teatrów Jak Pani tam trafiła i jak wspomina ten czas ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa, czy widzi Pani fotograficznie sceny w wyobraźni, które potem opisuje Pani w swoich książkach? Czy fotograficzne postrzeganie świata pomaga wyobraźni, czy ogranicza ją do konkretnych obrazów? A może fotografowanie i pisanie w ogóle nie mają na siebie wpływu w Pani przypadku?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Teatr, fotografia, pisanie książek. Wszystko zajmuje wiele czasu. Znajduje Pani chwile tylko dla siebie?
  2.Ma Pani w sobie coś z "czarownicy"?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy jest Pani zadowolona ze swojego życia? Czy zamieniłaby je Pani na jakieś inne, może obrała inną drogę?
  2. Ma Pani wiele zainteresowań, jednak które z nich jest najważniejsze, które sprawia największą frajdę?
  3. Ma już Pani pomysł na następna książkę?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać gotowego wywiadu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zaczęła się Pani przygoda z pisaniem?
  Skąd pomysł na fabułę ,,Córki czarownicy"?

  recenzjekiti@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Rodzina cieszy się Pani sławą, czy mają Pani za złe, że nie spędza Pani z nimi tyle czasu ile by chcieli?
  2. Jakie ma Pani rady dla młodych pisarzy?
  3. Cieszy się Pani z tego co osiągnęła?

  karka0912@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałam, że lubi Pani koty. Prowadzi nawet Pani dla nich stołówkę (Wow!). Dlaczego właśnie te zwierzęta? Co mają one szczególnego?

  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Woli Pani pisać opowiadania czy książki?

  ksiazki-moim-okiem@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja podziękuję tym razem, ale życzę wszystkim powodzenia :)
  http://qltura.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Baner oczywiście wstawię, ale chyba udziału nie wezmę, bo nie sądzę, żeby coś mi się trafiło, a nie wiem, jakie pytania mam zadawać, bo pomysły mi się skończyły. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1-Pani Aniu co chciałaby pani usłyszeć od swoich kotów w wigilijny wieczór?
  2-"Czarownica" i "Córka czarownicy"to czysta fikcja literacka czy może były jakieś wzorce,które spotkała pani w życiu?
  3-Powieść obyczajowa,czy kryminał-co jest pani bliższe?
  Pozdrawiam
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakie jest Pani ulubione zaklęcie?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jako czarownica pewnie używa Pani kociołka do warzenia potraw/eliksirów. Jaki jest Pani ulubiony kociołkowy przepis?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy dla Pani wieś jest czymś w rodzaju azylu- jeśli tak, to dlaczego?
  2. Pisząc "Czarownicę" na jaki problem, kwestię chciała Pani by czytelnicy najbardziej zwrócili uwagę?

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Czym jest dla pani Trójmiasto?
  2. Co było inspiracją do napisania "Czarownicy" i jej kontynuacji, "Córki czarownicy"?
  3. Mieszka pani "wśród lasów, w pięknej dolinie, w starym domu". Lubi pani taki spokój i ciszę, świeże powietrze i zabytkowe budynki?

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Gdyby miała Pani możliwość zostać na jeden dzień przewodnikiem, w jakie magiczne miejsca w Gdańsku, zabrałaby Pani zbłąkanego turystę ? :)
  miedzyokladkami@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. W Pani książkach pojawiają się tajemnice; a czy Pani ma jakiś sekret, którego nie zdradziła Pani nikomu? Jeżeli tak - to czy obawia się Pani, aby nie ujrzał światła dziennego?
  2. Jakiego bohatera trudniej wykreować dobrego, czy złego?
  3. Tytuły Pani książek: „Czarownica” i „Córka czarownicy” kojarzą mi się ze szczyptą magii :). Proszę sobie wyobrazić, że na miesiąc otrzymałaby Pani czarodziejską moc. Skorzystałaby Pani z niej? Co by Pani z jej pomocą wyczarowała, zmieniła?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia (kwiatusia1@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 19. Pisarka, publicystka, fotograf, redaktor - czy fakt, że jest Pani człowiekiem wielu pasji i zawodów nie powoduje u Pani uczucia niespełnienia.Myślę, że każda z tych pasji musi się odbywać kosztem innych? Może to jednak właśnie działanie na wielu płaszczyznach daje pani największa satysfakcję? Jak to jest naprawdę? Może dręczą Panią wyrzuty, że nie poświęciła się tylko pisaniu?

