Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

czwartek, 23 lipca 2015

KONKURS z Powrót do Daringham Hall

 ~~~

Dziś przychodzę do Was z konkursem, w którym do wygrania 1 egzemplarz książki ''Powrót do Daringham Hal'' Kathryn Taylor
 
Recenzja książki: klik
  
Aby zdobyć tę wyjątkową nagrodę należy w komentarzu pod postem napisać: 
z czym kojarzy Ci się Anglia?
 
Warunek - ma to być tylko jedna rzecz np. czerwone autobusy.

Osoba, która najciekawiej pokaże Anglię ''swoimi oczami'' otrzyma ''Powrót do Daringham Hal'' Kathryn Taylor.

Forma prezentacji: dowolna (poza PowerPoint)
 
Do dzieła!!! Naprawdę warto!!!
 
 Wszyscy, którzy chcą przeczytać fragment powieści i otrzymać 35% rabat na ten tytuł, zapraszam: klik

 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagród jest
wydawnictwo Otwarte.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie w komentarzu: z czym kojarzą Ci się Anglia. Warunek - ma to być jedna rzecz.
4. Konkurs trwa od 23 lipca 2015 roku do 28 lipca 2015 roku do godz. 23.59
5. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 29 lipca 2015 roku.
6. Nagrodą jest jeden egzemplarz ''Powrót do Daringham Hal'' Kathryn Taylor.

7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
banerek dla zainteresowanych  

39 komentarzy:

 1. Gdy patrzę właśnie teraz przez okno - Anglia kojarzy mi się z pochmurnym, szarym niebem oraz deszczem, czyli typową angielską pogodą :)

  Pozdrawiam,
  Marlena
  guga5@autograf.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia, ja już książkę przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój e-mail to charlieneeson78@gmail.com

  Hmm... mi Anglia zdecydowanie kojarzy się z popularnym boysband'em a mianowicie One Direction (błagam, nie oceniacie mnie xd)
  To pierwsze co mi przyszło do głowy...
  Pozdrawiam, Cecile :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W Anglii nigdy nie byłam. Widziałam dużo zdjęć, czytałam, lecz nie miałam jeszcze okazji pojechać do tego kraju. Jak zapewne większości, Anglia kojarzy mi się z deszczową pogodą. Wyobrażam sobie niekończącą się mżawkę, mokre ulice, zielone drzewa, z których spadają przezroczyste krople. Poranną rosę, świeże powietrze po burzy...
  Mój nick: byCarol
  Mail: bizarre.case@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi Anglia kojarzy się literacko czyli z wrzosowiskami porastającymi północną część kraju, gdzie toczy się akcja mej ukochanej książki "Wichrowe Wzgórza"

  Lirith
  kasienka780@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapytana przez blogerkę
  "Z czym Ci się kojarzy Anglia?"
  Odpowiadam dzisiaj chętnie
  Bo odpowiedź jest dość łatwa
  Choć piękności jest tam dużo
  I co jedna to ładniejsza
  To telefoniczna budka
  Zwraca najpierw mą uwagę
  Zabytkowa i czerwona
  Każdy się w niej może schować.

  mail: dominika.justyna@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi Anglia kojarzy się z niezwykle ciasnymi domami i małymi przestrzeniami. Nawet tymi drogimi. Bóg wie, jak oni czuję się w takich pomieszczeniach wygodnie.

  Insane
  eweb@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Anglia kojarzy mi się wybitnym poetą i dramaturgiem, którego świetność przetrwała po dziś dzień, a i trwać w umysłach wielu będzie przez wiele lat. Mowa rzecz jasna o Szekspirze, niezapomnianym, godnym owacji na stojąco za każdą z jego sztuk razem wziętych i każdą z osobna, również i aktorze. Cytaty z jego książek spowijają mój umysł wiele lat po przeczytaniu jego dzieł. Słowa, które pozostawił ten Anglik są ponadczasowe, a i każdy przyłapie się na tym, że choć jeden, drobny cytat jego autorstwa mąci mu od czasu, do czasu umysł.
  shatterme@onet.pl
  Aleksandra K.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi Wielka Brytania kojarzy się z... Bawarką- czyli herbatą z mlekiem, którą Brytyjczycy kochają. Nie wiem sama skąd akurat takie skojarzenie, ale zawsze myśląc o Wielkiej Brytanii miałam w głowie obraz dystyngowanych Brytyjczyków przy filiżance bawarki;)

  e-mail: sandrii1994@tlen.pl

  megi94

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Anglia, Anglia... Toż to Harry Potter! Choć nigdy tam nie byłam, dzięki tym filmom/książkom dokładnie tak wyobrażam sobie ten kraj. Zabytkowe posiadłości, zameczki, urokliwe parki i brukowane uliczki... W całej serii pojawiły się wszystkie charakterystyczne elementy - od czerwonej budki telefonicznej, przez dwupoziomowy autobus aż po dworzec King's Cross. :)

  e-mail: ola.gizewska@gmail.com

  Ola G.

