Nieważne, co ci się przytrafia, ważne, jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.❤ Regina Brett

środa, 25 listopada 2015

Konkursowy wywiad z Aleksandrą Troszczyńską

Aleksandra Troszczyńska  

Młoda pisarka, zakochana w psychologii, kawie i literaturze polskiej. Uwielbia wgłębiać się w podstawy ludzkich emocji i z ogromnym entuzjazmem opisywać każdą z nich. Przysłuchuje się rozmowom, obserwuje i tworzy swoje własne światy. Obsesyjnie uwielbiająca puchate zwierzaki i dobrą, rockową muzykę. Wierna swym marzeniom i przyjaciołom, których uważa za największy życiowy skarb. 30 listopada ukaże się jej debiutancka powieść zatytułowana ''Niemy krzyk''.

Recenzja ''Niemego krzyku'': klik

 Dziś macie szansę na bliższe poznanie Aleksandry Troszczyńskiej. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie opublikowany w osobnym poście.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Niemy krzyk''

Sponsorem nagród jest
Wydawnictwo Pearlic. 
Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik  

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
 

Do dzieła kochani!!! 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest
wydawnictwo Pearlic.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1-maks. 3) Aleksandrze Troszczyńskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 25 listopada 2015 roku do 31 listopada 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 11 grudnia 2015 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ''Niemego krzyku'' Aleksandry Troszczyńskiej.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                  banerek dla zainteresowanych

29 komentarzy:

 1. Kompletnie nie znam tej osoby :) ja jednak stawiałabym rodzinę jako największy skarb. Przyjaciele przychodzą i odchodzą :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Co sprawiło, że ostatecznie udało ci się przełamać strach i postanowiłaś wysłać swoją książkę do wydawnictwa? Jak się wtedy czułaś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Co skłoniło Cię do napisania tej książki?
  Czy będziesz kontynuowała swoją przygodę z pisaniem książek?
  maja.kubisz00@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Monika Stanisławska
  1.W swojej książce poruszasz bardzo trudny temat molestowania seksualnego dzieci przez rodziców.Stąd też moje pytanie dlaczego właśnie taki temat poruszyłaś w swojej książce,co Cię skłoniło do jej napisania?
  2.Dlaczego to właśnie przyjaciół uważasz za swój największy skarb i stawiasz ich na pierwszym miejscu?A rodzina jakie miejsce zajmuje w Twoim życiu?
  3.Jeżeli ktoś chciałby spełnić Twoje największe marzenie ale pod warunkami,które nie do końca by Ci odpowiadały albo były sprzeczne z Twoimi zasadami to co byś wybrała spełnienie marzenia czy pozostanie wierną sobie i swoim przekonaniom?
  monikastanislawska@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Jednym z głównych wątków jest huśtawka w opuszczonym parku, na której przesiaduje Noelle. Dlaczego właśnie tam?

  Oliwia, oliwiaszafranska78@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Jakie masz cele w życiu?
  2. Jaki byś chciała dostać wymarzony prezent na święta?
  3. Ulubiona kolęda ?
  adhd9@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Miałam okazję przeczytać kilka twoich prac i zawsze zastanawiam się co najbardziej inspiruje cię w pisaniu, tworzeniu nowych historii?
  2. Poruszasz wiele kontrowersyjnych tematów, o których często zapomina się w dzisiejszym świecie; mimo nagłaśniania giną w codzienności a książki o nich nadal zdają się być zbyt "ciężką" literaturą. Stąd moje pytanie: czy istnieje coś, co chciałabyś przekazać szerszemu gronu czytelników swoją twórczością?
  3. Jaka byłaby twoja reakcja, gdyby ktoś kilka lat temu powiedział ci, że twoje opowiadania zdobędą tak wielką sympatię ze strony czytelników, a jedna z tych historii za kilka dni będzie dostępna w formie książki?

