Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

piątek, 12 września 2014

Konkurs z Katarzyną Puzyńską

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog, z zawodu nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, z powołania pisarz. Literacki debiut to powieść "Motylek", rozpoczynająca cykl kryminałów psychologicznych o policjantach w niewielkiej wsi Lipowo. Kolejny tom nosi tytuł ''Więcej czerwieni'' i już zbiera pozytywne recenzje wśród czytelników. Książki Puzyńskiej cenione są z uwagi na wyjątkowy styl, wciągającą fabułę, a także szeroki kontekst psychologiczno - społeczny, w jakich osadza swoich bohaterów. Prywatnie jest wielbicielką Skandynawii oraz Hiszpanii. 

Recenzja ''Więcej czerwieni''- klik
www.facebook.com/katarzynapuzynska

Dziś macie niepowtarzalną okazję poznać bliżej sylwetkę Katarzyny Puzyńskiej. Przez najbliższe kilka dni będzie można na moim blogu, w komentarzu zadawać swoje pytania (1-maksymalnie 3) do autorki, które wraz z odpowiedziami zbiorę w formę wywiadu i umieszczę w odpowiednim poście.

Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ''Więcej czerwieni'' ufundowaną przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Proszę również nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane. Do dzieła kochani!!!
 

Regulamin:
1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: Świat książek i ja...
2.Sponsorem nagród jest wydawnictwo Prószyński i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie w komentarzu pytań (1-maks. 3) do Katarzyny Puzyńskiej na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 12 września 2014 roku do 16 września 2014 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 21 wrzesień 2014 roku.
6. Nagrodą jest 1 egzemplarz książki ''Więcej czerwieni''.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy popiszą się imieniem/nickiem oraz podadzą adres mailowy.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                banerek dla zainteresowanych

23 komentarze:

 1. 1. Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją pierwszą książkę, to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.?
  2. „Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy cię nie dosięgnął”- możemy przeczytać w „Alchemiku” Paula Coelho. W pracy i w życiu prywatnym częściej słucha Pani serca, czy jednak rozumu? Co w Pani przypadku jest bardziej zawodne?
  3. Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Mówi się, że psy są największymi przyjaciółmi ludzi. Według mnie są również wdzięcznymi bohaterami książek. Czy ma Pani jakiegoś swojego ulubionego, zwierzęcego bohatera książek?

  2. Pisze Pani kryminały z bogatym, psychologicznym tłem. A po jakie książki sięga Pani najchętniej prywatnie?

  3. Dzisiejszy świat pełen jest sytuacji powodujących stres. Jaki jest Pani sposób na to, by sobie z nim radzić?

  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Twórczość autorki wciąż przede mną i ta pozycja również, więc czekam na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Standardowo - do konkursów nie mam szczęścia, ale właśnie przeczytałam Twoją recenzję tej książki i muszę przyznać, że naprawdę brzmi bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. To na pewno świetne uczucie widzieć swoją książkę na tej samej półce z kryminałami Lackberg, czy Holt. Ma Pani typowe polskie kompleksy autorów, którzy nie wierzą że są równie dobrzy?
  2. Czy są takie imiona, które od razu kojarzą się Pani z czarnym charakterem i nie pasują pozytywnym bohaterom?
  3. Jaki impuls stworzył Katarzynę Puzyńską autorkę?

  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Każda z nas zawsze marzyła o księciu z bajki, przystojnym z poczuciem humoru. Jaki typ mężczyzn się dla Pani podobał jak była Pani nastolatką?
  2. Wspomnienie z dzieciństwa, który pamięta Pani do dziś?
  3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobiła Pani w swoim życiu, a co chciałaby zrobić?
  Pozdrawiam Sylwia
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Uwielbia Pani konie, tak ja i ja kocha je Pani całym serce, ale czemu akurat te zwierzęta podbiły Pani serce, czy było to z obowiązku czy z przyjemności?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach? Oprócz spędzenia czasu z najbliższymi bo tego pragnie każdy z nas.

  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1.Wielu ludzi obecnie stwierdza, że rzadko czyta książki. Są wśród nich i tacy, którzy w ciągu roku nie przeczytają ani jednej. Jak Pan i myśli, czy możliwe jest pełnowymiarowe i pełnowartościowe życie bez literatury? Czy istnieje jej jakiś dobry zamiennik?
  2.Jaką zasadą kieruje się Pani podczas pracy twórczej –pisania?
  3.Proszę dokończyć: „Dobry pisarz to…”

  Pozdrawiam
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Moja miłość do słodkości jest doprawdy nierozerwalna. Gdy się złoszczę- sięgam po słodycze, jestem szczęśliwy- sięgam po słodycze. A gdyby dziwnym trafem zamieniła się Pani w "coś słodkiego", co by to było? Jakie miałaby Pani nadzienie?
  2. Staje Pani oko w oko z seryjnym mordercą rodem z Pani książki... Co się dzieje? Co Pani czuje?
  3. Ludzie robią sobie tatuaże, żeby coś upamiętnić. Jedni tatuują sobie wizerunki rodziny, drudzy zaś wolą mieć na skórze coś abstrakcyjnego. Jaki tatuaż i gdzie umieściłaby Pani na swoim ciele? Miałby dla Pani jakieś sentymentalne znaczenie?

  woojteek@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 10. Jaki jest pani przepis na ciekawe postaci kryminalne?
  Czy wykorzystuje pani swoją wiedzę psychologiczną do tworzenia książek kryminalnych?

