"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

czwartek, 28 marca 2019

KONKURS - poznaj mnie lepiej:Monika Joanna Cieluch


Monika Joanna Cieluch, mimo iż jest rodowitą grudziądzanką, to od niemal czternastu lat mieszka poza granicami kraju. Od najmłodszych lat uwielbiała odbywać podróże po kartach najrozmaitszych powieści i ową miłość pielęgnuje po dzień dzisiejszy. Swoją przygodę ze słowem pisanym rozpoczęła pod wpływem chwili, i chociaż nigdy nie traktowała tworzenia zbyt poważnie, w roku 2014 zdecydowała się na opublikowanie na portalu Wattpad.com swojej pierwszej powieści. W czerwcu 2018 premierę miała debiutancka powieść Autorki zatytułowana „Miłość Szeptem mówiona” która zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród blogerów, jaki i samych czytelników. W swoich powieściach stawia na emocje i realność bohaterów. Jak sama mówi, kocha miłością absolutną pióra N. Sparksa i to do jego powieści lubi powracać spokojnymi wieczorami. Miłośniczka kawy i miętowej czekolady, prywatnie żona i matka, siostra dwóch braci i wielbicielka polskiego kina.

  Dziś macie okazję poznać bliżej Monikę Joannę Cieluch. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu. 

 Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Mężczyzna z tuszem na dłoni'' Moniki Joanny Cieluch''.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!!


 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Was Pos.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) I.M. Darkss na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 28 marca 2019 roku do 3 kwietnia 2019 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 10 kwietnia 2019 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Mężczyzna z tuszem na dłoni'' Moniki Cieluch.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

18 komentarzy:

 1. Czekam w takim razie na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej!
  Mam pytanie, bardzo kreatywne, gdybyś była superbohaterem, jaka byłaby Twoja moc?
  Pozdrawiam,
  D. B. Foryś

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę powodzenia biorącym udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Lubi Pani kino i książki. A jeśli ten sam tytuł pojawia się w wersji papierowej i na ekranach kin jaką kolejność Pani wybiera?
  2. Dzieci to fantastyczna część świata, jak wpłynęły na Twoją twórczość?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie mężczyzna z tuszem na dłoni to artysta-malarz, który za pomocą tuszu tworzy arcydzieła na papierze. Jednak okładka książki sugeruje, że tytułowy bohater tworzy tatuaże, czy tak jest w istocie? Osobiście nigdy nie zrobiłabym sobie tatuażu, nie interesuje mnie ból tego typu:) ur. troje dzieci i wystarczy mi atrakcji na całe życie:) Jednakże książkę chętnie bym przeczytała, bo jestem książkoholiczką i lubię być na bieżąco ze współczesną literaturą, a nie miałam dotychczas przyjemności zapoznać się z Pani twórczością:)Na koniec chciałabym zapytać do jakiego grona kobiet mają przemawiać Pani książki? Oziębłych, romantycznych, sentymentalnych, zamkniętych w sobie, czy może zadziornych?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Z jakim pisarzem lub pisarką się Pani utożsamia i mogłaby się Pani porównać? Mówimy o stylu, doświadczeniach, ideałach.
  2. Czy kończąc pisać książkę odczuwa Pani pustkę? Czy czuje Pani, że coś Pani zabrano? Czy jest może wręcz przeciwnie i nie ma Pani oporów przed "oddaniem" danej książki światu, czytelnikom?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy utożsamia się Pani z bohaterami swoich książek bądź nadaje im Pani jakieś swoje cechy np charakteru??
  Skąd wziął się pomysł na książkę Mężczyzna z tuszem na dłoni?? Był od samego początku czy w trakcie pisania pojawiały się coraz to nowsze pomysły odnośnie fabuły:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1.Czy jest jakiś temat, którego nie poruszy nigdy Pani w swoich książkach?
  2.Ile zajmują Pani przygotowania do pisania książki? zbieranie materiału źródłowego?
  kinga06@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Za co Pani uwielbia polskie kino i jaki jest ulubiony film? 2. Co Pani myśli na temat odpowiedzialności autora, za decyzje podjęte przez czytelnika pod wpływem przeczytanej lektury?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czym dla Pani jest SŁOWO?
  Gdyby porównałaby się Pani do kawy, to jaką kawą by Pani była?

  Pozdrawiam,
  Martucha

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ma Pani tatuaż, a jeśli tak, to co sprawiło, że zdecydowała się Pani właśnie na taki symbol? A jeśli jeszcze Pani nie ma, to na jaki jest Pani skłonna się zdecydować?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jak żyje się Pani na emigracji i czy planuje Pani wrócić do Polski?
  2.Jest Pani wielbicielką polskiego kina, jaki jest ulubiony film?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Jak wiadomo często najpierw patrzy się na okładkę dopiero potem na opis książki. Okładka Pani książki wyróżnia się na tle okładek, które ostatnio zalewają nasz rynek, stąd moje pytanie. Czy brała Pani udział w projektowaniu okładki, czy jest to tylko wybór wydawnictwa?
  2. Jestem niepoprawną romantyczką i uznaję tylko szczęśliwe zakończenia, a jak jest w Pani przypadku? Woli Pani tradycyjne happy endy czy raczej coś w stylu Romea i Julii?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Jeśli ma Pani ochotę uciec na chwilę od życia, pobyć trochę sama,pozbierać myśli gdzie się Pani udaje?
  2. Jakie wydarzenie z życia/z dzieciństwa wspomina Pani najczulej ?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. "Chodzi mi o to, że potrzebuję cię na wczoraj, na samotną noc i niszczący ból głowy, na łzy smakujące goryczą i na głuchą ciszę rozrywającą bębenki uszu. Potrzebuję cię na teraz, na jutro i na nasze wspólne wieki."
  Taki piękny cytat znalazłam w jednej z recenzji "Mężczyzny z tuszem na dłoni". Osobiście gdyby takie słowa padły z ust mojego mężczyzny, chyba nie potrzebowałabym już więcej zapewnień miłości. Czy pisząc tego typu teksty, w prawdziwym życiu oczekuje Pani takich wyznań? A może ważniejsze są jednak gesty, czyny?

  2. Czy to, że mieszka Pani poza granicami naszego kraju w jakiś sposób pomogło Pani w prowadzeniu fabuły powieści za granicą? Czy wręcz przeciwnie, wymagało więcej uwagi, większego nacisku na istotne detale?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...