  Monika, mczaczyk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Pisząc o takim temacie, musiała Pani poniekąd przeniknąć w podobne środowisko. Skąd czerpał Pani materiały do budowy książki?
  2. Czy Pani zamiłowanie do psychologii miało duży wpływ na tworzenie powieści.
  3. A teraz pytanie nie związane z książką, pisze Pani, że lubi dobrą rockową muzykę. Które zespoły, bądź utworzy są tymi najlepszymi.
  (PS. Sama uwielbiam rocka, szczególnie tego z lat 80-tych ;) )
  3.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Czy byłabyś na tyle odważna, aby wytatuować sobie cytat z własnej książki?

  2. Czy zależy Ci, aby Twoi czytelnicy kierowali się wartościami, jakie przekazujesz w swojej książce?

  3. Jaka piosenka najbardziej kojarzy Ci się z "Niemym krzykiem"?

  E-mail: klementynkax28@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. 1) Mam wielką maskotkę słonia, Za co Pani obsesyjnie uwielbia puchate zwierzaki i który z nich jest dla Pani najbardziej „puchate”?
  2) Znajomość, koleżeństwo, przyjaźń… Kiedy, po czym stwierdza Pani, dochodzi do wniosku, że z daną osobą łączy już Panią przyjaźń, a nie tylko zwykłe koleżeństwo?
  3) Nie lubię kawy. Jak by mnie Pani przekonała do niej, do jakiego rodzaju, gatunku?

  Pozdrawiam serdecznie
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy zastanawiałaś się jak by to było, gdyby historia 'Niemego krzyku' wydarzyła się naprawdę, bardzo blisko ciebie, w twoim otoczeniu?
  xx
  lizzy1994@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy Niemy Krzyk dotyczy twojego otoczenia? Wysyła sygnały, ale nie reagujemy? Czy należy otworzyć oczy dla innej osoby?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Jesteś zakochana w psychologi. To znaczy, że uczysz się jej albo jesteś psychologiem?
  2. Kiedy napisałaś swój debiut i jak wyglądał proces jego tworzenia?
  3. Czy chciałabyś być "zawodową" pisarką, czy traktujesz pisanie bardziej jako hobby?

  aaagusiek12@gmail.com

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam
  1) Co dla Pani oznacza "troszczyć się"? Pani nazwisko zobowiązuje od najmłodszych lat, może to stąd zamiłowanie do psychologii i wierność przyjaciołom? :)
  2) Już niedługo debiut Pani książki. Jak radzi sobie Pani z emocjami? Czy czas - od skończenia pisania i ostatecznego ukształtowania powieści do zobaczenia ich ułożonych w stosiku na półce w księgarni - ciągnie się dla Pani nieskończenie? A może wręcz odwrotnie, gna jak szalony?
  3) Coraz bliżej święta i prezenty pod choinką. Należy Pani do osób zorganizowanych z gotowym planem już zakupionych prezentów, czy do osób bardziej spontanicznych czekających na ostatni dzwonek? Jaki jest Pani wymarzony prezent w tym roku? Jakaś książka? :)
  Pozdrawiam serdecznie
  mielczarek.p007@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Przyjaciele są dla Pani najważniejsi, a jakie cechy wedlug Pani powinien posiadac prawdziwy przyjaciel?
  2. Czy przyjaźń damsko-męska jest mozliwa według Pani?A moze wśród swoich przyjaciół ma Pani jakiegoś mężczyznę?
  3. Mówi się,ze najlepsza,wyjątkową i najbardziej oddana przyjaciolka jest mama,a jak to jest u Pani? Jak wyglądają relacje z mama?
  Pozdrawiam