  Pozdrawiam

  donpedro9@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Czy chciałabyś napisać książkę, której narratorami byłyby koty? Co kot potrafiłby powiedzieć lepiej niż człowiek?
  2. Wśród przyjaciół masz wiele osób zajmujących się literaturą - ale czy przyjaźnisz się także z osobami "z zupełnie innej bajki"? Co dają takie znajomości (jeśli są)?
  3. W jakim mieście, poza Gdańskiem, czujesz się dobrze? Lubisz je za podobieństwa czy różnice?

  smithova@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Gdyby mogła Pani spotkać na swojej drodze któregoś z zagranicznych pisarzy piszących powieści kryminalne to kto to by był i dlaczego akurat ta osoba?
  galinamks@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Gdzie pani szuka inspiracji do pracy artystycznej? Za inspirację wystarczy Pani proza życia czy jest coś szczególnego, jakiś bodziec, który jest impulsem do działania? Np podróże, konkretni ludzie, wybitny film itd ?

  Pozdrawiam

  kazia.rosinska@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Gdyby mogła Pani przeżyć swoje życie jeszcze raz, jakby wyglądało? Jakie by było?

  Pozdrawiam
  Karolina (kkkarolaaa@o2.pl)

  OdpowiedzUsuń

 24. Mnie najbardziej intryguje to skąd pomysł na tytuł książki "Czarownica"? Czytając Pani powieść zastanawiam się co sprawiło, że właśnie taki tytuł otrzymała Pani książka. Po drugie chciałabym się dowiedzieć czy trudno jest pisać powieści skłaniające czytelnika do głębszych przemyśleń nad sensem swojego życia i nad tym co w nim jest najważniejsze, dostarczających wielu różnorodnych emocji i wzruszeń? A po trzecie interesuje mnie to jaki będzie Pani plan na kolejną książkę i czy pojawi się kontynuacja "Czarownicy" i "Córki czarownicy"?

  chemasia@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Jak pani odkryła,że Fotografia to pani pasja.
  aniqa@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. A mnie zastanawia, jakie wydarzenie w Pani życiu miało największy wpływ na to, że w ogóle zaczęła Pani pisać?
  2. Czy ma Pani wrażenie, że to co Pani pisze jest niedoskonałe i zanim cokolwiek idzie do Wydawcy, to Pani znajomi są przez Panią maltretowani próbnymi tekstami?
  3. Co jest da Pani magią w życiu?

  eyesOFsoul90@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Pytanie poza konkursem, gdyż książkę już mam,(dlatego nie podaję adresu mailowego), ale chciałabym przyłączyć się do wywiadu: Czy woli Pani pisać powieści kryminalne (jak np. "Cień gejszy") czy tworzyć powieści, które można by zaliczyć do tzw. literatury kobiecej (jak "Czarownica" czy "Córka czarownicy")?

  Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Czy ma Pani jakieś istotne uwagi, porady dla fotografów amatorów? Czy Pani tata udzielał wskazówek, czy może to kwestia wrodzonej intuicji?
  2. Co sądzi Pani o kryminałach polskich autorów? Ma Pani ulubione pozycje w swojej biblioteczce?
  3. Swojego czasu głośno było o ,,Cieniu gejszy". Zastanawiam się, dlaczego akurat wybrała Pani Japonię? Jak dużo zajęło Pani czasu zbieranie materiałów a może interesowała się Pani już wcześniej tym krajem?
  Dziękuję i pozdrawiam :)

  alkatraz007@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. Gdyby ktoś postawił Panią przed wyborem pisanie czy fotografia, co by Pani wybrała? Gdyby dano Pani możliwość pisania i fotografowania, ale z warunkiem zamieszkania w gwarze miasta, czy zdecydowałaby się Pani opuścić swój azyl?

  OdpowiedzUsuń
 30. A ja chciałam zapytać o opowiadania "z dreszczykiem", które Pani pisze. Ukazują się od czasu do czasu, w antologiach różnych autorów (np. Trzynaście ran, Zatrute pióra, 31.10 czyli Halloween po polsku), jak i w antologiach zawierających wyłącznie Pani prace (Złodziej dusz). W Pani opowiadaniach niby nic strasznego się nie, a ciarki po karku chodzą, aż miło :) Która forma jest Pani bliższa - opowiadania z dreszczykiem czy dłuższe formy, jak kryminały (Sąd Ostateczny, Cień Gejszy) czy obyczaj, jak Czarownica i Córka czarownicy? (Ze swojej strony dodam, że wszystkie czyta mi się tak samo fantastycznie.).
  Co będzie robiła Anna Klejzerowicz za 10 lat? Czego Pani życzyć?

  monika.olasek@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Która z dotychczas wydanych przez Panią książek jest Pani najbliższa i dlaczego?
  2. Co Pani sądzi o kondycji literatury w Polsce?
  3. Miło usłyszeć pozytywne opinie o swojej książce, jak natomiast przyjmuje Pani krytyczne słowa o swojej twórczości?

