Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

poniedziałek, 23 listopada 2015

Konkursowy wywiad z Joanną Kupniewską

 
Joanna Kupniewska pochodzi z Choszczna, urokliwego miasta w Zachodniopomorskiem. Od dwudziestu lat fizjoterapeutka, matka i żona, od zawsze niepokorna dusza. Hobby- jazda konna w każdej postaci i ilości. Od niedawna próbuje stawiać pierwsze kroki w świecie zabawnej, kobiecej literatury. ''Rozum kontra serce'' to druga po ''Dysonanse i Harmonie'' powieść w dorobku autorki. 


Recenzja książki ''Rozum kontra serce'': klik 
 

   Dziś macie szansę na bliższe poznanie Joanny Kupniewskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Spośród wszystkich pytań zostanie wybranych 30 - 35, na które pani Joanna odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Dwie osoby, która zdaniem autorki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Rozum kontra serce''

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Novae Res. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 

Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Novae Res.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Joannie Kupniewskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 23 listopada 2015 roku do 28 listopada 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 5 grudnia 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Rozum kontra serce'' Joanny Kupniewskiej.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

34 komentarze:

 1. 1. Pisanie wymaga lekkiego pióra, jeżeli chodzi o pisanie komedia, poza lekkim piórem, potrzeba również oryginalnego poczucia humoru. Czy pisząc zabawne sceny zdarzyło się Pani śmiać z własnych słów?
  2. Co, bądź kto, inspiruje Panią do pisania tego typu książek.
  3. Jak często bohaterowie, w pani książkach, mają cechy osób z Pani otoczenia, a może odziedziczyli jas cechy po Pani?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam
  Pani Joanno, tak przy poniedziałku rano naszło mnie pytanie: co jest Pani motorem napędowym, co daje siłę do działania?

  pozdrawiam
  Gosia
  (gosia.h-m@o2.pl)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam
  1. Zrobiłam drobny rekonesans dwóch powieści Pani autorstwa i zauważyłam, że w obydwu przypadkach główną postacią jest kobieta. Czy to przypadek, czy może celowo obstawia Pani kobiece bohaterki na pierwszym planie?
  2. Obydwie powieści wydają się skupiać wokół siebie dużo humoru i dość nieoczekiwanych wydarzeń. Czy któraś z zawartych w obu książkach sytuacji wydarzyła się Pani naprawdę?
  3. Czy planuje Pani tworzyć w jednym gatunku, tj. w literaturze kobiecej, czy może jest Pani otwarta także na innych czytelników, np. powieść kryminalna?

  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
  Miłka (mozaikaliteracka@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Pani książki są lekkie i przyjemne, pełne humoru i uczuć. Jednak wiem, że Pani największa miłością są książki fantasy. Czy nie zastanawiała się Pani nad napisaniem jakiejś książki o wapirach, wilkolakach, elfach czy innych postachach posiadających nadnaturalne zdolności?
  2. Podczas pisania książki „Dysonanse i harmonie” mówił Pani, że powieść pisała się sama a największa trudność sprawiły Pani sceny erotyczne. Jak było w przypadku pisania książki "Rozum kontra serce"?
  3. "Rozum konta serce". Czym Pani kieruje się podczas podejmowania ważnych decyzji? Ja zawsze staram się rozumem jednak często to serce wygrywa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Joanno, a czym Pani częściej się kieruje, rozumem czy sercem?

  Pozdrawiam
  Megi
  sandra.galka94@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. 1.Jakie emocje są Pani obce ??2. Czy jest cos lub ktos kto przekonał by Panią do rezygnacji z pisania lub realizacji marzeń. 3. Jaka książkę wzielaby pani ze sobą na bezludną wyspę (czy jest taka do której lubi pani wracac).

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Anna Sikora jest twardo stąpającą po ziemi policjantką, która uważa, że mężczyźni to same kłopoty. A jaki Pani ma stosunek do mężczyzn?
  2. W "Rozumie kontra serce" porusza Pani wątek związany z tropieniem kłusowników, którzy zastawiają swoje sidła na zwierzęta leśne. Czym kierowała się Pani, umieszczając ten wątek?
  3. "Rozum kontra serce" to książka pełna zabawnych dialogów, ripost, aluzji, sytuacji. A co tak na co dzień Panią bawi/śmieszy, poprawia nastrój?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Główna bohaterka Pani powieści to policjantka, może to Pani kiedyś marzyła aby zostać policjantką? lub ewentualnie jaki inny zawód Pani rozważała w młodości?

