"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

sobota, 10 czerwca 2017

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Małgorzata J. Kursa

Małgorzata J. Kursa - Urodzona na Rzeszowszczyźnie, od dzieciństwa kraśniczanka. Ogólnie optymistka i śmieszka, od ludzi poważnych i ponurych ucieka spłoszonym truchtem. Agresywnie reaguje jedynie na głupotę i politykę. W ciągu ponad pół wieku żywota dorobiła się małżonka i córki, a także apodyktycznej kocicy Kropki. Rodzinę stara się oszczędzać, wyżywając się gastronomicznie w kuchni, bądź pisując humorystyczne czytadła. W swoim dorobku literackim posiada między innymi: "Tajemnica Sosnowego Dworku" "Babska misja", ''Ekologiczna zemsta'', ''Miłość i aspiryna'', ''Najlepsze jest najbliżej'', ''Nieboszczyk wędrowny'', ''Niespodziewany trup'', ''Teściową oddam od zaraz''. Uwaga! To nie są książki dla wiecznie niezadowolonych ponuraków.

  Dziś macie okazję bliżej poznać panią Małgorzatę J. Kursę. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Spośród wszystkich pytań autorka wybierze 15-20 na które odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu.

  Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Jasna sprawa'' - recenzja KLIK.
  
 Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.
Do dzieła kochani!!!

 Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Lucky. 
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) pani Małgorzacie Kursie na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 10 czerwca 2017 roku do 15 czerwca 2017 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 22 czerwca 2017 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz ,,Jasna sprawa'' Małgorzaty J. Kursa.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

22 komentarze:

 1. 1. Z czego bierze Pani inspiracje do pisania kolejnych powieści?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1.Co spowodowało, że zaczęła Pani pisać; czy marzenia z dzieciństwa, czy może jakiś zbieg życiowych okoliczności?
  1. Gdyby Pani dzisiaj spotkała bohaterów "Jasnej sprawy", co by im Pani powiedziała, o co spytała?
  Beata G.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Jaka jest Pani recepta na szczęście i optymizm, by się nie załamać, gdy życie rzuca kłody pod nogi?
  2. Umie Pani powiedzieć "uczciwy polityk", czy jest to zbyt duży oksymoron i łamaniec językowy?

  Katarzyna.boron@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czym dla pani jest SŁOWO, szczególnie gdy ono ma bawić czytelnika?
  2. Co śmieszy śmieszkę?
  Serdeczności, Marta

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. "Ekologiczna zemsta" to intrygujący tytuł dla technika ochrony środowiska dlatego przypuszczam, że właśnie od tej powieści rozpoczełabym poznawanie Pani twórczości. Czy uważa Pani, że byłby to dobry wybór na start?
  2. Każdy autor jest dumny z kolejno wydanych powieści, bowiem praca jego i trud włożony w ich powstanie zostały docenione. Zastanawiam się jednak, czy któraś z Pani książek jest dla Pani "wyjątkowo wyjątkowa" - taka z której szczególnie jest Pani dumna?

  Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi, na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Gdyby miała Pani ułożyć swój zestaw Top 3 najzabawniejszych książek, jakie Pani czytała, to jakie tytuły by się w nim znalazły?

  OdpowiedzUsuń
 7. Agnieszka E. Rowka (https://www.facebook.com/agnieszka.rowka)

  1. Z kim ze sławnych ludzi chciałaby Pani zjeśc kolacje i dlaczego akurat z tą osobą?

  2. Jako, że sama pochodzę z Kraśnika ;) czy uważa Pani, że to unowoczesnianie miasta, moim zdaniem na siłę, odniesie pozytywny skutek? Modernizacja parku, jak najbardziej bo służy dzieciom jak i dorosłym ale np. nowy projekt rynku?

  Dziękuję ^_^

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jakie urządzenie domowe uważa Pani za złośliwe?
  2. Proszę powiedzieć nam czytelniczkom i czytelnikom,podczas pisania której książki nie mogła się Pani powstrzymać od chichotu nad tym co zostało napisane przed chwilą.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Mała Małgosia - byla córeczką tatusia?
  2. Znienawidzone danie małej Małgosi? Janina.

