Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 5 lutego 2015

Konkurs z Danutą Pytlak

Danuta Pytlak-zwyczajna kobieta- trochę duch niespokojny, trochę romantyczka. Mieszczuch, marzący o życiu z dala od zgiełku. Kocha książki i zwierzęta. Fotografuje i czasem pisze wiersze. Z wykształcenia politolog. Na co dzień pracownik korporacji. ''Babie lato'' to jej debiut powieściowy.

Recenzja ''Babiego lata'': klik 


  
Dziś macie szansę na bliższe poznanie Danuty Pytlak. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

Dwie osoby, która według pisarki wykażą się najciekawszym pomysłem na pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Babie lato''.

Należy również polubić Fan Page (na Facebooku) fundatora nagród, czyli Wydawnictwo Zysk i S-ka: KLIK

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Literacki Świat Cyrysi
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Danuty Pytlak na temat jej twórczości, zainteresowań itp oraz polubienie Fan Page wydawnictwa na Facebooku.
4. Konkurs trwa od 5 lutego 2015 roku do 10 lutego 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 luty 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Babiego lata''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                             banerek dla zainteresowanych

27 komentarzy:

 1. ja nie nadaję się do zadawania pytań bo większość ludzi ich nei zrozumie xd :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytań nie będę zadawać, bo zawsze trudno mi coś wymyślić, ale poczekam na wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy warto walczyć o swoje marzenia? Czy czasami warto odpuścić tylko po to, aby kogoś nie skrzywdzić? Czy iść za słowami, że "życie jest tylko jedno" i dojść do niektórych rzeczy po trupach?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby jeszcze zrobić?
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę już mam, więc nie będę brała udziału w konkursie, ale życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czym jest dla Pani pisanie powieści o życiu innych ludzi? Czy to przede wszystkim praca, zabawa, a może swoiste wczuwanie się w rolę "Boga", który może, choćby na kartach literatury, ulepszać troszkę ten Nasz świat..:)?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czym jest dla Pani "babie lato"?
  2. Co chciałaby Pani robić na jesieni swojego życia? Czy wie Pani jak ono będzie wyglądało?
  3. Są takie historie, które przywracają nam nadzieję na lepsze jutro. Myślę że taką książką jest właśnie "Babie lato". A co jest w stanie sprawić, że w chwilach smutku lub gorszego dnia, radośniej spogląda Pani w przyszłość? Co poprawia Pani humor?

  Pozdrawiam :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam,
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czy napisanie książki, było dla Pani sposobem na oderwanie się od rzeczywistości?
  2. Czy myśli Pani o napisaniu drugiej części?
  3. Jakie rady przekazałaby Pani osobom, które próbują pisać, a boją się krytyki?
  Wszystkim życzę powodzenia ;-)
  Pozdrawiam Katarzyna Żarska
  ( e- mail katarzyna-zarska@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 9. Od czego to wszystko się zaczęło? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Jakie to uczucie, zobaczyć po raz pierwszy swoja książkę na półce w księgarni?
  2. Jaki zapach najsilniej kojarzy się Pani z latem?
  3. Czy jest jakiś autor/autorka, który Panią inspiruje i zachwyca swoją twórczością?
  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Gdyby zamieniła się Pani w coś słodkiego, co by to było? Dlaczego?

  2. Jakim obrazem byłoby Pani życie? Dlaczego?

  3. Każdy ma na świecie swój azyl. Mój jest oblany słońcem i pachnie polnymi kwiatami... A jak wygląda Pani azyl?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 12. 1) Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją pierwszą książkę, to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.? Czy wręcz przeciwnie, była Pani pewna sukcesu?
  2) „Człowiek jest jak garderoba- ściera się i niszczy. Musi jednak wytrzymać wszystkie rzeczy, które mu się przytrafią w życiu i nawet po upadku wracać do pionu”- możemy przeczytać w książce „Profesor Tutka” Jerzego Szaniawskiego.
  Czy pisząc „Babie lato” dopadł Panią w pewnej chwili jakiś większy kryzys? Jeśli tak, to jak Pani sobie z nim poradziła? Jeśli nie, to czy może nam Pani zdradzić, co pomagało Pani w pisaniu kolejnych stron?
  3) Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Pisarz, który był dla Pani zawsze inspiracją? :)
  2. W jaki sposób radziła sobie pani ze stresem (i oczywiście nadal radzi) podczas pisania książek? W końcu to niełatwe zajecie. :)
  3. Czy bierze Pani do siebie niepochlebne komentarze na temat Pani książek czy wrecz przeciwnie, raczej jest Pani pewna siebie i wie, że to tylko zazdrość i nie bierze Pni tego na poważnie?

  karka0912@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytanie mam tylko jedno : Jak dużo potrzeba odwagi i wysiłku żeby zdecydować się opublikować swoją twórczość?
  dorotaczekolada@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Muszę się zastanowić nad pytaniami ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzień dobry :)

  1. Masłowska, Rudnicka i wielu innych pisarzy zadebiutowało w bardzo młodym wieku, Pani pierwsza powieść ukazuje się dopiero teraz, dlaczego? :)
  2. Czy "Babie lato" było jednorazową przygodą pisarską czy ma Pani w planach wydanie kolejnych powieści?

