"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

sobota, 21 lutego 2015

Konkurs z Piotrem Rozmusem

Piotr Rozmus urodził się 27 kwietnia 1983 roku w Koszalinie. Ukończył doradztwo psychospołeczne oraz socjologię stosowaną na Uniwersytecie Szczecińskim, a także profilaktykę społeczną i resocjalizacyjną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie pracuje na promie M/F Polonia pływającym do Szwecji.

Jego przygodę z książką zapoczątkował Robert E. Howard, którego powieści fantasy dosłownie pochłaniał, jako mały chłopiec, natomiast największą inspirację czerpał zaczytując się w powieściach grozy, zwłaszcza Stephena Kinga.

Debiutancka powieść zatytułowana "Bestia", została wydana w marcu 2014 roku nakładem wydawnictwa Videograf. Otrzymuje bardzo pochlebne recenzje, a jej akcja toczy się w malowniczym Szczecinku, mieście, z którego pochodzi sam autor.
Lubi aktywny wypoczynek. Oprócz czytania, pisania i pracy, czas zajmuje mu uprawianie sportu.

Fan Page autora na Facebooku: klik
Recenzja ''Kompleksu Boga': klik

Dziś macie szansę na bliższe poznanie Piotra Rozmusa. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorowi swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

Dwie osoby, która według pisarza wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Kompleks Boga''.

Sponsorem nagrody jest wydawnictwa Videograf SA
Fan Page wydawnictwa Na Facebookuklik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Mam również prośbę do stałych uczestników tej zabawy konkursowej. Byłabym Wam bardzo wdzięczna za urozmaicenie swoich pytań, aby zwalczyć tzw. rutynę :)
Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Videograf.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Piotra Rozmusa na temat jego twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 21 lutego 2015 roku do 25 lutego 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 5 marca 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Kompleksu Boga''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych

22 komentarze:

 1. Witam, moje pytania:
  1) Zapewne ma Pan przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pana SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pana wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Panu talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam, Martucha
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytania:
  1. Co oznacza dla Pana Kompleks Boga, czy jest stanem umysłu, czy może jeszcze czegoś innego?
  2. Co oznacza dla Pana bycie mieszkańcem Szczecinka współcześnie?
  3. Czy myślał Pan już nad tym, aby w kolejnej powieści akcję osadzić na Bałtyku, na statku (z racji pracy zawodowej, po części), aby jakaś niewyjaśniona sprawa połączyła dwa wybrzeża; polskie i szwedzkie, a tym samym dwa gatunki thriller polski z thrillerem skandynawskim?

  Pozdrawiam
  Anna Korosteńska
  akor80@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Twarz autora jakby znajoma... chyba go w jakimś programie TV widziałam. Chociaż raz kogoś rozpoznaję.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Bestia" cieszyła się dużym uznaniem wśród czytelników i wiem również że na ukończeniu jest "Bestia II"
  Pytanie :
  1. Dlaczego postanowił Pan wydać najpierw "Kompleks Boga" ?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Niech Pan wyjaśni szczegółowo termin "Kompleks Boga".
  2. Dlaczego akurat pisze Pan thillery?
  3. Jak Pan radzi sobie ze sławą?

  karka0912@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Są książki niezwykłe, które powodują, że ilekroć do nich wrócimy, czujemy niesamowite ciepło na sercu. Są i takie, które przywracają w nas nadzieję. Są też i takie książki, które sprawiają niewyobrażalny ból i kształtują nas jako jednostkę. Jest jeszcze czwarta grupa, która spełnia wszystkie powyższe warunki- książki śmieszą, ale sprawiają również ból, uczą, ale również i miażdżą emocjonalnie. Przeklinamy je wielokrotnie, ale też pragniemy ich nigdy nie zapomnieć. Jaką pozycję wydawniczą zaliczyłby Pan do czwartej grupy? Jaka książka wywarła dotychczas na Panu największe wrażenie? Dlaczego?
  2) Czy okładka jest dla Pana ważnym elementem książki, czy trzyma się Pan powiedzenia "nie ocenia się książki po okładce"?
  3) Co jest dla Pana ważniejsze- iść czy dojść? Co czuł Pan w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Panu towarzyszyły, gdy ją Pan skończył?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. O, znowu poczytam dobry wywiad :) pana nie kojarzę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Nie obawiał się Pan sławy?
  2. Jak Pan reaguje na niepochlebne opinie na temat swojej twórczości?
  3. Czy nie nudzi się Panu odpowiadać ciągle na te same/podobne pytania?
  looking.in.your.yellow.eyes@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chcę przeczytać tą ksiażkę, ale nie w głowie mi teraz konkursy. Powodzenia życze innym :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka mnie zainteresowała, więc tym bardziej czekam na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam,
  1. Skąd pomysł na taki tytuł powieści?
  2. Czy przeżył Pan w swoim życiu kryzys wiary?
  3. Jak wyglądały Pana początki pisarskie? To znaczy czy wiedział Pan dokładnie, jakie wartości w swoich książkach chce przekazać Pan czytelnikom?
  Pozdrawiam Katarzyna Żarska ( e-mail katarzyna-zarska@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy taka trudna praca na promie nakręcała pisanie książki, czy wręcz odwrotnie sprawiała problem, aby połączyć oba te zajęcia?
  2. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby jeszcze zrobić?
  3. Zawsze się zastanawiałam jak to jest napisać książkę, czy są to chaotyczne myśli przelewane na papier w przypływach weny, czy pisanie według ustalonego grafiku. Jak wygląda praca pisarza od tej właśnie strony, czyli od początku, od samego powstania pomysłu?
  e-mail: sylwka.sk91@wp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. ruskiewicz68@wp.plniedziela, 22 lutego, 2015

