Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 9 lipca 2015

Konkurs z Milą Rudnik

 Mila Rudnik (ur. 1978) – ekonomistka z zawodu, freelancer z zamiłowania. Szczęśliwa posiadaczka dwóch kotów i połowy psa. Kocha książki i dobre filmy. Wreszcie nauczyła się pływać. W końcu zaczęła biegać. Kiedyś zacznie podróżować. Zawsze chciała pisać. Nigdy nie myślała, że jej się uda. ''Miłość przychodzi z deszczem'' są dowodem na to, że marzenia się spełniają. Nawet te cichutkie.

Recenzja książki ''Miłość przychodzi z deszczem'':klik

 Dziś macie szansę na bliższe poznanie Mili Rudnik. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1-maksymalnie 3). Następnie gotowy wywiad zostanie umieszczony w odpowiednim poście.

  Dwie osoby, która według pisarki zadadzą najciekawsze pytanie otrzymają nagrodę w postaci książki ''Miłość przychodzi z deszczem''.

 Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Prószyński i S-ka..
 Fan Page wydawnictwa na Facebookuklik
 
  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.


  Do dzieła kochani!!!

 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest wydawnictwo Prószyński i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Mili Rudnik na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 9 lipca 2015 roku do 13 lipca 2015 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 20 lipca 2015 roku.
6. Nagrodą są dwa egzemplarze ''Miłość przychodzi z deszczem''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                   banerek dla zainteresowanych

43 komentarze:

 1. "Miłość przychodzi z deszczem " piękny tytuł. Skąd pomysł na taki kreatywny tytuł dla książki i dlaczego miłość przychodzi z deszczem?

  Pozdrawiam serdecznie
  Ewelina Anna Chojnacka
  eve_ew@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. ''W życiu są wybory, których nigdy nie powinno się dokonywać, i decyzje, których nie powinno się podejmować''. Gdzie według Pani przebiega niewidzialna granica pomiędzy dobrem, a złem? Dobrą, a złą decyzją?
  2. Podobno w przyszłości chciałaby Pani podróżować. Jaka podróż się Pani marzy?
  3. Czy dla Pani miłość przyszła z deszczem? A może w innych okolicznościach przyrody?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ten jakże romantyczny tytuł ma odniesienie do Pani osobistego życia? Jak wyglądał u Pani okres twórczy podczas pisania tej książki?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Znalazłam takie stwierdzenie czytając informacje o Pani, co to znaczy i jak to jest być posiadaczką połowy psa proszę mi opowiedzieć?
  2. To Pani debiutancka powieść, jest Pani przykładem na to, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia, jakie jeszcze ma Pani marzenia, skoro to już się spełniło?
  3. Jak by Pani jednym zdaniem zachęciła mnie do przeczytania swojej książki?
  pozdrawiam Natalia Kapela
  e-mail: nk1986@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Ta książka jest Pani debiutem i jednocześnie, jak wynika z opisu, spełnieniem Pani marzenia o pisaniu:-). W związku z tym chciałam zapytać co Panią najbardziej zaskoczyło ( najmilej lub, nie daj Boże;-), nieprzyjemnie ) jeśli chodzi o czysto praktyczne aspekty współpracy z wydawnictwem przy wydawaniu debiutanckiej książki:-)?
  2. Skąd pomysł na taki taki temat, który wydaje się być, przynajmniej z opisu, ciężki gatunkowo ( co nie jest zarzutem:-)! )?
  3. Skoro kocha Pani filmy to puśćmy wodze wyobraźni;-): kogo widziałaby Pani najchętniej w ekranizacji swojej debiutanckiej powieści;-)))?

