"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 2 lutego 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Natalia Nowak-Lewandowska


                 Natalia Nowak-Lewandowska 
 
Miłośniczka psów, morza i ostrego rocka. Pełna sprzeczności ekstrawertyczka, która nie potrafi ukrywać swoich emocji. Analizowanie uczuć i relacji społecznych stanowi jej pasję i jednocześnie przekleństwo. Przekonała się, że może żyć tylko w mieście, a im większe i głośniejsze, tym lepiej. Zaczęła pisać z przekory i wpadła we własne sidła. Zadebiutowała powieścią ,,Pozorność'' - recenzja: klik


 Dziś macie okazję bliżej poznać Natalię Nowak-Lewandowską. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze ok.20 i na nie odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Pozorność''.
 
 

Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. 
 
Do dzieła kochani! Naprawdę warto, bo do wygrania mocny debiut autorki.
 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Replika.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Natalii Nowak-Lewandowskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 2 lutego 2017 roku do 7 lutego 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 14 lutego 2016 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ,,Pozorność'' Natalii Nowak-Lewandowskiej.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

36 komentarzy:

 1. Czekam w takim razie na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Jest Pani miłośniczką psów. Czy ma Pani ulubioną książkę, której bohaterem jest pies? Jeśli tak, to jaką i dlaczego właśnie ta?

  2. Większą przyjemność sprawia Pani pisanie czy czytanie książek?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jakimi cechami - wg Pani - powinien charakteryzować się dobry pisarz, a które z nich przeszkadzają w tym zawodzie?
  2. Jakie znaczenie ma dla Pani słowo - jest dla Pani niezmiernie ważne czy jest to tylko zlepek liter?

  Pozdrawiam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. 1.Jaka jest według Pani różnica między pisarzem, a autorem i czy w ogóle jest?
  2. Co sądzi Pani o blogerach ksiażkowych?

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Czy podczas pisania lubi Pani mieć ciszę ?
  2. Czy pisze Pani systematycznie każdego dnia czy raczej w/g nastroju ?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jak wiadomo, przemoc w rodzinie to trudny temat. Czy miała Pani jakiś konkretny cel pisząc tę książkę?
  2. Czy Pani zdaniem kat też może być lub stać się ofiarą - np. ofiarą samego siebie?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1.Co skłoniło Panią do napisania książki o tak trudnej i bolesnej tematyce, bo przecież problem przemocy domowej jest niezwykle ciężkim tematem, moje wyrazy uznania za tak mocny debiut!
  2.Jako osoba kochająca muzykę nie mogę nie zadać pytania o preferencje muzyczne. Ostry rock, czyli...
  beata.gor@opoczta.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak Pani uważa, czy dzisiejszy świat, a co za tym idzie i współcześni mu ludzie są przepełnieni pozorami? Jeśli tak, to dlaczego?

  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  2. Jest Pani miłośniczką psów. Co jest w nich takiego, ze czasami ich Pani nie lubi?

  Pozdrawiam,
  Martucha

  OdpowiedzUsuń
 11. Skad pomysł na ksiazke? Dlaczego właśnie taki tytuł ? Długo zastanawiała się Pani nad imionami?

