Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 15 marca 2019

KONKURS: MOJE JUTRO

Moi Drodzy,

Przychodzę do Was z konkursem, w którym można wygrać ''Nowe jutro'' Agaty Polte.

Zadanie konkursowe:

DOKOŃCZ ZDANIE: Gdy patrzę w przyszłość, widzę...

Wygrywa jedna osoba, która (według mnie) zapoda najciekawszą odpowiedź.

____

Będzie mi miło, jeśli:

- zostaniesz obserwatorem mojego 
bloga 
- zostaniem obserwatorem mojego profilu w Google +
- udostępnisz informacje o moim konkursie

Do dzieła!!! Naprawdę warto!


   Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
3. Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu dokończyć wypowiedź, zaczynając od słów: Gdy patrzę w przyszłość, widzę...
4. Konkurs trwa od 15 marca 2019 roku do 20 marca 2019 roku do godz. 23.00
5. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 25 marca 2019 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści ''Nowe jutro'' Agaty Polte.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. 
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatne upowszechnianie, publikację prac w dowolnej formie (wraz z danymi osobowymi autorów).

24 komentarze:

 1. Gdy patrzę w przyszłość widzę niepewność ogromną. Świat zmierza w złym kierunku, a ludzie w oczach zamiast miłości, mają nienawiść i chęć posiadania... Ogrom dopadających nas chorób, z którymi nie potrafimy wygrać, na klepsydrach coraz młodszy wiek... Nic dobrego to nie wróży....
  Zauważmy w przyszłości miłość, sami ją dawajmy, to i otrzymywać ją będziemy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy patrzę w przyszłość, widzę...samo dobro. Ponoć to o czym intensywnie myślimy spełnia się- więc u mnie same dobre rzeczy:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy patrzę w przyszłość, widzę... swoje spełnione marzenia i przeżyte piękne chwile, które zgromadzą się na dnie serca jak najcenniejsze klejnoty tworząc wspomnienia, do których będe wracać do późnej starości!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdy patrzę w przyszłość, widzę zrealizowane marzenia, korzystanie z uroków życia na ile to jest to dla mnie możliwe, nie zastanawiając się nad tym co ludzie powiedzą. Najważniejsze, że mimo kryzysów i chwil zwątpienia idę do przodu z optymizmem i z głową go góry, bo " co nas nie zabije, to nas wzmocni".

  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdy patrzę w przyszłość widzę...szczęście, siebie starsza i mądrzejsza o nowe doświadczenia życiowe, dalej umiejącą marzyć,Podróże te małe i te duze,ale przede wszystkim widzę swój dom nadal...ciepły, spokojny, pełen śmiechu i miłości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdy patrzę w przyszłość, widzę siebie siedzącą przy komputerze i piszącą książkę.
  kinga06@onet.pl
  Kinga G.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdy patrzę w przyszłość widzę małe, zdrowe, szczęśliwe, radosne dziecko....

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy patrzę w przyszłość, widzę, a raczej chciałabym widzieć świat pozbawiony złych emocji, ciemnych deszczowych chmur, a ja uzupełniam mój album doświadczeń i wspomnień w kolejne cudowne i niezapomniane przeżycia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdy patrzę w przyszłość, widzę...moja wygraną 6 w totolotka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdy patrzę w przyszłość widzę... to samo, co dziś. Upływ czasu widzę jedynie spoglądając na zdjęcia sprzed lat i patrząc na moje dzieci. Tak jak niewiarygodne jest dla mnie, że kiedyś były takimi małymi niemowlakami, tak samo niewiarygodne jest by w przyszłości miały stać się jeszcze większe, doroślejsze, pozbawione tego dziecinnego wyrazu twarzy. Zaś ja sama? Jak siebie widzę w przyszłości? Tak jak teraz. Z żalem patrzę na zdjęcia sprzed 10 lat, bo dopiero po nich widzę jak się zmieniłam, jak postarzałam. Nie zastanawiam się więc nad tym co widzę w przyszłości, bo jestem pewna, że zaskoczy mnie tak samo jak teraźniejszość...