  Pozdrawiam serdecznie:-),

  Kinga K.
  kangi1975@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam!
  1) W opisie o Pani przeczytałam: „Wreszcie nauczyła się pływać. W końcu zaczęła biegać”. Co spowodowało tak drastyczne zmiany aktywności fizycznej w Pani życiu i dlaczego teraz?
  2) Kiedy już zacznie Pani podróżować, to dokąd najpierw? Które miejsca i kraje będą tymi pierwszymi na liście must have do zwiedzenia?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra, a Pani zawód ekonomistki jest przeciwieństwem humanistyki. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurcze Pani Ewelina była szybsza i zadala pytanie które ja chciałam zadać :P cóż więc będę pytać dalej : Ciekawa jestem skąd pomysł na taką historię, czy jest całkiem fikcyjna czy oparta na własnych doświadczeniach czy obserwacji otoczenia? co było impulsem do powstania tej historii , czasem jest to wydarzenie czasem przedmiot od którego cała historia nabiera kształtów, jak było w przypadku "Miłości przychodzącej z deszczem" ?

  Magdalena Sz L
  nikolsosna@o2.pl
  nikolsosna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. To ja chciałam zapytać o Pani typowo kobiece słabości. Czyli, co robi/lubi pisząca ekonomistka ,,po godzinach"- perfumy, wizyty u fryzjera, a może spontaniczne rajdy po sklepach odzieżowych? Czyli po prostu pytam o tzw. ,,małe przyjemności".

  OdpowiedzUsuń
 9. Sam udziału nie wezmę, ale życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Zauważyłem notkę, że zaczęła Pani biegać. Sam jestem zapalonym biegaczem i trenuję już od 4 lat. Na jakie dystanse i od kiedy Pani biega?
  2. Czy zawsze Pani działalność była chwalony czy znalazły się osoby, które nie akceptowały Pani zamiłowania? :)

  Pisze: Mateusz
  e-mail: przpawlak@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy autorka ma przy sobie osobę która wspierała ją przy pisaniu książki i mogłaby jej podziękować?
  2. Czy Pani Mila chciałaby przeżyć taką historie jaką sama napisała i z którym z bohaterów by się utożsamiła?
  3. No i ostatnie pytanie, które bardzo mnie ciekawi ile czasu pisała Pani książke i czy wiele stresu i nerwów towarzyszyło Pani przy tym? Wiadomo, poświęcony własny czas, debiut itp :) email: katarzyna.chomej@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Czy kiedy Pani pisze, odcina się Pani od świata zewnętrznego? Czy może balansuje Pani na krawędzi dwóch światów?
  2. Czy bohaterowie, których Pani stworzyła, występują tylko na kartach powieści? A może są to książkowe odpowiedniki Pani znajomych czy może kogoś popularnego?
  3. Skąd czerpie pani inspiracje? Mam przeczucie, że inspiruje Panią deszcz :) Czy zobaczywszy jakąś scenę podczas spaceru jest Pani w stanie zmienić bieg historii w książce? A może nie potrzebuje Pani inspiracji?

  ksiazki.legera@onet.pl
  http://ksiazki-legera.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja zawsze zastanawiałam się jak udało się wydać książkę , wiem że nie jest łatwo bo sama mam koleżankę która bardzo fajnie pisze ale wszystko "do szuflady". Jak to było w Pani przypadku?
  Skąd pomysł na świetną okładkę aczkolwiek niewiele mającą wspólnego z tytułem ?

  ania.adamiec@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Czy ma Pani ulubionego filmowego reżysera?
  2. Jakie jest Pani najmilsze wspomnienie z dzieciństwa?
  3. Gdyby można było cofnąć czas to co w swoim życiu by Pani zmieniła?
  e-mail: annis16@op.pl
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Co panią zmotywowało do napisania tak cudownej książki?
  Czy pani jak napisze książkę czuje się spełniona?
  Skąd pomysł na tytuł? Czy ma on jakieś ukryte znaczenie?
  Pozdrawiam :)
  justa175@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Czy ma Pani ulubionego filmowego reżysera?
  2. Jakie jest Pani najmilsze wspomnienie z dzieciństwa?
  3. Gdyby można było cofnąć czas to co w swoim życiu by Pani zmieniła?
  e-mail: annis16@op.pl
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Gdzie chciałaby Pani odbyć swoją pierwszą podróż?
  2. Jak wabią się Pani czworonożni pupile?
  3. Skąd czerpie Pani pomysły na swoje powieści?

