"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

środa, 14 marca 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Alicja Wlazło

  Alicja Wlazło - zafascynowana słowem, często żyję w równoległym świecie wyobraźni, wpadając na sto pomysłów na minutę. W wolnych od pisania chwilach próbuję swoich sił w rysowaniu - z różnym skutkiem. Jako wielbicielka fantasy wszelkiego typu, chciałabym by magia zagościła w naszym świecie i zmieniła jego strukturę, łamiąc konwencje.

  Jestem absolwentką filologii angielskiej, mieszkającą na Śląsku. Pisaniem na poważnie zajmuję się od niedawna, choć od zawsze pragnęłam tworzyć nietypowe historie. Szczęśliwa żona oraz matka dwojga urwisów, bez których moje życie nie byłoby kompletne.

  „Mrok” to pierwsza powieść spod mojego pióra, w której mam nadzieję przenieść czytelników do świata magii oraz czającego się na każdym kroku niebezpieczeństwa. Wydarzenia w książce są równie ważne, co przeżywane przez bohaterów emocje. Moje wiersze oraz krótkie formy można znaleźć na łamach Szortalu czy Szuflady.net.

  Mój kot, Tyrion, dzielnie towarzyszy mi podczas nocnych zmian w pisarskiej działalności.

  Dziś macie okazję poznać bliżej panią Alicję Wlazło. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

 Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Mrok'' [opis i fragment książki - KLIK]

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


Do dzieła kochani!!! Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Genius Creations. 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Alicji Wlazło na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 14 marca 2018 roku do 19 marca 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 26 marca 2018 roku.
6. Nagrodą jest 1 egzemplarz powieści ,,Mrok'' Alicji Wlazło.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

19 komentarzy:

 1. Piszesz nocami - czy to dlatego, że po prostu nocą łatwej się skupić, lepiej wczuć w magię, blask księżyca i tajemnicze szmery, więc i o magię łatwiej, czy zwyczajnie dlatego, ze dzieci śpią i jest czas? Bo ja czytam tylko nocami i właśnie wtedy kiedy dziewczynki już są w łóżkach - nie ma magii jest pragmatyzm :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, jak tylko przeczytałam ten krótki wstęp o pani Alicji, to miałam takie: o, to jest osoba, która kocha fantastykę <3. A ja również kocham fantastykę, dlatego chętnie wezmę udział w konkursie!
  Moje pytanie: Gdyby miała pani trafić do fantastycznej krainy, jaka byłaby to kraina?
  Mój e-mail: xsadisticsushix@gmail.com

  Przy okazji komentarza, chciałabym cię zaprosić do wypełnienia ankiety dla blogerów książkowych, jej wyniki posłużą mojej pracy dyplomowej.

  https://docs.google.com/forms/d/1HKk8Pf0nb463DJL1NIZZoo7GCZFJX4Sgujfvkuxdn-8/edit#responses

  Pozdrawiam!
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czym dla pani jest SŁOWO?
  2. Jakie książki fantasy zamieściłaby Pani w kanonie lektur (podstawówka, gimnazja, szkoły średnie) i dlaczego?

  Pozdrawiam, Marta

  OdpowiedzUsuń
 4. Zabawna historyjka która przydarzyła się Pani w związku z byciem pisarką?
  Jacy autorzy stanowią dla Pani inspirację?
  Monika Dela

  OdpowiedzUsuń
 5. Co tak naprawdę WLAZŁO Pani do głowy, aby napisać taką książkę?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czym Pani zajmuje się na co dzień?
  2. Tarot, magia, wróżki...czy to Panią także interesuje?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Gdyby potrafiła Pani rzucać zaklęcia, Którego chciałaby się Pani nauczyć jako pierwszego?
  2. Co Panią relaksuje?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Najlepsza książka fantasy, którą z czystym sumieniem poleciłaby Pani zarówno fanom fantastyki jak i tym którzy z miłością do fantasy mają niewiele wspólnego ale chętnie zmienią ten stan.
  2. Gdyby mogła Pani posiadać jedną magiczną moc co by to było - jeśli rzucanie zaklęć to jakby to zaklęcie brzmiało i dlaczego?

  mój e-mail: margo123419@gmail.com

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy często zdarza się Pani śnić o tym, o czym pisze akurat?Czy ściąć wpada Pani na genialne pomysły?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy boi się Pani ciemności? Gdyby mogłaby Pani stać jednym z bohaterów literackich, to którym chciałaby Pani być?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkim życzę powodzenia!

  Pozdrawiam,
  P.

  OdpowiedzUsuń
 12. W konkursie nie wezmę udziału, ale muszę powiedzieć, że ma ładny kolor włosów :). Może też powinnam sobie taki żywy sprawić... A tak zafarbowałam wczoraj i nikt nie zauważył zmiany od moich naturalnych TT-TT

  OdpowiedzUsuń
 13. 1) Świat fantazji, marzeń i wyobraźni to moje drugie ja. Najczęściej wyrywa mnie z niego okrzyk" "Mamooo"! Czy Pani również zdarza się "bujać w obłokach" i co najskuteczniej sprowadza Panią na ziemię?

  2) Z jednej strony filologia angielska, z drugiej kultura Śląska - a w głowie fantasy i magia! Jak Pani to wszystko łączy? A może kot Tyrion maczał w tym łapę?

  OdpowiedzUsuń
 14. Tyrion to imię smoka z bajki dla dzieci. Czy Pani kot jest smokiem, czy jakimś innym potężnym mitycznym stworem, czy małą kupką futra należą do czarownicy (z całym szacunkiem, ale miłośniczka fantasy zrozumie)?
  Fantasy to brzmi dumnie, czy raczej stoi za tym obawa, że książka zostanie potraktowana, jak bajeczka?

  Pozdrawiam
  katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...