Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

wtorek, 3 listopada 2015

Konkurs z Natalią Sońską

Natalia Sońska – urodzona 27 czerwca, pełna życia, przepełniona dobrą energią i wciąż szukająca inspiracji młoda kobieta, dla której każdy dzień jest nowym odkryciem, a każda przygoda cennym doświadczeniem. Życie postrzega jako pasmo wzlotów i upadków, jednak jako realistka, trzeźwo patrzy na każdy z nich. Mimo że twardo stąpa po ziemi, lubi bujać w obłokach, marząc o niebieskich migdałach. Sukcesy przyjmuje z radością, nie dając się ponieść dumie, zaś porażki rozważa z pokorą, wyciągając z nich nauczkę na przyszłość.
Dwudziestodwuletnia studentka, dla której pisanie jest pasją i przyjemnym oderwaniem od szarej rzeczywistości. W swojej raczkującej twórczości stara się przekazać, że życie potrafi zaskakiwać i to w dużej mierze od człowieka zależy, jak potoczą się jego losy. Wierzy w happy endy i z tą dewizą podąża również przez własne życie.
''Garść pierników, szczypta miłości'' to jej pierwsza książka, jednak zapał i głowa pełna pomysłów jednoznacznie świadczą o tym, że z pewnością nie ostatnia.

  Fan page N. Sońskiej na Facebooku: KLIK 
 Recenzja książki ''Garść pierników, szczypta miłości'': klik

  Dziś macie szansę na bliższe poznanie Natalii Sońskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3).  Następnie gotowy wywiad zostanie opublikowany w odpowiednim poście.

 Dwie osoby, które zdaniem pisarki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Garść pierników, szczypta miłości''. 

 Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
 Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik 

 Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

 Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Czwarta Strona.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Natalii Sońskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 3 listopada 2015 roku do 7 listopada 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 15 listopada 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Garść pierników, szczypta miłości''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych 

33 komentarze:

 1. jaka młodziutko wyglądająca panna;D

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja zachęcam do udziału, bo książkę przeczytałam i uważam, że jest o co powalczyć:)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy ma Pani swoje "ulubione miejsce na ziemi"? Takie miejsce, do którego chce Pani uciec kiedy życie rzuca kłody pod nogi, i miejsce, do którego chce Pani pobiec, kiedy czuje się Pani jak najszczęśliwsza osoba pod słońcem?
  2. Czy trudno jest pogodzić studia, pasje i pisanie książki? Sama jestem studentką drugiego roku finansów i mam mało czasu dla siebie, a co dopiero na pisanie książki. Jestem dla Pani pełna podziwu!
  3.Jak zrodził się pomysł na napisanie książki? Czy była to długotrwała myśl, czy raczej impuls?

  e-mail: agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. W swojej książce porusza Pani m.in. temat przemocy domowej. Czy było coś, co sprawiło Pani trudność w przedstawieniu tego problemu?
  2. Garść pierników, szczypta miłości... można by powiedzieć idealny przepis na szczęście. A czym jest dla Pani szczęście? Czy mimo młodego wieku, już Pani wie jak powinno ono wyglądać?
  3. I na koniec (nawiązując do książki), czy lubi Pani pierniczki - piec, wąchać, jeść?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Każdy z nas był, kiedyś dzieckiem. Miał marzenia, pragnienia. Wiele dziewczynek, marzyło o tym, aby być księżniczką, posiadać własny zamek i wypatrywać z okna księcia na białym koniu. Czy w Pani przypadku było tak samo, chciała Pani zostać księżniczką i marzyła o tym, aby mieć takie życie, jak księżniczki.
  2. Pozostańmy w temacie bajek. Gdyby Pani mogła wcielić się w jakąś bajkową postać, to w jaką i dlaczego właśnie w nią?
  3. Ląduje Pani na księżycu. Jaka jest pierwsza rzecz, którą Pani robi po wylądowaniu?

  Pozdrawiam serdecznie.
  liliane.rosaless@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę mam, więc życzę powodzenia innym :). I oczywiście czekam na wywiad!

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Gdzie Pani szuka inspiracji i gdzie potem zapisuje swoje pomysły?
  2) Jak uda się Pani łączyć mocne stąpanie po ziemi z bujaniem w obłokach i marzeniem o niebieskich migdałach? Czyżby nogi na ziemi, a głowa w chmurach z racji wzrostu?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1.Czytając recenzję Pani książki bardzo przykuwa moją uwagę opis bohaterów: temperamentna Hanka, przebojowy Wiktor, optymistka Kinga. Czy którakolwiek z postaci znajduje swoje odwzorowanie w Pani życiu rzeczywistym?
  2. Kilka miesięcy po premierze Pani książki, do drzwi puka reżyser zainteresowany ekranizacją książki. Czy jest Pani tym zainteresowana czy świat książkowy ma pozostać na kartkach papieru?
  3. Nawiązując do klimatu Bożego Narodzenia, czy Lubi Pani jeść i robić pierniki, a może zdradzi Pani swój przepis na garść pierników?

  pozdrawiam,
  e-mail iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam.
  1. Jaki jest Pani "przepis" na udany związek?
  2. Jaka rolę pelni rodzina w Pani zyciu? Czy dla niej gotowa bylaby Pani rzucić wszystko (marzenia,wartości,zasady),zmienić swoje życie?
  3. Co ceni Pani u ludzi? Jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel?