  Pozdrawiam
  bassia5@interia.pl  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jak narodził się pomysł na książkę "Babie lato"?
  2. Czy podczas pisania "Babiego lata" miała Pani takie momenty,w których nie wiedziała,co pisać dalej,zabrakło Pani pomysłów?

  olgitarose@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Życzę biorącym udział powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 19. No proszę - kolejne dotychczas nieznane mi nazwisko.

  OdpowiedzUsuń
 20. 1.Wielu ludzi obecnie stwierdza, że rzadko czyta książki. Są wśród nich i tacy, którzy w ciągu roku nie przeczytają ani jednej. Jak Pani myśli, czy możliwe jest pełnowymiarowe i pełnowartościowe życie bez literatury? Czy istnieje jej jakiś dobry zamiennik?
  2.Jaką zasadą kieruje się Pani podczas pracy twórczej –pisania?
  3.Proszę dokończyć zdanie: „Dobry pisarz to…”
  Pozdrawiam serdecznie
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Jestem ciekawa, jaki będzie wywiad, poza tym, że świetny jak wszystkie rozmowy u Ciebie. O Babim lecie sporo już czytałam. Do mnie książka dotrze za mniej więcej tydzień z Polski przyjedzie. Jestem jej niezmiernie ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 22. W jakim stopniu (procencie) "Babie lato" jest fikcją literacką, a ile jest tam faktów - czyli realnych zdarzeń, choćby tylko zasłyszanych, bądź osobistych Pani obserwacji?
  (nie śmiem pytać ile jest tam Pani samej, bo może nie wypada...)

  bogusiam24@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. 1 - kto pierwszy dostąpił zaszczytu poznania Pani twórczości? przeczytania pierwszego wiersza?
  2 - czyja opinia dotycząca "Babiego lata" znaczy dla Pani najwięcej? kto jest najważniejszym recenzentem? i czy oczekuje Pani od tej osoby zapewnienia, że książka jest świetna czy może konstruktywnych rad co należałoby dopracować w przyszłości?

  pozdrawiam serdecznie :)
  sallybrovn@wp.pl
  fb jako Elzbieta DuzeJot

  OdpowiedzUsuń
 24. 4. "– Jeanno, kobiety potrafią kochać o wiele mądrzej niż my! One nie kochają mężczyzny dla jego wyglądu. Nawet jeśli on się im bardzo podoba. – Joaquin westchnął błogo. – Kobiety kochają cię przez wzgląd na twój charakter. Twoją siłę. Twoją mądrość. Albo dlatego, że potrafisz zaopiekować się dzieckiem. Bo jesteś dobrym człowiekiem, masz honor i godność. One kochają cię inaczej niż mężczyzna kobietę. Nie z powodu kształtnych łydek ani nie dlatego, że w swoim garniturze budzisz zazdrość u jej koleżanek z pracy. Owszem, istnieją też takie kobiety, ale są tylko jak zły przykład dla innych" (Nina George "Lawendowy pokój"). Co sądzi Pani o tym cytacie? Czy uważa Pani, że kobiety i mężczyźni inaczej kochają? Co dla kobiet jest ważne w miłości, w wyborze Tego Jedynego?
  2. „Podróże kształcą”, zatem czy lubi Pani podróżować? Szukając inspiracji do nowej książki dokąd udałaby się Pani w podróż? Jaki to mógłby być kraj i dlaczego akurat ten?
  3. Jako mała dziewczyna marzyłam o zawodzie nauczycielki, miałam swoją klasę, dziennik i tablicę. Moje marzenia mogą się jeszcze ziścić… O jakim zawodzie marzyła Pani w dzieciństwie? Czy już jako mała dziewczynka myślała Pani, że zostanie Pani właśnie pisarzem? Kiedy zrodziła się ta idea?
  Dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam,
  izka3@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Wychowałam się na wsi, co oznaczało dla mnie brak dostępu do kina, teatru czy lekcji baletu, brak wakacyjnych wyjazdów (w lecie jest za dużo pracy w polu, aby móc sobie pozwolić na wolne), brak czasu na odpoczynek w innym dniu niż niedziela. Oczywiście dostrzegam też wiele plusów życia na wsi :) Czy bycie "mieszczuchem" to dla Pani zło konieczne, bo tak się ułożyło, czy jednak tęskniłaby Pani za zgiełkiem, gdyby przeprowadziła się w jakieś spokojne miejsce, z daleka od cywilizacji? :)
  2. Jako osoba kochająca książki zapewne dość wysoko postawiła sobie Pani poprzeczkę, pisząc "Babie lato". Ktoś mądry kiedyś powiedział mi, że powinnam porównywać się z lepszymi od siebie, aby się doskonalić, a nie tymi gorszymi, aby czuć się "wspaniała". Co ceni sobie Pani najbardziej w książkach? Czy inaczej, jakie cechy powinna mieć powieść, aby przypadła Pani do gustu?
  3. „Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi.” – tak mówiła Valancy w „Błękitnym zamku” Lucy Maud Montgomery. Zgadza się Pani z tą opinią? Czego Pani boi się najbardziej?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Danutą! https://www.facebook.com/events/421462394705701/

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...