  2.Dla czytelnika czytanie to sposób na smutki, a czy pisanie powieści to może być sposób na chandrę?

  3. Książki, których polskich autorek do Pani przemawiają, a może nawet inspirują?

  pozdrawiam Iza

  email: iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1) Delektuje się Pani jazdą konną w każdej postaci i ilości. Rozumiem, że hippika to dla Pani nie tylko hobby, to też sposób na życie. Co takiego magicznego jest w koniach i jeździe konnej, że mogłaby Pani nie schodzić z siodła?
  2) Jest Pani fizjoterapeutką. Jakie rady da Pani nam, zagorzałym czytelniczkom książek, aby jak najdłużej zachować zdrowe ciało? Może jakieś ćwiczenia z książkami?
  3) Czym jest dla Pani SŁOWO?

  Pozdrawiam serdecznie
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Nawiązując do tytułu książki - gdyby miała pani możliwość zamiany z jakąś osobą na rozum lub na serce na 1 dzień, który z tych organów by pani wybrala?
  aga_s_11@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy fakt, że od niedawna zajmuje się Pani pisaniem powieści wynika z tego, że to nowy pomysł, czy też wcześniej nie mogła go Pani zrealizować ze względu na inne zobowiązania życiowe (kariera, rodzina)?
  2. Czy zgadza się Pani z opinią, że napisanie lekkiej, rozrywkowej powieści nie jest wcale łatwym zadaniem, ponieważ w sumie trudniej czytelnika doprowadzić do śmiechu niż do łez?
  3. Czy pracuje Pani takim trybem, jaki Kusy z "Rancza" polecał Tomkowi ("codziennie od 16.00 do 20.00 siedzisz przy komputerze i piszesz"), czy też uważa Pani, że wszystko zależy od natchnienia i jednego dnia można pisać 10 godzin, a drugiego wcale?
  Gosik (perus@onet.eu)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy jest Pani artystyczną duszą?
  2. Jaka książka, w Pani ocenie, zasługuje na miano najlepszej?
  3. Dlaczego zdecydowała się Pani pisać?

  E-mail: ania0134@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Na codzień jestem uśmiechniętą osobą, jednak gdy rano o 6.00 dzwoni mi budzik i muszę wstać do szkoły to życie tak jakby ze mnie ucieka, nie mam ochoty na nic. To uczucie nie trwa długo ponieważ jak podnoszę okienne rolety i widzę słońce, śpiewające ptaki od razu czuję się lepiej, jednak teraz gdy mamy jesień i słońce nie pojawia się zbyt często czuję się okropnie i nie wiem jak temu zaradzić. Z tego co widzę to Pani książka jest naszpikowana pozytywizmami. Moim pytaniem jest: jak napisała Pani tak wesołą książkę w taką szarą jesień?

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam.
  1. Załóżmy, że na 24 h moglaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieść. Korzysta Pani z okazji? Jeśli tak, gdzie chciałaby Pan się przenieść?
  2. Jakie jest Pani ulubione danie? Jak już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć składniki?
  3. Dopisze Pani do każdej litery swojego imienia i nazwiska jedną cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Rozum kontra serce.. no właśnie, czy warto się kierować serce, czy jednak lepiej posłuchać rozumu? Czy według Pani warto dążyć ślepo za czymś lub za kim jeśli serce tak chce, a rozum cichutko podpowiada, że dzieje się to kosztem naszych pragnień, marzeń i potrzeb?
  2. Jest Pani osobą, która pisze książki. A czyje książki czyta Pani najchętniej? Czy warto czytać polskich autorów?

