Nigdy nie daj sobie wmówić, że Twoje życie nie ma sensu, że jest pozbawione wartości. To nieprawda. Ludzie, którzy to mówią, starają się leczyć własne rany, raniąc innych. Im to nie pomoże. Tobie, jeśli na to pozwolisz, może zaszkodzić. [Marcin Kaczmarczyk] ❤

sobota, 5 stycznia 2019

KONKURS - poznaj mnie lepiej: D. B. Foryś


  Z wykształcenia programista i grafik, pisarka z zamiłowania. Piszę głównie fantastykę – ciężko mi tworzyć fabułę, w której nic z nieba nie spada lub spod ziemi nie wychodzi, ale zdarza mi się eksperymentować z thrillerem czy romansem. Swoją przygodę z pisarstwem zaczęłam od publikowania opowiadań na portalu chomikuj.pl oraz wattpad.com. Od 2015 roku jestem związana z Grupą Literacką Ailes. 

  Na co dzień mieszkam i pracuję we Wrocławiu, lecz marzy mi się mały domek nad oceanem na słonecznej Teneryfie. Mam milion pomysłów, które krok po kroku staram się realizować, wiecznie narzekam na brak czasu. Fanka powieści Paulo Coelho oraz filmów Quentina Tarantino. Przepadam za komiksowymi superbohaterami, a także rozpływam się nad twórczością Warhola i Lichtensteina. Mogłabym słuchać Aurory godzinami.

  Na dziś mogę się pochwalić dwiema publikacjami: “Godziną Diabła”, w której umieściłam dwa opowiadania “Tessę Brown” oraz “Josephine”, a także “MDS: Miłosne Rewolucje”, gdzie możecie przeczytać moją “Lacrimosę”. W przygotowaniu jest kolejna antologia “Deszczowe Sny” - tu również mnie nie zabraknie. Natomiast już 30 listopada 2018 roku w księgarniach pojawi się moja debiutancka poowieść “Tylko Żywi Mogą Umrzeć”. Obecnie pracuję nad kolejnymi  historiami.

  Gdybym wygrała w lotto, kupiłabym księgarnię lub bibliotekę, żeby nigdy nie zabrakło mi książek do czytania. Chciałabym kiedyś stworzyć historię, z której ja, jak i moi czytelnicy, będą dumni.

 Dziś macie okazję poznać bliżej D. B. Foryś. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu. 

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki "Tylko Żywi Mogą Umrzeć" D. B. Foryś.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!! Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo e–bookowo.pl.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) D.B. Foryś na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 5 stycznia 2019 roku do 10 stycznia 2019 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 stycznia 2019 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Tylko Żywi Mogą Umrzeć" D. B. Foryś.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

18 komentarzy:

 1. Przyjemnością poznam bliżej autorkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy utożsamiasz się z którymś bohaterem w książce "Tylko żywi mogą umrzeć"? Jeśli tak, to z którą postacią i dlaczego? :)
  sayuri.egao@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Czy kolekcjonuje Pani przeczytane książki?
  2. Mam wrażenie, że ma Pani bardzo pozytywne nastawienie do życia. To jest naprawdę super ! Czy jest coś, czego się Pani boi w tym prawdziwym, nie fikcyjnym życiu?
  Potrafiłaby Pani zrezygnować z pisania dla tego czegoś?

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy kolekcjonuje Pani przeczytane książki?
  2. Mam wrażenie, że ma Pani bardzo pozytywne nastawienie do życia. To jest naprawdę super ! Czy jest coś, czego się Pani boi w tym prawdziwym, nie fikcyjnym życiu?
  Potrafiłaby Pani zrezygnować z pisania dla tego czegoś?

  Dominika A

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Gdyby zaistniała taka możliwość i mogłabyś spotkać siebie sprzed 10 lat oraz udzielić "tamtej sobie" jednej rady ... jak ona by brzmiała?

  2. Najważniejsza umiejętność której się nauczyłaś to ... ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Magdalena Majchrzaksobota, 05 stycznia, 2019

  1.Gdyby się okazało, że został Ci ostatni dzień życia to co byś zrobiła?
  2. Gdybyś mogła cofnąć czas to czy istnieje coś co chciałabyś naprawić bądź zmienić?

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę powodzenia biorącym udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Co inspiruje Cię do pisania?
  2. Czy trudno połączyć pisanie z szarą rzeczywistością?
  Również bardzo lubię Teneryfę, nawet w przyszłym tygodniu tam lecę na urlop. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Co się Pani podoba we Wrocławiu, jakieś ulubione miejsca, zakamarki?
  2. Przy czym Pani najbardziej odpoczywa i się odpręża?

  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Co Pani czuje tuż przed spotkaniami autorskimi- lekki stres, ciekawość czy może...no właśnie...co?
  2. Jaki kolor drzwi wejściowych będzie miał domek na Teneryfie? /ponoć jeżeli wyobrażamy sobie wszystko z detalami, są większe szanse na to, że nasze marzenia się spełnią;)))/
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Najgorszy koszmar to...
  2. Kto jest dla Pani autorytetem pisarskim? Dlaczego akurat ta osoba?

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Mogąc przenieść się w świat jednej z przeczytanych książek i wcielić w wybranego bohatera bądź bohaterkę kogo i dlaczego by Pani wybrała?
  2. Skąd ta miłość do książek, czy ktoś ją w Pani zaszczepił, czy uczucie wypielęgnowane jedynie przez Panią? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam. MOje nazwisko Aneta Owczarek. Będzie mi miło zadać Pani pytanie, a właściwie dwa. 1. Zakładamy sytuacje, że nie znam Pani, ani Pani twórczości. Spotykamy się przypadkiem, a Pani widzi, że trzymam w ręku Pani książkę. Nie mogę się zdecydować. Kupić- nie kupić. Proszę w trzech zdaniach przekonać mnie, że zdecydowanie KUPIĆ. 2. Pani zdaniem- subiektywnym bądź nie ;) największy sukces i największa klapa wydawnicza ubiegłego roku. Życzę mile spędzonego czasu podczas odpowiedzi na nasze kosmiczne pytania. Z pozdrowieniami A.O.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zawsze mi się wydaje, że zawód wyuczony, a wykonywany to coś na zasadzie "naczyń połączonych". A w Pani przypadku: od programistki do pisarki wydawałoby się, że dosyć długa droga :) Co łączy te zawody? Jest jakiś wspólny mianownik?

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jaka była Pani ulubiona bajka z dzieciństwa?
  2. Gdyby miała Pani przemienić się w owada, to którego: pięknego, ale krótko żyjącego motyla, czy mało urodziwego, ale odpornego i długo żyjącego motyla?

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...