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdy patrzę w przyszłość widzę....moje spełnione, bardzo ciągle wyczekiwane marzenie - jestem babcią. W moim domku z ogródkiem słychać dziecięcy śmiech, wpatrzone we mnie wesołe oczy i słyszę słowa - "kochamy Cię babciu!". Przytulam moje wnuczęta, całuję i pokazuję im zakupione kolorowe, pięknie wydane książeczki i mówię: teraz babcia Wam poczyta - poznacie przygody małych bohaterów, przeniesiecie się w bajkowy świat pełen niespodzianek. Moje wnuczęta w skupieniu słuchają czytanych opowieści i przy kolejnych odwiedzinach już same proszą: "Babciu a dzisiaj też nam poczytasz?, bo mama i tata ciągle obiecują, ale zawsze za mało czasu". I tak jako babcia-książkoholiczka przyczyniam się do wzrostu czytelnictwa w kraju, bo przecież "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdy patrzę w przyszłość widzę siebie w małym domku w lesie, wokół biegają wnuki, które czestuję pysznościami.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdy patrzę w przyszłość widzę siebie jako podróżnika. Jestem osobą wytrzymałą i odważną, a co najważniejsze inspiruje innych. Podróżowanie pozwala urzeczywistnić moje marzenia. To przeżywanie pięknych przygód oraz poznawanie świata. Pozwala dotrzeć mi do magicznych miejsc, które dostarczają nieporównywalnych emocji. Mogę doświadczyć na własnej skórze różnorodne warunki atmosferyczne, które występują tylko w danym obszarze. Muszę się mierzyć z pokonywaniem własnych słabości, barier językowych, a także dyskomfortem. Jestem silna, ciekawa świata i tego co nieznane, odkrywam wspaniałe miejsca i nieustannie szukam nowych możliwości. Na swej drodze spotykam wyjątkowych ludzi, poznaje ich kultury i obyczaje . Im więcej podróżuje i napotykam nowych doświadczeń, tym bardziej zmieniają się moje poglądy dotyczące otaczającego świata. Najważniejszą zaletą mojej przyszłości jest możliwość podziwiania przyrody, obserwowania na żywo niesamowitych widoków, które większość ludzi widzi tylko na obrazkach. Mogę ujrzeć niesamowitą urodę naszej ziemi, którą jesteśmy obdarowani. Widzę wiele pięknych pustyń, gór, oceanów. Czuję pod stopami gorący piasek Sahary, podziwiam rajski zakątek USA, zanurzam się w krystalicznej wodzie Jeziora Tahoe. Takie chwile pozostają w pamięci na zawsze i sprawiają, że jestem szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gdy patrzę w przyszłość widzę siebie szczęsliwą,spełnioną. Widzę siebie odważną i piekną.Widzę osobę, która potrafiła wyjść ze swojej strefy komfortu,przełamac swoje ograniczenia i osiągnąć to o czym marzyła. Widzę osobę spokojną, radosną, która uszczęśliwiła siebie, swoich najbliższych i świat z którym się zetknęła :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdy patrzę w przyszłość widzę prześlizgujący się czas między palcami. Widzę jak gonię za czymś nieosiągalnym. To sprawia, że marzenia i pragnienia odkładam na później. Mam jeszcze na to czas, prawda? A co jeśli to puste słowa? Każdy nowy dzień wydaje się być krótszy od poprzedniego, wpadam w wir pracy. Gdyby tylko doba była dłuższa mogłabym chociaż odespać. Tik tok, tik tok.... na spaniu często mija nam całe życie... tik tok, tik tok. Budzę się. Dzisiaj jest środa czy piątek? Zresztą co za różnica, każdy dzień wygląda identycznie...

  aniar991@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Gdy patrzę w przyszłość widzę...wielką zagadkę, strach. Strach o każde nowe jutro. "Jeśli będziemy patrzeć daleko w przyszłość sparaliżuje nas strach."- William Wharton. Boję się tego co mnie czeka. Czy dalej będą otaczać mnie ci sami ludzie? A może zabraknie kogoś, kogo kocham? Wielka niewiadoma. Może ciężka choroba dotknie nas, lub kogoś z najbliższego otoczenia? Bardzo się boję, że w przyszłości kogoś stracę. Może zabraknie miłości i staniemy się dla siebie obcy. Obawiam się wszystkiego co nieznane. Nie uciekniemy przed przyszłością; i tak przyjdzie nam się z nią zmierzyć. Prędzej czy później nas dopadnie. Czasem lepiej o tym nie myśleć. Skupmy się na teraźniejszości.
  "Przyszłość jest jak książka, której jeszcze dotychczas nie czytaliśmy."- Karol May, Winnetou

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...