  Witam Pana Piotrze - rozslawił Pan Szczecinek - zrobił sie pan osobą publiczną ,teraz oczy zwrocone ku Panu - jak Pan się teraz odnajduje ? Kiedy ludzie miajni na ulicy rozpoznaja Pana ?Czy odczuwa Pan strach przed napisanien kolejnej powiesci ,ktora może okazac sie nie tak dobra jak poprzednie ? Czy rozwazał Pan Tak ogromny sukces w swoim Debiucie z Bestii ? Z serdecznymi pozdrowieniami - zycze dalszych sukcesów .

  OdpowiedzUsuń
 15. theworlodfbook@gmail.com
  1. Czy pisał Pan z myślą, żeby książka spodobała się jak największej ilości osób, czy też dla własnej przyjemności? Może był inny powód?
  2. Widziałam, że ma Pan wiele spotkań w księgarniach. Czy stresuję się Pan przed każdym z nich, czy może było ich już tyle, że nie robią na Pana wrażenia?

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Czy przed przystąpieniem do pisania książki ma Pan już stricte określoną fabułę; czy bohaterowie, ich losy, zwroty akcji powstają dopiero z chwilą tworzenia powieści?
  2. Proszę nam zdradzić Pana przepis na napisanie dobrej powieści. Co w trakcie pisania jest dla Pana najłatwiejsze, a co najtrudniejsze? Czy pojawia się brak weny twórczej? I czy przed wydaniem pierwszej powieści pojawił się problem ze znalezieniem wydawcy?
  Ma Pan wpływ na wybór okładki do książki?
  3. Czym dla Pana jest pasja i czy wyobraża sobie Pan życie bez niej?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Czasami trudno jednoznacznie stwierdzić, gdzie zaciera się granica pomiędzy gatunkami literackimi, czy jest to thriller czy horror. Czy nie miał Pan problemu z osadzeniem swoich dwóch dotychczasowych książek w konkretnym gatunku? A może to kształtowało się w trakcie pisania?
  2. Przeglądając opinie czytelników na różnych portalach literackich, można dostrzec, że Pana debiutancka powieść zbiera skrajne recenzje – od zachwytów aż po miażdżącą krytykę. Jak Pan na to reaguje, czy debiutantowi jest o wiele trudniej znosić krytykę?
  3. Czy ma Pan, Panie Piotrze coś z bestii?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1.Życie pisze różne scenariusze, a najbardziej przerażający według mnie są właśnie ludzie z krwi i kości. Co Pana najbardziej przeraża w ludziach? Jak scenariusz byłby najgorszym z możliwych?
  2. Którą z książek Kinga uważa Pan za najbardziej przerażającą i czemu?

  okiemmk@gmail.com
  Pozdrawiam ciepło, a konkurs udostępnię na FB;)

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Ostatnio przeczytałam, że pisanie książek to 10% talentu i 90% wytrwałości, jak by Pan odniósł się do tych słów?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedział Pan, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pan spędził i co by robił w tych ostatnich minutach? Oprócz spędzenia czasu z najbliższymi bo tego pragnie każdy z nas.

  Pozdrawiam
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Wykreowanie tak charakterystycznego bohatera, którym jest psychopata, na pewno nie należy do najprostszych. Ponadto jest to bardzo ryzykowne, bowiem czasami można przedstawić go tak, iż nie jest straszny, a wręcz przerysowany i nieciekawy. Zastanawia mnie więc, czym kierował się Pan w rozumowaniu psychopaty? Czy pisząc, wchodził Pan w jego skórę?

  2. Budzi się Pan przypięty do metalowego stołu, nad którym stoi mężczyzna, spoglądający na Pana oczami pełnymi szaleńczego obłędu. Jedynym wyjściem z sytuacji jest rozmowa. Jak przekonałby Pan psychopatę, by pozwolił Pana wypuścić, bądź by choć odwiązał od stołu?

  3. Jaką melodią byłaby Pana książka, gdyby z pokaźnego tomu zamieniła się w ścieżkę dźwiękową?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...