Życie jest krótkie. Nie marnuj go na rzeczy, które nie są ważne. Skup się na tym, co ma dla Ciebie sens i daj z siebie wszystko. [Steve Jobs] ❤

piątek, 5 października 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Małgorzata Hayles, Magdalena Kawka

Magdalena KawkaMagdalena Kawka. Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarz, z upodobania wolny strzelec. Szczęśliwa, że dla tych elementów udało jej się stworzyć wspólną przestrzeń. Współpracowała z magazynami zajmującymi się problematyką wychowania. Jest autorką poradnika dla rodziców Przygody Kosmatka kilkulatka. Ponadto spod jej pióra wyszły: Sztuka latania, Alicja w krainie konieczności, Wyspa z mgły i kamienia oraz Rzeka zimna. Za tę ostatnią dostała nagrodę na FLK w Siedlcach w 2012 roku. W 2014 roku ukazała się kolejna powieść ''W zakątku cmentarza, czyli koniec wieczności''. Wspólnie z Robertem Ziółkowskim napisała książkę Tuż za rogiem, traktującą o trudnych relacjach w małżeństwie. W 2015 roku premierę miał pierwszy tom powieści ''Pora westchnień, pora burz''.

MaÅ‚gorzata HaylesMałgorzata Hayles. Urodziła się w 1973 r. w Świebodzinie. Absolwentka filologii angielskiej w Poznaniu, z zamiłowania – anglofilka. Przez chwilę mieszkała w Londynie, by ostatecznie wybrać Poznań, w którym żyje do dziś z mężem, dziećmi i kotem Zgredkiem. Wśród swoich pasji wymienia czytanie, modę w brytyjskim stylu Pin-up – jest jej gorącą ambasadorką w Polsce – a także spotkania z przyjaciółkami na poznańskiej starówce, którą uważa za jedną z najbardziej urokliwych w kraju. Pisze od zawsze, co nie znaczy: zawsze. Przez pewien okres związana była z Portalem Literackim (www.portalliteracki.pl). W świecie, w którym coraz więcej ludzi mówi, a coraz mniej słucha, pisze wtedy, kiedy czuje, że historia dojrzała do opowiedzenia. W ten właśnie sposób powstała "Tymczasowa" – jej powieściowy debiut.

  Dziś macie okazję poznać bliżej panią Magdalenę Kawkę i panią Małgorzatę Hayles. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorkom swoje pytania (maksymalnie po 2 pytania do każdej z autorek). Na wszystkie pytania autorki odpowiedzą w osobnym poście, w formie wywiadu.

    Dwie osoby, które zdaniem autorek (każda z nich wybierze swojego faworyta) zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Kobiety nieidealne. Magda''

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

 Do dzieła kochani!!!

PS. Proszę również zaznaczyć do kogo kierujecie dane pytanie poprzez wpisanie inicjałów danej autorki np. MK lub MH

 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Replika.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Magdalenie Kawce oraz pani Małgorzacie Hayles na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 5 października 2018 roku do 10 października 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 18 października 2018 roku.
6. Nagrodą są 2 egzemplarze powieści ''Kobiety nieidealne. Magda''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

17 komentarzy:

 1. MK
  1. Co rozumie Pani pod pojęciem idealnej i czy uważa Pani, że ideały istnieją?
  2. Co jest dla Pani najtrudniejsze w pisaniu?
  HK
  1. Co rozumie Pani pod pojęciem idealnej i czy uważa Pani, że ideały istnieją?
  2. Po jaką literaturę sięga Pani najczęściej?

  OdpowiedzUsuń
 2. MK & MH:
  1. "Kobiety Nieidealne" to IDEALNA powieść o każdej, a także dla każdej z nas. Jakie (względem obydwu Pań) są najpiękniejsze cechy charakteru / osobowości kobiety nieideanej? Co sprawia, że w tej swojej niedoskonałości jest taka cudowna?

  MK:
  2. Z kim jeszcze w duecie chciałaby Pani napisać książkę?

  MH:
  2. Czy łatwiej / trudniej jest mówić i komuś doradzać, czy też prościej / ciężej jest milczeć i go wysłuchać?

