Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 29 stycznia 2021

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Anna Dan

 

   Anna Dan – Całe życie czyta, pisze i fotografuje. W chwilach wolnych od czytania i pisania pracuje w zarządzie firmy, którą uwielbia nawet bardziej niż swojego kota. Mieszka na wsi pod Poznaniem, ma córkę, syna oraz męża, który ją ciągle rozśmiesza. Pisze powieści New Adult, z uporem łamiąc prawidła gatunku. W książkach lubi zaskakiwać i być zaskakiwana. Ma bardzo nijakie nazwisko, więc używa fajnego pseudonimu. Zadebiutowała powieścią ,,Solo'' [recenzja klik]. Oficjalna strona: www.annadan.plDziś macie okazję poznać bliżej Annę Dan. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2).  Spośród wszystkich pytań autorka wybierze 20, na które odpowie w osobnym poście w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Solo'' wraz z autografem.


 Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Jaguar.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Annie Dan na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 29 stycznia 2021 roku do 2 lutego 2021 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 9 lutego 2021 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ''Solo'' Anny Dan.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

33 komentarze:

 1. Jakiej rady związanej z pisaniem udzieliłaby Pani samej sobie na przyszłość po napisaniu debiutanckiej książki?

  Czy zdarzyło się Pani przenieść na strony swej powieści historię albo jakieś epizody, które się Pani wcześniej przyśniły? Czy sny pomagają w pisaniu książki?
  Pozdrawiam
  Kinga Grabowska
  kinga06@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Wśród Pani pasji jest miedzy innymi fotografia. Czy zdarzyło się, że konkretne zdjęcie zainspirowało do stworzenia fragmentu jakieś historii ?
  2. Jak na Pani pisarskie poczynania reaguje rodzina, dzieci czy ktoś z nich również ma "pęd do pisania" ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Co Panią zainspirowało do napisania pierwszej książki?
  Czy zarząd firmy, w której Pani pasuje ma coś wspólnego z książkami?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry.
  Mnie jako pracującej żonie i mamie prawie 2 letniego synka ciągle brakuje czasu na własne pasję i przyjemności. Stąd moje pytanie: jak udaje się pani pogodzić zarządzanie firmą, prowadzenie domu, poświęcanie czasu dziecku, pisanie i poświęcanie czasu na rozwijanie pasji?

  Urszula Wrzosek
  ula.frankiewicz1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy w okładce książki zawarty jest ukryty jakiś przekaz/motyw, chociażby w kolorze niebieskim i w żółtym ptaszku?

  2. Dlaczego w książce postawiła Pani akurat na sztuki walki, a nie inne dyscypliny sportu, które są bardziej znane czytelnikom?

  OdpowiedzUsuń
 6. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy chciałaby Pani obejrzeć film nakręcony na podstawie powieści czy lepiej żeby każdy czytelnik mógł sobie w niezmącony sposób wyobrazić to po swojemu?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ile w Datce jest Pani, skrytych kompleksów,niespełnionych marzeń, ucieczki w odrealniony świat, który w osobie bohaterki ma przesłonić Pani prawdziwe oblicze?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ogromnie ciekawa, która z postaci w książce jest Pani najbliższa i dlaczego? I jeszcze jedno pytanie, jak wygląda Pani miejsce do pisania powieści, czy jest w nim coś wyjątkowego, szczególnego? ( na FB Iwona Mok, iwona1237p@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na wywiad, bo jestem już po lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo chętnie przeczytam wywiad z autorką :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Książkę czytałam i polecam o nią zawalczyć. 😊

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy napisałaby Pani książkę z losowo wybranymi wątkami przez czytelnika ��

  OdpowiedzUsuń
 14. Temat tabu którego nie zobaczymy w Pani książkach 🙂

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli ktoś nie czytał Pani książki jakby zachęciłaby Pani czytelnika do sięgnięcia po pani książkę

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakie uczucie towarzyszyło Pani po wydaniu książki . Jak sobie radzi Pani z krytyka.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak pandemia wpłynęła na Pani zycie,czy zrobiła coś pozytywnego?
  Motto życiowe ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Czym jest dla Pani kobiecość. Przy tylu pasjach i pracy na rodzinę zostaje mało czasu. Jak wiec wygląda model Pani rodziny Partnerski czy może ma pani " samodzielne " dzieci

  OdpowiedzUsuń
 19. Jaki jest według Pani sens życia? Czy żyjemy po coś, czy nic po nas nie zostanie?

  OdpowiedzUsuń
 20. Zakochani czasu nie liczą, głodni sukcesu analizują każdą mijającą godzinę. Gdyby otrzymała Pani w prezencie dwa "nietypowe" zegarki. Wskazówki jednego z nich przyspieszałyby w trudnych życiowych momentach, zaś wskazówki drugiego zwalniałyby gdy zdarzy się coś, na co czekała Pani z utęsknieniem. Mogłaby Pani wówczas zatrzymać czas i faustowskim powiedzeniem rzec “trwaj chwilo, jesteś piękna” . Który z zegarków by Pani wybrała?

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Posiadanie dzieci, to cud którego doświadczam od ośmiu miesięcy. Jak najchętniej spędzacie czas w gronie rodziny??
  2. Jaki najfajniejszy, bądź najzabawniejszy prezent dostała Pani w życiu??

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Czy pomysł na napisanie debiutanckiej powieści dojrzewał w Pani umyśle latami, czy może był to spontaniczny impuls który doprowadził do powstania jednolitej całości?
  2. Jeżeli pomysł dojrzewał od lat.. czy zakończenie, wątek główny od początku pozostały bez zmian czy też z upływającym czasem uległy diametralnej zmianie?

  OdpowiedzUsuń
 23. Czytam o Pani: "Pisze powieści New Adult, z uporem łamiąc prawidła gatunku"... Czy jest Pani buntowniczką? A jeśli tak, to jakie jeszcze reguły innych gatunków literackich planuje Pani złamać tworząc "twarde jak stal i kruche jak szkło" postacie?

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Skąd wziął się pomysł na tytuł książki "Solo" oraz co stało się inspiracją do jej napisania?
  2. Zaciekawiło mnie to 'nijakie' nazwisko, które ukrywa się pod pseudonimem, czy kiedyś zostanie wykryte na okładce którejś z Panu książek? 😎

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy ma Pani jakąś konkretną listę utworów, przy których Pani pisze, i które Panią motywują?
  Skąd czerpie Pani pomysły i inspiracje do swojej twórczości?
  Karolina Dyląg karolina.dylag@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. O czym byłaby książka "Duet"? Z kim w duecie mogłaby Pani pisać?
  Agnieszka Wojcieszek

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Datka i Solo - obdarzyła Pani swoich bohaterów oryginalnymi imionami. Ciekawa jestem, skąd wziął się na nie pomysł?

  2. "Solo" jest powieścią z gatunku New Adult. Zwykle ten gatunek skupia się na problemach młodych oraz miłością w tle fabuły. Myślę że trudno jest wyjść poza utarte schematy. Jakie według Pani tematy, motywy najbardziej mogą zainteresować, przyciągnąć czytelnika do takiej (a może i każdej innej) książki?

  OdpowiedzUsuń
 28. Iść czy dojść do celu? Który etap pisania książki ceni sobie Pani bardziej i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. Gdyby mogła Pani z kimś stworzyć duet, kto by to był? Dlaczego akurat ta osoba?
  2. Miała Pani jakieś problemy w trakcie pisania? Jakąś blokadę bądź chwile zwątpienia, że czytelnicy odrzucą Pani książkę?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...