  Pozdrawiam

  dziobasek3@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. W jakiej roli widzi Pani siebie za kilka lub kilkanaście lat?
  2. Czy napisanie książki było Pani własnym pomysłem czy może ktoś to Pani zasugerował?
  3. Co najbardziej ceni Pani w literaturze?

  Pozdrawiam,
  ania0134@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam.
  1. Jaka jest Pani ulubiona potrawa? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie według Pani miałaby składniki?
  2. Zalóżmy, że mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?
  3. Co sprawia Pani największą trudność w pisaniu?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Skąd pomysł na taki tytuł książki?
  2. Czy ma Pani już w głowie pomysł, na kolejną książkę?

  sandra.galka94@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam serdecznie :) Mam tyle pytań, wybrać trzy to wyczyn !
  1. Jaki jest Pani życiowy cel ?
  2. Czy uważa Pani że warto żyć chwilą ?
  3.Jak czuła się Pani po skończeniu książki ? Odczuwała Pani szczęście w związku z tym, że wreszcie udało się napisać zakończenie, czy może nadal żyła Pani w świecie fikcji i nadal przeżywała losy bohaterów, tak jak to robi czytelnik ?

  Email : klaudia1144@interia.pl
  Zapraszam również na bloga : https://www.facebook.com/pamietnikksiazkoholiczka00/?ref=aymt_homepage_panel
  Pozdrawiam i życzę wszystkim uczestnikom powodzenia ! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby jeszcze zrobić?
  2. Myślę, że każdy z nas ma w życiu swoje pasje, dla których poświęca swój czas i w których odnajduje ucieczkę i szczęście. Jaka pasja oprócz pisania pochłania Panią w całości, aż zapomina Pani o otaczającym świecie?
  3. Czy wierzy Pani w reinkarnację? Gdy ktoś z naszych bliskich jest teraz kotem, psem lub innym zwierzęciem i pojawia się w naszym życiu w określonym celu?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania?
  2. Bardzo często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  3. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Pisanie na pewno daje satysfakcję! Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?

  Pozdrawiam
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam :)

  1) Czy była, jest i będzie obecna w Pani życiu jedna szczególna książka? Taka, z którą człowiek się nie rozstaje, czerpie z niej inspiracje i wszelkie marzenia, czyta po raz tysięczny, poleca innym i zostawia swój egzemplarz dla potomnych :)
  2) Wyobraźmy sobie taką sytuację: Stoi Pani w kolejce do kasy. Przed sobą widzi dziewczynę z ''Garść pierników, szczypta miłości'' Jakie to uczucie? :D Czy po wydaniu książki chodziła Pani na "spacery" do księgarń i szukała swojej na półkach? :)
  3) Jaki jest Pani sposób na relaks i odstresowanie się? Czy to coś szalonego, ekstremalnego, czy wystarczy np. kubek kakao w wygodnym fotelu:)

  pozdrawiam

  mielczarek.p007@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Jak Pani podchodzi do przyszłości? Z rezerwą, spontanicznie, strachem? Czy zawsze ma Pani zaplanowany następny dzień?

  2. Co Pani czuje, kiedy patrzy w niebo?

  3. Jakim jednym słowem by się Pani określiła?

  e-mail:asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie jestem dobra w pytaniach ale spróbuję :)

  1. Gdyby była Pani Małgosią i znalazła w lesie chatkę z piernika. To jaki fragment domku zjadłaby Pani jako deser :)

  2. Jak według Pani wyglądałby świat, gdyby był cały z piernika?

  3 kto w Pani życiu jest starym piernikiem?

  Pozdrawiam

  eve_ew@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Czy ze wszystkich słodkości najbardziej lubi Pani pierniki?
  2. Co myśli Pani o imieniu Natalia, lubi je Pani? Wg mnie to najpiękniejsze imię i cieszę się, że takie akurat mam. :)
  3. Czemu pierników aż garść, a miłości tylko szczypta, a nie odwrotnie?
  Pozdrawiam imienniczkę z Łodzi :)
  nk1986@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Czy są wyjątkowe miejsca lub osoby, które w szczególny sposób wpływają na Pani twórczość, są Pani inspiracją?
  2. Czy pisząc oczami wyobraźni widzi Pani już projekt okładki i wyobraża sobie innych czytających ją np. przy kominku?
  3. Gdy Pani piszę, to woli ciszę, spokój odcięcie się od świata czy np słucha Pani muzyki i piję herbatkę lub kakao?

