Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

środa, 4 listopada 2015

Konkurs z Agnieszką Rusin

Agnieszka Rusin - Z wykształcenia jestem ekonomistką, jednak tak naprawdę zawsze pragnęłam studiować polonistykę. Lubię wyzwania, górskie wędrówki i taniec. Marzycielka i romantyczka, która cieszy się z tego co ma w życiu. Pisanie jest dla mnie częścią spełniania własnych marzeń.
Zadebiutowałam powieścią  ''Rodzinny sekret'', a zaledwie wczoraj swoją premierę miała książka ''Przypadkowe spotkanie''.

Recenzja ''Przypadkowego spotkania'': klik


Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej Agnieszkę Rusin. Przez najbliższe kilka dni można w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie gotowy wywiad zostanie opublikowany w formie wywiadu, w odpowiednim poście.

   Dwie osoby, które zdaniem p. Agnieszki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci
książki ''Przypadkowe spotkanie''.

Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Replika.

  
  Proszę powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. 

 Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Replika.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1 max. 3) do Agnieszki Rusin na temat jej twórczości, zainteresowań etc.
4. Konkurs trwa od 4 listopada 2015 roku do 9 listopada 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 20 listopada 2015 roku.
6. Nagrodą są 2 egzemplarze książki: ''Przypadkowe spotkanie'' Agnieszki Rusin.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

                                               banerek dla zainteresowanych

24 komentarze:

 1. 1. Ekonomista, a humanista to niezwykle odległe bieguny. Co Panią powstrzymywało od studiowania Filologi polskiej?
  2. Wena to podstępna bestia, przychodzi w najmniej odpowiednim momencie (np. przed zaśnięciem), jak radzi sobie Pani z nagromadzonymi pomysłami. Zapisuje je Pani w tajemniczym zeszycie, czy wszystkie ładnie poukładane w pamięci czekają na odpowiedni moment?
  3. Jakimi wartościami kieruje się Pani w życiu? Co jest dla Pani ważne, bez czego nie wyobraża sobie Pani egzystencji ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. 1) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  2) Którą książkę poleciłaby Pani starszym uczniom jako lekturę obowiązkową? Którą książkę zdaniem Pani warto by było omawiać na lekcjach języka polskiego, by uczniowie czytali, by częściej sięgali po książki?
  3) Jakiego typu wyzwania lubi Pani najbardziej?

  Pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Bieganie, sport... Dla niektórych to jak wyprawa w kosmos. Jeszcze do niedawna sama należałam do osób, które poczynania sportowe/fizyczne podziwiały jedynie przed ekranem telewizora, ale odkąd sama zaczęłam biegać, to bardziej wierzyć w siebie i po takim wysiłku łatwiej mi potem podejmować kolejne życiowe wyzwania, Do biegania motywują mnie słowa Marca Buhla: "Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce". Kocham bieganie :) A jak sport jest Pani ulubionym? Który dodaje Pani siły i chęci do działania?
  2. Bardzo często dowiaduję się, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic"- ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?
  3. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?

  Pozdrawiam
  szczesliwamama95@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. 1) Po fabule książki wnioskuję, że nie wierzy pani w stwierdzenie, że "w życiu prawdziwie kocha się tylko raz", a może się mylę?
  2) Jestem ciekawa, jak ocenia pani wkład blogerów w promocje pani książki? Czy zauważyła pani wymierne korzyści?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Bardzo się zdziwiłam, gdy przeczytałam, że jest Pani z wykształcenia ekonomistką. Podobnie jak Pani, studiuję ekonomię, ale moją prawdziwą pasją jest literatura. Czasami żałuję, że nie studiuję filologii polskiej albo edytorstwa. Czy według Pani, warto studiować coś, co wydaje się być "pożyteczne" zamiast tego, co się kocha? Czy można pogodzić bycie ekonomistą i równocześnie pisarzem?
  2. Lubi Pani górskie wędrówki - które góry odwiedza Pani najchętniej?
  3. Okładka "Przypadkowego spotkania" jest przepiękna! Czy miała Pani wpływ na jej wygląd?