  OdpowiedzUsuń
 11. anotniak24@wp.pl

  krótko, zwięźle i na temat : FIVE O`CLOCK :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Anglia kojarzy mi się z dumą za sprawą rodziny królewskiej. :)
  milenawiktoriajaworska@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Anglia kojarzy mi się z Hogwartem :) Tak wiem - Harry Potter to może nic oryginalnego, ale właśnie to była pierwsza rzecz, która przyszła mi na myśl, gdy pomyślałam o Wielkiej Brytanii. Magia tej książki sprawia, że mam ochotę na wędrówkę ulicami Londynu. Może znajdę gdzieś ulicę Pokątną ;)
  Mój email: iza04061986@wp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Hmm... Jak pomyślę "Anglia" i przypomnę sobie moją podróż tam i zwiedzanie stolicy... To pierwsze z czym mi się kojarzy to... brak śmietników.
  Kiedy szliśmy ulicą i zapytaliśmy przewodnika gdzie powinniśmy wyrzucić nasze śmieci, bo od dawna nie było żadnego miejsca na to, odpowiedział nam, że na ziemię, bo Anglicy bardzo ograniczają stawianie śmietników ze względu na możliwość podłożenia do nich bomby.. Ile w tym prawdy? Nie wiem :D Ale skojarzenie zostało.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mi osobiście Anglia kojarzy się z najpopularniejszym fikcyjnym detektywem brytyjskim: Sherlockiem Holmsem.Nie ma chyba osoby, która by go nie znała, tym bardziej w Anglii :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak zwykle wyszłam z domu w biegu, znów byłam spóźniona. Torebka przewieszona przez ramię wygląda jakby zaraz miała mi spaść, ale nie mogę jej podciągnąć, moje ręce trzymają teczki, które miałam oddać wczoraj. Moje policzki jak zwykle, nawet po krótkich wysiłku, stały się zaróżowione... Spódniczka wydaje się jakby za ciasna, czyżby skurczyła się w praniu? Jutro zaczynam dietę. Tak, koniec z cytrynowym ciastem mamy. Przy okazji uwolnię się od jej umawianych randek, kiedy ona zrozumie, że nie pasuję do gości, z którymi ona chcę mnie połączyć. Czekając na taksówkę, odkładam teczki i wyciągam mój piąty dzisiaj papieros. Z tym też się uporam, kiedyś...
  Anglia kojarzy mi się bezapelacyjnie z niezwykle zabawną i charakterystyczną Bridget Jones. Jej nikt nie podrobi. :D

  Pozdrawiam,
  patrycja.dorotka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Przez fascynację mojego dziecka dinozaurami i ciągłe rozmowy o jednej tematyce, Anglia kojarzy mi się z londyńskim Muzeum Historii Naturalnej, w którym można zobaczyć szkielety dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń :) Jeśli kiedyś wybierzemy się do Anglii na wycieczkę, to głównie po to, aby odwiedzić to muzeum :)

  Pozdrawiam
  dagadam19@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Dla mnie będzie to czarna herbata z mlekiem, w Polsce nazywamy ją bawarką. Pierwszy raz jej spróbowałam, gdy przyjechała do mnie rodzina z Anglii. Muszę przyznać, że to nie dla mnie, nie smakowało mi, drugi raz nie napiję się takiej herbaty. W Anglii Tea time ma miejsce zaraz po przebudzeniu, a także po każdym posiłku lub przekąsce, oraz obowiązkowo o godzinie 17. Nie ma chyba Brytyjczyka, który nie lubiłby tego napoju. Anglicy uważają, że taka herbata jest świetnym lekarstwem na zmęczenie czy chorobę. Będąc w Anglii nie należy odmawiać filiżanki herbaty, robiąc to możemy sprawić wrażenie kogoś bardzo obcego i dziwnego. Ja miałabym problem, jak wybrnąć z takiej niezręcznej sytuacji.

  Pozdrawiam :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Anglia kojarzy mi się z mgłą która jest tajemnicza nie wiadomo kto z niej się wyłoni adhd9@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Anglia kojarzy mi się z katarem, który nieustannie męczył mojego nauczyciela angielskiego, rodowitego Brytyjczyka ;-)
  dorota.reklama@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Anglia kojarzy mi się z wieloma rzeczami, klimat, literatura....i jeszcze więcej, ale pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy to:

  Dywizjon 303, czyli bitwa o Anglie.

  Wiem, odpowiedź nieco zdawkowa, ale ten kto wie o czym mówię lub ten kto nie wie z pewnością się tym zainteresuje :)

  Pozdrawiam serdecznie!