  Pozdrawiam,

  esorrosester@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam :)

  1) Gdy mówimy pierniki, myślimy Boże Narodzenie, a jeśli Święta, to również prezenty. Jeśli miałaby Pani możliwość wyboru jednej książki, którą znalazłaby Pani pod swoją choinką, to na jaki tytuł by się Pani zdecydowała?

  2) Każdy czytelnik posiada jakiegoś ulubionego bohatera książki. Czy w Pani przypadku również istnieje ktoś taki, o kim myśli Pani: „hmm, szkoda, że sama nie wymyśliłam takiej postaci”?

  3) Nie należy oceniać książki po okładce, jednak okładka Pani powieści przyciąga, jest klimatyczna i taka „zimowa”. Barwa niebieska, pełna symboliki, podobnie zresztą, jak czerwień… A jakim kolorem określiłaby Pani samą siebie?

  Pozdrawiam,

  Edyta
  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Lubi Pani czytać książki pisane wierszem?
  2. Czym kieruje się Pani przy wyborze książek-wyglądem okładki, opisem, tematyką czy czymś innym?
  3. Ma Pani ulubiony cytat lub motto, którymi się Pani kieruje w życiu lub które Panią wyrażają?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Jesteśmy w podobnym wieku, ja również uwielbiam pisać, jednak jeszcze nie zaczęłam spełniać swojego marzenia o napisaniu książki. Jak podjąć ten pierwszy krok i nie wypalić się już na starcie?
  2. Jak to jest zobaczyć swoje dzieło na księgarnianych półkach, czytać recenzje, być docenianym? Czuję wtedy... ?
  3. Które pierniki smakują najlepiej?

  Pozdrawiam serdecznie, Dominika
  domino1994domino@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Choć sama nie napisałam książki wydaje mi się, że pisanie to mieszanka emocji, jakie towarzyszą pisarzowi lub pisarce w trakcie pisania. Jakich emocji Pani doświadczyła pisząc książkę?
  2. Szczęście....jak dla mnie garść pierników i szczypta miłości to już jest jedna z wielu recept na szczęście, a takich recept są miliony, bo dla każdego "szczęście" oznacza co innego.
  A jaka jest Pani recepta na Szczęście?
  3. Okładka "Pierników..." jest kusząca i właściwie to bardzo zachęca do przeczytania Pani debiutanckiej książki.
  Czy Pani zdarzyło się już ocenić coś ( nie chodzi mi tutaj tylko o książki) po "okładce" ?
  Pozdrawiam serdecznie,
  Ewa

  ek18@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Tytuł Pani książki wprowadza w klimat świąt. Jeśli myślami przeniesie się Pani do lat dzieciństwa, to jaka jedna miła rzecz / sytuacja kojarzy się Pani najbardziej ze świętami? Która ze świątecznych tradycji jest Pani najbliższa?

  2. Każdy w życiu musi pogodzić szereg obowiązków, a także znaleźć między nimi czas na zainteresowania. Jaki jest Pani przepis na dobrą organizację czasu?

  3. Czy uważa Pani, że może istnieć miłość bez choćby odrobiny zazdrości?


  Pozdrawiam,

  Meggie
  prace.meggie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Czy uważa Pani, że Pani książka spodobałaby się osobom w każdym wieku? U mnie w domu książki czytają wszyscy i zastanawiam się czy przy Pani książce równie dobrze bawiłyby się moja mama i babcia?
  2. Dlaczego wybrała Pani literaturę obyczajową? Jest to wyraz Pani preferencji czytelniczych, czy może sięga Pani po zupełnie inne książki?
  3. Długo "biła się Pani z myślami" zanim wysłała tekst do wydawnictwa, czy może był to raczej impuls, napisałam, wysyłam i niech się dzieje co chce?

  Pozdrawiam;)
  beata-hh@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. Jeszcze ja!!!! Jeszcze ja!!!!!!

  Proszę sobie wyobrazić, że dostała Pani piernik w kształcie serca od nieznajomego czytelnika .... jaki rysunek sobie Pani wyobraża na tym pierniku???? Rysunek oczywiście robiony kolorowym lukrem :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety regulaminowy czas zadawania pytań się skończył.

   Usuń
 30. 1. co mają w sobie takiego pierniki że znalazły się w tytule, a nie jakieś inne ciastka ? czy to jakaś szczególna historia, specjalny składnik ?
  2 jaki jest Pani sposób by przekuć bad end na happy end ?
  3 Czy pamięta Pani moment w którym postanowiła pisać książki, czy to była inspiracja innym pisarzem , jakimś wydarzeniem, przepowiednia z kart tarota ?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...