"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 5 marca 2020

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Roma Nowicz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i zbliżenieRoma Nowicz – rocznik ’79. Pracuje jako pedagog, dlatego też wolałaby pozostać anonimowa, przynajmniej na razie. Ognistym temperamentem, jak przystało na pół-Włoszkę, mogłaby obdarzyć kilka kobiet. Ojciec zakorzenił w niej miłość do bigosu, ale najczęściej to pizza i makaron goszczą na jej stole. Spalając kalorie podczas wieczornego biegania, obmyśla pomysły na kolejne powieści. Nie ma jasnej wizji tego, czego oczekuje od życia, natomiast doskonale zdaje sobie sprawę, czego nie chce. Nie chce już więcej chować swoich książek do szuflady, stąd pomysł na debiut (''Zapomnij o mnie'') w ramach… prezentu na 40. urodziny. Książka ta spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony czytelników. Nic więc dziwnego, że autorka postanowiła iść za ciosem i na rynku pojawiła się kolejna jej powieść, zatytułowana ''Powiedz, że wrócisz''.

Dziś macie okazję poznać bliżej Romę Nowicz. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Autorka spośród wszystkich pytań wybierze maksymalnie 15 i na nie odpowie w formie wywiadu w osobnym poście.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki  ''Powiedz, że wrócisz''.


  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Videograf S.A.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Romie Nowicz na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 5 marca 2020 roku do 10 marca 2020 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 marca 2020 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Powiedz, że wrócisz'' Romy Nowicz.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

20 komentarzy:

 1. Powidzenia ;-). Już nie mogę się doczekać tego wywiadu.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również z niecierpliwością oczekuję na wywiad. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. We mnie ojciec zakorzenił miłość do chleba ze smalcem i cebulką i do czytania jednocześnie. Dosłownie. Czy Pani ucztom czytelniczym towarzyszą uczty kulinarne, czy jest Pani przeciwniczką jedzenia nad książką?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czego chciałaby się jeszcze Pani w życiu nauczyć?

  W spodniach na wsi, czy w spódnicy w stolicy - gdzie czułaby się Pani lepiej?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy pisze Pani powieść, to jak wygląda codzienność ? Czy nie wychodzi Pani z domu przez kilka dni, a może w nocy gdy wszyscy śpią. Czy codzienność nie miesza się z fabułą, którą ma Pani w głowie ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdradzi nam Pani co sprawia największą Pani trudność w czasie pisania książki?

  Gdyby miała Pani możliwość wcielenia się w któregoś ze swych bohaterów i przeżycia opisywanej przez Panią historii, kogo by Pani wybrała i dlaczego?

  Kinga Grabowska

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia! Moje pytanie: Jakie barwy towarzyszą Pani podczas pisania? elzbietarogalska@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Co Pani czuje pisząc książkę? Ma Pani jakiś rytuał wieńczący napisaną książkę ?Anna G.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ile jest czytelników tyle jest opinii na temat Pani książek, są pozytywne i negatywne. Pisarz jest narażony na krytykę czy śledzi pani recenzje książek na blogach, jak Pani się odnosi do nich, ma Pani swoje ulubione.? anetakk129@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Pracuje Pani jako pedagog-jak wygląda w dzisiejszych czasach praca z młodzieżą?
  2. Co pół-Włoszce podoba się najbardziej w Italii?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 11. 1.Czy noc, wieczorowa pora, pomagają „rodzić” Pani nowe pomysły na powieści i jeśli tak, to dlaczego akurat ta pora dnia?
  2.Jakie to uczucie być kreatorem świata – świata powieści, gdzie się jest twórcą, projektantem, wręcz artystą, głównym architektem swojego dzieła?
  Serdecznie pozdrawiam!

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Do czego/do kogo chciałaby Pani wrócić?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1.Co pani stawia na pierwszym miejscu w swoim życiu, pomijając pisanie. 2.Czy dotychczasowe życie przebiega zgodnie z założeniami i czy są rzeczy, których jako osoba twórcza ominęły panią, to mogło by odmienić los.

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Skąd czerpie Pani pomysły na fabułę swoich powieści?
  2. Gdyby mogła Pani spędzić jeden dzień ze znaną osobą, to kto to by był?

  Pozdrawiam serdecznie
  Mariola

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak to się w ogóle zaczęło, że postanowiła Pani pisać?
  Czy było to pod wpływem impulsu, czy może jednak dokładniej przemyślana decyzja?

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Co najchętniej robi Pani w wolnym czasie??
  2. Mogąc umówić się na randkę z dowolnym facetem na świecie kogo by Pani wybrała??

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Pracuje Pani jako pedagog. W jakim stopniu zawód ten miał wpływ na poruszony przez Panią w "Powiedz, że wrócisz" temat przemocy?

  2. Pierwsze młodzieńcze uczucie z założenia powinno opierać się na głosie serca. Ale bywa, że kierujemy się rozumem, przez co (tak jak w przypadku Natalii) kogoś ranimy, a nasz wybór nie zawsze jest tym właściwym. Zwłaszcza dla nas samych. Mówi się, że serce nigdy się nie myli. Czy podpisałaby się Pani pod tym stwierdzeniem?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...