Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 17 maja 2013

KONKURS ...

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Magdalena Zimniak urodziła się w Warszawie i nadal tu mieszka. Na tutejszym uniwersytecie studiowała anglistykę. Dziś prowadzi własną szkołę angielskiego.
Jej opowiadania ukazywały się w „Akancie” i „Magazynie Fantastycznym”. Jest laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne ogłoszonego przez agencję literacką Pal Twins i Związek Literatów Polskich oraz laureatką konkursu wydawnictwa Replika na opowiadanie erotyczne. Debiutowała w 2008 roku powieścią „Szlak” (wydawnictwo La Boheme). Jej powieść „Willa” została nominowana do Srebrnego Kałamarza oraz zdobyła wyróżnienie jury w konkursie Najlepsza Książka na Jesień na granicach.

 Z przyjemnością oznajmiam, że dziś zbieramy pytania do pani Magdaleny Zimniak. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Dla dwóch osób, które według pani Magdaleny Zimniak wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie, mamy nagrodę - najnowszą powieść JEZIORO CIERNI, ufundowaną przez wydawnictwo Prozami.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, ponieważ najnowsza proza pani Magdaleny jest świetna w każdym calu!!! Wystarczy napisać tylko jedno max trzy, błyskotliwe pytania i być może nagroda będzie twoja. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Prozami.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu pytania (1- maksymalnie 3) do pani Magdaleny Zimniak na temat jej twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 17 maja 2013 roku do 21 maja 2013 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 24 maja 2013 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze książki ,,Jezioro cierni''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi losowanie innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

banerek dla zainteresowanych

Zapraszam do zabawy i życzę powodzenia!!! 

30 komentarzy:

 1. To ja spróbuję:)
  Jeziora cieni nie czytałam jeszcze, zapoznałam się natomiast z kilkoma bardzo pochlebnymi recenzjami. Skąd wybór takiej (niełatwej skąd inąd) a nie innej tematyki na powieść?

  OdpowiedzUsuń
 2. Banerek jak zwykle ląduje na blogu, ale w konkursie wolę dać szansę innym. Powodzenia!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zamieszczenie banerka. Szkoda, że ty nie bierzesz udziału:(

   Usuń
 3. Rozpieszczasz nas, kochana! Oczywiście wezmę udział, jak pomyślę nad pytaniami!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim ciekawi mnie, skąd taka tematyka? Ludzie boją się książek poruszających trudne, skomplikowane tematy, nie lubią o tym czytać, na szczęście nie wszyscy, są i tacy, którzy doceniają tego typu tematykę. Czy pisanie takiej książki wyczerpuje emocjonalnie, psychicznie? Zaczyna Pani żyć życiem swoich bohaterów, utożsamiać się z nimi, wczuwać w ich losy? Co Pani daje opisanie ich historii, co chce Pani przekazać czytelnikowi tym sposobem? Dodam, że nie czytałam żadnej Pani książki, a po recenzji Cyrysi jestem zaintrygowana i będę poszukiwać tego tytułu. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Jaka jest Pani ulubiona książka i jaki miała ona na Panią wpływ?
  Jakie jest Pani najmilsze/najciekawsze wspomnienie z książką?

  (a_4marca@o2.pl)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak przygotowuje się Pani do pisania książek, czy ma Pani ulubione miejsce, w którym najlepiej się Pani pisze i skąd czerpie Pani inspiracje? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam!
  Chętnie spróbuję szczęścia:)

  Kiedy odkryła Pani w sobie talent pisarski? Czy wiedziała Pani, że zostanie pisarką "od zawsze", czy może dopiero wówczas, gdy ktoś docenił Pani początkową twórczość?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Anna
  ania.m@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Baner zamieszczony:) Udziału nie wezmę, chociaż bardzo mi się podobała "Willa" i mam chrapkę na "Jezioro cierni". Jednak nie umiem wymyślać pytań:(
  Życzę powodzenia biorącym udział w konkursie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem udziału nie biorę, bo miałam już okazję zadać swoje pytania pani Zimniak:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wezmę udziału, gdyż teraz nie mam weny na tworzenie pytań ;) Ale życzę powodzenia innym.

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. W swoich książkach porusza Pani tematykę zjawisk nadprzyrodzonych, wydarzeń niewytłumaczalnych w racjonalny sposób. Czy w swoim własnym życiu spotkała się Pani z tego typu zjawiskami, wydarzeniami, a jeśli tak, to z jakimi? (O ile może i chce Pani podzielić się z innymi takimi osobistymi, być może, doświadczeniami, jeśli nie - rozumiem).

  2. Czy bohaterowie Pani książek "Willa" i "Pokój Marty" powstali wyłącznie w Pani wyobraźni, czy też może zainspirowały Panią do ich stworzenia prawdziwe postaci i wydarzenia?

  3. Gdyby "Willa" miała być przeniesiona na ekran (przy okazji dodam, że bardzo bym chciała) kogo w wyobraźni widziałaby Pani jako odtwórczynie ról Ewy i Marzeny z "Willi"? (Mogą być aktorki polskie i/lub zagraniczne.

