Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 17 marca 2018

Muzyczna sobota - Dobre, bo polskie!

Moi Drodzy

W kolejnej odsłonie cyklu: Muzyczna Sobota - Dobre, bo polskie, proponuję piosenkę ,,Ten pierwszy raz'' w wykonaniu zespołu Sami.

Sami to polski zespół grający rocka oraz pop, pochodzący ze Śląska. Założony został w 1997 roku przez Michała Laksę oraz Marka Sajnóga. Do aktualnego składu zespołu należą po za założycielami: Bartek Bialik (instrumenty klawiszowe), Norbert Śliwka (wokal), Piotr „Cyprian” Radecki (gitara), Adrian Fuchs (perkusja).

W 2000 roku powstał ich debiutancki album z singlem „Lato 2000”, który zawojował polskie rozgłośnie radiowe. Premierę albumu poprzedziły teledyski „Lato 2000” oraz „Stokrotka to Ja”. W 2001 roku Sami zakwalifikowali się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim z piosenką „Żółte Żaglówki”. Na Festiwalu zespół otrzymał Super Jedynkę za „Debiut Roku”.

Na początku 2002 roku ukazała się ich druga płyta „Dla reszty świata” z premierowym singlem „Za mało”. Drugim singlem okazała się piosenka „Oto jestem”, która ulokowała zespół po raz drugi w konkursie Premier na Festiwalu Opolskim. 

W 2008 roku zespół Sami powrócił na rynek z nowym singlem „Znaczek” i pomysłem na kolejną płytę. Wystąpili wraz z zespołem Feel na festiwalu w Opolu oraz na Sopot Hit Festiwal, gdzie zajęli piąte miejsce. Często dochodzi do sytuacji, w której Feel komponuje utwory dla Sami, a Sami dla Feel’a.

Nieodkryty ląd
rajski ogród
choć bezludny wciąż
tak blisko stąd
i daleko tak
choć jest o krok
a twoja dłoń wstrzymuje czas
uwalnia krzyk i zmienia wciąż coś w nas
w nieznane z nią udaję się ten pierwszy raz

ten pierwszy raz
zakręty ciał
jak drogi na szczyt prowadzą nas
ten pierwszy raz zapłonie nam świat
zatrzyma nam czas ta rozkoszna chwila

przez granice słów karminowy potok niesie nas
księżyca nów w mroku nocy skrywa twoją twarz
zamykam cię w butelki snów
dojrzejesz w nich 
wypiję cię znów
przemierzę czas po szlakach łez
ten pierwszy raz

zakręty ciał
jak drogi na szczyt prowadzą nas
ten pierwszy raz zapłonie nam świat
zatrzyma nam czas ta rozkoszna chwila

na na na na 

zakręty ciał
jak drogi na szczyt prowadzą nas
ten pierwszy raz zapłonie nam świat
zatrzyma nam czas ta rozkoszna chwila

8 komentarzy:

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...