Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 28 listopada 2015

Intrygujące zapowiedzi wydawnictwa Videograf

Grzegorz Filip: Miłość pod koniec świata
Premiera: 18.01.2016 r.

Anna, warszawska dziennikarka, przyjeżdża na Zamojszczyznę, by zebrać materiał do artykułu o powiązaniach korupcyjnych miejscowych urzędników i biznesmenów. Poznaje Bernarda, byłego muzyka rockowego, który po tragicznej śmierci żony i syna porzucił estradę i zaszył się na wsi. Małżeństwo Anny nie należy do udanych – mąż od lat prowadzi badania polarne i ma romans z inną kobietą. Dziennikarskie śledztwo nie przynosi wprawdzie oczekiwanych rezultatów, lecz Anna znajduje na prowincji coś cenniejszego – miłość. Ale czy kłopoty rodzinne i przeszłość Bernarda pozwolą jej zaznać szczęście?
Tymczasem zbliża się dzień, w którym według Majów ma nastąpić koniec świata. Dramatyczny finał romansu z Anną staje się jednak końcem świata dla Bernarda…

~~ * ~~

Sylwia Trojanowska: Blisko chmur
Premiera: 29.01.2016 r.

Kontynuacja bestsellerowej „Szkoły latania”, niesamowitej powieści o miłości, przyjaźni i podejmowaniu wyzwań.                                                               
Po rozstaniu z Maksem Kaśka próbuje poukładać wszystko od nowa, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Uczucie, które sprawiło, że rozkwitła, stała się pewniejsza siebie i po prostu szczęśliwsza, nabrało innych barw. Przyjaciółka, rodzina i grupa wsparcia pomagają jej przejść przez najtrudniejsze momenty, a Kaśka dzięki nim zaczyna budować nową przyszłość i pokonuje trudności, które pojawiają się na jej drodze. Czy uda jej się kontynuować odchudzanie i utrzymać nowy, lżejszy styl życia?


~~ * ~~

Magda Skubisz: Chałturnik
Premiera: 22.02.2016 r.

Zabawna i jednocześnie przerażająca opowieść o grupie młodych mieszkańców Przemyśla, nawiązująca do własnych doświadczeń autorki, która przez 15 lat zarobkowała na weselnych chałturach, specjalizując się w zabawianiu pijanych ludzi.
Siedemnastoletni Zenon Kobiałka w towarzystwie kolegów z klasy dorabia nocami w weselnym zespole. Przysypianie na lekcjach oraz nie najlepsza renoma lokalu, o którym krążą plotki, jakoby pełnił funkcję agencji towarzyskiej, budzą niezadowolenie nauczycieli. Uczniowie muszą stawić czoło nie tylko zgorszonym pedagogom, ale i poznanym w miejscu pracy rozmaitym typom spod ciemnej gwiazdy. Równocześnie  próbują pomóc uwikłanym w przemyt rodzicom koleżanki, a ją samą uwolnić z rąk psychopatycznego patomorfologa.

~~ * ~~

Maciej Loter: Chłopiec w czerwonej sukience
Premiera: 22.02.2016 r.

Wzruszająca autobiografia młodego mężczyzny, który urodził się z ciałem kobiety. Już od wczesnego dzieciństwa czuł, że jest chłopcem. Z czasem tak dalece nie akceptował swojej seksualności, że ukrywał się za luźnymi męskimi strojami i krótkimi fryzurami. Zakochał się w szkolnej koleżance, której wreszcie powierzył swój sekret. Rodzina dostrzegła dziwne zachowania córki i postanowiła skierować ją na badania. Gdy lekarze potwierdzili niezgodność fizyczną i psychiczną dziewczyny, rozpoczął się długi proces zmiany płci.
Autor książki stara się jak najwierniej oddać bogactwo skomplikowanych stanów emocjonalnych wrażliwego człowieka, którego największymi marzeniami są dostosowanie swojego ciała do płci odczuwanej psychicznie, a także zdobycie społecznej akceptacji. 

~~ * ~~

Martyna Senator: Ósmy kolor tęczy
Premiera: 15.02.2016 r.

Minęło pięć lat, odkąd Lilka straciła wzrok. Dzisiaj stoi u progu dorosłości, a jej życie wydaje się szczęśliwe, choć nieco monotonne. Wszystko się zmienia, gdy na jej drodze pojawia się Tomek. Znajomość, która początkowo miała ograniczać się do zwykłych korepetycji z fizyki, dość szybko przeradza się w znacznie głębszą zażyłość. Lilka na nowo odkrywa świat, w którym żyje. Każdego dnia coraz śmielej przekracza własne granice i robi to, co wcześniej wydawało jej się niewykonalne. Jednak nowa rzeczywistość skrywa w sobie wiele tajemnic. Kim tak naprawdę jest Tomek? Dlaczego tak bardzo zależy mu na znajomości z Lilką? I wreszcie: co zrobi Lilka, gdy pozna odpowiedzi na pytania, których nikt nawet nie odważył się zadać?


~~ * ~~

Która z powyższych propozycji najbardziej wzbudziła Wasze zainteresowanie? 

24 komentarze:

 1. "Ósmy kolor tęczy" zapowiada się ciekawie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele ciekawie zapowiadających się książek. Najbardziej zainteresowała mnie książki "Ósmy kolor tęczy" oraz "Miłość pod koniec świata" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej zainteresował "Chłopiec w czerwonej sukience" i to właśnie na tę premierę czekam;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie, ale "Chałturnik" jako pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej jestem zainteresowana książką Pani Sylwii Trojanowskiej i "Ósmym kolorem tęczy".

  OdpowiedzUsuń
 6. Chałturnik może być bardzo ciekawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawi mnie Chłopiec w Czerwonej Sukience ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytam Miłość na koniec świata. Ciekawa jestem, jak mężczyzna radzi sobie z taką literaturą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawi mnie Grzegorz Filip: Miłość pod koniec świata i "Ósmy kolor tęczy".

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam wydawnictwo Videograf i rzadko się zdarza, że ich książki nie trafiają w mój gust. Z tych przez ciebie przedstawionych chętnie przygarnęłabym wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ósmy kolor tęczy oraz Blisko chmur mnie najbardziej zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem co wybrać, może pan Maciej Loter mnie zaciekawi. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ósmy kolor tęczy mnie zaintrygował. Z chęcią przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Najbardziej przekonuje mnie ostatnia pozycja:)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Miłość pod koniec świata" to książka która mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zaskoczę Cię, ale chciałabym wszystko ☺ Videograf nieźle sobie radzi ☺

  OdpowiedzUsuń
 17. Ooooo! jestem zaskoczona propozycjami, ale najbardziej wpadł mi w oko "Ósmy kolor tęczy" i "Chłopiec w czerwonej sukience".

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałabym najbardziej przeczytać Blisko chmur :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Obowiązkowo "Blisko chmur", a i "Ósmy kolor tęczy" bardzo mnie intryguje :).

  OdpowiedzUsuń
 20. "Chłopiec w czerwonej sukience" zaintrygował mnie ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...