  OdpowiedzUsuń
 12. Monika Niedźwiedźpiątek, 03 lutego, 2017

  Dzień dobry, jestem trochę ciekawska z natury (mam nadzieję, że nie wścibska) i zastanawiam się, w jaki sposób przygotowywała się Pani do napisania książki oraz jak wyglądała w Pani przypadku praca nad jej zapisem?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Wydana przez kogo ocena książki napisanej przez Panią ma dla Pani największe znaczenie? Czyje zdanie w tym temacie liczy się najbardziej? Co skłoniło Panią do napisania pierwszej książki? Czy ma Pani w planach wydanie kolejnych?
  2. Jakie jest Pani największe marzenie, które chciałaby Pani spełnić? A jakie już udało się spełnić? Oraz jakie jest Pani największe marzenie literackie?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Bardzo podoba mi się okładka Pani powieści. Ta cienka nitka łącząca dwoje ludzi, która tak szybko się splotła, ale jak szybko może się też zerwać. Z czasem ta nitka zaczyna drgać, a siedzące spokojnie na niej ptaki ulatują w popłochu. Czy właśnie takie ma być pierwsze wrażenie po jej zobaczeniu? Może skrywa coś jeszcze, czego nie zauważyłam?
  2. Wierzę, że analizowanie czyichś uczuć i relacji może być przekleństwem, ale czy spotkała się Pani z tym, że "Pozorność" zdążyła już komuś otworzyć oczy i pozwoliła powiedzieć STOP jego toksycznej rzeczywistości?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Co pomaga skupić się Pani pisząc książkę? Ma Pani jakieś ulubione piosenki, ulubioną herbatę czy coś podobnego, dzięki której ma Pani wenę do pisania?
  2. Jak dobrała Pani okładkę do książki? Skąd pomysł na akurat tę?

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Ile ma pani psów?
  2. Od kiedy zaczęła się pani interesować pisaniem książek?

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Kupiła pani swoje psy u hodowców czy przygarnęła je pani ze schroniska? Jest pani zwolenniczką adopcji zwierząt?

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Czy po napisaniu książki poruszającej tak trudny temat, musiała Pani zrobić sobie odpoczynek od pisania, by ochłonąć po tak emocjonującej historii? Zwłaszcza, że to debiut, a podobno do pierwszych książek zawsze ma się największy sentyment.
  2. Czy gdyby Pani książka miała możliwość ekranizacji, zgodziłaby się Pani? Kogo widziałaby Pani w głównych rolach?
  Pozdrawiam!
  amandaasays@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. 1) Pani debiutancka powieść porusza kwestię niezwykle istotną, ale trudną, która wzbudza wiele emocji. Podobnie jest z niektórymi piosenkami – poruszają i długo nie dają o sobie zapomnieć. Czy jest taki utwór, który na Pani wywarł podobne wrażenie?

  2) Patrząc na księgarniane półki, nietrudno dostrzec mnóstwo nazwisk autorów przeróżnych książek. Każdy z nich proponuje swoją twórczość, ale, jak sądzę, w pewien sposób też rywalizuje o czytelnika z „kolegami po fachu”. Stąd też moje pytanie. Czy sądzi Pani, że możliwa jest przyjaźń pomiędzy autorami, taka prawdziwa i szczera?

  Pozdrawiam,
  Edyta :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Są bohaterowie, z którymi przez te kilkaset stron czytelnik zaprzyjaźnia się tak mocno, że trudno się z nimi rozstać. Są takie urocze miejsca, piękne czasy, że z wielką chęcią przeniósłby się do nich choć na chwilę. I stąd też moje pytanie: w jakiej książce mogłaby Pani zamieszkać? Jaka historia kusi tak bardzo, że z chęcią stałaby się Pani jej częścią?

  OdpowiedzUsuń
 21. Do jakich czasów historycznych chciałaby się Pani przenieść choćby na godzinkę, dlaczego? Pytanie drugie, jakie uzależnienie z dzieciństwa towarzyszy Pani teraz?Mówi się, że z pewnych rzeczy się nie dorasta. co to jest?

  OdpowiedzUsuń
 22. Zaczęła Pani pisać z przekory. Czy do końca ona Panią kierowała, czy przerodziła się w chęć idącą z wnętrza, pasję, czy coś jeszcze?

  Jakby nie pies, to co?
  Katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Czy jest jakiś autor, którego twórczość szczególnie sobie Pani ceni?
  2. Jeśli tak, czy jego/jej twórczość wpłynęła jakoś na pani prozę, albo samą decyzję o zajęciu się pisarstwem?
  Paulina B.

  slodkinieprzyjaciel@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Jest Pani miłośniczką psów, czy wyobraża sobie Pani świat w którym nie ma naszych kochanych pupili, a zamiast tego wychowujemy rośliny, które zdobyły możliwość poruszania się?

