Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 14 marca 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Dominika Smoleń

Dominika Smoleń 
20-letnia studentka i blogerka Książkowiru, która najbardziej w swoim życiu kocha książki, koty i czekoladę. Pisanie i czytanie towarzyszą jej praktycznie od zawsze - a przynajmniej od wczesnego dzieciństwa. Zadebiutowała powieścią ,,Cena naszych pragnień'', która ukazała się nakładem wydawnictwa Lucky, zaś 5 marca 2018 roku na światło dzienne wyszła jej kolejna książka zatytułowna ,,Bieg do gwiazd'' (wydawnictwo Szara Godzina).


  Dziś macie okazję poznać bliżej Dominikę Smoleń. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Bieg do gwiazd'' [recenzja - KLIK]

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Szara Godzina. 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Dominice Smoleń na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 14 marca 2018 roku do 19 marca 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 26 marca 2018 roku.
6. Nagrodą jest 1 egzemplarz powieści ,,Bieg do gwiazd'' Dominiki Smoleń.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

20 komentarzy:

 1. 1. Jest Pani bardzo młodą pisarką, a sukcesów może Pani pozazdrościć niejeden emerytowany pisarz. Skąd u Pani taka pasja do literatury i jak oba się rozwinęła?
  2. Dokąd chciałaby odbyć swoją podróż życia?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Co skłoniło Panią do napisania pierwszej książki, jakie to były okoliczności, że zaczęła Pani pisać?
  2. Czy napisałaby Pani książkę z jakimś innym autorem w duecie? Jeżeli tak to ż kim chciałaby Pani to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 3. Gotowy wywiad polecę siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam wszystkim książkę Pani Dominiki. Jest to najlepsza książka jaką do tej pory przeczytałam w tym roku.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również zamierzam zacząć pisać.
  1. Jak rozpocząc tę przygodę?
  Pisze Pani odręcznie? Czy na komputerze? Ma notatnik i zapisuje pomysły i co potem? Jak to wygląda?
  2. Jakie nakłady (mniej więcej) finansowe młody pisarz potrzebuje na starcie? Jakie wydawnictwa Pani poleca?jak Pani ich znalazła?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czy przy wydawaniu pierwszej książki miała Pani obawę, że słowa krytyki zniechęca Panią do dalszego pisania?
  2. Czy któryś z pisarzy, którego książki Pani czytała, sprawił, że postanowiła Pani sama spróbować swoich sił w pisaniu? Jeśli tak, to kto to był?
  3. Wiem, że miały być maksymalnie 2 pytania, ale jestem ciekawa i muszę zadać to pytanie. Jaka książka jest Pani ulubioną?
  E-mail: kasia.abramczuk@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że w tak młodym wieku wydała Pani już kolejną książkę. Super ! Zazdroszę. Ja uwielbiam czytać książki ale wybrane i kolekcjonować je. Kiedyś myślałam o napisaniu własnej ale.. coś mi nie pozwala...Pani zrealizowała prawdopodobnie jedno ze swoich marzeń ! I to jest wspaniałe :)
  Czy piesząc tę pierwszą książkę miała pani obawy, że może to będzie coś, na co mało osób zwróci uwagę?
  Czy nie wstydziła się Pani przekazać swojej książki do wydawnictw? Z myślą, że a może nie, siara albo coś w tym stylu?

  Nie mogę doczekać się wywiadu :)
  Dominika A.

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Marzenia są po to, aby je spełniać. Jakie jest największe Pani marzenie?
  2. Co jest Pani bliższe klimatyczne wnętrza, bibeloty czy raczej minimalizm?

  OdpowiedzUsuń
 9. Również jestem czekoladoholikiem i uwielbiam gorzką z mietą, a Ty wolisz gorzkie czy mleczne i bardziej na gorąco czy w formie lodów? :)
  "Bieg do gwiazd" porusza tematykę cukrzycy, w jaki sposób zbierałaś informacje do książki?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Zabawna historyjka, która przydarzyła się Pani w związku z byciem pisarką?
  Jacy autorzy stanowią dla Pani inspirację?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jaka czekolada jest Twoja najukochańszą? Czy lubisz te marcepanowe? Czy temat cukrzycy w książce ma jakieś wątki autobiograficzne?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Co Pani studiuje i czy to jet to co Panią interesuje?
  2. Czy z miłości do czekolady musisz liczyć kalorie :-)?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Zamyka Pani oczy i co Pani widzi?
  2. Niepoprawna romantyczka czy raczej twardo stąpająca po ziemi realistka- ktore stwierdzenie lepiej Panią opisuje?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Jak wiele z historii zawartych w książkach stanowiło część Pani życia? Czy może podczas czytania odseparowuje się od niego kompletnie i tworzy zupełnie nową historię?
  2. Jak radzi sobie Pani, gdy życie daje w kość? Może spotyka się z najbliższą osobą, która zawsze wesprze i doradzi, siada w swoim ulubionym miejscu i czyta czy może je czekoladę i przy okazji głaszczę plączące się pod nogami koty? :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Czy jest w planach przetłumaczenie książki "Bieg do gwiazd" na język angielski/hiszpański? "Słodka" koleżanka Hiszpanka bardzo chciałaby ją przeczytać. :)
  2. Co z dalszym losem Ady? Czy zostanie wydana kolejna część powieści "Bieg do gwiazd?
  Pozdrawiam,
  Kasia <3
  kejtidiabejti@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Bieg do gwiazd nie jest pierwszą książką, jednak minęło trochę czasu od wydania tamtej. Czy przy Biegu czuła się Pani, jak za pierwszym razem, czy też emocje były całkiem inne?
  Książki, blog - również książkowy, a więc i czytanie, do tego prywatne życie - jak na to znaleźć czas, nie zgubić siebie i nie zwariować?

  Pozdrawiam
  katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Każdy nas odczuwa potrzebę bycia kochanym, zrozumianym i akceptowanym, w szczególności przez najbliższych. Ada tego nie otrzymała. Choroba powinna być tym, co jeszcze bardziej zbliża do siebie ludzi. Co musi dziać się w głowie takiej osoby, która nie wspiera własnego dziecka? Dlaczego je odrzuca? Nie potrafię tego zrozumieć.
  2. Cukrzyca stawia przed chorym wiele ograniczeń, przeszkód. Które z nich są najtrudniejsze do zaakceptowania, przezwyciężenia?

  Pozdrawiam
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...