Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 5 października 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Małgorzata Hayles, Magdalena Kawka

Magdalena KawkaMagdalena Kawka. Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarz, z upodobania wolny strzelec. Szczęśliwa, że dla tych elementów udało jej się stworzyć wspólną przestrzeń. Współpracowała z magazynami zajmującymi się problematyką wychowania. Jest autorką poradnika dla rodziców Przygody Kosmatka kilkulatka. Ponadto spod jej pióra wyszły: Sztuka latania, Alicja w krainie konieczności, Wyspa z mgły i kamienia oraz Rzeka zimna. Za tę ostatnią dostała nagrodę na FLK w Siedlcach w 2012 roku. W 2014 roku ukazała się kolejna powieść ''W zakątku cmentarza, czyli koniec wieczności''. Wspólnie z Robertem Ziółkowskim napisała książkę Tuż za rogiem, traktującą o trudnych relacjach w małżeństwie. W 2015 roku premierę miał pierwszy tom powieści ''Pora westchnień, pora burz''.

MaÅ‚gorzata HaylesMałgorzata Hayles. Urodziła się w 1973 r. w Świebodzinie. Absolwentka filologii angielskiej w Poznaniu, z zamiłowania – anglofilka. Przez chwilę mieszkała w Londynie, by ostatecznie wybrać Poznań, w którym żyje do dziś z mężem, dziećmi i kotem Zgredkiem. Wśród swoich pasji wymienia czytanie, modę w brytyjskim stylu Pin-up – jest jej gorącą ambasadorką w Polsce – a także spotkania z przyjaciółkami na poznańskiej starówce, którą uważa za jedną z najbardziej urokliwych w kraju. Pisze od zawsze, co nie znaczy: zawsze. Przez pewien okres związana była z Portalem Literackim (www.portalliteracki.pl). W świecie, w którym coraz więcej ludzi mówi, a coraz mniej słucha, pisze wtedy, kiedy czuje, że historia dojrzała do opowiedzenia. W ten właśnie sposób powstała "Tymczasowa" – jej powieściowy debiut.

  Dziś macie okazję poznać bliżej panią Magdalenę Kawkę i panią Małgorzatę Hayles. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorkom swoje pytania (maksymalnie po 2 pytania do każdej z autorek). Na wszystkie pytania autorki odpowiedzą w osobnym poście, w formie wywiadu.

    Dwie osoby, które zdaniem autorek (każda z nich wybierze swojego faworyta) zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Kobiety nieidealne. Magda''

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

 Do dzieła kochani!!!

PS. Proszę również zaznaczyć do kogo kierujecie dane pytanie poprzez wpisanie inicjałów danej autorki np. MK lub MH

 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Replika.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Magdalenie Kawce oraz pani Małgorzacie Hayles na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 5 października 2018 roku do 10 października 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 18 października 2018 roku.
6. Nagrodą są 2 egzemplarze powieści ''Kobiety nieidealne. Magda''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

17 komentarzy:

 1. MK
  1. Co rozumie Pani pod pojęciem idealnej i czy uważa Pani, że ideały istnieją?
  2. Co jest dla Pani najtrudniejsze w pisaniu?
  HK
  1. Co rozumie Pani pod pojęciem idealnej i czy uważa Pani, że ideały istnieją?
  2. Po jaką literaturę sięga Pani najczęściej?

  OdpowiedzUsuń
 2. MK & MH:
  1. "Kobiety Nieidealne" to IDEALNA powieść o każdej, a także dla każdej z nas. Jakie (względem obydwu Pań) są najpiękniejsze cechy charakteru / osobowości kobiety nieideanej? Co sprawia, że w tej swojej niedoskonałości jest taka cudowna?

  MK:
  2. Z kim jeszcze w duecie chciałaby Pani napisać książkę?

  MH:
  2. Czy łatwiej / trudniej jest mówić i komuś doradzać, czy też prościej / ciężej jest milczeć i go wysłuchać?