  e-mail: aleczka11@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja jestem upośledzona, naprawdę. Tyle u Ciebie konkursów, a ja omkłe dziewczę nie potrafię zadać chociaż jednego ciekawego pytania -_- . I tylko z boku się przyglądam, echh ;D

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Gdyby miała Pani napisać poradnik dla ludzi żyjących we współczesnych czasach, jakie rady i wskazówki by Pani w nim umieściła?
  2. Który kraj jest dla Pani najbardziej inspirujący, niezwykły?
  3. Czy uważa Pani, że wszystko na świecie zmienia się i przemija? Czy jest coś, co dla Pani zawsze jest takie same, niezmienne?
  e-mail: dona0502@wp.pl
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 22. 1. Jakie są Pani ulubione filmy- gatunki i tytuły?
  2. Czy pomysł na Pani książkę "Miłość przychodzi z deszczem" ulegał przeobrażeniom, czy był jakiś wątek który w efekcie nie pojawił się w wydanej powieści?

  email: wybranyswiathistorii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. 1. Zazwyczaj ludzie w życiu kierują się różnymi motywami, emocjami i impulsami. Dlaczego napisała Pani właśnie taką książkę, o takim tytule? Jakie uczucie było motywem jej napisania?

  2. Wszyscy wiemy, że życie bywa gorzkie i niesprawiedliwe, że wciąż musimy komuś lub sobie coś udowadniać. Co chciałaby Pani przekazać/udowodnić czytelnikowi, poprzez ową książkę?

  OdpowiedzUsuń
 24. Czekam na wywiad. Na pewno będzie zajmujący.

  OdpowiedzUsuń
 25. 1. Dlaczego wybrała Pani bieganie i pływanie, a nie inne dyscypliny sportowe? Pytam ponieważ ostatnio postawiłam na treningi spinning, a to dlatego, że uwielbiam jazdę na rowerze. Ciekawi mnie Pani motywacja :) 2. Zapytam zaczepnie i zadziornie: A czy według Pani miłość może przyjść z gradem albo śniegiem czy tylko z deszczem? 3. O czym Pani nigdy nie napisze w książce?

  Kinga
  kinia-w@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 26. 1. Czy wierzy Pani w miłość od pierwszego wejrzenia?
  2. Co skłoniło Panią żeby zadebiutować na polskim rynku?
  3. Nie wierzyła Pani że marzenia mogą się spełniać a jednak można jakie jest Pani największe marzenie które chciałaby Pani zrealizować ?

  OdpowiedzUsuń
 27. 1. Jaka jest Mila Rudnik?
  2. Gdyby Pani życie zamieniło się w książkę, jaki byłby jej tytuł i gatunek?
  3. Jaki jest Pani przepis na ciasto ANTYRUTYNOWE, aby żaden dzień nie okazał się zakalcem?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 28. 1. Jaki gatunek literatury czyta Pani na co dzień?
  2. Co było Pani inspiracją pisząc tę książkę?
  3. Czy ma pani jeszcze jakieś inne hobby poza czytaniem i pisaniem książek?

  dagmara.michalska@buziaczek.pl
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 29. 1. Autorka bloga mówi o Pani książce, jak o wzorze idealnego debiutu. Dlaczego dopiero teraz odważyła się Pani pokazać światu swoją twórczość? Nie wierzę, że talent był tak długo uśpiony ;)
  2. Przepiękna okładka, szanowane wydawnictwo i dobre opinie o debiucie pozwalają mi sądzić, że znalazła Pani przepis na sukces. Może go Pani zdradzić?
  3. O czym Pani myśli widząc tę niezliczoną liczbę pytań? To Panią zaskakuje, cieszy, czy raczej przeraża? :)
  Pozdrawiam
  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam i zadaję garść pytań:
  1. Jako freelancer z zamiłowania w jakiej dziedzinie się Pani specjalizuje?
  2. Jak jest Pani ukochana książka i która z bohaterek jest Pani alter ego?
  3. Gdyby mogła Pani cofnąć czas to, którego życiowego wyboru by Pani nie dokonała i której decyzji nigdy nie podjęła, a może nic by Pani nie zmieniała i zostawiła wszystko takim, jakie jest?
  Pozdrawiam

  PS poza konkursem pragnę zauważyć , że Mila to piękne imię. Zdrobnienie od Melanii? Może na cześć Melanii Borejko, a może Melanie Hamilton Wilkes?