  Pozdrawiam :)
  bassia5@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. No to i ja się zapytam, a co :)

  1. Czary, magia, fantazja, każdy z nas to lubi. Przenosimy się wtedy chyba trochę w czasy dzieciństwa. Jaką bajkę, baśń czy też fantastyczną opowiastkę pamięta Pani najbardziej z dzieciństwa?

  2. Teraz trochę nietypowe :) Jako kobieta których obowiązków domowych nie lubi Pani najbardziej - odkurzania, zmywania naczyń, prasowania? :)

  3. Gdyby miała się Pani przedstawić komuś, kto całkowicie nie wie, kim Pani jest, w trzech zdaniach, jak by one brzmiały?

  Dziękuję serdecznie
  Kornelia Romnanowska
  kora@e-wolin.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. 1. Czy jest według Pani miejsce na świecie jeszcze nie odkryte, gdzie warto poszukać śladów dawnych kultur – dzieł sztuki, szczątków zwierząt, starych monet itp.?
  2. Czy chciałaby Pani być członkiem ekipy poszukiwaczy, dokonywać wykopalisk własnymi rękami czy woli Pani po prostu dowiadywać się o odkryciach z prasy/książek/internetu?
  3. Czy zdarza się Pani, widząc swoją książkę na witrynie księgarni zatrzymać się, popatrzeć na nią z dumą, uśmiechnąć i dopiero pójść dalej?
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 34. 1. W jaki sposób można zaczarować swoje życie, swój świat, by mienił się wszystkimi barwami tęczy?
  2. Czy ma Pani swój ulubiony minerał lub kamień szlachetny i wierzy w jego moc?
  3. Czy nie myślała Pani o napisaniu historii o kocich tajemnicach (bajka, kryminał), opatrzonej własnymi zdjęciami tych czworonogów?
  Pozdrawiam serdecznie,
  Gosieńka
  dziecina1@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 35. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 36. 1. Według mnie na świecie istnieje mnóstwo ludzi nieprzejmujących się swoją pracą gdyż po prostu ona im odpowiada, ale gdyby zdarzyło się tak, iż wszystkie zawody zmieniają się ze sobą i np. lekarz jest odpowiedzialny za prawo, dentysta za gaszenie pożarów, policjant za budowanie osiedli, nauczyciel za sprzątanie a księgowa za podawanie napojów i dań to czy chciała by pełnić jakiś zupełnie inny nowy zawód ? I czy gdyby pisarz oznaczał osobę nie piszącą książki lecz np. wertowanie, korektowanie, i drukowanie książek wydanych przez nowych pisarzy np. szklarzy, przestałaby Pani to robić i spróbowała czegoś innego czy została w zawodzie jako stary pisarz bo przecież pisarz to pisarz nie ważne czym się zajmuje ?
  2. Niektórzy pisarze traktują pisanie książki jako pracę nawet wtedy gdy nie mają ani zapału, ani weny ani nawet dobrego pomysłu na fabułę tylko po to by szybciej zarobić czy zapisać kolejną wszystko jedno czy dobrą czy złą książkę na swoim koncie bowiem dla nich liczy się ilość a nie jakość czy Pani też tak robi a może postępuje wręcz przeciwnie siada Pani do niej tylko wtedy gdy czuje Pani olśnienie i oświecenie bo w innym wypadku jest pani pewna, że nie wyjdzie dobra książka i czuje Pani z tego powodu zniechęcenie ?
  3. Jakie są Pani pasje oprócz pisania książek, fotografowania i redagowania i publikowania kolejnych artykułów, bardziej sportowe typu taniec, gra w jakąś grę jak tenis ziemny a może bardziej kulturalne jak czytanie książek ulubionych autorów, śpiewanie, chodzenie do kin i teatrów albo nawet zwykłe spacery w celu znalezienia inspiracji ?

  Pozdrawiam, Jakub Kowalski
  kowalski_kuba@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 37. udziału nie biorę,bo książkę dostanę do recenzji, ale życzę powodzenia innym :)

  OdpowiedzUsuń
 38. czekamy na wyniki :))

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...