Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 3 lutego 2017

ZAPOWIEDŹ: ''Cień burzowych chmur. Spacer Aleją Róż t.1'' Edyta Świętek

Miło mi poinformować, iż mój blog: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI objął patronatem medialnym książkę: ''Cień burzowych chmur. Spacer Aleją Róż t.1'' Edyty Świętek.


„Cień burzowych chmur” to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi Spacer Aleją Róż, traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby, które dzisiaj spoglądają na nas z kart książek historycznych. 

Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. 
 
Jest rok 1949. 
 
W małopolskiej wsi Pawlice zamieszkują zamożni gospodarze, którzy od dawna byli solą w oku najpierw okolicznego ziemiaństwa – Pawłowskich, a po II wojnie światowej przedstawicieli nowej władzy. Pomiędzy głową rodziny, Bronisławem, a Bartłomiejem Marczykiem, bratem wysoko postawionego funkcjonariusza UB, dochodzi do konfliktu. Marczyk poprzysięga zemstę. Na skutek reformy rolnej Szymczakowie tracą gospodarstwo będące owocem pracy kilku pokoleń. We wsi zostaje utworzona spółdzielnia rolnicza, której zarząd obejmuje Bartek.

 
 Mężczyzna zaprowadza własne porządki, uprzykrzając życie ograbionej z majątku rodzinie. Z braku perspektyw Bronek postanawia szukać szczęścia w świecie. Porzuca dotychczasowe życie rolnika i podejmuje pracę przy budowie Nowej Huty. Po pewnym czasie dołącza do niego młodsza siostra Julia, uciekająca przed nienawiścią Marczyka. 

Cóż to jest za powieść! Poznajcie zupełnie nowe, zaskakujące wcielenie Edyty Świętek. Cień burzowych chmur to mocne rozpoczęcie sagi Spacer Aleją Róż, a że apetyt rośnie w miarę jedzenia… ja już czekam na drugi tom!
Magdalena Majcher, autorka m.in. Stanu nie! błogosławionego, recenzentka

*
 
Wreszcie historia Nowej Huty znalazła się na kartach powieści - Cień burzowych chmur !!! To zasługa Edyty Świętek. Gorąco zachęcam do przeczytania pierwszego tomu sagi: Spacer Aleją Róż.
Łukasz Zarodkiewicz, nowohucianin od urodzenia, działacz lokalny. &„Cień burzowych chmur” to powieść, która nie tylko fascynuje ciekawą intrygą i świetnie nakreślonymi postaciami bohaterów, ale i przeraża realizmem opisów życia w powojennej Polsce. Autorka zręcznie wkomponowała dzieje rodziny Szymczaków w obraz zachodzących przemian, obnażając absurdy i niegodziwości wczesnego PRL-u. Smaczku dodaje rodzinna waśń, zrodzona z zawiści i zbrodni, a wiodąca ku krwawej zemście.
Hanna Greń, autorka Cynamonowych dziewczyn
  
PREMIERA 14 lutego!

  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  

Recenzja już niebawem. Będą też konkursy 😊
 
Skusicie się?

19 komentarzy:

 1. Cis w tej powiesci jest, ze mam ochotę ja przeczytać. Ogolnie ciekawią mnie czasy końca wojny i powojenne i to, jak ludzie sobie radzili

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna okładka i przepiękna fabuła. Po prostu łał!

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem lubię twórczość tej autorki, więc możliwe, że się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie bardzo, bo uwielbiam sagi z historią w tle. Mam tylko nadzieję, że skoro zapowiadanych jest pięć tomów, to akcja nie będzie zbyt rozwlekła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Autentyczność zdarzeń bardzo mnie intryguje. Będę miała tę sagę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam już, że ra książka jest świetna. Chyba się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje. W książce moje krakowskie klimaty :), mimo że Nowa Huta nie jest mi dobrze znana, ale to blisko...
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 8. Niech no ja tylko ogarnę się z marazmu i fundusze pozwolą to chętnie sięgnę po tą książkę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno się skuszę, moje klimaty!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jako prezent od męża na Walentynki zażyczyłam sobie właśnie tę powieść, bo twórczość autorki uwielbiam i nie mogę doczekać się, aż w końcu przeczytam i tę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam historie osadzone w takich czasach :)
  Z chęcią się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapowiada się ciekawie :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Aż pięć tomów, sporo. Jestem zainteresowana

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję! ;) Niestety 5 tomów, to trochę dla mnie za dużo, preferuję raczej trylogie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...