Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. [Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza] ❤

czwartek, 11 lutego 2016

#KultKato - projekt społeczny

 Katowice i okolice!
Lubicie kulturę? Teatr i dobry film? Spotkania z ciekawymi autorami? Wystawy sztuki? Jeśli tak, to powstała inicjatywa specjalnie dla Was!

 Projekt sześciu studentek Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nazywa się #KultKato, a jego celem jest pokazanie, jak wiele wydarzeń ściśle związanych z kulturą dzieje się w samym centrum Śląska. Jeśli myślicie, że te tereny to tylko kopalnie i familoki, to autorki projektu udowodnią Wam, że się mylicie.

 Dziewczyny projekt realizują całkowicie społecznie, nie czerpią z niego żadnych finansowych profitów. Można zapytać dlaczego więc wkładają w niego tyle trudu? Zgodnie odpowiadają, że #KultKato powstało w odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie – młodzi ludzie chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, ale niejednokrotnie nie mają skąd czerpać o nich informacji. Sprawdziłyśmy, czego brakuje nam i naszym znajomym i po prostu postanowiłyśmy to zrobić – dodają zgodnie. 

 #KultKato to nie tylko nazwa projektu, ale także aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android. Pobrać ją można wprost ze sklepu Google Play albo klikając na swoim urządzeniu mobilnym w link http://bit.ly/1nQKQgx

Co aplikacja Wam oferuje?  
- opiera się na geolokalizacji, więc powiadomi Was o wydarzeniach niedaleko Waszej aktualnej pozycji  
- zawiera przewodnik po wydarzeniach, podzielony na funkcjonalne kategorie (dla muzyki, kina, teatru, sztuki, książki, historii), a także pozwala na wybranie ulubionych wydarzeń -
- zawiera też przewodnik po miejscach związanych z kulturą w Katowicach,
- umożliwia udostępnianie ciekawych wydarzeń za pomocą mediów społecznościowych
… i o wiele więcej, a dodatkowo jest niezwykle prosta w obsłudze. Nie ma też charakteru komercyjnego, więc nie znajdziecie w niej reklam i innych denerwujących „przeszkadzaczy”. 

  A jeśli nie macie telefonu z Androidem? Dziewczyny planują poszerzenie oferty, ale póki co zapraszają na swoją stronę internetową: www.kultkato.pl oraz na fanpage: https://www.facebook.com/kultkato/, gdzie również na bieżąco informują o tym, co ciekawego dzieje się w ich mieście! Wszystkie te kanały są z sobą ściśle powiązane, doskonale się uzupełniają, a śledzenie ich sprawia, że nie ominie Was żadne kulturalne wydarzenie w mieście. 

Post powstał we współpracy z ekipą #KultKato.

 To co, ludzie zakochani w kulturze, skusicie się?

14 komentarzy:

 1. Może być to ciekawa sprawa i dobra inicjatywa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Projekt zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Projekt ambitny i do tego z sensem. Tak trzymać dziewczyny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że powstał taki projekt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem pełna podziwu dla osób, którym po prostu się chce. Tworzą, wymyślają, działają, inspirują - i to dla dobra ogólnego, a nie dla własnych korzyści. Przyklaskuję temu pomysłowi i mam nadzieję, że kiedyś dotrze on również w inne rejony Śląska i że również w Częstochowie ktoś pokusi się o tego typu działania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No i projekt świetny! Szkoda, że tak do Katowic daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Mówię zdecydowane TAK takim projektom :-) Oby więcej takich!

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...