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Kto jest Pani pierwszym czytelnikiem i najbardziej pomocnym krytykiem podczas pisania?
  2. Ile książek liczy Pani domowa biblioteczka i którą z nich zabrałyby Pani ze sobą, gdyby mogła wybrać tylko jeden tytuł?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Czy chciałaby Pani zobaczyć ekranizację swojej powieści? Jeśli tak, to której najbardziej i czy ma Pani już upatrzoną obsadę na główne role?:)
  2. Jakie jest Pani największe marzenie literackie?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. W jakim miejscu najbardziej lubi Pani pisać?
  2. Czy woli Pani tworzyć w ciszy czy raczej gdy coś się dzieje dookoła?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy wierz Pani we wrodzony talent, który drzemie w człowieku i który kieruje naszym życiem, naszymi działaniami czy też uważa Pani, że do wszystkiego można dojść ciężką pracą i nie ma rzeczy niemożliwych? Np. czy każdy może napisać dobrą książkę jeśli poświęci jej wystarczająco dużo pracy i czasu czy mimo wszystko autor musi mieć w sobie to coś co sprawia, że tworzy dzieło lepsze od przeciętnego człowieka?

  2. Czy wierzy Pani w przeznaczenie? Uważa, że nas los zaplanowany jest już z góry i każda droga jaką wybierzemy zaprowadzi nas w to samo miejsce czy też może nasza przyszłość zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych wyborów?

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Czy któraś z postaci literackich z Pani książek jest odzwierciedleniem Pani samej, a może kogoś z Pani rodziny bądź znajomych? A jeśli nie to czy planuje Pani tego typu "zabieg" w swoich przyszłych powieściach? A może od drugiej strony - umieściłaby Pani w swoich przyszłych powieściach, którąś ze swoich wiernych czytelniczek?

  2. Co było tą najpierwszą iskierką, która pchnęła Panią do napisania swojej pierwszej powieści? Co ją wywołało? Jakieś zdarzenie, chęć sprawdzenia się w tej dziedzinie, czyjaś prośba, a może zwykła nuda i chęć zapełnienia czymś pożytecznym swojego czasu?

  Imię i nazwisko: Mariola Marszałek
  E-mail: mariola163@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 15. Chciałabym zapytać jaka jest Pani definicja szczęścia, jako że dla każdego znaczy ono coś innego? Czy jest to coś konkretnego wprawiającego w stan zadowolenia, czy być może raczej chodzi o połączenie wielu czynników (momentów, wspomnień,zapachów, słów) niezmiennie wywołującego uśmiech na twarzy i błogość w sercu?

  Gabriela_B

  OdpowiedzUsuń
 16. 1.Czy można nauczyć się optymizmu? Czy raczej trzeba mieć go w sobie od zawsze?
  2.Czy pamięta Pani jakiś szczególnie zabawny przypadek głupoty, z którym się Pani zetknęła?

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jak często mówi Pani 'jasna sprawa!" ?
  2. Czy teściową chciała Pani oddać naprawdę? A może zniechęcona i bez wyjścia, przeniosła Pani te zamiary na karty książki? ;)
  Pozdrawiam serdecznie - też Rzeszowianka, choć nie Kraśniczanka :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jaki ma Pani sposób na naładowanie akumulatorów, by mieć energię i pomysły na pisanie nowych książek?

  Sabina
  sabcia_owczarzak@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czy zgadza się Pani z opinią, że napisanie lekkiej, rozrywkowej powieści nie jest wcale łatwym zadaniem, ponieważ w sumie trudniej czytelnika doprowadzić do śmiechu niż do łez?
  2. Czy pracuje Pani takim trybem, jaki Kusy z "Rancza" polecał Tomkowi ("codziennie od 16.00 do 20.00 siedzisz przy komputerze i piszesz"), czy też uważa Pani, że wszystko zależy od natchnienia i jednego dnia można pisać 10 godzin, a drugiego wcale?
  Pozdrawiam,
  Perus

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Pani powieści wyróżnia pogoda, mimo iż porusza Pani w nich często niełatwą tematykę. Jak i czy trudno zachować tę równowagę?
  2. Czy Pani życiowy optymizm i humor pojawiły się wraz z doświadczeniem, czy może od zawsze pochodziła Pani w ten sposób do życia?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...