Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 18 lutego 2015

Konkurs z Barbarą Sęk

Barbara Sęk-ur. 1985 w Krakowie. Autorka powieści obyczajowych "Dlaczego ona?" (Replika, 2012) i "Miłość na szkle" (Świat Książki, luty 2015). Laureatka Akcji Twoje Dziesięć Minut, organizowanej przez Fundację Sztuki Nowej Znaczy się i Strefę Wolnego Czytania podczas XV Targów Książki w Krakowie (2011). Debiutowała opowiadaniem "Jej okupacja" w internetowym wydaniu "Przekroju" ("Twój Przekrój", 2011). Twórczyni scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży, na stałe współpracująca - także w charakterze aktorki - z Teatrem Otwartym T.O. w Krakowie. Matka ośmioletniego Sebastiana. Wyznawczyni dewizy: "SĘK w tym,  by pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata".

Fan Page autorki na Facebooku: klik 

Dziś macie szansę na bliższe poznanie Barbary Sęk. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

Jedna osoba, która według pisarki wykaże się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Miłość na szkle''.

Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Świat książki.
Fan Page wydawnictwa Na Facebookuklik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
Mam również prośbę do stałych uczestników tej zabawy konkursowej. Byłabym Wam bardzo wdzięczna za urozmaicenie swoich pytań, aby zwalczyć tzw. rutynę :)
Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Świat książki.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Barbary Sęk na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 18 lutego 2015 roku do 22 lutego 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 1marca 2015 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz ''Miłości na szkle''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych

28 komentarzy:

 1. Witam serdecznie!
  1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam, Martucha
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Już się nie mogę doczekać kolejnego wywiadu! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie brzmi dewiza autorki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. W "Miłości na szkle" przedstawiła Pani punkt widzenia mężczyzny, męża, który podobnie jak kobieta również pragnie dziecka i który również ma uczucia, cierpi, próbuje odnaleźć się w tej sytuacji. Zazwyczaj to kobieta starająca się o dziecko jest opisywana w książkach. A mężczyzna? Chyba nie spotkałam się z tym w literaturze. Jak Pani myśli, skąd to może wynikać? Czy to wciąż temat tabu? Czy tak mało znamy psychikę mężczyzn?
  2. Czy Pani Barbara Sęk natknęła się w życiu na jakiś sęk? Jeśli tak, to jak sobie Pani z nim poradziła?
  3. Pani Basiu, czy jest taka książka po lekturze, której myślała Pani o niej przez co najmniej trzy lata?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia wszystkim! :)
  Proszę o kliknięcie --->
  TUTAJ

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią poczekam na wywiad, bo książka mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjna dewiza. Tylko takie książki chciałabym czytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie gatunki książek lubiła Pani czytać?
  Jaką książke mogłaby Pan czytac w nieskończoność?
  Jaiego rodzaju pisarzy Pani nie znosi, a jakich Pani podziwia?

  karka0912@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Banerek zaraz wstawię, a wywiad przeczytam z ciekawością :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czym jest dla Pani miłość?

  2. Jakim obrazem byłoby Pani życie? Dlaczego?

  3. Jaką super-siłę chciałaby Pani mieć? Dlaczego?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Bardzo często czytam, że ulubionym zwierzęciem domowym dla Pisarzy jest kot. "Podobno mruczenie kotów może sprawić, że zrosną się nawet pogruchotane na miazgę kości albo czyjaś dusza ozdrowieje. Jednak kiedy tak się stanie, koty odchodzą, nie oglądając się nawet za siebie. Miłość kota pozbawiona jest nieśmiałości. Nie stawia warunków, ale też nie składa obietnic" (Nina George - "Lawendowy pokój"). Ja również kocham koty i uważam, że to właśnie koty wybierają swoich właścicieli. Co Pani o tym sądzi? Czy również posiada Pani kota?

  2. Wspominając dzieciństwo nasuwa mi się obraz moich dziadków, którzy siedzą przed kominkiem, dziadek pali fajkę, w całym domu unosi się zapach wanilii, a babcia robi na drutach ciepły sweter dla kolejnego wnuka. W kominku pali się ogień, w domu jest ciepło i przyjemnie, a dziadek zaczyna gawędzić o czasach wojennych (mój dziadek przeżył I i II Wojną Światową). Czasem babcia coś dopowie i tak za każdym razem moja wiedza o tych czasach się pogłębia. Na lekcjach historii w szkole bardzo często wykorzystywałam te wiadomości, co bardzo podobało się moim nauczycielom. Oczywiście również dużo czytam książek o tematyce historycznej, wojennej. Czy i Pani czerpała też wiadomości od dziadków, a potem wykorzystała w swoich powieściach? Czy może dzięki rozmowom z dziadkami czy też innymi członkami rodziny naszły Panią konkretne pomysły do wykorzystania w książce? Jak bardzo Pani życie czy też życie kogoś z rodziny wpisuje się na karty Pani książek? Czy wydarzenia, jakie Panią dotąd spotkały stają się inspiracją dla losów bohaterów? A jeśli tak, to jakie?
  3. Pisanie na pewno wciąga i uzależnia. Spróbowało się raz i chce się jeszcze, więcej. Jakie są więc Pani dalsze plany pisarskie? Czy myślała Pani o pisaniu książek dla dzieci i młodzieży? Czy pozostanie Pani w kręgu powieści dla dorosłych?
  Dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam
  szczesliwamama95@gmailcom

