Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

środa, 10 lutego 2016

Co naprawdę lubimy czytać?

 
Największy plebiscyt dla czytelników w Polsce już 1 lutego wystartował. Prawie 3 miliony internautów wybierze Książki Roku 2015. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek.
O miano Książki Roku będzie ubiegać się blisko 200 dzieł z 63 wydawnictw. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce m.in.: Michaela Houellebecqa, Harukiego Murakamiego, Stephena Kinga czy Katarzyny Bondy. Zwycięzców poznamy pod koniec lutego. Aby oddać głos należy wejść na stronę www.ksiazkaroku.pl.

Książka Roku zostanie przyznana w 10 kategoriach, m.in.: literatura piękna, literatura faktu czy kryminał. Na podstawie głosów i ocen użytkowników największego serwisu społecznościowego dla polskich czytelników – lubimyczytać.pl. Organizowany po raz pierwszy plebiscyt, już w chwili startu, jest największym głosowaniem dla czytelników w Polsce.

Do tej pory społeczność portalu wystawiła już milion recenzji i oceniła 11 milionów książek. Codziennie serwis lubimyczytać.pl odwiedza blisko pół miliona osób. Prawie 3 miliony użytkowników miesięcznie tworzy prywatne rankingi najlepszych książek wydawanych w Polsce.

Serwis lubimyczytać.pl udowadnia, że w Polsce istnieje naprawdę duża liczba stałych czytelników. Codziennie dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, przeczesują imponującą bazę uzupełniając swoje internetowe biblioteczki, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze, a przede wszystkim pochłaniają i kupują książki. Teraz po raz pierwszy będą mieli okazję wybrać Książkę Roku.
 
  
 Ja już zagłosowałam na swoich faworytów. Teraz kolej na Was :)

28 komentarzy:

 1. Też głosowałam, ale niestety znacznej części z nominowanych książek w ogóle nie czytałam


  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com


  OdpowiedzUsuń
 2. Moje typy też już wskazane:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zagłosowałam już dawno. :) Bardzo fajna akcja, a lubimyczytac.pl jest jednym z tych stron, które odwiedzam codziennie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również już zagłosowałam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem wydaje mi się, że chyba naprawdę nie jest u nas tak źle z czytaniem.

  Jako przykład mogę podać pewną kobietę z mojej rodziny (już nieżyjącą), która czytać nauczyła się dopiero po wojnie, gdy zaczęto masową alfabetyzację, także na wsi. Ona po 4 klasach umiała tylko czytać i podpisać się, ale można z nią było porozmawiać na każdy temat, właśnie dlatego, że jej syn zawsze dbał o to, żeby po pracy w mieście przywieźć jej czasopisma i książki z biblioteki. Do tego była mądra życiowo, a tego rodzaju połączenie (mądrość życiowa, inteligencja i wiedza, oczytanie) zdarzają się - z tego co wiem - niezwykle rzadko.

  Ile tego rodzaju historii można by odnaleźć wokół nas?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już też oddałam swoje głosy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja też już zagłosowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł z tym plebiscytem :). Ja już zagłosowałam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też zagłosowałam. Część z tych książek niestety nie dane było mi przeczytać, ale w wielu kategoriach znalazłam swoje ulubione. :)
  Pozdrawiam
  A.

  OdpowiedzUsuń
 10. Melduje: głos już oddany jakiś czas temu! ;)

  http://swiatraven.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. W większości już głos oddałam; tylko waham się nad kryminałem, bo planuję przeczytać jeszcze jedną książkę z tej kategorii. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo podoba mi się ten plebiscyt :) Swój głos oczywiście oddałam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zagłosowałam, jak najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...