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Jest Pani wielbicielką Skandynawii i Hiszpanii. Co najbardziej podoba się Pani w tych krajach?
  2. Czyje zdanie ceni sobie Pani najbardziej, jeśli chodzi o Pani książki?
  3. Jak ocenia Pani rynek kryminałów w Polsce? I jak widzi Pani w nim siebie?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Jaki jest Pani ulubiony bohater literacki i dlaczego?
  2. Człowiek jest odkrywcą, lubi poznawać sekrety innych. Czy zdarzyło się Pani przypadkiem i celowo poznać sekret kogoś znajomego, bliskiego i czy coś z tego wynikło?
  3. Z jakim detektywem/ policjantem chciałaby Pani pobyć jeden dzień, zobaczyć jak pracuje?

  email: wybranyswiathistorii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Czy wykształcenie psychologiczne pomaga przy tworzeniu niebanalnej zagadki kryminalnej w powieści oraz portretu czarnego charakteru?
  2. Czy przed przystąpieniem do pisania książki ma Pani już stricte określoną fabułę; czy bohaterowie, ich losy, zwroty akcji powstały dopiero z chwilą tworzenia powieści?
  3. Czy po wydaniu "Motylka" Pani życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia pisarką?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gosia
  mail: malgorzata.lukaszewska89@wp.pl

  1. Skąd biorą się pomysły na powieści?
  2. Najłatwiej pisze się ponoć o tym, co się zna, słyszało, widziało. Czy bohaterowie książek są wzorowani na jakiś realnych postaciach? Chociaż trochę podobne do kogoś znajomego Pani?
  3. Psychologiczne podejście pomaga w rozszyfrowaniu zagadki ułożonej w wyobraźni?

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Moim marzeniem jest wydanie własnej książki i ujrzenie jej w sprzedaży...Co Pani czuła widząc swoją pierwszą książkę na półce w księgarni?
  2. Kiedy pierwszy raz odwiedziłam Barcelonę, od razu zakochałam się w tym mieście. Czy ma Pani ulubione hiszpańskie miasto, do którego wraca lub które chciałaby odwiedzić?
  3. Okładki do Pani książek są bardzo ciekawe. Czy brała Pani udział w wyborze okładek do książek?

  enka14@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Czytając wywiady z Panią oraz śledząc aktywność na facebooku i blogu widać z jaką radością i otwartością podchodzi Pani do kontaktu z czytelnikami - dzieli się Pani chętnie opiniami, odpowiada na pytania, pokazuje zdjęcia swoich książek w czyichś rękach :) Co w ostatnim czasie - dość aktywnym w związku z promocją "Więcej czerwieni" - sprawiło Pani największą radość (może jakaś wiadomość od czytelnika, pochlebna recenzja czy artykuł w gazecie, którą Pani ceni)?
  2. Są kryminały, a w nich morderca...nie brakuje zatem napięcia i strachu przed śmiercią. A gdyby Pani spotkała Kostuchę, ot tak, siedząc sobie na ławeczce i delektując się ciepłem słońca, o czym chciałaby Pani z nią porozmawiać?
  3. "Wszystko, czego się obawiamy, kiedyś nas spotka" Hélène Cixous
  Jak Pani uważa - można "ściągnąć" na siebie jakieś złe fatum czy to może tylko wytłumaczenie tych, co przeżywają gehennę w piątek 13-ego ;)?

  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Podobno jest Pani wielbicielką Hiszpanii i Skandynawii. Oczywiście, oba te regiony Europy mają mnóstwo do zaoferowania, ale ja, jako czytelnik, kojarzę je głównie z charakterystycznym dla nich typem literatury. Literatura iberyjska jest eteryczna, stara się odszukiwać w rzeczywistości wszelkich niezwykłości. Literatura skandynawska jest bardziej konkretna, lubuje się w bohaterach, którzy są typowi: zmagają się z problemami dnia codziennego, mają jakiś wewnętrzny problemem (alkoholizm, trudne relacje z rodziną itp.) a jednocześnie są niezwykle inteligentni i dość introwertyczni. Który z tych geograficznych typów literatury jest Pani, jako czytelnika i pisarza, bliższy?

  2. Główny bohater kryminału jako osoba zajmująca się daną sprawą jest wizytówką całej książki. Bohaterowie najlepszych kryminałów niejednokrotnie zajmują stałe miejsce w popkulturze. Ile czasu i pracy wymagało od Pani stworzenie głównego bohatera Pani książek tak, by był on jedyny w swoim rodzaju?

  3. Na swojej stronie internetowej wspomina Pani, że Lipowo jest fikcyjną wsią położoną na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, który uważa Pani niezwykle malownicze miejsce. Jaką rolę odgrywają w Pani twórczości opisy? Wygląd danego miejsca, osoby, przedmiotu ma dla Pani znaczenie, czy jest tylko tłem dla akcji?

  franca.w.sieci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak to sie stało, że przegapiłam konkurs? Chyba za dużo pracy... Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 20. Oj, już tworzyłem pytania, a nagle zauważałem że już po ... :(
  Bardzo chwalą sobie książki :) które pani pisze i chciałem spróbować szczęścia w konkursie ;)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...