  Pozdrawiam, Dorota
  april.dp1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama nie wezmę udziału, ale życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1.Jakiego rodzaju książki Pani preferuje? są one podobne do tych, które Pani pisze czy wręcz zupełnie inne?
  2.Jak Pani uważa, czy pisanie jest wrodzonym talentem czy umiejętnością, którą człowiek można nabyć?
  3. Co dla Pani było natchnieniem do napisania pierwszej książki?

  ilonka.kotek@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Skąd bierze Pani inspirację do książek? Pytanie banalne, ale mnie chodzi o to, czy fabuły rodzą się z zasłyszanej w metrze rozmowy, z okrytych w przeszłości prywatnych wspomnień, czy może poszukuje ich Pani, śledząc bieżące wydarzenia, prasę - słowem jakiegokolwiek punktu zaczepienia, który rozświetla w głowie pomysł?

  OdpowiedzUsuń
 14. Powodzenia wszystkim, jak coś wymyślę, to może jeszcze się zgłoszę do konkursu. : )

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Kiedy narodziła się u Pani chęć pisania? Czy spontanicznie chwyciła Pani za długopis, usiadła przed klawiaturą komputera; a może wróciła Pani do tego pomysłu po pewnym czasie?
  2. „Jezioro cierni” owiane jest mroczną tajemnicą (tak na marginesie nie mogę się doczekać, aby ją poznać :)), a czy Pani ma jakiś sekret, którego nie zdradziła Pani nikomu? Czy obawia się Pani (tak jak Kate - bohaterka Pani najnowszej powieści), aby nie ujrzał światła dziennego?
  3. Została Pani laureatką konkursu wydawnictwa Replika na opowiadanie erotyczne, czy planuje Pani napisać powieść erotyczna; czyli gatunku prozy, który bądź co bądź jest teraz bardzo popularny?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Jakie ma Pani porady dla przyszłych pisarzy? Czy można nim zostać w każdym wieku, czy talent wyłania się tylko ,,za młodu" :) Pytam, ponieważ skończyłam już studia, zawsze lubiłam czytać książki, a jednak poszłam niestety w innym kierunku. W wolnych chwilach lubię jednak pisać recenzje:) Czy to nie za późno jednak na takie hobby? Cenię bardzo Pani opinię :)
  2. Jacy są Pani ulubieni pisarze? Jest ktoś taki, kto bardzo Panią inspiruje ?:)
  3. Proszę podać 3 tytuły Pani ulubionych książek ;)
  Pozdrawiam serdecznie i nie mogę się doczekać wywiadu :))

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jaka jest najważniejsza książka Pani dzieciństwa?
  2. Czy książki mogą być drogowskazem w życiu? Czy pełnią taką rolę w Pani życiu?
  3. Czy żeby oddać nastrój grozy, powodujący lęk i napięcie, które czułam czytając "Pokój Marty", sama musi się Pani bać? Czy też może podchodzi Pani do tego czysto racjonalnie lub technicznie?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo chętnie wezmę udział w konkursie. Oto moje pytania:
  1. Jak wygląda zwykły dzień Magdaleny Zimniak?
  2. Jakie książki czyta Pani prywatnie i czy jest taka, do której wciąż powraca?
  3. Co Pani robi lub chciałaby zrobić, aby zachęcić ludzi a przede wszystkim młodzież do czytania książek?

  OdpowiedzUsuń
 19. Dzień dobry! Oto moje pytania do pani Magdaleny Zimniak:
  1. Co poczuła Pani, gdy po wydaniu pierwszej książki zobaczyła ją Pani na półce w księgarni?
  2. Jaki jest Pani ulubiony sposób spędzania wolnego czasu?
  3. Czy jako pisarka inaczej odbiera Pani twórczość innych autorów - jest Pani "krytykiem" czy "czytelnikiem" czytając ich książki?

  OdpowiedzUsuń
 20. moniarek-1980@wp.pl
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 21. 1.Prowadzi pani szkołę angielskiego. Czy ta praca sprawia pani przyjemność, jest może inspiracją w pisaniu?
  2.Została pani kilkukrotnie nagrodzona. Czy te wyróżnienia sprawiają pani radość same w sobie, czy fakt, że to dzięki czytelnikom zostały przyznane (mam na myśli świadomość, że jest pani doceniana, że ludzie lubują się w pani książkach)?
  3.Zaczęła pani publikować swoje dzieła dopiero kilka lat temu. Czy jest to spowodowane niedawnym ujawnieniem się talentu pisarskiego, wieloletnim starchem przed publikacją, pisaniem "do szuflady", a może czymś całkowicie innym, przypadkowym?
  thrish10213@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Czy zastanawiała się Pani kiedyś, jak wyglądałoby Pani życie, gdyby była Pani pisarką pochodzącą z anglojęzycznego kraju - USA lub Wielkiej Brytanii? Wysoka pozycja na liście bestellerów New York Times`a i szalony fandom, który tylko czeka na spotkanie z Panią i kolejną książkę, która wyjdzie spod Pani pióra - czy to jest to, o czym marzą pisarze?

  2. Jaki jest Pani stosunek do coraz to nowych trendów w literaturze? Czy myśli Pani, że poddawanie się temu, co obecnie jest modne jest dobrym rozwiązaniem, czy może uważa Pani, że każdy pisarz powinien pisać tylko, co "leży mu na sercu" i w czym czuje się dobry?

  3. Zastanawiam się, jaki jest Pani stosunek do pisania - traktuje je Pani jako pracę, czy może jako formę przyjemnego spędzania czasu? Czy zdarzają się momenty w Pani życiu, kiedy ma Pani uciec od pisania jak najdalej?

  asiunia34@poczta.onet.eu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. * w ostatnim pytaniu powinno być "czy zdarzają się momenty w Pani życiu, kiedy ma Pani ochotę uciec od pisania jak najdalej?"

   Usuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...