  Serdecznie pozdrawiam! 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszka Piszczatowskapiątek, 05 października, 2018

  M.H. 1.W książce są kobiety takie zwyczajne z problemami,z różnymi wyborami,takie jak my.Czy któraś z nich przypomina ,odzwierciedla życie np,Pani przyjaciółki,sąsiadki,wzorowała się Pani na kimś z otoczenia, na przeżyciach koleżanki i to skłoniło napisać o trudnych chwilach, przyjaźniach itp.? 2.Czy wybór imion ,,Magda,, i ,,Iza,, był przypadkowy? M.K. 1.W książce są kobiety takie zwyczajne z problemami,z różnymi wyborami,takie jak my.Czy któraś z nich przypomina ,odzwierciedla życie np,Pani przyjaciółki,sąsiadki,wzorowała się Pani na kimś z otoczenia, na przeżyciach koleżanki i to skłoniło napisać o trudnych chwilach, przyjaźniach itp.? 2.Czy wybór imion ,,Magda,, i ,,Iza,, był przypadkowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam od siebie, że nie muszą to być te same pytania do obu autorek. Można śmiało pokusić się o różnorodność :)

   Usuń
 4. Może coś wymyślę. Na razie życzę powodzenia uczestnikom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia dla biorących udział w konkursie !

  OdpowiedzUsuń
 6. MK: Czym dla Pani, jako autorki poradników, jest SŁOWO?

  MH: Czym dla Pani, kobiety, która pisze, kiedy czuje, że historia dojrzała do opowiedzenia, jest SŁOWO?

  MK i MH: Jak wyglądało wspólne, (nie)idealne pisanie powieści?

  OdpowiedzUsuń
 7. MK
  1. Jak się pisze książki w duecie?
  2. Jakie jest Pani największe marzenie?

  MH
  1.Jakie jest Pani ulubione miejsce w Poznaniu które poleca Pani także znajomym?
  2.Od kilku lat w Poznaniu odbywa się Festiwal Kryminału GRANDA, czy taka literatura Panią interesuje i czy brała Pani w niej udział?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym się zapytać jaką literaturę lubi Pani czytać? Jakich pisarzy sięga Pani najczęściej? Monika

  OdpowiedzUsuń
 9. Pytanie do obu Pań:
  Czy podczas wspólnego pisania książki dochodzi do jakichś konfliktów między autorkami? Ktoś przecież musi mieć głos decydujący w sprawie jej ostatecznego kształtu, a może się zdarzyć w tej kwestii różnica zdań...
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 10. MK: Pisanie to ciężka praca - jakie są Pani sposoby na brak weny - spacer, kawa, czy może jakiś serial?
  MH: Czy lubi Pani, pracować pod presją czasu, czy woli jednak wszystko rozplanowane i (jakimś cudem) realizuje plan punkt po punkcie?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pani Magdaleno? Czytałam, że w życiu zajmowała się Pani wieloma rzeczami, czy zatem istnieje zawód idealny dla kobiety?
  Pani Małgorzato! "W świecie, w których coraz więcej ludzi mówi, a coraz mniej słucha" bliższa ideału jest kobieta milcząca?

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwsze pytania do obu Pań.1. Podczas współpracy nad książką, która z Was była bardziej skora do kompromisów, a która bardziej walczyła o swoje? 2. Czy planują Panie serię o mężczyznach mniej idealnych?
  M.K.Którą księżniczkę z bajek lubi Pani najbardziej i dlaczego?
  M.H. Gdyby miała Pani zamienić się w owada to wybrałaby Pani pięknego,ale krótko żyjącego motyla, czy mniej urodziwego, ale odpornego karalucha?

  OdpowiedzUsuń
 13. Od czego rozpoczęła się Pań współpraca? Która z Pań była pomysłodawczynią na książkę? Co Panie zainspirowanie do stworzenia takiej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytanie kieruję do obu Pań :)
  Bohaterkami powieści są kobiety i generalnie do kobiet skierowana jest ta historia. W związku z tym jestem ciekawa opinii Pań dotyczącej kategoryzowania literatury - mocne kryminały dla mężczyzn, obyczajówki dla kobiet - takie jest pierwsze skojarzenie. Czy takie podziały wywołują złość, śmiech, wzruszenie ramion? Czy mężczyźni znajdą coś dla siebie w "Kobietach nieidealnych"?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...