"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

piątek, 24 lutego 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Anna Tabak

   Anna Tabak - ur. 27 grudnia 1990r. w Krośnie, od kilku lat mieszkam w Krakowie. Ukończyłam finanse i rachunkowość – studia licencjackie i zarządzanie - studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracuję w jednej z krakowskich korporacji, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. 

 Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą 16-miesięcznego chłopca. Z natury rasowa introwertyczka, kocham ciszę, spokój i piękno natury. 

 Prowadzę bloga http://annatabak.pl/, na którym dzielę się swoimi zainteresowaniami, przemyśleniami, migawkami z życia. Również fragmenty „Bursztynowego Anioła” dawno temu publikowałam na blogu i to właśnie pierwsze ciepłe komentarze czytelników pomogły mi uwierzyć w siebie jako autorkę. Pisanie jest moją pasją, już jako mała dziewczynka wymyślałam i zapisywałam przeróżne historie. Nie wyobrażam sobie dnia bez ciekawej lektury. Książki to mój sposób na odpoczynek, na naukę, na podróżowanie, na refleksję, na... książki są dobre na wszystko! 
 
 Poza pisaniem i czytaniem uwielbiam robić zdjęcia i malować farbami olejnymi – choć to hobby na razie zeszło na dalszy plan. Moją słabością, z którą bezskutecznie walczę od lat, jest czekolada. Ale z drugiej strony… co to za życie bez czekolady? :) 50 faktów o mnie: http://annatabak.pl/50-faktow-o/

 Dziś macie okazję bliżej poznać Annę Tabak. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze ok. 30, na które odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.  

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki,,Bursztynowy Anioł'' - recenzja: klik.

 
     Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
     FanPage wydawnictwa na Facebooku: klik

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

Do dzieła kochani!!!


Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Annie Tabak na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 24 lutego 2017 roku do 28 lutego 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 7 marca stycznia 2017 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ''Bursztynowy Anioł'' Anny Tabak.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

32 komentarze:

 1. 1. Czy postaci, które tworzy Pani w swojej książce są zaczerpnięte z Pani otoczenia (ich cechy, wygląd, imiona), czy może są one od początku do końca wytworem wyobraźni?


  2. Czy w Bursztynowym Aniele znalazły się strony (wątki, postaci), które podczas pracy nad książką, albo późniejszą redakcją, musiały zostać usunięte? Jeśli tak to czy może Pani powiedzieć czego dotyczyły?


  Adres: rentilka90@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Pani w jakiś sposób utożsamia się ze swoją bohaterką, jeśli tak to proszę to przybliżyć?

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy ma Pani ulubionych pisarzy, którzy są wzorem dla Pani i Ją inspirują?
  2. Co jest dla Pani życiowym priorytetem, praca, kariera, rodzina, a może coś zupełnie innego?
  Beata
  beata.gor@opoczta.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. W recenzjach "Bursztynowego Anioła" da się zauważyć, że przedstawiła Pani różne oblicza miłości. Czy trudno jest pisać o miłości, uczuciach, a przy tym podać to wszystko w optymistyczny sposób?
  2. Bohaterka Pani powieści - zakręcona Aśka - najpierw działa, potem myśli. Czy w Pani również od czasu do czasu drzemie taka spontaniczność?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Nie czytałam Pani książki ani bloga, w jaki sposób zachęci mnie Pani abym spośród innych książek wybrała "Bursztynowego Anioła" i zajrzała na blog?

  2. Czy czyta Pani Synkowi książki przed snem? Jeżeli tak to jakie, jeżeli nie to dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czy lubiła Pani czytać lektury szkolne? Jeśli tak, to która spodobała się Pani najbardziej i dlaczego?

  2. Woli Pani czytać książki czy je pisać?

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Jakie znaczenie, rolę odgrywa w Pani życiu bursztyn?

  Pozdrawiam, Martucha.

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Znaleźć bursztyn to prawdziwa sztuka. Tyle razy szukałam bursztynku nad brzegiem morza, ale się nie udało. Może Pani jest szczęśliwą posiadaczką tego ,,bałtyckiego złota"? A może bursztyn - kamień posiadający wiele właściwości stanowi miłość, szczęście, praca, albo ktoś bardzo dla Pani ważny?
  2. Poszczególne gody małżeńskie mają swoje nazwy. Zastanawia mnie dlaczego 44 rocznica to tzw. gody bursztynowe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klara D. fajne pytanie 2. Sama chciałabym wiedzieć dlaczego tak się ta rocznica nazywa. :)

   Usuń
 9. Jeśli można, to nie omieszkam zapytać i Ja:

  1. Pani Anno, co w procesie pisania jest dla pani istotne, dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu końcowego (przy założeniu że jest pani zadowolona, gdy książka jest ukończona ^_^)?
  Czy to "coś", "ktoś" a może "Gdzieś" ? Lub jeszcze inna kwestia?

  2. Czy jest temat, zagadnienie, którego pani nie chce poruszać w swoich historiach ? Przepraszam jeśli wykazałem się nietaktem, interesuje mnie jednak czy autorka/autor miewają tematy przy których czują się mocno niekomfortowo i tym samym, chcą uniknąć ich eksplorowania w procesie pisania.

