Jan M.R Michalski- ur. w 1989 roku w Radomiu. W roku 2011 ukończył dziennikarstwo na Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Dwa lata później obronił tytuł magistra na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Miłośnik książek, jak i całego słowa pisanego. Wśród polskiej twórczości najbardziej ceni sobie pióro Henryka Sienkiewicza. Jego ulubionym pisarzem zagranicznym jest Fiodor Dostojewski, którego kunszt zachwyca go każdego dnia.
Debiutował w roku 2012 powieścią „Dwie strony medalu”. Rok później nakładem wydawnictwa Lucky wydał powieść „Orły i Wrony’’, która była nominowana do literackiej nagrody Radomia. W roku 2014 nakładem Wydawnictwa Białe Pióro ukazała się powieść „Złapać Króliczka”. (recenzja: klik).
Tym razem zbieram pytania do Jana M.R. Michalskiego. Przez najbliższe kilka dni
będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania
(1-maksymalnie 3) do autora. Następnie wraz z odpowiedziami zbiorę w
formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.
Trzy osoby, które według autora wykażą się najciekawszym
pomysłem na pytanie, otrzymają nagrodę, w postaci najnowszej powieści ,,Złapać króliczka'' , plus po magnesie z okładką książki, ufundowaną przez Wydawnictwo Literackie Białe Pióro.
Bardzo proszę
również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do
autora nie pokrywały się z innymi. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!
Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest : Wydawnictwo Literackie Białe Pióro.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu
pytania (1- maksymalnie 3) do Jana M.R. Michalskiego na temat jego
twórczości i nie tylko.
4. Konkurs trwa od 16 lutego 2014 roku do 20 lutego 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi ok. 25 lutego 2014 roku.
6. Nagrodą są 3 egzemplarze książki: ,,Złapać króliczka'', plus po magnesie z okładką książki.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy
uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres
mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy
zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór
innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o
grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn.
zm.)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
banerek dla zainteresowanych
witam dlaczego akurat taki temat rzadko w polsce są poruszane takie tematy i to jeszcze w książkach
OdpowiedzUsuńkrzemin8@poczta.onet.pl TOMASZ KRZEMIŃSKI
OdpowiedzUsuń1. Czy podczas Pana życia studenckiego, też wydarzyło się coś szczególnego, co odmieniło Pana życie?
OdpowiedzUsuń2. Czu uważa Pan, że bez alkoholu, też można się dobrze bawić?
riana@wp.pl
1) Pierwsze pytanie banalne: Gdyby znalazł się Pan na bezludnej wyspie, to jaką książkę chciałby Pan mieć ze sobą i dlaczego?
OdpowiedzUsuń2) Mniej banalnie: Jeżeli Niebo istnieje, to co chciałby Pan usłyszeć od Boga u bram Raju?
oczywiście mail monweg@wp.pl
UsuńCo spowodowało, że zaczął Pan pisać?
OdpowiedzUsuńSkąd bierze Pan pomysły na książki?
daga-blog@o2.pl
Dlaczego to Sienkiewicza akurat tak Pan ceni?
OdpowiedzUsuńCzy to za sprawą "Trylogii", czy może innych jego dzieł?
mrugamy@gmail.com
1. Zdziwiło mnie Pana zamiłowanie do klasyki. Sienkiewicz, Dostojewski... Dlaczego akurat oni?
OdpowiedzUsuń2. Od czego i kiedy zaczęła się Pana przygoda z pisaniem? Ma Pan w przysłowiowej szufladzie jakieś początkowe próby napisania książki?
3. Ile książek udało się przeczytać Panu w ubiegłym roku? :)
kyou@onet.pl
'Bardzo proszę również o uważne czytanie cudzych komentarzy, żeby wasze pytania do autorki nie pokrywały się z innymi.' Od razu przepraszam, że poprawiam, ale sądzę, że mogło by to być trochę obraźliwe dla Pana Michalskiego... chodzi o to, że w powyższym zdaniu, które zacytowałam, napisałaś autorki, a nie autora. :p Taka mała poprawka. :)
OdpowiedzUsuńLiterówka mi się wdała. Dziękuję za zwrócenie uwagi :)
UsuńNie ma za co. :))
Usuń1) Jest Pan miłośnikiem słowa pisanego. W takim razie czym dla Pana jest SŁOWO?
OdpowiedzUsuń2) Czytając powieści historyczne H. Sienkiewicza byłam zafascynowana stylizacją językową, zwłaszcza staropolską. Co Pana fascynuje w powieściach historycznych noblisty? (pomijam inne)
3) Praca dziennikarza i pisarza wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pana wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Panu talent literacki, potencjał na dobrego dziennikarza, czy wręcz przeciwnie?
Pozdrawiam!
martucha180@tlen.pl
Powodzenia:)
OdpowiedzUsuńCzekam na wywiad.
No ja życzę wszystkim powodzenia. Sama nie wezmę udziału bo nie czytałam ani książki, ani autora nie znam dlatego nie ma co wymyślać pytania na siłę.