  dziobasek3@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. W "Niemym krzyku" porusza Pani ciężki temat, jakim jest molestowanie seksualne dziecka. Co sprawiło Pani największą trudność podczas opisywania tego tematu?
  2. Jak czytamy w recenzji Cyrysi, "Niemy krzyk" ociera się o filozofię, co tworzy niezapomnianą atmosferę. Czy zatem oprócz psychologii, filozofia odgrywa równie ważną rolę w Pani życiu?
  3. Uwielbia Pani wgłębiać się w podstawy ludzkich emocji i z ogromnym entuzjazmem opisywać każdą z nich. A jakie emocje najbardziej chciałaby Pani przekazać w swoich (mam nadzieję) następnych książkach nam, czytelnikom?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Jak osoba zamknięta w sobie ma otworzyć się przed światem? Jak powinna to zrobić? I jeśli lubi samotność i nie nawiązuje, kontaktów rozmów z innymi, ale wszyscy wokół nalegają, by była duszą towarzystwa- ma przyodziewać tak zwaną maskę i grać, by dogodzić innym? Wiem, że jak ktoś trzyma się na uboczu, to też nie jest dobre, ale jak ktoś nie umie lub nie lubi np. rozmawiać o sobie? Czy w ogóle można być samotnikiem, czy to już właśnie podlega jakimś zaburzeniom psychicznym i trzeba z tym walczyć?
  2. Co poleca Pani na jesienną chandrę? Lubi Pani jesień? Czy uważa Pani, że jest to smutna, dobijająca pora roku czy wręcz urokliwa ze względu na kolor liści i np. możliwość wylegiwania się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i z książką w dłoni?
  3. Lubi Pani dostawać prezenty czy bardziej obdarowywać innych?

  mietus1993@poczta.onet.pl  PS. Cyrysiu, listopad ma 30 dni, nie 31 :*

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam.
  1. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinny być jej składniki według Pani?
  2. Załóżmy, że istnieje możliwość przeniesienia się (ale tylko na 24 h) do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Skorzysta Pani? Do jakiej powieści chciałaby się przenieść, a może do żadnej?
  3. Przypisze Pani do każdej litery swojego imienia cechę, która Panią opisuje?

  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. A zatem kawa, bo niemalże każdego dnia poświęcam temu tematowi 8 godzin życia. Czy masz jakiś swój specjalny sposób, w jaki przygotowujesz ten napój? A może wolisz standardową "małą" lub "mniej małą" czarną?

  2. O co chciałabyś być zapytana, jednak takie pytanie nigdy dotąd nie padło?

  3. "Pisarz" - jaka jest Twoja definicja tego słowa? Jak można pisarzem zostać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skleroza nie boli, ale doskwiera.
   electric_cat / Małgorzata Gwara

   mgos.gwara@gmail.com

   http://zapiski-z-przypomnianych-krain.blogspot.com/

   Usuń
 21. 1. Jaka jest Twoja ulubiona kawa i przy jakiej kawie powstawał "Niemy krzyk"?
  2. Jeśli dostałabyś szansę na podróż marzeń z nieograniczonymi środkami, ale musiałabyś wybrać 5 miejsc, które chciałabyś odwiedzić na całym świecie - jakie byłyby to miejsca, dlaczego właśnie te i kogo byś ze sobą zabrała?
  3. Pytanie z innej beczki - czy kiedykolwiek pisałaś z kimś tradycyjne listy - co sądzisz o coraz powszechniejszych akcjach pisania listów z innymi ludźmi?

  agat_a156@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Czym są dla Ciebie słowa pisane, innymi słowy literatura, w którą się wczytujesz?
  Czy żałujesz raz powziętych decyzji?
  Czy literatura powinna iść w kierunku niszowym, dotąd nieznanym spopularyzowanym odbiorcom?
  glamorous_em emilia.bal93@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Jeśli książka nie okaże się sukcesem czy mimo to nie przestaniesz pisać?
  2. Jeśli mogłabyś spotkać kogoś kogo poznałaś dzięki swojej przygodzie z pisaniem, kto by to był?
  3. Czy będziesz próbowała pomóc nowicjuszom wykorzystując do tego swoją rosnącą popularność?

  tofcik96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja tą lekturę mam już za sobą, bo wyrobiłam się przed usunięciem z wattpada. Z chęcią Przeczytam jednak po raz kolejny tym razem ostateczną wersję :D

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...