  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam

  1. "Dysonanse i harmonie", "Rozum kontra serce" - skąd pomysł na tak skrajne zestawienie tytułów? Czy w Pani życiu też królują skrajności?
  2. Jak to jest wydawać zabawne książki dla kobiet, które według niektórych stereotypów chodzą i marudzą. Czy właśnie dlatego, postanowiła Pani pójść w ten typ literatury, żeby je trochę "rozruszać" i uszczęśliwić, a ich mężczyznom dać chwilę wytchnienia? ;)

  Pozdrawiam
  molek414@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam
  1. Jest to Pani druga powieść, a wiec można powiedzieć ze to początek przygody z pisaniem wiec co było impulsem do napisania pierwszej powieści, skąd taki pomysł?
  2. Czyje książki najbardziej Pani ceni?
  Pozdrawiam
  p.sakwinska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam
  1) Pani książki określa się mianem kobiecej literatury. Czy spotkała Pani może na swoich spotkaniach autorskich chociaż jednego mężczyznę otwarcie przyznającego się do przeczytania tych powieści? A jak zachęciłaby Pani brzydszą połowę Polski :) do odnalezienia się w tym gatunku? Czy Pani mąż jest zagorzałym fanem Joanny Kupniewskiej? :)
  2) Fizjoterapia i Książki? Odpowiedzialny zawód i hobby? Obowiązek i przyjemność? Podwójna zawodowa miłość? A może z biegiem czasu i kolejnymi powieściami te proporcje się zmieniają?
  3) Jakie to uczucie trzymać w ręku świeżutką książeczkę ze swoim nazwiskiem u góry? Czy miała Pani choć chwilę czasu na świętowanie i radowanie się, czy od razu w głowie roi się tysiąc pomysłów do następnych stron?
  Pozdrawiam serdecznie
  mielczarek.p007@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Czy uważa Pani,ze przyjaźń damsko -meska ma racje bytu, czy zawsze konczy sie ona związkiem lub po prostu jest nieprawdziwa? A moze ma Pani przyjaciela-mężczyznę?
  2. W dzisiejszym świecie pełnym okrucieństwa,zla i smutku taka ksiazka jest sqietna odskocznia,a jaka ma Pani, oprocz koni oczywiscie, odskocznie od problemów?
  3. Jest Pani fizjoterapeutką,a jak to jest z ćwiczeniami u Pani?Lubi Pani aktywnie spędzać czas na ćwiczeniach,bieganiu a moze na czymś innym?
  Pozdrawiam

  dziobasek3@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Trudno jest pogodzić pisanie książki z pracą, hobby, czasem dla rodziny i obowiązkami domowymi? Ile dziennie poświęca Pani na pisanie?
  2. Pisze Pani 'na brudno' w zeszycie, na kartkach czy od razu w komputerze?
  3. Woli Pani książki papierowe czy elektroniczne? Czy Pani zdaniem e-booki wyprą tradycyjne książki?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszym pytaniu ostatnie zdanie powinno brzmieć 'Ile dziennie CZASU poświęca Pani na pisanie?'

   Usuń
 22. 1. Myślę, że każdy z nas ma w życiu swoje pasje, dla których poświęca swój czas i w których odnajduje ucieczkę i szczęście. Jaka pasja oprócz pisania pochłania Panią w całości, aż zapomina Pani o otaczającym świecie?
  2. Czy warto walczyć o swoje marzenia? Czy czasami warto odpuścić tylko po to, aby kogoś nie skrzywdzić? Czy iść za słowami, że "życie jest tylko jedno" i dojść do niektórych rzeczy po trupach?
  3. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?

  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Niepokorną duszę nie raz musiała Pani zapewne poskramiać. A gdyby mogła Pani zapomnieć choć na dzień czy tydzień o obowiązkach, tym co wypada, o możliwościach finansowych, jaką najbardziej szaloną rzecz, którą podpowiada serce, chciałaby Pani zrobić?
  2. W "Rozum kontra serce" odwołuje się Pani do stereotypów - łysy mięśniak pozbawiony jest mózgu, a przystojny mężczyzna to babiarz. Czy na co dzień walczy Pani ze stereotypami (w jaki sposób?) czy lepiej machnąć ręką i pobłażliwie zaśmiać się z tych, którzy w nie wierzą i je podtrzymują dla przyszłych pokoleń?
  3. Mam wrażenie, że kocha Pani zwierzęta (bo ja czasami mocniej niż ludzi). Czy wyobraża sobie Pani siebie w czasach prehistorycznych, gdy człowiek potrafił współżyć z przyrodą, cieszyć się nią i szanować rządzące nią prawa? Mogłaby się Pani przenieś na jakiś czas do jaskini ;)?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...