  Pozdrawiam!
  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia. Czekam na wywiad, bo książka mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.
  1. Pytanie będzie dość osobiste. Chciałabym zapytać Panią, jeśli oczywiście można, o Anioła Stróża. Czy zastanawiała się Pani nad tym, jak wygląda jej Anioł Stróż? Czy gdyby była możliwość spotkania z nim, tylko po to, aby zobaczyć jak wygląda i kim jest, to zgodziłaby się Pani na takie spotkanie? Jeśli tak, to byłoby jakieś pytanie, które chciałaby mu Pani zadać?
  2. Wierzy Pani w miłość od pierwszego wejrzenia?

  Pozdrawiam serdecznie.
  liliane.rosaless@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Będę mieć swój egzemplarz, więc życzę wszystkim powodzenia :). I czekam oczywiście na wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Lubię podróżować po Polsce, zwiedzam miasta, lubię zarówno góry jak i morze i często na takich wyjazdach spotykam znajomą osobę z mojego rodzinnego miasteczka lub okolic.Nawiązując do tytułu powieści PRZYPADKOWE SPOTKANIE Czy podczas górskiej wędrówki spotkała Pani osobę, której by się Pani tam nie spodziewała ?
  2. Główna bohaterka powieści Kalina rezygnuje z kariery pianistki, czy Pani zrezygnowałaby z pisania i jaki powód musiałby Panią do tego skłonić?
  3.Czyją twórczością pisarską jest Pani w tej chwili zachwycona, a może zainspirowana?
  pozdrawiam
  e-mail: iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Wierzy Pani w przeznaczenie, czy uważa Pani,ze wszystko zależy od nas i naszych decyzji?
  2. Wierzy Pani w przyjaźń damsko-meska, a może ma Pani jakieś doświadczenia w tej sferze?
  3. Na co zwraca Pani uwagę podczas pierwszego spotkania z kimś? Czy pierwsze wrażenie ma wpływ na późniejszą znajomość?
  Pozdrawiam
  dziobasek3@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Kalina dla męża zrezygnowała ze studiów i z kariery wybitnej, dobrze zapowiadającej się pianistki. Czy uważa Pani, że dla męża, dzieci, kogoś bliskiego warto zrezygnować ze swoich marzeń? Własne czy cudze szczęście jest w tym wypadku ważniejsze? A może można to wszystko jakoś pogodzić?
  2. Mówi Pani o sobie: romantyczka, która niekiedy musi twardo stąpać po ziemi. A w jakich sytuacjach musi Pani twardo stąpać po ziemi, a kiedy może oddać się marzeniom?
  3. Czy wierzy pani w takie "przypadkowe" spotkania, czy miała Pani kiedyś z takim do czynienia?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Monika Stanisławska

  1.Jeżeli Pani marzeniem były studia polonistyczne to czemu zdecydowała się Pani jednak na ekonomię?Czym był spowodowany taki wybór?
  2.Czy Pani tak jak bohaterka Pani książki Kalina też miała takie przypadkow albo przełomowe spotkanie, ktore odmieniło w jakiś sposób Pani życie?
  3.Czy z miłości do partnera/męża byłaby Pani gotowa zrezygnować ze swoich celów, pasji, marzeń i podporządkować całe swoje życie jego celom i jego psjom?

  monikastanislawska@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Patrzysz w lustro... Jaką kobietę widzisz, a jaką chciałabyś spotkać po drugiej stronie?
  2. Co daje w życiu największą satysfakcję? Praca, pasja, rodzina, czy coś innego?

  klaudiaannacebula@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam.
  1. Jaka jest Pani ulubiona potrawa? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie według Pani miałaby składniki?
  2. Zalóżmy, że mogłaby Pani przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką by Pani wybrała i dlaczego? A może żadną?
  3. Co sprawia Pani największą trudność w pisaniu?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Masz trzy życzenia jak by brzmiały?
  2. Gdybyś cofnęła czas co byś zmieniła?
  3. Przepis na to by być szczęśliwą?
  adhd9@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Niespodziewanie dowiaduje się Pani, że jutra nie ma...Co Pani robi?

  2. W jaki sposób narodził się tytuł Pani książki?

  3. Co najbardziej lubi Pani robić? Słuchać, mówić, myśleć, a może pisać :) ?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Skąd pomysł, inspiracja na taką okładkę książki? (Bardzo mi się podoba)
  2. Jakie są Pani ulubione kwiaty, czy są to róże takie jak na okładce Pani książki?
  3. Czy jest Pani romantyczką?