  Mój email: madzia1800@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Anglia kojarzy mi się z dietą cud, w 3 tygodnie schudłam 3 kg. A to wszystko dzięki angielskiej kuchni ;)

  mail: wiki.t@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Of kors Anglia kojarzy mi się z czymś rili emejzing, co naprawdę impresis pipul, czyli z najsłynniejszym i ze mołst popjular langłidż na świecie. INGLISZ jest odpowiedzią na ol kłeszczyns związanych z Grejt Britn i właśnie ten łonderful język najbardziej przywodzi mi na myśl Ingland. Gritings i całusy! :)

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 25. Życzę pwodzenia, jest o co walczyć - to bardzo dobra książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Anglia kojarzy mi się z Tower of London ;-) Tam właśnie zobaczyłam tajemnicze kruki i diamenty. "Legenda głosi, że dopóki na wieżach Tower będą żyły kruki, tak długo trwać będzie imperium brytyjskie. Powstała ona w epoce wiktoriańskiej. Takie jest moje subiektywne skojarzenie ;-) Pozdrawiam Katarzyna Żarska (katarzyna-zarska@wp.pl).

  OdpowiedzUsuń
 27. Anglia kojarzy mi się z wieloma bohaterami książkowymi, gdyż w wielu książkach akcja rozgrywała się w tym kraju, a jedną z popularniejszych postaci jest Harry Potter, ulica Pokątna, Peron 9 i 3/4 i mugole!
  e-mail: gabolek000@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. Mi Anglia kojarzy się ze wspaniałym zespołem, który podbił moje serce już dawno, dawno temu. Mowa oczywiście o The Beatles, których piosenki mogłabym słuchać na okrągło!
  mail: k.mac-dolek@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. Anglia kojarzy mi się z wyjątkowym miejscem w którym chciałby się znaleźć na pewno każdy kto uwielbia czytać książki czyli z Wielką biblioteką Oxsfordu. Magiczne miejsce :)
  e.mail: dagmara.michalska@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. Anglia kojarzy mi się zdecydowanie z Jamesem Bondem - agentem Jej królewskiej Mości , postacią stworzoną przez pisarza Iana Fleminga. Uwielbiam wszystkie filmy , ale najbardziej urzekł mnie Skyfall - urzekł mnie niesamowity angielski klimat oddany w tej części za sprawą akcji rozgrywającej się w rodzinnej posiadłości Jamesa Bonda położonej w Szkocji. Agent 007 i jego Szkocja posiadłość nic ostatnio nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Chciałabym się przenieść choć na chwilę. Pozdrawiam monika.platek.79@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Pierwsze skojarzenie to oczywiście rodzina królewska i pałac Buckingham. Właśnie to sprawia, że Anglia ma dla mnie taki niezwykły klimat.
  domis-a@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. Anglia- Królowa Elżbieta II.
  powerless251298@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. Jestem właśnie po przeczytaniu książki "Pod kloszem" i pierwsze co przyszło mi do głowy po przeczytaniu pytania konkursowego to bohater tejże książki Reeve Maxfield. Cóż, myślę, że to nie przypadek. I być może moje skojarzenie jest trochę ulotne, ale warto łapać takie właśnie chwile. Ten otóż bohater w mojej wyobraźni oczywiście miał ten cudowny brytyjski akcent, który po prostu kocham przez wielkie "K". Mogłabym słuchać anglików całymi godzinami (zwłaszcza płeć przeciwną, czyli na przykład takiego Reeve'a :) ). No więc idąc dalej tym, co zaczęłam, Anglia kojarzy mi się z Londynem (komuż by się ona nie kojarzyła?), który jest podobno "jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie". Kiedy słyszę słowo "Anglia", pojawia się też przede mną trochę smutny, przygnębiający obrazek zielonych łąk, staroświeckich budynków zbudowanych z mocnych cegieł, szarego nieba i nieustannego deszczu, a co za tym idzie - kolejne skojarzenie to: bladość i niedobór witaminy D. I ostatnia rzecz to truskawkowy dżem Tiptree Little Scarlet - wierzę, że jest tak dobry i pyszny jak mówi książka. Te moje skojarzenia zawdzięcam Reeve'owi Maxfieldowi, dzięki któremu trochę bliżej poznałam Anglię.

  e-mail: asiulka98@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 34. Dla mnie Anglia to przede wszystkim Tolkien. Jego Anglia Jego miejsca - np Dolina Białego Konia...
  Pozdrawiam Iza jaszczowka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 35. Anglia kojarzy mi się z rozległymi nadmorskimi łąkami. Przepadam za powieściami Jane Austen i często w ich ekranizacjach lub opisach książkowych pojawia się obraz postaci, smaganej wiatrem, w zamyśleniu przemierzającej łąki, aby odnaleźć odpowiedź na nurtujący ją dylemat gdzieś nad brzegiem morza. Mimo dość ponurej pogody i widocznej samotności otaczającej łąki, zawsze miałam ochotę się tam znaleźć, choćby po to, aby podpowiedzieć bohaterce, co powinna zrobić ;)
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 36. magdalena.marciniak@onet.eu
  Anglia kojarzy mi się z angielskimi strażnikami w czerwonych mundurach i wielkich, wlochatych czapkach na głowach, te czapki wyglądają jak futrzane zwierzaki ;)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...