"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

wtorek, 20 marca 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Katarzyna Grabowska

Katarzyna Grabowska – rodowita łodzianka. Absolwentka etnologii i stosunków międzynarodowych. Zainteresowana kulturą i tradycją Dalekiego Wschodu – kolekcjonerka tradycyjnych strojów orientalnych. Przed laty prowadziła bloga, na którym publikowała pisane przez siebie utwory, i to dzięki namowie czytelników zdecydowała się poszukać wydawcy. Pierwsze powieści wydała w formie ebooków (między innymi zbiór opowiadań ,,Okna''). ,,Magia ukryta w kamieniu'' jest jej debiutem książkowym. Prywatnie matka dwóch cudownych córek.

  Dziś macie okazję poznać bliżej Katarzynę Grabowską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Magia ukryta w kamieniu'' [recenzja - KLIK]

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


Do dzieła kochani!!! Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Videograf. 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Dominice Smoleń na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 20 marca 2018 roku do 25 marca 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 1 kwietnia 2018 roku.
6. Nagrodą jest 1 egzemplarz powieści ,,Magia ukryta w kamieniu'' Katarzyny Grabowskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

15 komentarzy:

 1. 1. Przeczytałam w opisie książki, że pojawia się w niej dylemat pomiędzy tym co jest słuszne, a tym co podpowiada serce. Jakiego wyboru Pani by dokonała?
  2. Czy chciałaby Pani żeby magia istniała naprawdę?

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja mam pytanie o magię. W dzisiejszym skomputeryzowanym, cyfrowym świecie, gdzie wszystko da się zapisać w formie algorytmów wydaje się, że nie ma już miejsca na magię. Dlaczego więc temat magii w książce?
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy gdyby magia istniała, to jaką moc chciałby Pani posiadać?
  2. Czy w życiu kieruje się Pani bardziej sercem czy rozumem?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jaki jest Pani ulubiony kamień? Wierzy Pani, że posiada szczególną moc?

  2. Co jest Pani inspiracją do pisania książek?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Jakie jest Pani marzenie?
  2. Kto był pierwszym czytelnikiem Pani książki?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 6. Co w życiu sprawia radosc co zadowolenie co uszczęśliwienie Jakie marzenie jeszcze odnośnie pisania ma pani do spełnienia Skąd tytuł czy był pierwszy czy juz po napisaniu ksiazki Czy zmieniłaby pani cos teraz juz po jej napisaniu ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego właśnie kamień?
  Co takiego mają w sobie kamienie że ludzie uważają je za magiczne? :)
  A tak przy okazji, w mojej wiosce jest kamień wielkości takiej jak na okładce Pani książki i została napisana o nim legenda więc może rzeczywiście jest w nich ukryta jakas magia. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień dobry, pani Kasiu!
  Byłam jedną z pierwszych czytelniczek i recenzentek e-bookowej wersji „Magii ukrytej w kamieniu”. Minęło prawie 5 lat od tamtego momentu. Czemu tak długo czytelnicy musieli czekać na wersję papierową Pani książki?
  Ciekawi mnie, jak to było z tytułowym kamieniem. Czyżby początek piosenki „Cicha woda” miał na to jakiś wpływ: „Płynął strumyk przez zielony las, a przy brzegu leżał stukilowy głaz”? Czy coś zupełnie innego?
  Pozdrawiam bardzo serdecznie,
  Martucha180

  OdpowiedzUsuń
 9. 1.Czy według Pani magia istnieje we współczesnym świecie?Jak się objawia?
  2.Lubi Pani czytać,słuchać legend,baśni albo podań,Która jest Pani ulubioną?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jak wygląda Pani normalny dzień? Czy pogodzenie pisania z codziennymi obowiązkami bywa trudne?
  2. Czy do pisania książek ktoś Panią zachęcał? Co przyczyniło się do tego, że zaczęła Pani pisać?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Mając magiczny kamień, który umożliwia podróże w czasie i miejscu, gdzie chciałaby się Pani wybrać? Uściślę, że nie miałaby to być podróż w jedną stronę, ale tak powiedzmy, na miesiąc ;)
  2. Jaki jest Pani ulubiony gatunek? Co lubi Pani czytać?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...