  :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy wierzy pani , że każdy z Nas ma swojego Anioła Stróża? A może kiedyś on wlaśnie pani pomógł ?
  Czy wierzy pani w miłość od pierwszego wejrzenia ?
  Pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Moment, w którym trzeba pogodzić się z rozstaniem jest ważnym etapem w życiu. To jak się go przeżyje z pewnością ma wpływ na przyszłość i postrzeganie miłości. Nie wiem w jaki sposób poradziła sobie bohaterka "Bursztynowego Anioła", ale ciekawi mnie, czy według Pani jest jakieś uniwersalne "lekarstwo" na tę "przypadłość" np. podnoszenie na duchu tekstem "nie ten to inny"?

  2. Finsnse i rachunkowość... Czy wybrała Pani ten kierunek z zamiłowaniem - jeśli tak - proszę wskazać, co Panią w nim zainteresowało.

  Paulina H.

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jedna z recenzentek na portalu Lubimy czytać przypisała Pani książkę do kategorii New Adult. Czy Pani sama, pisząc, myślała o NA, czy też tworzyła Pani spontanicznie, zupełnie się nie przejmując modnymi kategoriami?
  2. Tytuł, jaki Pani wybrała, jest bardzo piękny, lecz jednocześnie bardzo ryzykowny. Nie obawiała się Pani, że książka może przepaść w gąszczu innych "anielskich" tytułów ("Kryształowy anioł" - Grochola, "Anioł do wynajęcia" - Kordel etc.)?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 13. Wychowywała się Pani w tych latach, co ja. Dlatego bardzo ciekawi mnie, jakie książki towarzyszyły Pani w dzieciństwie. Które z nich są najbliższe Pani sercu? I czy stanowią one dla Pani inspirację podczas pisania?

  Monika Halman

  OdpowiedzUsuń
 14. Biorę udział!
  1. Mnie ciekawi, jak p. Anna Tabak wybierze najciekawsze pytanie z tych wszystkich wymienionych? Każde pytanie jacy tu uczestnicy wymienili jest inspirujące!
  (aleksandrag56@onet.pl)

  OdpowiedzUsuń
 15. Biorę udział!

  1. Jaka była Pani miłość...? nie chcę tutaj dopytywać o wielkie szczegóły, ale czy było łatwo, miło i przyjemnie czyli miłość od pierwszego wejrzenia (grom z jasnego nieba) czy wręcz miłość budowana krok po kroczku?

  2. Co dalej, po Bursztynowym Aniele, może czas na kryminał albo jeszcze inny gatunek w Pani wykonaniu?

  pozdrawiam iza380@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Pani Anno...co Pani widzi,gdy zamyka Pani oczy,a otwiera serce..:)?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy Pani nastrój przekłada się na to co Pani pisze? Czy po czynach Pani bohaterów można zauważyć, którą część książki pisała Pani z uśmiechem, a którą w złe dni?

  monia12320@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Życzę wszystkim powodzenia i czekam na wywiad! ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czy wydawnictwo Zysk i S-ka było pierwszym wydawnictwem do którego wysłała Pani swoją książkę czy wcześniej już jakieś wydawnictwo książkę odrzuciło?
  2. W punkcie 36 na stronie o faktach o sobie napisała Pani, że stresują Panią wystąpienia publiczne. Niedługo zaczną się pewnie Pani spotkania z fanami i różne wystąpienia publiczne. W jaki sposób przygotowuje się Pani do tych wydarzeń?
  silwana2@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Czy ma Pani w swojej biżuterii jakieś bursztyny?
  2. Jaka jest Pani ulubiona książka (jeżeli oczywiście można się na jedną zdecydować) i po jaki gatunek zdarza się Pani sięgać najczęściej?

  Pozdrawiam
  gosia.s012@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Załóżmy, że na 24 godziny mogłabyś przenieść się do świata przedstawionego w dowolnej powieści. Jaką powieść wybierasz i dlaczego właśnie ją?
  2. Jakie jest Twoje ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy, załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa. Jakie powinna mieć według Ciebie składniki?

  Pozdrawiam, Iza.
  po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Miło mi, że mogę zadać Pani pytania.
  1. Jest Pani wielką miłośniczką czekolady.Jaki deser z użyciem tego smakołyku najbardziej pobudza Pani kubki smakowe i czy potrafiłaby opisać oryginalnymi słowami czekoladę tak by zachęcić do jej spróbowania tych, którzy jej nie jedzą?
  2.Bursztynowy Anioł to tytuł, który bardzo zachęca do przeczytania Pani książki. Przynajmniej mnie, może dlatego, że uwielbiam Anioły, które kojarzą mi się z czymś dobrym. Skąd zaczerpnęła Pani inspirację na ów tytuł? Jaka książka przeczytana przez Panią mogłaby być dla Pani Aniołem np w trudnej dla Pani chwili?
  Bernadeta Rohda

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Lubi Pani cytaty. Który jest Pani ulubionym, najbardziej motywującym?
  2. Powiedziała Pani o sobie, że chciałaby umieć dobrze pisać. Kto jest dla Pani "literackim guru", niedościgłym ideałem w zakresie formułowania myśli i operowania słowem?
  Pozdrawiam serdecznie!
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. A ja wyczytałam o Pani, że jest romantyczką. Stąd ciekawi mnie... jak wyglądałaby Pani idealna randka? A może już taką Pani przeżyła?
  2. Opowie nam Pani jakiś swój najbardziej szalony sen, taki, który naprawdę mocno zapadł w pamięć?
  gabrysiek96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Jak zachęciłaby pani osoby nieczytające do czytania?
  2. Wyczytałam, że uwielbia pani robić zdjęcia oraz z młodości chciała zostać fotografem. Skąd to właśnie zainteresowanie? Co lub kto panią pchnął w ten kierunek? Pozdrawiam cieplutko❤

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...