"Bądź osobą dającą wsparcie. Świat ma już wielu krytyków." - Dave Willis ❤

środa, 23 stycznia 2019

KONKURS - poznaj mnie lepiej: Agata Polte

Agata Polte to dwudziestodwuletnia fanka siatkówki i skoków narciarskich. Przyjaciele wiedzą, że sarkazm jest jej sposobem na życie, i już nawet nie próbują z tym polemizować. Oprócz studiowania i pisania zajmuje się także recenzowaniem książek na blogu. W maju zadebiutowała książką pt. „To, czego nie widać”, która uzyskała całkiem pozytywny rozgłos.  Autorka postanowiła więc iść za ciosem i napisała kolejną powieść zatytułowaną ''Nowe jutro''.

Dziś macie okazję poznać bliżej Agatę Polte. Przez najbliższe kilka dni można zadawać autorce swoje pytania (1 - maksymalnie 2). Na wszystkie pytania autorka odpowie w osobnym poście, w formie wywiadu. 

   Jedna osoba, która zdaniem autorki zada najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę w postaci książki ,,Nowe jutro''.

  Proszę nie powielać pytań ani nie stosować plagiatów. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, zdublowane/ukradzione pytanie zostanie zignorowane.

      Do dzieła kochani!!! Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga: LITERACKI ŚWIAT CYRYSI
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Zysk i S-ka.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zadanie pytań (1 - maks. 2) Agacie Polte na temat jej twórczości, zainteresowań itp.
4. Konkurs trwa od 23 stycznia 2019 roku do 28 stycznia 2019 roku do godz. 23.59
5. Wywiad oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 4 lutego 2019 roku.
6. Nagrodą jest egzemplarz powieści 
''Nowe jutro'' Agaty Polte.
7. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające blogi oraz anonimowy uczestnicy, którzy podpiszą się imieniem/nickiem. Adresu mailowego nie wymagam, ale jeśli ktoś chce podać, to bardzo proszę. Będę miała łatwiejszy kontakt z Wami w razie wygranej.
8. Konkurs skierowany do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
9. Ze zwycięzcą skontaktuję się drogą mailową, o ile zapoda do siebie namiary. W przeciwnym razie laureat proszony jest skontaktowanie się z organizatorką konkursu. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 7 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
11. Biorąc udział w konkursie, zgadzacie się na przetwarzanie waszych danych osobowych [zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu]. Przeze mnie będą one magazynowane wyłącznie do czasu wysyłki nagrody.
12. Całą politykę konkursu znajdziecie w linku: klik

24 komentarze:

 1. Z ciekawością przeczytam wywiad, bo książkę mam w planach. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czym się Pani inspirowała pisząc swoją pierwsza książkę ❤Czy historia w niej spisana jest na faktach ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czym dla Ciebie jest słowo?
  Jakich książek nie czytasz i nie recenzujesz?

  Serdeczności literkowe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również czekam na wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy może być Stare Jutro:) Ile zajęło Pani napisanie tej książki? Co Panią zainspirowało? Czy opisana historia jest w jakimś sensie oparta na faktach autentycznych? Czy myśli Pani o drugim tomie, Czytelniczki uwielbiają sagi oraz trzytomowe serie:)
  Książkoholiczka

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak to się stało, że w tak młodym wieku udało się Pani wydać już drugą książkę? Po kim ma Pani zamiłowanie do literatury ? Anna G.

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Jesteś bardzo młodą kobietą. Często, gdy ludzie spotykają się ze swoimi ulubionymi autorami nieomal nie posiadają się ze szczęścia. Jak czujesz się z myślą, że ktoś tak reaguje na spotkanie z Tobą?
  2. Mogąc wcielić się w bohaterkę Twojej ulubionej powieści kogo byś wybrała i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 9. Skąd takie piękne nazwisko ? Po raz pierwszy piszę na blogu.Uczę się ��eugenia Bondaruk

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czy będąc fanką siatkówki i skoków narciarskich sama lubisz uprawiać sport?
  2. W książce "Nowe jutro" poruszasz trudne tematy: śmierć, żałoba, nałogi. Zastanawiam się skąd u młodej osoby, wziął się taki pomysł, by o takich rzeczach pisać?

  Pozdrawiam
  Sabina

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam piękny opis Pani książki:
  "Gdyby tego dnia Oliwia nie spóźniła się na autobus, nie zadzwoniłaby do taty. Gdyby tata jechał po nią sam, być może nie doszłoby do wypadku. Gdyby się nie odwrócił…
  Można by mnożyć te „gdyby”."
  No właśnie: Gdyby Agata Polte nie była pisarką, to co by robiła?

  OdpowiedzUsuń
 12. Skąd bierzesz czas na pisanie książki i studiowanie.? Czy pisanie recenzji na blogu i książki nie przeszkadza Ci w nauce ?

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Również uwielbiam skoki narciarskie choć wiele osób uważa ten sport jako bardzo nudny. Co Pani uwielbia w tym sporcie i kto jest Pani ulubionym sportowcem?
  2. Gdyby mogła Pani przenieść się do jakieś rzeczywistości książkowej, dokąd by Pani sie udała i dlaczego akurat tam?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy to, że recenzuje Pani książki na blogu bardziej pomaga czy przeszkadza w pisaniu własnych opowieści?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jaki gatunek literatury króluje w Pani biblioteczce? 2. Kto lub co miało największy wpływ na to, że spróbowała Pani swoich sił jako autorka?

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Pisanie to nie tylko praca, ale i niezła zabawa. Co bardziej sprawia ci przyjemność - tworzenie fabuły czy postaci?
  2. Jak według Ciebie wygląda zwykły dzień, a jak niezwykły ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Gdyby Pani musiała wybierać- od dzisiaj do końca życia może Pani tylko albo czytać książki albo pisać własne. Co by Pani wybrała? I dlaczego? :)

  Czy pisząc książki ma Pani takie poczucie, że swoimi słowami może komuś pomóc zmienić życie, może dać receptę na szczęście, może stać się drogowskazem? Ale też czy nie boi się Pani, że może być wręcz odwrotnie- ktoś pod jej wpływem może podjąć złe decyzje?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak wyglądałoby Twoje dziś, gdyby jutro miało nie nadejść?

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Woli Pani przeczytać książkę czy obejrzeć jej ekranizację? Dlaczego?
  2. Gdzie Pani czuje się najlepiej?

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Czy zaczynając pisanie książki ma Pani w głowie już cały misternie ułożony plan powieści czy wszystko klaruje się i zmienia w trakcie pisania? 2. Co Pani zapewnia chwilę zapomnienia i wytchnienia od codzienności? 😊 Kinga Salamon

  OdpowiedzUsuń
 22. Śmierć - już samo słowo budzi niepewność, lęk, smutek. Jej wyborów nie sposób zawsze zrozumieć, zwłaszcza gdy umierają niewinne dzieci, przed którymi cały świat stał otworem :( Porusza Pani temat wielkiej straty w swojej książce. A gdyby tak nagle spotkała Pani Kostuchę, siedzącą na ławeczce i łapiącą promienie zimowego słońca, o czym chciałaby Pani z nią porozmawiać?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Zaglądaj, czytaj, przegryzaj moje słowa, ale wychodząc, zostaw po sobie niezatarty ślad swojej obecności...