  2.Czy oglądała pani "Harrego Pottera"? Jeśli tak to jaka jest Pani ulubiona postać? I czy Pani również chciała aby Harry i Hermiona byli razem ?

  kasia_p1@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam,
  1. Krytykujemy świat na wiele sposobów, równocześnie nie mogąc oderwać od niego wzroku. Styl którego zagranicznego autora/autorki, mimo niegasnącej krytyki byłaby Pani w stanie bronić?
  2.Kocha Pani psiaki, które według wielu są aniołami na ziemi, w których oczach nie raz i nie dwa można odczytać bliskość, tajemnicę, drugie życie. Czy może Pani przywołać jakieś niesamowite wydarzenie związane z ukochanym psem?

  OdpowiedzUsuń
 26. I ja chętnie dowiem się więcej o autorce :)
  Pytanie 1 (trudne): Czytając recenzję "Pozorności" przypomniały mi się rozważania o tym, czy każdy ma w sobie pierwiastek zła? Czy rodząc się człowiek jest dobry czy zły? Dzieci to przecież takie słodkie, kochane istoty, ale z drugiej strony są bardzo egoistyczne i trzeba wysiłku, aby je tego oduczyć. Jaka zatem jest ludzka natura, jak uważasz?
  Pytanie 2 (łatwe): Czy Twój mąż czytał "Pozorność" czy nie sięga po książki, nazwijmy je umownie, "kobiece"?

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Czy ma Pani jakąś liczbę, rytuał, powiedzenie czy rzecz, która przynosi szczęście?
  2. Gdyby Pani mogła stać się na jeden dzień bohaterem jakiejś książki bądź filmu, co by to był za tytuł i dlaczego akurat ten?

  gabrysiek96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Co skłoniło panią do napisania tego rodzaju powieści?
  2. Czy ma pani jakieś zainteresowania, oprócz pisania oczywiście?

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. W "Pozorności" podejmuje Pani trudny, ale ważny i aktualny temat przemocy domowej. Czy uważa Pani, że zawsze i za wszelką cenę, nawet wbrew osobie krzywdzonej, należy próbować jej pomóc?
  2. W swojej książce przedstawia Pani pozorność relacji międzyludzkich w społeczeństwie. Jak Pani myśli, dlaczego w dzisiejszych czasach nasze życie, kontakty z innymi polegają na pozeranctwie, udawaniu? Dlaczego po prostu tak trudno jest nam być sobą, zacząć mówić o tym, co nam się nie podoba?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. 1. Gdyby miała Pani wybierać pomiędzy napisaniem książki w sposób niezgodny ze swoimi przekonaniami tak aby otrzymać ważną nagrodę literacką a tworzeniem zgodnie ze swoim sumieniem, co by Pani wybrała? Dlaczego taki wybór?
  2. Z jakim pisarzem chciałaby Pani podjąć współpracę? Proszę o uzasadnienie wyboru.

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Co byłaby Pani w stanie poświęcić dla spełnienia swoich planów/marzeń? Czy musiała Pani kiedyś podjąć tak trudną decyzję?
  2. Jaka książka w największym stopniu wpłynęła na Pani życie? Dlaczego ta pozycja?
  e-mail: mi61@wp.pl
  Pozdrawiam
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 32. 1. Czy lubi Pani zespół U2? :)
  2. Gdyby trzeba było wybrać w życiu tylko jedną rzecz, do której miałoby się dostęp, zrezygnowałaby Pani z książek czy muzyki?
  mylene17@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 33. 1. Jakie to uczucie zobaczyć swój debiut na półce w księgarni - czy tak je sobie Pani wyobrażała?
  2. Oprócz licznych historii nastawania na ludzkie życie, zdrowie, godność, którymi codziennie epatują media, coraz częściej pojawiają się też te dotyczące okrucieństwa ludzi (nawet dzieci) wobec zwierząt. Czy sądzi Pani, że można tę całą przemoc ukrócić, czy jest to w ogóle realne?
  Pozdrawiam
  melisa2004@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...