OdpowiedzUsuń1. Czy przed przystąpieniem do pisania książki ma Pan już stricte określoną fabułę; czy bohaterowie, ich losy, zwroty akcji powstają dopiero z chwilą tworzenia powieści?
OdpowiedzUsuń2. Czy po wydaniu powieści „Dwie strony medalu” oraz „Orły i Wrony” Pana życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia pisarzem?
3. Czym jest dla Pana pasja i czy wyobraża Pan sobie życie bez niej?
Pozdrawiam,
kwiatusia1@gmail.com
1. Czy ma Pan swoje ulubione miejsce bądź osobę, która inspiruje i potęguje pomysły na wątki i postacie w Pana książkach?
OdpowiedzUsuń2. Dobrą wiadomością jest ...? Proszę dokończyć zdanie.
3. Jakie jest ulubione Pana motto? Dlaczego akurat to?
Pozdrawiam
sylwka.sk91@wp.pl
Dzień dobry, oto moje pytania:
OdpowiedzUsuń1. Kiedy pojawił się w Pana życiu literacki impuls, który rozbudził zamiar do napisania książki? Czy może pojawił się on pod wpływem jakiś wydarzeń, czy jednak rodził się stopniowo?
2. Często czytając książki, doświadczamy pragnienia znalezienia się w tym samym świecie, który opisywany jest na kartach powieści. Gdyby mógł Pan wcielić się na jeden dzień w wybraną postać, kim by Pan był i dlaczego? Proszę uzasadnić.
3. Książki mają ogromny wpływ na postrzegania świata, często wręcz kształtują nasz charakter. Czy zetknął się Pan z książką, która zmieniła Pana sposób myślenia? Jaki był tytuł tej książki i jaką mądrość na swych stronach Panu przekazała?
adres e-mail: joasia.jag@gmail.com
Usuń1. Jako ulubionych pisarzy podaje pan Dostojewskiego i Sienkiewicza. Czy czytuje pan powieści współczesnych autorów, jeśli tak to czy czyjaś twórczość szczególnie przypadła panu do gustu?
OdpowiedzUsuń2. Co by Pan wybrał: Literacka nagroda Nobla, ale Pana książki trafiające do niszowej liczby czytelników, czy mnóstwo fanów w Polsce i nie tylko, ale krytycy literaccy nie pozostawiający na Panu suchej nitki?
3. Czy złapał Pan już swojego króliczka? ;)
Pozdrawiam,
bankaikoala@o2.pl
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuń1. Jakie jest Pana motto życiowe?
OdpowiedzUsuń2. Czy przeżywa pan książki w ten sam sposób jak my- czytelnicy? Płacze Pan i śmieje się w różnych momentach?
3. Co daje Panu powód do szczęścia? :)
Pozdrawiam, Monika.
justbooks17@gmail.com
1. Gdyby mógł Pan stworzyć Książkę Idealną z połączenia trzech powieści, jakie utwory by to były i dlaczego właśnie te?
OdpowiedzUsuń2. Kiedy nadaje Pan tytuł swojej książce - jeszcze przed zaczęciem pisania, w trakcie, czy może dopiero po skończeniu?
3. Czy są takie słowa, których Pan nie lubi i które Pana irytują?
Pozdrawiam, Karolina
kara.binek02@gmail.com
1.Proszę powiedzieć dlaczego akcja powieści toczy się wśród studentów Pana uczelni,czyżby ta książka była w jakimś stopniu autobiografią?
OdpowiedzUsuń2.Zaintrygował mnie tytuł "Złapać króliczka",który skojarzył mi się z książką Marioli Zaczyńskiej"Gonić króliczka",dlaczego taki?skąd pomysł na tytuł i na piękną okładkę?
3.Zapewne warsztat dziennikarski pomaga tworzyć powieści(trzy książki w okresie trzech lat-świetny dorobek),proszę zdradzić czy będzie następna książka i o jakiej tematyce?
Serdecznie pozdrawiam,eska_85
kotun3@o2.pl
1. Co pana zdaniem jest największym atutem Pańskich książek, czym co sprawia, że nie można przejść obok nich bez namiętnie?
OdpowiedzUsuń2. Gdyby mógł Pan spotkać się z dowolnym autorem, żyjącym lub nie, polskim lub zagranicznym, kogo by Pan wybrał do rozmowy, i dlaczego akurat jego? O co chciałbym Pan go zapytać, co chciałbym Pan mu powiedzieć, i o czym posłuchać?
3. Jako absolwent dziennikarstwa, po wydaniu książki romansu, historycznego-fantasy i obyczaju, nie myśli lub nie myślał Pan by wydać książkę, z wykorzystaniem własnej nabytej wiedzy, np. której głównym bohaterem byłby właśnie dziennikarz, który musi rozwikłać nader istotną i tajemniczą sprawę (coś na kształt Millenium) albo historia dziennikarza który dostaje za zadanie napisanie artykułu o jakiejś gwieździe, z którego to zadania, może zrodzić się miłość? Połączenie własnego doświadczenia i nabytej wiedzy z talentem i zamiłowaniem do pisania mogło by zaprocentować naprawdę ciekawą książką.
kowalski_kuba@onet.pl