  Pozdrawiam serdecznie,

  esorrosester@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Gdzie kupuje Pani książki- w księgarniach, przez internet czy może preferuje Pani bibliotekę? I jak duża jest Pani domowa biblioteczka?
  2. Woli Pani czytać ebooki czy tradycyjne książki?
  3. Pisze Pani swoje teksty na kartkach papieru czy od razu w laptopie/komputerze?

  mietus1993@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Kiedy i za czyją sprawą (lub za sprawą jakiego wydarzenia) pojawiło się u pani uwielbienie do górskich wędrówek?
  2. Jak zareagowało pani otoczenie na pani debiut pisarski?
  3. Uwielbiam czytać, chociaż moja przygoda z nauką czytania zaczęła się specyficznie, bowiem uczyłam się czytać na podstawie programu telewizyjnego, gdy miałam 4 lata, ponieważ bardzo chciałam orientować się w jakich godzinach są emitowane bajki ;) Ile lat miała pani, gdy nauczyła się pani czytać i czym było to spowodowane? Kto pani w tym pomógł?

  Pozdrawiam serdecznie, Dominika
  domino1994domino@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. W książce porusza Pani temat pewnej rutyny, w którą popadają ludzie po wielu latach w związku. Czy myśli Pani, że miłość z każdym rokiem może być silniejsza, czy raczej wręcz przeciwnie - gaśnie powoli w natłoku codziennych obowiązków?

  2. Lubi Pani wyzwania. Które z dotychczasowych było dla Pani najtrudniejsze i równocześnie najcenniejsze?

  3. Bardzo lubię kawę i właściwie codziennie delektuję się jej smakiem. Co dla pani jest taką codzienną, drobną przyjemnością, bez której ciężko się obyć? Czy może jest nią taniec?

  Pozdrawiam,

  Meggie
  prace.meggie@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Wydanie której książki - debiutu czy "Przypadkowego spotkania" - wzbudzało w Pani więcej emocji? Jakiego typu uczucia Pani wówczas towarzyszyły?
  2. Czasami los stawia na naszej drodze człowieka, który wiele zmienia w naszym życiu. Dopiero patrząc z perspektywy czasu zdajemy sobie sprawę, że to wcale nie było przypadkowe spotkanie, lecz przeznaczenie, jakiś odgórnie zapisany plan. Czy Pani dostrzega takie działanie w swoim życiu?
  3. W recenzji Cyrysi można przeczytać pochwałę, dotyczącą polepszenia się Pani warsztatu pisarskiego. Pisarz musi chyba cały czas się doskonalić, uczyć tego, jak dotrzeć do czytelników. Jak w Pani przypadku przebiega ta trudna nauka?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. W jaki sposób Pani wybiera imiona dla swoich bohaterów, czy sugeruje się Pani swoimi znajomymi, przyjaciółmi i wybiera Pani takie, które się Pani z nimi właśnie kojarzą, czy może są to Pani ulubione imiona, czy może wręcz przeciwnie, nie ma Pani z nimi żadnego skojarzenia i dlatego Pani je wybiera?
  2. Jak reaguje Pani na krytykę swoich powieści, bo pewnie znajdą się i takie nieprzyjazne dusze, które mimo tego, że nie przeczytały żadnej z nich, od początku krytykują z zazdrości?
  3. Kto jako pierwszy miał zaszczyt przeczytania Pani powieści zanim jeszcze trafiła do rąk wydawcy?
  Pozdrawiam :-)
  katarzyna.piwoda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam :)

  1) Sfera wynalazków wciąż się powiększa. Gdyby ktoś zbudował wehikuł czasu i dał Pani możliwość powrotu do przeszłości, to do jakiej epoki literackiej chciałaby się Pani przenieść?

  2) Ekranizacja książki dla jej autora to z pewnością wielka radość i wyróżnienie. Proszę wyobrazić sobie, że do Pani drzwi puka znany reżyser z propozycją stworzenia filmu na podstawie jednej z Pani powieści, ale to Pani musiałaby zdecydować której. Jaka byłaby Pani decyzja?

  3) Święta, czas prezentów, coraz bliżej. Któremu ze współczesnych autorów najchętniej podarowałaby Pani pod choinkę swoją książkę?

  Pozdrawiam :)

  Edyta
  flower4@vp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...