Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

środa, 3 października 2018

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Danuta Korolewicz

Danuta Korolewicz pochodzi z Grudziądza. Kocha taniec, przyrodę, zwierzęta i szachy. Relaksuje ją oglądanie starych westernów, melodramatów i czytanie książek. "Błękitne lat" jest jej debiutem literackim. 

Kilka słów od autorki: Pisać do tzw. "szuflady" zaczęłam jako nastolatka, wówczas nie pomyślałam nawet o opublikowaniu czegokolwiek z mojej "pisaniny". Dopiero po przejściu na emeryturę chwyciłam za przysłowiowe pióro i zaczęło się pisanie już z myślą o wysłaniu do wydawnictwa mojej pierwszej książki. Potem, następnych. Pomysły przychodziły jak sen, którego się przecież nie zamawia, tematy czerpie się z samego życia, wszystkie moje książki to fikcja literacka. Do tej pory wydanych zostało moich osiem książek w tym samym wydawnictwie. 1. Błękitne lato. 2. Zapach konwalii. 3. Dalia. 4. Dziewczyna z ulicy Ogrodowej. 5. Pensjonat Czerwone Maki. 6. Dama z fontanny. 7. Magia księżycowej nocy. 8. Lato z ciotką spirytystką. 

  Dziś macie okazję poznać bliżej panią Danutę Korolewicz. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze 15, na które odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Lato z ciotką spirytystką'' Danuty Korolewicz.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Lucky.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Danucie Karolewicz na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 3 października 2018 roku do 8 października 2018 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 16 października 2018 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Lato z ciotką spirytystką'' Danuty Korolewicz.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

14 komentarzy:

 1. Z chęcią zapoznam się z wywiadem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również z chęcią zapoznam się z wywiadem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  Jakie lektury z dzieciństwa i młodości wywarły na panią największy wpływ i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy interesuje się Pani magią, tarotem, horoskopami ?
  2. Czym zajmowała się Pani przed emeryturą i czy brakuje Pani tego życia i atmosfery pracy zawodowej?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy wierzy Pani w życie pozagrobowe i duchy? Anna G.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pytania i i odpowiedzi z pewnością będą interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Czy jest szansa, że wyda Pani coś, co przez te lata zostało napisane "do szuflady"?
  2. Czy miała Pani kiedyś stawianego tarota czy wróżone z fusów i jak miało się to do dalszego życia??

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Co spowodowało, że zdecydowała się Pani na ten odważny krok po latach i jednak postanowiła Pani wydać książkę?
  2. Czy wiedziała Pani od razu, które wydawnictwo wybrać, czy może wahała się Pani przy jego wyborze wiedząc, że jest w czym przebierać?
  Pozdrawiam Pani Danusiu 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaczęła Pani pisać na emeryturze książki dla młodzieży. Czy nie obawiała się Pani, że ktoś uzna, iż nie do końca rozumie Pani młode pokolenie ze względu na różnicę wieku? Albo że ktoś powie, iż opisuje Pani młodzież z czasów swojej młodości?
  Małgorzata
  P.S. Przepraszam za to pytanie, ale naprawdę jestem ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 10. Co jest najtrudniejsze w pisaniu książek dla młodzieży?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Jakie emocje towarzyszą Pani, gdy przypadkowo zauważy Pani kogoś, kto właśnie czyta jedną z Pani książek, np w pociągu, kawiarni, parku? Czy pozostaje Pani wtedy anonimowa czy jednak podchodzi Pani do czytelnika i zamienia z nim kilka słów?

  2. Jak w jednym zdaniu zachęciłaby Pani kogoś, kto nigdy nie był, do odwiedzenia Grudziądza?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czytając "Błękitne lato" miałam wrażenie, że cofam się do swoich młodzieńczych lat i znów przeżywam problemy związane z pierwszą miłością, poczuciem zagubienia, dojrzewaniem. Chłonęłam uroki wakacyjnego czasu nad wodą :) Skąd Pani zna tak dobrze psychikę i problemy nastolatków, którzy uchodzą za skrytych i zbuntowanych ludzi, nie dzielących się swoimi troskami z dorosłymi?
  2. Gdyby trafiła Pani przez przypadek w środek jakiejś kryminalnej afery, podjęłaby się Pani tak jak Magda śledztwa na własną rękę? Ciągnie Panią do takich przygód? ;)
  Pozdrawiam
  Kasia

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...