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy warto walczyć o swoje marzenia? Czy czasami warto odpuścić tylko po to, aby kogoś nie skrzywdzić? Czy iść za słowami, że "życie jest tylko jedno" i dojść do niektórych rzeczy po trupach?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby jeszcze zrobić?
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. theworldofbook@gmail.com
  1. Czy trudno było połączyć poważną tematykę i humor w książce ,,Miłość na szkle"? Nie bała się Pani, że źle to wyjdzie?
  2. Skąd bierze Pani pomysły na swoje książki?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Kiedy przychodzi Pani wena na napisanie książki?
  2. Kiedy przyjdzie Pani pomysł na książkę, jest to początek, środek albo koniec powieści?
  3. Co sprawiło, że chciała Pani się podzielić swoją twórczością?
  looking.in.your.yellow.eyes@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją książkę, to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.? Czy wręcz przeciwne- była Pani pewna sukcesu?
  2. „Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy cię nie dosięgnął”- możemy przeczytać w „Alchemiku” Paula Coelho. W pracy i w życiu prywatnym częściej słucha Pani serca, czy jednak rozumu? Co w Pani przypadku jest bardziej zawodne?
  3. Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Ostatnio przeczytałam, że pisanie książek to 10% talentu i 90% wytrwałości, jak by Pan odniósł się do tych słów?

  Pozdrawiam Zosia
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1.Czy jest dla pani tożsamość?
  2.Co najbardziej szalonego w życiu pani zrobiła?
  3.Czy lubi pani frutti di mare?

  Anna
  ajanina@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Dobry wieczór.
  1.Jak postrzega Pani in vitro przez pryzmat wiary?
  2.Kogo, Pani zdaniem,bardziej boli problem niepłodności? Kobiety czy mężczyzn,dlaczego?
  3.Moje dziecko jest "z miłości na szkle" .Wiem,że będzie musiało o tym wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas by mu o tym powiedzieć? Czy przez in vitro będzie czuło się mniej kochanym?
  Dziękuję za taką książkę.
  Beata
  1beniabadera@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam
  1. Posłużę się cytatem K. Gibran "Wierz w marzenia, bo w nich ukryte są bramy do wieczności." Czy zgadza się Pani z tym cytatem i czy zdradzi nam Pani jedno ze swoich marzeń ?
  2.Jeśli ma Pani czas to pewnie Pani czyta twórczość innych, jeśli tak jaką książkę/i Pani poleca i czym dla Pani są książki ?
  3. Wszyscy nieustannie poszukują szczęścia i sensu życia, czy ma Pani taki swój własny przepis na szczęście i się nim z nami podzieli ?
  Pozdrawiam
  Katarzyna Knap
  kaka307@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Jaka książka ostatnio przypadła Pani do gustu i komu by Pani ją poleciła?
  2. Jak Pani bierze te pomysły/historie?
  3. I jak Pani się udaje łączyć pisanie z życiem codziennym - jak to rozgraniczać?

  Natalia Łubińska
  natka294@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Dzień Dobry,
  1. Tytuł "miłość na szkle", jest bardzo wymowny, czy sądzi Pani, że każdy z Nas ma szansę przełamać pewne bariery, dotyczące czegoś nieosiągalnego?
  2. Czy jest już pomysł na kolejną książkę?
  3. Czy sądzi Pani, że literatura może wpaść w przysłowiową rutynę, tzn - czy nie denerwuje Panią powtarzalność niektórych schematów?
  Pozdrawiam Katarzyna Żarska ( e-mail katarzyna-zarska@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Do jakiej książki lubi Pani wracać - czy jest w ogóle taka, która zajmuje ważne miejsce w Pani duszy?

  2. Czy jest moment w Pani życiu, który chciałaby Pani przeżyć bez żadnych zmian jeszcze raz - czy znalazł / znajdzie on odzwierciedlenie w którejś książce?

  3. Czy są tematy, których nigdy Pani „nie tknie”, jeśli tak to jakie i dlaczego?
  dorota2603k@o2.pl

  Pozdrawiam serdecznie, Dorota

  OdpowiedzUsuń
 23. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Czy przed przystąpieniem do pisania książki ma Pani już stricte określoną fabułę; czy bohaterowie, ich losy, zwroty akcji powstają dopiero z chwilą tworzenia powieści?
  2. Proszę nam zdradzić Pani przepis na napisanie dobrej powieści. Co w trakcie pisania jest dla Pani najłatwiejsze, a co najtrudniejsze? Czy pojawia się brak weny twórczej? I czy przed wydaniem pierwszej powieści pojawił się problem ze znalezieniem wydawcy?
  Ma Pani wpływ na wybór okładki do książki?
  3. Czym dla Pani jest pasja i czy wyobraża sobie Pani życie bez niej?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. WITAM 1.czy każdy obraz ,sytuację ,uczucie można wyrazić słowami?
  2. czy pisząc przelewa pani część siebie i swoich uczuć?
  3.czy jest książka która rodzi sie w pani teraz ale jeszcze nie czas aby ujrzała światło teraz?
  POZDRAWIAM SZCZYPAWKA@onet.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...