"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

piątek, 13 marca 2020

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Sylwia Bies

Obraz może zawierać: 1 osoba, fotka z ręki i zbliżenie

Sylwia Bies - rocznik '88. Oświęcimianka z urodzenia i wyboru. Polonistka, styliska paznokci, nauczyciel zawodu, miłośniczka książek i dalekich podróży. Jej debiutancka powieść - thriller psychologiczny "FIKCJA" - stała się rzeczywistością!
Dziś macie okazję poznać bliżej Sylwię Bies. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2).  Na wszystkie pytania autorka odpowie w formie wywiadu w osobnym poście.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki  ''Fikcja'' Sylwii Bies.


  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Vectra
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Sylwii Bies na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 13 marca 2020 roku do 18 marca 2020 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 25 marca 2020 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Fikcja'' Sylwii Bies.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

22 komentarze:

 1. Pisanie... hobby a może spełnione marzenie ?
  Czy pisząc książkę, myślała pani też o tym, że ktoś kto ją będzie czytał, weźmie z niej " przykład", pomoże mu to we własnym życiu, da jakiś znak, że może lepiej zrobić tak albo tak ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ciekawością czekam na ten wywiad. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  Jakie błędy rażą Panią w innych książkach?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1) Uwielbiam kryminały i thrillery, ale lubię myśleć, że opisane w nich wydarzenia są jedynie fikcją. A ile faktów jest w Pani powieści?
  2) Oświęcim jest mi bliski, bo chociaż mieszkam na Północy Polski, to regularnie odwiedzam tam rodzinę i widzę wiele pozytywnych zmian w ostatnich latach. Jeśli nie tam, to gdzie w Polsce chciałaby Pani mieszkać?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdradzi nam Pani co sprawiło największy problem podczas pisania książki? Czy było to oodanie emocji jakie towarzyszyły Kaji czy może całkiem coś innego?
  Kinga Grabowska

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam. 1.Jest dużo tytułów na rynku, gdyby Pani mogła w kilku słowach lub zdaniach zareklamować swoją książkę czytelnikom, dlaczego mają po nią sięgnąć? 2.Jakie książki Pani czyta, czy są to książki z rodzaju tej, którą sama Pani napisała, czy zupełnie inne? Pozdrawiam serdecznie ❤️🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie zaczyna się prawda, a kończy fikcja - o czym nigdy nie napisałaby Pani książki i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 8. Kto sprwadzał Pani bledy, literowki? Kto był pierwszym korektorem, i czy był to ważny człowiek w Pani życiu?

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Zdradzi nam Pani, o czym marzy młoda pisarka? ;-) A może już spełniła swoje marzenie :-)
  2. Jak Pani myśli, czy w realnym świecie - prawdziwym życiu - potrzebna jest nam fikcja? Jeśli tak, to dlaczego

  Pozdrawiam serdecznie i gratuluję! (super, że powstają nowe książki, i pojawiają się nowe pomysły, świat jest ciekawszy!)
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na wywiad, a jak przyjdą mi jakieś ciekawe pytania do głowy, wezmę udział. :)

  www.pomistrzowsku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Uwielbia Pani podróżować. Jakie trzy miejsca na świecie chciałaby Pani najbardziej zwiedzić?
  2. Czy pojawił się kiedyś w Pani głowie pomysł, aby na podstawie Pani książki powstał film? A może nawet ma Pani typy na główną obsadę? :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy sylwetki bohaterów Fikcji były wzorowane na realnych osobach z Twojego otoczenia? ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Język polski to bardzo trudna sztuka, a więc zapytam przewrotnie i z zamierzenia niepoprawnie - czy większa połowa Pani książki to autentyczna prawda? ;)

  Masło maślane na śniadanie - jaki rytuał towarzyszy Pani każdego poranka?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1) Czy bardziej bliskie Pani postrzeganiu rzeczywistości i podejściu do życia będzie stwierdzenie "Lepsza najgorsza prawda niż najlepsze kłamstwo" czy raczej "Gdyby prawda miała zabić, lepiej jej nie wyjawiać"? 2) W jaką postać literacką chciałaby się Pani wcielić i pożyć jej życiem przez jeden dzień? :) Kinga Salamon

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Co było najtrudniejsze w pisaniu "Fikcji"- któryś z wątków, a może stworzenie wiarygodnego portretu psychologicznego głównej bohaterki?

  2. Czy uważa Pani, że nigdy nikomu nie można ufać bezgranicznie, nawet sobie samemu? Czy takie podejście do życia jest trudniejsze czy łatwiejsze?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...