  OdpowiedzUsuń
 31. 1. Co zainspirowało Panią do wyboru takiej tematyki, czy w rzeczywistości miała pani okazję spotkać się z zamianą rodzeństwa w trudnych sytuacjach?
  2. Co zmotywowało Panią do biegania i jak przełamuje Pani czasem wewnętrznego lenia aby biegać regularnie?
  magdalena.marciniak@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 32. 1. Podobno zawsze chciała Pani pisać, ale nie myślała, że jej się to uda. W takim razie jak powstała Pani książka? Czy miała Pani jakiś przełom w swoim życiu, który spowodował, że udało się Pani napisać powieść?

  2. Kocha Pani czytać książki i zdecydowanie Panią popieram, gdyż jest to moja ulubiona czynność w chwili wolnego czasu. Czytam książki pożyczone z biblioteki i od znajomych, ale głównie to sama tworzę sobie własną domową biblioteczkę, z której korzystam. A jak to z Panią jest? Kupuje Pani książki czy wypożycza? A może pół na pół?

  3. Może teraz oderwijmy się trochę od świata książek i pisarstwa. Czy mogłaby mi Pani zdradzić jakie jest Pani najpiękniejsze, najlepsze wspomnienie z dzieciństwa, do którego lubi Pani wracać oraz to najgorsze, o którym chce Pani zapomnieć?

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. 1) ciekawi mnie jak to się stało że została Pani ekonomistą ?
  2) czy mając umysł ścisły miała Pani większe problemy z napisaniem książki ?
  3) Z jakiego przedmiotu w szkole uzyskiwała Pani najlepsze oceny ?
  MagdaM
  mandaryna58@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 34. świetna książka; życzę wszystkim powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 35. 1. Tytuł Pani książki jest naprawdę ciekawy, dlatego chciałabym wiedzieć, jak interpretuje Pani tą nazwę bądź stwierdzenie: "Miłość przychodzi z deszczem"?
  2. Czy ma Pani jakieś rady dla młodych pisarzy, dzięki którym mogliby poszerzyć swe horyzonty?
  3. Z jakiego typu krytyką spotkała się Pani odnośnie swojej książki? Przejmowała się Pani negatywnymi opiniami innych, a może je zbywała?

  gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 36. 1. Dlaczego zdecydowała się Pani napisać książkę właśnie o mężczyznach? Czy dlatego, żeby przełamać schemat literatury kobiecej, że bohaterką powinna być kobieta, czy miała Pani jakieś inne pobódki?
  2. Co według Pani miłość ma wspólnego z deszczem?
  3. Jak to się stało, że trafiła Pani do wydawnictwa Prószyński?

  aaagusiek12@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 37. 1. „Najtrudniejszy pierwszy krok, za nim innych zrobisz sto” – ma się ochotę zaśpiewać, czytając notatkę o Pani. Dominują w niej może i powolne, ale sukcesywne zmiany w życiu, z których z pewnością jest Pani bardzo dumna. Wielu ludzi, pragnących zmian, woli narzekać i siedzieć na kanapie. Co było Pani głównym motywatorem do zrobienia tego „pierwszego kroku”? Co sprawiło, że przestała się Pani obawiać zmian i podążać drogą samozadowolenia?
  2. Podobno pisanie uzależnia. Czy Pani już poddała się w pełni tej pasji i ma pomysł na kolejną powieść :)?
  3. W książkach prawda miesza się z fikcją i to od autora zależy, co osiągnie przewagę. Nawet jeśli nie opisuje się własnych doświadczeń, wzorem bohatera nie jest ktoś nam znany, to i tak w pewnym stopniu przelewa się na papier swoje przemyślenia, poglądy, obserwacje. Jak dużo siebie przekazuje Pani czytelnikom w swojej powieści?

  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...