  Serdecznie pozdrawiam! 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszka Piszczatowskapiątek, 05 października, 2018

  M.H. 1.W książce są kobiety takie zwyczajne z problemami,z różnymi wyborami,takie jak my.Czy któraś z nich przypomina ,odzwierciedla życie np,Pani przyjaciółki,sąsiadki,wzorowała się Pani na kimś z otoczenia, na przeżyciach koleżanki i to skłoniło napisać o trudnych chwilach, przyjaźniach itp.? 2.Czy wybór imion ,,Magda,, i ,,Iza,, był przypadkowy? M.K. 1.W książce są kobiety takie zwyczajne z problemami,z różnymi wyborami,takie jak my.Czy któraś z nich przypomina ,odzwierciedla życie np,Pani przyjaciółki,sąsiadki,wzorowała się Pani na kimś z otoczenia, na przeżyciach koleżanki i to skłoniło napisać o trudnych chwilach, przyjaźniach itp.? 2.Czy wybór imion ,,Magda,, i ,,Iza,, był przypadkowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam od siebie, że nie muszą to być te same pytania do obu autorek. Można śmiało pokusić się o różnorodność :)

   Usuń
 4. Może coś wymyślę. Na razie życzę powodzenia uczestnikom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia dla biorących udział w konkursie !

  OdpowiedzUsuń
 6. MK: Czym dla Pani, jako autorki poradników, jest SŁOWO?

  MH: Czym dla Pani, kobiety, która pisze, kiedy czuje, że historia dojrzała do opowiedzenia, jest SŁOWO?

  MK i MH: Jak wyglądało wspólne, (nie)idealne pisanie powieści?

  OdpowiedzUsuń
 7. MK
  1. Jak się pisze książki w duecie?
  2. Jakie jest Pani największe marzenie?

  MH
  1.Jakie jest Pani ulubione miejsce w Poznaniu które poleca Pani także znajomym?
  2.Od kilku lat w Poznaniu odbywa się Festiwal Kryminału GRANDA, czy taka literatura Panią interesuje i czy brała Pani w niej udział?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym się zapytać jaką literaturę lubi Pani czytać? Jakich pisarzy sięga Pani najczęściej? Monika

  OdpowiedzUsuń
 9. Pytanie do obu Pań:
  Czy podczas wspólnego pisania książki dochodzi do jakichś konfliktów między autorkami? Ktoś przecież musi mieć głos decydujący w sprawie jej ostatecznego kształtu, a może się zdarzyć w tej kwestii różnica zdań...
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 10. MK: Pisanie to ciężka praca - jakie są Pani sposoby na brak weny - spacer, kawa, czy może jakiś serial?
  MH: Czy lubi Pani, pracować pod presją czasu, czy woli jednak wszystko rozplanowane i (jakimś cudem) realizuje plan punkt po punkcie?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pani Magdaleno? Czytałam, że w życiu zajmowała się Pani wieloma rzeczami, czy zatem istnieje zawód idealny dla kobiety?
  Pani Małgorzato! "W świecie, w których coraz więcej ludzi mówi, a coraz mniej słucha" bliższa ideału jest kobieta milcząca?

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwsze pytania do obu Pań.1. Podczas współpracy nad książką, która z Was była bardziej skora do kompromisów, a która bardziej walczyła o swoje? 2. Czy planują Panie serię o mężczyznach mniej idealnych?
  M.K.Którą księżniczkę z bajek lubi Pani najbardziej i dlaczego?
  M.H. Gdyby miała Pani zamienić się w owada to wybrałaby Pani pięknego,ale krótko żyjącego motyla, czy mniej urodziwego, ale odpornego karalucha?

  OdpowiedzUsuń
 13. Od czego rozpoczęła się Pań współpraca? Która z Pań była pomysłodawczynią na książkę? Co Panie zainspirowanie do stworzenia takiej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytanie kieruję do obu Pań :)
  Bohaterkami powieści są kobiety i generalnie do kobiet skierowana jest ta historia. W związku z tym jestem ciekawa opinii Pań dotyczącej kategoryzowania literatury - mocne kryminały dla mężczyzn, obyczajówki dla kobiet - takie jest pierwsze skojarzenie. Czy takie podziały wywołują złość, śmiech, wzruszenie ramion? Czy mężczyźni znajdą coś dla siebie w "Kobietach nieidealnych"?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...